Jump to content

Висша Лига 2021/22


Препоръчан пост

25 minutes ago, Stivi_G said:

А защо да не са 361 на 360?

Важното е да финишираме пред всички останали, а точния брой точките не са от съществено значение, стига да са повече.

Защото е невъзможно - имаш грешчица  :)

За второто също имам забележка - може и с равни точки, с по-добра голова разлика или дори с равна такава, като ние сме вкарали повече голове.  

Може да се случи например ако ние бием на Етихад, по-късно правим равен с някой, а те си бият всички други.  Тогава в последния кръг ще ни стига  Джерард  да не падне с много, а ние да си бием с 1-2 гола.   

 

Link to comment
Сподели другаде

Пропускате това.

1 hour ago, thekop said:

...Да ги комбинират както искат...

 

Бóли ма шмайзера колко и как ще ги комбинират. Стига да сме 1 точка вповече и достатъчно пред Челси.

Link to comment
Сподели другаде

10 minutes ago, Shinobi said:

confused-math.gif

334 е трябвало да напиша, а не 335 (335 беше на Сити), понеже толкова беше според статистиката горе.

Но както и да е. Все тая колко точно точки направим стига да се повече от останалите 

Link to comment
Сподели другаде

23 minutes ago, cyberfan said:

Куца ти математиката, остави.

You'll Never Walk Alone!
 

Не ми куца математиката, просто размених числата и зарати това така се получи. Но поне съм дал повод на някои да си осмисли вечерта по български 🙂

Link to comment
Сподели другаде

14 minutes ago, cyberfan said:

Куца ти и още как. Ако Сити направят 360 в края на сезона, значи са станали шампиони.

You'll Never Walk Alone!
 

Няма как да направят 360 точки при положение, че ние направим 361, защото това означава, че ще сме си взели всички мачове до края. Ако ние направим 361, то те ще имат най-много 359. Но както и да е. Не ми беше това целта да влизам в глупави дискусии за безсмислени неща.

Нека да ми "куца математиката", както казваш ти. Може да спиш спокойно! 

Link to comment
Сподели другаде

Мениджърът на Астън Вила Стивън Джерард не остана очарован от коментарите на крилото на Арсенал Букайо Сака следва двубоя между двата тима. 20-годишното крило отбеляза единственото попадение в срещата за победата на “артилеристите” при тяхната победа над бирмингамци през уикенда, а след срещата той обясни, че е поискал от съдията “малко повече защита, когато играчите на противника се опитват да ме ритат”. 

“Наистина ли е казал, че сме били прекалено твърди? Да не би те да не са извършили никакви нарушения днес? Чуйте, това е част от играта. Последният път, когато проверих, това все още бе контактен спорт. Смятам, че сблъсъците са позволени, единоборствата са позволени, както и агресията. Той е добър играч, огромен талант и аз го харесвам. Но не смятам, че има за какво да се оплаква. Това е футболът. Аз седя тук и болтовете в бедрата ми скърцат. Имам 16 операции, в момента дори не мога да вляза във фитнеса. Всичко това е част от футбола в Англия и той трябва бързо да го разбера”, заяви бившият капитан на Ливърпул.

Link to comment
Сподели другаде

50 minutes ago, Simply Red said:

Ще е интересно да има статистика кой каква скорост развива за 15 метра, иначе тия скорости на големи разстояния са безсмислени в повечето случаи. Едно време Венгата, който беше един от големите иноватори в Англия, беше видял, че да следи представянето на играчите не е важно, кой какви километри изминава, а кой в края на мача в какво състояние е като процент изчислено да прави обичаен спринт. Тоест ако Салах развива 36км/ч нормално, в края на мача може ли да прави спринтове с 90% от скоростта си.

Аз за Конате специално съм изненадан. Рюдигер колкото и да ме дразни - като разглезен европейски негър, не мога да отрека, че е топ-защитник и се надявам да се махне от Англия. Челси ще имат проблеми в защита скоро надявам се - Кристенсен, Рюдигер може да се махнат, Аспирикуета остарява, Тиаго е стар отдавна, трудно ще направят изцяло обновяване на защитата.

Link to comment
Сподели другаде

Този пич го бях виждал до скоро само по някакви подкасти в тубата и т.н., за първи път се запознах с творчеството му при победата с 0:5 срещу мангал, обаче напоследък попадам на няколко негови клипа и съм впечатлен от анализите му. Като фен на Ливърпул се кефя много на думите му, но ние сме минали по този път и изобщо не е смешно. Смятам, че е прав във всяко едно отношение. Юнайтед затъва повече и повече. 

 

Link to comment
Сподели другаде

По темата за скоростта на играчите. Преди време срещнах някъде, че Луис Диас развива малко над 37 км/ч. Но съм съгласен, че не е важен спринтът на 100 метра, а само на по- къси разстояния, колкото изисква конкретната футболна ситуация.

Link to comment
Сподели другаде

За мен е важно и колко спринта може да направи на 34км/ч. Голям праз, че може да направи един спринт на 37-8км/ч и после петнадесет минути да не може да си каже името.

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, EmoRadev said:

Този пич го бях виждал до скоро само по някакви подкасти в тубата и т.н., за първи път се запознах с творчеството му при победата с 0:5 срещу мангал, обаче напоследък попадам на няколко негови клипа и съм впечатлен от анализите му. Като фен на Ливърпул се кефя много на думите му, но ние сме минали по този път и изобщо не е смешно. Смятам, че е прав във всяко едно отношение. Юнайтед затъва повече и повече. 

 

С някои неща съм съгласен, които каза, но не съм съгласен, че са свършили. Това лято им се открива уникална възможност да се отърват от токсични и скъпоплатени туристи като Роналдо, Кавани, Погба, Лингард, Фил Джоунс и мисля, че имаше поне още 1-2, за които не се сещам, които напускат. Това им освобождава колосални пари за заплати. Другото нещо е, че ако дойде грамотен треньор, с ясен план да се купуват футболисти, които играят, а не такива, които са медийни звезди, нещата може рязко да се подобрят за тях. Ега не, но това видео е малко от типа - "правя се на умряла лисица". 

 

ПС: Малка поправка - на Мата му изтича това лято, а на Агналдо и Джоунс догодина, но все пак смятам, е първият ще напусне със сигурност в края на сезона и ще отиде я в щатите, я в ПСЖ. Всъщност, така като гледам, догодина буквално може да си тръгне половината от сегашния им състав, а който е дал договор на Фил Джоунс до 2023 е за паметник. 😄 


https://www.footballtransfers.com/en/transfer-news/2021/09/does-contract-every-man-united-player-expire

Link to comment
Сподели другаде

Супер жалко и нещастно отборче. Дори и сега, когато страдат, пак успяват да направят мръсно на другите отбори. Заради тях съдиите две години подред спират Лестърче за Шампионска лига. Да може Погба да си показва прическата.

Нещастници, вредни за английския футбол, когато и да фалират, все ще е късно.

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, tsbalabanov said:

С някои неща съм съгласен, които каза, но не съм съгласен, че са свършили. Това лято им се открива уникална възможност да се отърват от токсични и скъпоплатени туристи като Роналдо, Кавани, Погба, Лингард, Фил Джоунс и мисля, че имаше поне още 1-2, за които не се сещам, които напускат. Това им освобождава колосални пари за заплати. Другото нещо е, че ако дойде грамотен треньор, с ясен план да се купуват футболисти, които играят, а не такива, които са медийни звезди, нещата може рязко да се подобрят за тях. Ега не, но това видео е малко от типа - "правя се на умряла лисица". 

Точно това е проблема. Ще махнат играчите, които сега не стават и ще вземат други, които най-вероятно пак няма да стават. Това не е защото треньорите са неграмотни, а защото борда на директорите или ръководство, както и да го кажем, взема футболни решения.  Техните треньори са печелили и ще продължат да печелят титли и след тях. Дори Оле Гунар Солскяр!

Според фена на отбора, за който съм сигурен, че разбира милиони пъти повече от мен МЮ, целта на собствениците е да се печелят пари без да жънат успехи(аз доволен).

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...