Jump to content

Висша Лига 2021/22

Recommended Posts

4 hours ago, Toshko_Afrikanski said:

@EmoRadev, @Dacheff, искате да ни кажете, примерно, ако Погба влезе в краката на Стърлинг в близост или в наказателното поле, така като влезе на Кейта, топката обаче отива в Марез, който с едно докосване вкарва, то съдията няма да признае гола, а ще вдигне само червен на Погба?

В описаната от теб ситуация надали съдията ще има време да вдигне и авантаж даже. Ако има време, би трябвало да свири фала.

3 hours ago, plq said:

На 2:21 от клипа Кореа прави нарушение срещу Мартинез(нарушението не се вижда). Съдията дава авантаж, топката отива в Робен на 30м от вратата, след излизането на топката в аут Кореа е изгонен с директен червен картон.

Тука може да се види самото нарушение.

https://streamable.com/ea2wf

Е в това меле изобщо не се разбира за какво го гони. Може и да е за втори жълт, а може и да е червен заради мелето. Някакъв изрязан клип с арабски коментар, нищо не се разбра.

Аз пак ще питам както колегата Емо Радев - играч прави фал за червен, дават авантаж, стига топката до вратата и същият този играч я избива от гол линията или вкарва гол ответно (авантажът е проигран). Какво правим? Анулираме гола? Броим го (ако е вкаран от него в другата врата), щото тоя не е трябвало да бъде на терена като цяло? 

Нямам време да търся правилата, но след работа ще ги разгледам, за да видя дали съм прав. Може и да се бъркам разбира се, но съм почти сигурен, че специално това съм го чел (те вече променят правилника всеки сезон, така че и това не е гаранция).

10 minutes ago, Dacheff said:

Аз пак ще питам както колегата Емо Радев - играч прави фал за червен, дават авантаж, стига топката до вратата и същият този играч я избива от гол линията или вкарва гол ответно (авантажът е проигран). Какво правим? Анулираме гола? 

1. Връща фала, т. е. неуспешен авантаж и гони играча. 

2. Връща се пак фала щом авантажът не се е получил, т. е. някъде в момента, в който загубят топката или мине опасността. 

Идеята е елементарна - дали след нарушението потърпевшият отбор може да отбележи гол. Ако да - гол, ако не - нарушение. 

Търсих по-добър репортаж, не можах да намеря. Не го гони с втори жълт, нито червен заради мелето. Ситуацията беше такава каквато я описах.

Иначе ето и правилата https://www.theifab.com/laws/latest/fouls-and-misconduct/#disciplinary-action

Advantage should not be applied in situations involving serious foul play, violent conduct or a second cautionable offence unless there is a clear opportunity to score a goal. The referee must send off the player when the ball is next out of play, but if the player plays the ball or challenges/interferes with an opponent, the referee will stop play, send off the player and restart with an indirect free kick, unless the player committed a more serious offence.

37 minutes ago, plq said:

Advantage should not be applied in situations involving serious foul play, violent conduct or a second cautionable offence unless there is a clear opportunity to score a goal. The referee must send off the player when the ball is next out of play, but if the player plays the ball or challenges/interferes with an opponent, the referee will stop play, send off the player and restart with an indirect free kick, unless the player committed a more serious offence.

С няколко думи - както казва Боби Борисов - според интерпретацията на съдията. Може да се спори кое е чиста голова ситуация понякога и more serious offence  пак си го определя съдията и нали вече ВАР след това ще раздава правосъдие. 

59 minutes ago, plq said:

Иначе ето и правилата

Точно същите намерих и аз. Тоест според ФА се допуска такава хипотеза. По английските правила значи не съм прав. 

Но за клипчето на Лестър е ясно, че там ВАР го дава тоя картон, а в случая с Байерн е грешка на съдията (не е само мое мнение, попаднах на статии точно за тоя случай, докато ровех). 

4 hours ago, Dacheff said:

Аз пак ще питам както колегата Емо Радев - играч прави фал за червен, дават авантаж, стига топката до вратата и същият този играч я избива от гол линията или вкарва гол ответно

Е то и за при втори жълт има същата угроза

Just now, Dacheff said:

Да де, същото е, няма разлика дали ще е втори жълт или червен. 

Е тогава, що да е проблем да се преиграе директен червен, а пък втори жълт-не.

Гледам ся  ПСЖ-е и Реал и викам да превключа за секунда на Брайтън на мача и още докато не съм чул коментатора си викам- сигурно Бобича го коментира, за покаже наглед какво му е мнението за ШЛ

39 minutes ago, Bellamy said:

Е тогава, що да е проблем да се преиграе директен червен, а пък втори жълт-не.

Еднакви са бе - и двете са проблем. Но явно при определени условия има вариант играта да продължи. 

12 minutes ago, fishek said:

Мончета тая лудост с червения картон трябва да спре 😄 

Досущ като играта при фал за червен :sarcastic:

1 minute ago, Dacheff said:

Еднакви са бе - и двете са проблем. Но явно при определени условия има вариант играта да продължи. 

Досущ като играта при фал за червен :sarcastic:

Това беше забавно, най-вероятно грешно твърдение, но забавно 😄

... и аз не го виждам, но се различават лекинко емблемине само...1.Ние, 2.Ситите; 3. Чукотка; 4. Тотенхям; 5. Бай Мангал 🤣; 6. А-нал и т.н.

Изпадат - Уотфорд и Норич, но 3-тия изпадащ не мога да го разбера...КОЙ Е???

Хмм не знам какво е станало, аз снимката я виждам добре.... Иначе да ние сме първи. Дават ни само победи до края, без равни или загуби. 

3-тия който изпада е Бърлни. 

17 minutes ago, kibo1992 said:

Хмм не знам какво е станало, аз снимката я виждам добре.... Иначе да ние сме първи. Дават ни само победи до края, без равни или загуби. 

Значи всичко е точно 😉

38 minutes ago, kibo1992 said:

Добре!!!

Сега остава лесната част.

-Да го направим!!!🙂

21 minutes ago, S.G. said:

Тая работа е изчислена и е 100% сигурна, предполагам?😋

Залагай смело жената, тъщата и кучето на съседа. Гарантирана печалба при всякакъв развой на събитията...