Jump to content

Висша Лига 2021/22


Препоръчан пост

8 hours ago, Сиймор said:

Добре де! Аз ли зле обяснявам, ти ли виждаш каквото ти уйдисва? 🙂

Играча изпълняващ тъча не го прави по правилата, защото Мартинели го блъска. Тъча трябва да се изпълни отново или да се бие фал, а Мартинели да получи жълт картон. Така го виждам. Пийс!

Е да де, ама съдията пуска авантаж, защото се заформя обещаваща атака, при която Мартинели пак заслужава жълт картон.

Не беше ли преди 2 години, когато Саутхямптън приеха Лестър и съдията пусна авантаж, Лестър вкара и ако не се лъжа Бертран от южняците получи червен картон за нарушение при изграждането на атаката? После Лестър на умряло куче нож извадиха и се хвърлиха като загорял войник на млада булка и изравниха рекорд 0:9.

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, thekop said:

Не беше ли преди 2 години, когато Саутхямптън приеха Лестър и съдията пусна авантаж, Лестър вкара и ако не се лъжа Бертран от южняците получи червен картон за нарушение при изграждането на атаката

Няма как да дадеш авантаж при червен картон, така трябва да е по правилник. Какво ще стане, ако въпросният играч спре гол примерно? Как ще се третира? 

Аз поне никога не съм виждал авантаж и после червен картон. Ако е за втори жълт в рамките на ситуацията да. 

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Stivi_G said:

За Мартинели се писа повече от колкото за мача днес с Бърнли. 

Може би, защото след година ще играе за нас младежа. Предчувстваме колективно демек...

Link to comment
Сподели другаде

18 hours ago, Dacheff said:

Няма как да дадеш авантаж при червен картон, така трябва да е по правилник. Какво ще стане, ако въпросният играч спре гол примерно? Как ще се третира? 

Аз поне никога не съм виждал авантаж и после червен картон. Ако е за втори жълт в рамките на ситуацията да. 

Не съм сигурен дали съм виждал, но мисля, че е възможно. Примерно при много яка резачка в краката, но в авантажа се стига до гол. Съдията що да не вдигне червен картон за грубост след това.?

пп. Имам познати - съдии, да ги питам ли 😄 😄 

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, Bellamy said:

Не съм сигурен дали съм виждал, но мисля, че е възможно. Примерно при много яка резачка в краката, но в авантажа се стига до гол. Съдията що да не вдигне червен картон за грубост след това.?

пп. Имам познати - съдии, да ги питам ли 😄 😄 

Питай, интересно е. Но съм на 99%, че авантаж при червен картон няма. 

Link to comment
Сподели другаде

22 hours ago, Dacheff said:

Няма как да дадеш авантаж при червен картон, така трябва да е по правилник. Какво ще стане, ако въпросният играч спре гол примерно? Как ще се третира? 

Аз поне никога не съм виждал авантаж и после червен картон. Ако е за втори жълт в рамките на ситуацията да. 

Е добре де, толкова е лесно да се провери, посочил съм мача.

Ето, че е възможно:

Ситуацията при първия гол -  Бертран прави нарушение, съдията пуска авантаж, Лестър вкарва, после съдията дава червен картон на Бертран.

Едит: започва направо от нарушението

Link to comment
Сподели другаде

14 hours ago, thekop said:

Е добре де, толкова е лесно да се провери, посочил съм мача.

 

Лесно е, да - това е гледано после с ВАР. Което означава, че първоначално съдията не го е счел за фал за червен картон. Нали не си представяш, че фал в средата на терена за червен картон и при никаква голова опасност, ще бъде оставен като авантаж? Очевидно след гола от ВАР са му казали, че е за червен.

Link to comment
Сподели другаде

Точно така. Иначе няма как да има авантаж. При фаул за червен трябва да се даде веднага, иначе какво правим ако същия този човек вкара гол или дори избие топката от своята гол линия. То всъщност дори и да отнеме топката, т.е. спре атаката след авантажа пак е абсурдно.

Link to comment
Сподели другаде

@EmoRadev, @Dacheff, искате да ни кажете, примерно, ако Погба влезе в краката на Стърлинг в близост или в наказателното поле, така като влезе на Кейта, топката обаче отива в Марез, който с едно докосване вкарва, то съдията няма да признае гола, а ще вдигне само червен на Погба?

Link to comment
Сподели другаде

На 2:21 от клипа Кореа прави нарушение срещу Мартинез(нарушението не се вижда). Съдията дава авантаж, топката отива в Робен на 30м от вратата, след излизането на топката в аут Кореа е изгонен с директен червен картон.

Тука може да се види самото нарушение.

https://streamable.com/ea2wf

Link to comment
Сподели другаде

Този мангал утре ще играе ли? По принцип Севиля са изключително цингански отбор, в който се набляга на тези неща и не знам дали би си позволил да играе така и за Интер. Ама май е по-добре да не играе.

Link to comment
Сподели другаде

4 hours ago, Toshko_Afrikanski said:

@EmoRadev, @Dacheff, искате да ни кажете, примерно, ако Погба влезе в краката на Стърлинг в близост или в наказателното поле, така като влезе на Кейта, топката обаче отива в Марез, който с едно докосване вкарва, то съдията няма да признае гола, а ще вдигне само червен на Погба?

В описаната от теб ситуация надали съдията ще има време да вдигне и авантаж даже. Ако има време, би трябвало да свири фала.

3 hours ago, plq said:

На 2:21 от клипа Кореа прави нарушение срещу Мартинез(нарушението не се вижда). Съдията дава авантаж, топката отива в Робен на 30м от вратата, след излизането на топката в аут Кореа е изгонен с директен червен картон.

Тука може да се види самото нарушение.

https://streamable.com/ea2wf

Е в това меле изобщо не се разбира за какво го гони. Може и да е за втори жълт, а може и да е червен заради мелето. Някакъв изрязан клип с арабски коментар, нищо не се разбра.

Аз пак ще питам както колегата Емо Радев - играч прави фал за червен, дават авантаж, стига топката до вратата и същият този играч я избива от гол линията или вкарва гол ответно (авантажът е проигран). Какво правим? Анулираме гола? Броим го (ако е вкаран от него в другата врата), щото тоя не е трябвало да бъде на терена като цяло? 

Нямам време да търся правилата, но след работа ще ги разгледам, за да видя дали съм прав. Може и да се бъркам разбира се, но съм почти сигурен, че специално това съм го чел (те вече променят правилника всеки сезон, така че и това не е гаранция).

Link to comment
Сподели другаде

10 minutes ago, Dacheff said:

Аз пак ще питам както колегата Емо Радев - играч прави фал за червен, дават авантаж, стига топката до вратата и същият този играч я избива от гол линията или вкарва гол ответно (авантажът е проигран). Какво правим? Анулираме гола? 

1. Връща фала, т. е. неуспешен авантаж и гони играча. 

2. Връща се пак фала щом авантажът не се е получил, т. е. някъде в момента, в който загубят топката или мине опасността. 

 

Идеята е елементарна - дали след нарушението потърпевшият отбор може да отбележи гол. Ако да - гол, ако не - нарушение. 

Link to comment
Сподели другаде

Търсих по-добър репортаж, не можах да намеря. Не го гони с втори жълт, нито червен заради мелето. Ситуацията беше такава каквато я описах.

 

Иначе ето и правилата https://www.theifab.com/laws/latest/fouls-and-misconduct/#disciplinary-action

Advantage should not be applied in situations involving serious foul play, violent conduct or a second cautionable offence unless there is a clear opportunity to score a goal. The referee must send off the player when the ball is next out of play, but if the player plays the ball or challenges/interferes with an opponent, the referee will stop play, send off the player and restart with an indirect free kick, unless the player committed a more serious offence.

Link to comment
Сподели другаде

37 minutes ago, plq said:

 

Advantage should not be applied in situations involving serious foul play, violent conduct or a second cautionable offence unless there is a clear opportunity to score a goal. The referee must send off the player when the ball is next out of play, but if the player plays the ball or challenges/interferes with an opponent, the referee will stop play, send off the player and restart with an indirect free kick, unless the player committed a more serious offence.

С няколко думи - както казва Боби Борисов - според интерпретацията на съдията. Може да се спори кое е чиста голова ситуация понякога и more serious offence  пак си го определя съдията и нали вече ВАР след това ще раздава правосъдие. 

Link to comment
Сподели другаде

59 minutes ago, plq said:

Иначе ето и правилата

Точно същите намерих и аз. Тоест според ФА се допуска такава хипотеза. По английските правила значи не съм прав. 

Но за клипчето на Лестър е ясно, че там ВАР го дава тоя картон, а в случая с Байерн е грешка на съдията (не е само мое мнение, попаднах на статии точно за тоя случай, докато ровех). 

Link to comment
Сподели другаде

4 hours ago, Dacheff said:

Аз пак ще питам както колегата Емо Радев - играч прави фал за червен, дават авантаж, стига топката до вратата и същият този играч я избива от гол линията или вкарва гол ответно

Е то и за при втори жълт има същата угроза

Link to comment
Сподели другаде

Гледам ся  ПСЖ-е и Реал и викам да превключа за секунда на Брайтън на мача и още докато не съм чул коментатора си викам- сигурно Бобича го коментира, за покаже наглед какво му е мнението за ШЛ

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...