Jump to content

Висша Лига 2021/22


Препоръчан пост

1 hour ago, kibo1992 said:

Даже си мисля дали няма да е по-добре мача с Тотнъм да ни го отменят, че да си починат малко нашите.

Ако го сложат януари или началото на февруари, сякаш няма да е много добре от нашата камбанария.

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, kibo1992 said:

Даже си мисля дали няма да е по-добре мача с Тотнъм да ни го отменят, че да си починат малко нашите.

По-добре да го играем според мен.За тия две седмици съвсем спокойно Тотнъм може да са излезли от ритъм.

Link to comment
Сподели другаде

3 hours ago, AllorNothing said:

Те с Тотнъм го отменят заради Лестър в случая. Което е кофти. Неравнопоставен ще ни е мача с тях. Ние два дни почивка, те две седмици.

Абе не е шега работа тая болест и карантината хич не им е била добре дошла. Освен това няма да имат и особен игрови ритъм.

Link to comment
Сподели другаде

Евертън като гледам с какъв състав излизат на моста.. надежда всяка тук оставете да вземат нещо. Челси и те без Лукаку, Вернер явно и там е тръгнал вируса.. скоро май ще се прекратява първенството, както е тръгнало.

Link to comment
Сподели другаде

За наша радост Рафа си свърши работата на моста.

Останаха само 5 мача към момента за този кръг:

Вила - Бърнли , Лийдс - Арсенал , Уувс - Челси , Нюкясъл - Ман Сити и Тотнъм - Ливърпул.

Отменени са:

Ман Ю - Брайтън , Саутхямптън - Брентфорд , Уотфорд - Палас , Уест Хям - Норич

Към момента ние сме с трима заразени - ван Дайк, Къртис Джоунс и Фабиньо.

Link to comment
Сподели другаде

Ако се измъкнем без отложен наш мач, като разбира се това не е на цената да играем в някакъв експериментален състав, ще е супер. На Тотнъм вече 3 мача бяха отложени и не знам къде ще ги вместят. Явно се разчита, че няма да играят в Европа напролет и ще им се слагат мачовете тогава, но там не разбрах каква е ситуацията с тях.

Link to comment
Сподели другаде

3 hours ago, Сиймор said:

Конте може ли да се намеси в борбата за титлата с 2-3 сполучливи трансфера зимата?

Не, освен ако Сити нe имплодират, както казва Нойзи. На тях трудните им мачове минаха повечето. Ама ако пък те запънат, тогава ние сме на пол ползишън веднага зад тях.

Link to comment
Сподели другаде

1 minute ago, Stojkica said:

Не, освен ако Сити на имплодират, както казва Нойзи. На тях трудните им мачове минаха повечето. Ама ако пък те запънат, тогава ние сме на пол ползишън веднага зад тях.

Май сега е удобният момент да ти напомня, че ми обеща да ми напишеш няколко реда за Родри, ако съм те разбрал добре де.

Link to comment
Сподели другаде

3 minutes ago, Toshko_Afrikanski said:

Май сега е удобният момент да ти напомня, че ми обеща да ми напишеш няколко реда за Родри, ако съм те разбрал добре де.

Честно казано исках да е малко по-дълго, но с няколко изречения. Ставаше дума за сравнение между Родри и Фернандиньо. Основните разлики между двамата, която виждам са две и по-скоро бих ги определил като нефутболни.

Първо, ако не се лъжа Фернандиньо има повече голове и асистенции в ключови моменти за отбора си. Сега, не съм проверявал гол по гол, обаче в шампионските сезони на Сити има няколко момента, в които той се намесваше с гол или асистенция, в които нещата висяха. Откакто Родри е в отбора, в единия сезон им дръпнахме в началото и те не можаха психически да издържат на нашата серия. Във втория сезон нещата също бяха тръгнали натам, обаче ние се сринахме след контузията на Матип и преместването на Хендерсън и Фабиньо едновременно в защита. В тези моменти някак си Родри някак си не допринасяше от тази гледна точка за отбора по този начин, по който Фернандиньо правеше преди заедно с Компани, с Агуеро, със Силва, с Яя Туре. Не е такова куче като тези изброените.

Другата основна разлика е, че Фернандиньо може да бъде много гадно копеле когато е необходимо. Има много големи играчи, които като цяло не са грубияни, обаче ако се наложи в някакъв момент могат да те срежат през кръста или да ти бият един лакът между другото. Не говорим за системни рендета като Кийн, говорим за такива като Виейра. Той никога няма да потърси конфликт, обаче стане ли такъв е първа писта да участва. И Фабиньо, и Хендерсън, и Милнър, и Робо са такива при нас. Стане ли бой съм сигурен, че дори niki_50 ще предпочете да са от неговата, а не от другата страна. Родри не само, че не съм го виждал, ами дори ми е трудно да си го представя в такава светлина.

Link to comment
Сподели другаде

37 minutes ago, ReD_Gerrard said:

Никой не е на пол позишън, освен ако не отменят Купата на Африка

Не са ли само мачовете с Брентфорд и Кристъл Палас засегнати от тази купа? Брентфорд спокойно се взема с Фирмино, Жота и Ориги или Окс в тройката отпред. С Палас ще е по-трудно, но в никакъв случай невъзможно.

Link to comment
Сподели другаде

1 minute ago, Stojkica said:

Не са ли само мачовете с Брентфорд и Кристъл Палас засегнати от тази купа? Брентфорд спокойно се взема с Фирмино, Жота и Ориги или Окс в тройката отпред. С Палас ще е по-трудно, но в никакъв случай невъзможно.

Е, то не само периода за купата. Евентуално карантини, контузии, разболяване, проблеми с транспорта, физическа умора, психическо затормозяване от евентуален провал за купата. На практика има риск да загубим 2 или 3 ключови играчи до края на сезона. Това, разбира се, не означава, че ще се случи, но риска се повишава.

Link to comment
Сподели другаде

1 minute ago, Сиймор said:

На практика има риск да загубим 2 или 3 ключови играчи до края на сезона.

To това е по всяко време, във всеки един момент, независимо дали има или няма купа на Африка.

Link to comment
Сподели другаде

6 minutes ago, Stojkica said:

To това е по всяко време, във всеки един момент, независимо дали има или няма купа на Африка.

То е ясно, че някои и на скамейката са застрашени от жестоки травми, но турнир на друг континент в средата на сезона добавя още риск.

Пу, пу , да не чуват злите сили!!! 🙂 

Link to comment
Сподели другаде

СЪВСЕМ ПРЯСНО

https://www.bbc.com/sport/football/59698662

 

Клубовете от Висшата лига ще се срещнат в понеделник, за да обсъдят ескалиращата криза около пандемията на коронавирус.

С девет мача, отложени през последната седмица, включително пет вече от списъка с 10 мача за този уикенд, клубовете искат възможността да обсъдят опциите.

Шефът на Брентфорд Томас Франк призова всички мачове да бъдат отменени до Boxing Day, за да се даде възможност за нулиране.

Някои смятат, че почивката трябва да е по-дълга, но други като Юрген Клоп от Ливърпул не вярват, че това трябва да се случи.

    Как новите случаи на Covid се отразяват на спортните събития?

Шефът на Арсенал Микел Артета каза, че клубовете се нуждаят от "яснота" относно ситуацията.

Говорейки преди пътуването на неговата страна в Лийдс, което е един от двата мача, които все още трябва да се играят в събота, Артета каза: „Регулаторите ще вземат решение дали даден мач да се играе или не, но всички трябва да разберем причините за това .

„Ще трябва да намерим начин. Знаехме, когато започнахме сезона, че тези [проблеми с Covid] могат да бъдат възможни и съм сигурен, че имаше план А, Б и В.

„Имаме и AFCON [Купа на африканските нации], знаем датата на Световната купа, така че сега се нуждаем от гъвкав календар, защото този свят не е светът, в който живеехме преди няколко години. яснота."

Висшата лига заяви в четвъртък, че възнамерява да продължи да играе мачове, стига да е безопасно.

Самата среща няма да се съсредоточи само върху отменянето на мачове. Има и проблеми с пренареждането на игрите, които вече са били отложени.

Освен това има опасения относно освобождаването на играчи за Купата на африканските нации следващия месец и квалификациите за световното първенство през януари, които обхващат всички континенти, различни от Европа.

Публикуването на мачовете от Лигата на нациите от УЕФА в петък подчерта проблемите около календара на мачовете.

Англия играе първия си мач в Унгария на 4 юни, една седмица след финала на Шампионската лига на 28 май, което само по себе си е седмица след последния кръг от мачовете на Висшата лига на 22 май.

С европейските мачове, полуфиналите на EFL Cup, петия кръг на FA Cup и повторенията за по-ранните кръгове, има само две напълно чисти по средата на седмицата до края на сезона.

Тези по средата на седмиците трябваше да се използват за мачове, които трябваше да бъдат преместени, тъй като отборите бяха достигнали до последните етапи на вътрешните състезания за купа, чиито дати се сблъскаха с мачовете в лигата.

Link to comment
Сподели другаде

Според мен всичко се пречупи след като спряха да пеят " Happy birthday " докато си мият ръцете ... 

Може да се съберат в "Бъбъл " в един град , да изолират града и да изиграят сезона там, всеки ден по 4 мача , 12 , 2.30, 5, и 7.30 всеки ден с 1 почивен през седмицата, като може да им бъде позволено да виждат родителите си по Фейсбука, но само след показан тест . И да се хранят от лицензиран ресторант с доставки, където всички работници имат по 3 ваксини, и задължително записан час за 4та , максимум до 20 Март .

Само това е начина .

Do the right thing...

Link to comment
Сподели другаде

7 hours ago, Stojkica said:

Не са ли само мачовете с Брентфорд и Кристъл Палас засегнати от тази купа?  

Ами не, четох, че трябва да освободим Салах, Мане и Кейта след мача на Боксинг дей.Затова водихме някакви преговори, за да ги задържим до след мача с Челси, ама кво стана незнам.

Link to comment
Сподели другаде

За тоя Родриго сякаш бях чел, че бил много земен и наблягал на ученето.  Учел бизнесадминистрация. След завръщането в АМ от Виляреал живял в студентско общежитие при все, че мадридчанин. Нямал социални мрежи. На мен лично не ми е приятен. Не знам защо такива вайбс ми дава.

Link to comment
Сподели другаде

Явно, решенията да се играе или не, ще се вземат в последният момент! Утре има три мача по програма, но много ме съмнява, че и трите ще се играят! Вече не знам, дали искам и ние да играем утре срещу Тотнъм! А какво се случва с Върджил и Фабинката!? Ако не са на линия, май е по-добре да го отложат! Наистина, не вървят на добре нещата.. Като нищо, в понеделник ще решат да ударят кепенците.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...