Jump to content

Висша Лига 2021/22


Препоръчан пост

1 hour ago, EmoRadev said:

Точно това е проблема. Ще махнат играчите, които сега не стават и ще вземат други, които най-вероятно пак няма да стават. Това не е защото треньорите са неграмотни, а защото борда на директорите или ръководство, както и да го кажем, взема футболни решения.  Техните треньори са печелили и ще продължат да печелят титли и след тях. Дори Оле Гунар Солскяр!

Според фена на отбора, за който съм сигурен, че разбира милиони пъти повече от мен МЮ, целта на собствениците е да се печелят пари без да жънат успехи(аз доволен).

Виж, не искам да звуча все едно ги защитавам тия подчовеци. Ега всичко се окаже вярно и пътят за тях да е само надолу. То като се замисля, догодина ще станат баш 10 години без титла или 1/3 от нашето време без титла, за което толкова се подиграваха всеки ден. Арсеналите, само да вметна, които първоначално 2009-2015 се подиграваха, че те играели в ШЛ, а ние не, после минаха на годините без титла, ама и те тая година правят 18. Пълнолетници. 🙂

Мисълта ми е, че не съм изцяло съгласен с това, че целта им е да не печелят трофеи. Ако спреш да печелиш трофеи и си извън светлината на прожекторите, разбирай ШЛ за поне 5-6-7 години, каквито и договори да подписваш, печалбите ще почнат да падат. Затова и не мисля, че не се опитват/не са се опитвали да спечелят нищо, а само да взимат пари. Според мен доказателството е, че минаха през няколко треньори с коренно различна философия за играта. Първо дъ чоузън уан, после ЛВГ, после Жозето, после ОГС. По времето на Жозето се накупиха всички михлюзи в тоя отбор и от него се очакваха резултати. Не назначаваш Моуриньо през 2016, когато все още имаше реноме, ако не искаш да печелиш. 

Като цяло не са толкова далеч от това да тръгнат нагоре. Просто им трябва нормален спортен директор и нормален треньор. Не им знам каква им е структурата, но с назначаването на Рангник има индикации за смяна на курса и от тук нататък аз лично очаквам трансферните им цели да се попроменят и да заприличат все повече на нашите. Това, че си тръгват много на брой футболисти, според мен, също е далеч по-положително за тях, от колкото се изкарва. Тия се опитват голяма част от тях да ги разкарат от години, но без резултат, заради огромните им заплати. Махнат ли се, започват начисто, едва ли не. Според мен е ключово нашите приятелки от Северен Лондон (който и от двата клуба да е) да се се стегнат и да заемат 4-тото място и да не го пускат в следващите 4-5 години. Позволявам им да се редуват за четворката Тотнъм и Арсенал, да не се сърдят.

Link to comment
Сподели другаде

На тия им трябва да махнат Шоу, Бисака, Джоунс, Магуайър, Погба, Лингард, Рашфорд, Мата, Баи. Санчо Панса и той е слаб, не го збам къв талант е, ама явно поредният английски такъв- само фишеци. 

Link to comment
Сподели другаде

On 24.03.2022 г. at 8:49, EmoRadev said:

Този пич го бях виждал до скоро само по някакви подкасти в тубата и т.н., за първи път се запознах с творчеството му при победата с 0:5 срещу мангал, обаче напоследък попадам на няколко негови клипа и съм впечатлен от анализите му. Като фен на Ливърпул се кефя много на думите му, но ние сме минали по този път и изобщо не е смешно. Смятам, че е прав във всяко едно отношение. Юнайтед затъва повече и повече. 

 

"италианските пенсионери" :sarcastic:

May be a Twitter screenshot of 2 people and text that says "Kaizer @KaizerRMA Never forget. Mark Goldbridge @markgold... 19/7/15 19/7/15. Name me ten better CB's in Europe than Maguire and I'll call you a liar. Van Dijk yes, Koulibaly yes, Varane yes, then it's debateable. And don't come at me with the Italian pensioners or Ramos. Jamie Vardy would expose those lot in this league $2,548 5,033 2,090"

Link to comment
Сподели другаде

7 hours ago, ReD_Gerrard said:

"италианските пенсионери" :sarcastic:

May be a Twitter screenshot of 2 people and text that says "Kaizer @KaizerRMA Never forget. Mark Goldbridge @markgold... 19/7/15 19/7/15. Name me ten better CB's in Europe than Maguire and I'll call you a liar. Van Dijk yes, Koulibaly yes, Varane yes, then it's debateable. And don't come at me with the Italian pensioners or Ramos. Jamie Vardy would expose those lot in this league $2,548 5,033 2,090"

jarry-hello.gif

На прима виста има 5 човека в самия Пул с по-добър набор от защитни умения от тоя бунакстър:

Жоел, Конате, Гомез, Хендерсън, Милнър.

В Сити също ги има. В Европата може би са около 282 по-добрите защитници.

Link to comment
Сподели другаде

52 minutes ago, EmoRadev said:

Хайде да идва събота, че вече не се живее без мачове. Тея кочове от Бърнли дали са тренирали нещо специално за Сити през тия 2 седмици?

 Много се надявам, да са! Хубавото в случая е, че Бърнли ще играе за спасението си от изпадане. Очаква се, да им скочат здраво. Освен това, са домакини. А, за такъв тип отбори, това е важен фактор. Ако успеят да измъкнат един хикс, обещаваме да им помогнем, като бием наред всичките им конкуренти!

 

 

Link to comment
Сподели другаде



 Много се надявам, да са! Хубавото в случая е, че Бърнли ще играе за спасението си от изпадане. Очаква се, да им скочат здраво. Освен това, са домакини. А, за такъв тип отбори, това е важен фактор. Ако успеят да измъкнат един хикс, обещаваме да им помогнем, като бием наред всичките им конкуренти!
 
 


А Уотфорд за какво ще играят срещу нас?
Link to comment
Сподели другаде

Уотфорд ще бъдат гости.

Аз ще изкажа може би непопулярно мнение, но смятам, че нашата програма е по-лесна от тази на Сити или поне не е по-трудна. Повечето анализатори, коментатори и т.н. твърдят обратното, но ние ще играем най-тежките си мачове у дома - МЮ, Тотнъм, Евертън, вълците. Разбира се, изключвайки директния мач.

Сити гостуват на УХ, вълци и Лийдс с новия треньор.

Link to comment
Сподели другаде

3 hours ago, cyberfan said:


 

 


А Уотфорд за какво ще играят срещу нас?

 

Колегата Емо Радев, е отговорил на този въпрос. Точно това, имах предвид и аз! Бих допълнил, че е много важно, кога точно играеш срещу даден отбор! Защото, в края на сезона, за някои от отборите, мачовете ще са на живот и смърт! Но, ще има и такива, които няма да имат сто процентна мотивация за победи и точки. Вярно е, че това не е особено професионално и е в разрез с феърплея! Но, в края на всеки сезон, ставаме свидетели на такива мачове.

Link to comment
Сподели другаде

По-слабите отбори реват, но както вече съм писал, е достатъчно лесно да смениш на почивката половината отбор с нови 5 ръгача и да тичат 45 минути като изоглавени. Не им трябва да творят, не им трябва да разбиват. Тичаш, ръгаш...

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, thekop said:

По-слабите отбори реват, но както вече съм писал, е достатъчно лесно да смениш на почивката половината отбор с нови 5 ръгача и да тичат 45 минути като изоглавени. Не им трябва да творят, не им трябва да разбиват. Тичаш, ръгаш...

Подкрепям идеята за 5 смени изначално, но да, малките отбори са много, ама много ощетени от това, което ми остава мало горчив привкус

Link to comment
Сподели другаде

Quote

Клубовете от Висшата лига ще могат да правят пет смени във всеки мач от следващия сезон, след като акционерите се съгласиха да променят правилата.

Смените могат да бъдат направени три пъти по време на мач, плюс на полувремето, а общо девет резерви могат да бъдат посочени в отборния лист.

Висшата лига беше единственото голямо състезание, което изостави правилото, защото някои клубове смятаха, че то дава несправедливо предимство на тези с по-големи състави.

Редица мениджъри се обявиха против решението, като Юрген Клоп от Ливърпул и Пеп Гуардиола от Манчестър Сити заявиха, че то е отчасти отговорно за поредица от мускулни наранявания в първенството.

Нищо не се промени за сезон 2021-22, въпреки че в мачовете на ФА Къп са разрешени пет заместници, а през октомври футболните законодатели Съветът на Международната футболна асоциация препоръча пет смени да бъдат въведени за постоянно в спорта.

На събрание на акционерите на всичките 20 клуба от Висшата лига беше потвърдено също, че трансферният прозорец това лято ще бъде отворен на 10 юни и ще приключи в 23:00 BST на 1 септември, в съответствие с други европейски лиги.

Освен това Висшата лига ще премахне тестовете два пъти седмично на играчи и персонал от 4 април и ще премине само към симптоматично тестване.

Други ключови актуализации включват премахването на изискването за клинични паспорти за достъп до досега ограничени зони на тренировъчните площадки и в дните на мачове, тъй като Висшата лига се връща към обичайните операции.

В изявление на Висшата лига се казва: „Благосъстоянието на играчите и персонала остава приоритет и Висшата лига ще продължи да наблюдава националната ситуация с Covid-19 и да адаптира протоколите за цялата лига според изискванията, в съответствие с най-новите насоки на органите за обществено здравеопазване и медицински експерти“.

 

Link to comment
Сподели другаде

от ББС:

"Когато Астън Вила спечели лигата през 1981 г., те използваха 14 различни играчи през целия сезон."

 

А тогава Първа дивизия беше от 22 отбора = 42 мача + местни купи + Еврокупа

 

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, baivan said:

от ББС:

"Когато Астън Вила спечели лигата през 1981 г., те използваха 14 различни играчи през целия сезон."

 

А тогава Първа дивизия беше от 22 отбора = 42 мача + местни купи + Еврокупа

 

ббс да не се правят на интересни, ами да дадат по колко км средно на мач са бягали тогава... Това между другото е и една от тезите на Клоп за сгъстения боксинг дай. 

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, thekop said:

За мен са прекалено пет смени. Това е половината отбор. Още малко и на хокей ще го обърнат. Аз бих разрешил четири смени.

От гледна точка спиранията на играта, се губи време, колкото и при 3 смени, понеже имаш право на 3 прекъсвания за смяна, при 5 смени, ако направиш рокада по време на почивката не се брои за прекъсване.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...