Jump to content

Висша Лига 2021/22


Препоръчан пост

17 minutes ago, Dacheff said:

1:1, но какво общо има това? 

Еми по правилник си е така. 

0-1 свърши, не е свършил 1-1, Арсенал удържава следователно е било успешно - това е общото

А и в 99,9% от случаите за това се дава един жълт картон, стига сте съдили от една ситуация каква е дисциплината на даден играч. Специално тоя Мартинели не е правил глупости досега, например като Джака. А точно заради дисциплина Артета изгони Обамеянг, не бих казал, че са цъфнали, но определено има прогрес при Арсенал, за разлика от манафа. Поне решиха да дадат свобода на Артета - друг е въпросът дали той е човекът да ги вдигне.

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, LiverpoolYNWA said:

0-1 свърши, не е свършил 1-1, Арсенал удържава следователно е било успешно - това е общото

А и в 99,9% от случаите за това се дава един жълт картон, стига сте съдили от една ситуация каква е дисциплината на даден играч. Специално тоя Мартинели не е правил глупости досега, например като Джака. А точно заради дисциплина Артета изгони Обамеянг, не бих казал, че са цъфнали, но определено има прогрес при Арсенал, за разлика от манафа. Поне решиха да дадат свобода на Артета - друг е въпросът дали той е човекът да ги вдигне.

Да, извинявам се 0:1. Но пак да попитам - какво общо има? Можеше и да е 0:2,0:3 ако не го бяха изгонили. Идеята ми е, че първата ситуация е глупава, вторият фал е нормален тактически такъв. Но като си направил първия, е глупаво да правиш втория. 

Иначе аз никъде не съм коментирал дисциплината на Мартинели, може би си имал предвид някого другиго. Също не съм коментирал и Арсенал като цяло. Само конкретна ситуация. 

Link to comment
Сподели другаде

В случая съм сигурен, че Мартинели не е очаквал да получи червен картон при тази ситуация, такива ситуации има много и винаги се дава по един жълт картон, а не два поредни жълти за две ситуации. Оливър малко пресоли манджата както обича винаги да прави и да изпъква на преден план.

Link to comment
Сподели другаде

Имаше едно епично положение преди 2-3 години в ШЛ- май Челси срещу Аякс. Съдията май даде 2 червени картона в пак след подобен авантаж

Иначе тоз Пеп е много голям хитър. В миналия мач, за да не налива масло в огъня остави Грийлиш резерва, но го пусна в игра даже, но сега даже не е групата 😉

Link to comment
Сподели другаде

Много пъти съм виждал, даден футболист да направи нарушение за жълт картон, да го получи и буквално след минута-две да направи пак някакво нарушение, което е 50/50 за картон. В почти всички случаи съдията действа с снизхождение и футболистът се разминава само с устна забележка. Разбира се, ако е много грубо нарушението ще си получи втория жълт, както му е реда. Но пак говорим за 2 отделни игриви ситуации, които стават в малък период от време. А случая с Мартинели в една и то в рамките на минута.
Така, че имат право хората да недоволстват от този червен картон.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

E, те тва не моа дъ раберЪ - направи ли Мартинели 2 нарушения - направи! И двете по отделно за картон ли са - за картон! Тогава кво дедовия недоволстват ? 🤫 Ама били в 1 минута...ако ще и в 5 сек да са  - погледни горе 😜

Link to comment
Сподели другаде

За мен си е чист червен картон, първо блъска човека, който хвърля тъч( задължителен жълт картон) второ прави фаул за спиране на опастна контра( задължителен жълт картон) и така червен.

Link to comment
Сподели другаде

13 minutes ago, Bellamy said:

Съдията май даде 2 червени картона в пак след подобен авантаж

Имаше нещо, верно. Макар че съм почти сигурен, че при червен картон не може да има авантаж по правилник. Причината е, че каквато и ситуация да последва, има човек, който вече няма право да е на терена. 

Link to comment
Сподели другаде

3 hours ago, Dacheff said:

1:1, но какво общо има това? 

Еми по правилник си е така. 

1:1? Не гледах мача, но в нета видях, че Арсенал бият. За мен подобни тактически нарушения са приемливи дори с цената на картони в името на победата. Без излишни грубости, разбира се!

 

Link to comment
Сподели другаде

2 minutes ago, kibo1992 said:

За мен си е чист червен картон, първо блъска човека, който хвърля тъч( задължителен жълт картон) второ прави фаул за спиране на опастна контра( задължителен жълт картон) и така червен.

 

 

Съгласен съм, но с едно уточнение. При първото нарушение мисля попречи за чисто изпълнение на тъча и трябваше съдията да върне изпълнението. Така нямаше да има втори картон. 

Link to comment
Сподели другаде

16 minutes ago, Dacheff said:

Имаше нещо, верно. Макар че съм почти сигурен, че при червен картон не може да има авантаж по правилник. Причината е, че каквато и ситуация да последва, има човек, който вече няма право да е на терена. 

В 69-ата съдията показа два червени картона на гостите за една атака на Челси. Блинд беше изгонен с втори жълт картон за остро влизане в краката на Ейбрахам. Реферът Роки даде авантаж и секунда по-късно топката срещна ръката на Фелтман. Така арбитърът изгони двама и даде дузпа за “сините”

https://sportal.bg/news-2020060218541154098

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Сити, ако губят въобще точки до мачовете с тях, ще е в цикъла от следващите четири срещи и най-вече Тотнъм или Палас, ако вземат нещо. Другите срещи не ги виждам, поне Манго и Евертън имат за какво да играят, ама пак нямам очаквания.

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Bellamy said:

Имаше едно епично положение преди 2-3 години в ШЛ- май Челси срещу Аякс. Съдията май даде 2 червени картона в пак след подобен авантаж

Иначе тоз Пеп е много голям хитър. В миналия мач, за да не налива масло в огъня остави Грийлиш резерва, но го пусна в игра даже, но сега даже не е групата 😉

Контузен бил. Щял да е аут месец.

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Raybeez93 said:

Чеп няма да изпусне питомното. Тоя стъпи ли веднъж на върха, не пуска.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Е то ако сме чакали на Норич да ги спре. Има време, още сме в борбата и имаме директен мач с тях.

Link to comment
Сподели другаде

6 hours ago, Stivi_G said:

Може би Де Хея?Не само Уеб. Фърги може да беше всякакъв, ама умееше да ги мениджъра добре. Имаха спокойствие и самочувствие, дори като резултата не беше в тяхна полза. Разбира се имаха винаги жокер "помощ от съдията", но си имаха качества, за разлика със сегашните им представители. Нека си играят така, на нас не ни пречи :sarcastic:

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
 

Не забравяй, че по-слаба версия на този отбор с Оли-гофрен за треньор имаха шанс да спечелят титлата. Точно защото няколко спорни решения им помогнаха да наберат сила, и когато имаха нужда от малко съдията им го даваше. 

Сега извади Сити от сметките, отбор със безкрайни финансови ресурси и отличен треньор, Олето беше шампион. 

Link to comment
Сподели другаде

14 hours ago, Dacheff said:

Да, извинявам се 0:1. Но пак да попитам - какво общо има? Можеше и да е 0:2,0:3 ако не го бяха изгонили. Идеята ми е, че първата ситуация е глупава, вторият фал е нормален тактически такъв. Но като си направил първия, е глупаво да правиш втория. 

Иначе аз никъде не съм коментирал дисциплината на Мартинели, може би си имал предвид някого другиго. Също не съм коментирал и Арсенал като цяло. Само конкретна ситуация. 

Пак гледах видеото. Неправилно изпълнено странично хвърляне и жълт за Мартинели. Всички друго е импровизация на съдията и то ужасно глупава. А относно по това, че можели да бият с повече Арсенал, ако не бил изгонен играча ще кажа, че първо не е сигурно и второ нямаше да вземат 4 точки. Толкова по темата за този измислен картон, според мен. 

Link to comment
Сподели другаде

7 minutes ago, Сиймор said:

Неправилно изпълнено странично хвърляне

Защо така мислиш? Не че е важно, но краката са му на земята, топката се хвърля зад главата при това напред. Гледах го пак и не виждам причина това да е неправилно. 

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Toshko_Afrikanski said:

Защо така мислиш? Не че е важно, но краката са му на земята, топката се хвърля зад главата при това напред. Гледах го пак и не виждам причина това да е неправилно. 

Наистина не е важно, но в момента на хвърляне краката не са на земята, според мен заради изблъскването. Но може да не съм прав.

Link to comment
Сподели другаде

18 minutes ago, Сиймор said:

Наистина не е важно, но в момента на хвърляне краката не са на земята, според мен заради изблъскването. Но може да не съм прав.

Ама жълтият не е защото Мартинели в хвърлил тъча грешно, а защото когато противника тръгна да изпълнява тъча, Мартинели попречи, изблъсквайки играча. Да, ако съдията беше спрял там играта, показвайки жълт, нямаше да се стигне до втория фал. Но пък тъчът намери играч на крилото в добра позиция ако помня правилно и затова играта продължи. Все тая, да кажем, че са порязали Арсенал, мир да има. 

Link to comment
Сподели другаде

10 minutes ago, Dacheff said:

Ама жълтият не е защото Мартинели в хвърлил тъча грешно, а защото когато противника тръгна да изпълнява тъча, Мартинели попречи, изблъсквайки играча. Да, ако съдията беше спрял там играта, показвайки жълт, нямаше да се стигне до втория фал. Но пък тъчът намери играч на крилото в добра позиция ако помня правилно и затова играта продължи. Все тая, да кажем, че са порязали Арсенал, мир да има. 

Добре де! Аз ли зле обяснявам, ти ли виждаш каквото ти уйдисва? 🙂

Играча изпълняващ тъча не го прави по правилата, защото Мартинели го блъска. Тъча трябва да се изпълни отново или да се бие фал, а Мартинели да получи жълт картон. Така го виждам. Пийс!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...