Jump to content

Висша Лига 2021/22


Препоръчан пост

Вчера, ако сте гледали шоуто на Галахър, ми е интересно дали сте забелязали нашия приятел Пикфорд как за пореден път влиза безразсъдно в краката на Томкинс при втория гол. Бутоните напред, кракът вдигнат и както централния защитник е бавен, смея да твърдя, че тук просто извади късмет, че джуджето вратар бе първоначално  достатъчно далеч.

Link to comment
Сподели другаде

Доколкото четох вчера, Борис Джонсън е обявил "извънредно положение". И яко се натискат за бустерни дози, като целта им е до края на Януари да са ваксинирани по-голяма част от населението над 18 години. Чисто футболно, на мен ми се струва, че шампион на ВЛ тази година ще е този отбор, който е съумял да се предпази най-добре от този вирус.

Link to comment
Сподели другаде

Поне май има прозорец за удължаване на сезона със седмица-две-три, ако се наложи, тъй като световното няма да е през лятото. Не знам дали би имало пречки за подобно нещо, дано не (а и дано не се налага изобщо де).

Link to comment
Сподели другаде

3 minutes ago, low said:

Поне май има прозорец за удължаване на сезона със седмица-две-три, ако се наложи, тъй като световното няма да е през лятото. Не знам дали би имало пречки за подобно нещо, дано не (а и дано не се налага изобщо де).

Не мисля, че има прозорец. Би трябвало следващият сезон да започне по-рано, за да се вкара паузата за световното, което ще е декември?

Link to comment
Сподели другаде

Just now, Plovdiv_1926 said:

Не мисля, че има прозорец. Би трябвало следващият сезон да започне по-рано, за да се вкара паузата за световното, което ще е декември?

Една седмица по-рано е предвидено да започне. Би могло да се компенсира някак, има достатъчно време да го планират от тази гледна точка, ако се стигне до малко удължаване на сегашния.

Link to comment
Сподели другаде

Няма ли шанс да отменят Африканското европейско заради ковид?
Първо трябва да отменят Aзиатската Копа Америка и тогава ще отменят Африканското европейско!

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

Добре де, тия травестити от ВЛ пак ли сложиха нашите мачове в четвъртък и неделя преди мача с Интер в сряда, а на шибаните мангали мачовете са във вторник и събота и след това почиват?! На всичкото отгоре след мача с Лестър, който е в четвъртък, излизаме на Бърнли, които преди това играят във вторник и ще имат 2 дни повече за почивка. Бахти боклуците долни, това си е допълнително накланяне на везните, които са много силно наклонени в полза на Сити в момента.

Все пак една препратка - предния път когато ни нахлузиха мач с Бърнли в неделя преди мач в ШЛ в сряда, това беше гостуването на Байерн, а всичко след това е история.

Link to comment
Сподели другаде

До края на календарната 2021 има да играят още с

гости - Нюкясъл  - почти сигурна победа

дом -  Лестър  - възможна победа

гости - Брентфорд - вероятна победа

с което ще ни подобрят рекорда с  още 1, 2 или 3 победи, ако не им отложат мач.

Да добавя и че тогава Първа дивизия беше от 22 отбора и съответно се играеха по 42 мача на сезон.

И класирането в сезоните, включващи календарната 1982

 

1981-82
Pos   Team      Pld     W    D   L
1     Liverpool   42      26   9   7

1982-83
Pos   Team      Pld     W    D   L
1     Liverpool   42     24   10  8

2     Watford,  който есента игра с Левски-Спартак и гледах мача
3     Manchester United
4     Tottenham Hotspur
5     Nottingham Forest
6     Aston Villa
7     Everton
...
10     Arsenal
...
20     Manchester City  42 13 8 21  Relegated   ИЗПАДНА

 

Левски-Спартак след равен мач там 1:1, го докара до равен и в София 1:1,

но загуби след продължения  с 1:3

Link to comment
Сподели другаде

Ситите са гаден отбор. Никаква толерантност, никаква милост  нямат! Надушат ли кръв, натискат до дупка. Нашите, в такива моменти, малко аристократи го раздават! А ,не трябва! Още утре вечер, трябва да отговорим с голям резултат..А на боксинг дей,точно Лийдс пристигат. Трябва задължително и ние да ги качим на разлика. Накрая, точно головата разлика може да се окаже решаваща. Историята помни и такива случаи!

Link to comment
Сподели другаде

Не е отборът, а Пепи. Той все се натиска да реди рекорди и  все яде шнура.  С Барселона се натисна да прави рекорд срещу 10 човека на полуфинал на ШЛ и Рамиреш му го лизна тънко. С Байерн се натискаше да ставал рано шампион още през Март и яде дървото срещу 3 испански клуба. С МС се натиска да обира всите купи за един сезон и яде дървото в ШЛ.  И все някой друг му крив и сребърният медал от ШЛ е за целуване (пред камерите). Мисли си, че той е измислил футбола.

Link to comment
Сподели другаде

44 minutes ago, livernas said:

Надушат ли кръв, натискат до дупка. Нашите, в такива моменти, малко аристократи го раздават! А ,не трябва!

Изцяло виновен тук е Клоп, защото не прави ротации и това намаляване на оборотите е за да се пази свежа малката група играчи, които той използва. Ако се пускат по-често повече играчи в предни позиции и на бековете, ще може да се държи по-висок интензитет и да се вкарват повече голове, обаче Клоп бяга от това по някаква причина.

Link to comment
Сподели другаде

Аз се радвам, че тия ги биха като псета. Така или иначе беше ясно, че ще ги бият, поне да ги бият мъжката тия дървари ужасни. От сърце ги мразя заради това, което причиниха на Харви. 

Link to comment
Сподели другаде

При Лийдс положението е или ще изиграят адски хубав мач или адски слаб, там няма средна работа. Стила на Биелса е такъв и няма какво да му се сърдим, а напротив - могат само да се извлекат позитиви от предвидимия им стил на игра.

Към момента мача Лестър  - Тотнъм е в програмата, нали ? 

 

Link to comment
Сподели другаде

Миналия сезон Лийдс взеха цели 4 точки от  Сити, повече от всеки друг отбор!

Жалко, че ние тогава изпаднахме в дълбока дупка, а те сега са в почти такава,

но все пак до края на сезона съм сигурен, че ще объркат сметките на някой "гранд".

 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...