Jump to content

Висша Лига 2021/22

Recommended Posts

3 hours ago, blunt said:

Боби Дебелото преди няколко седмици каза, че е убеден, че Мангалите сега щели да са в битката за титлата с нас и Сити, ако не са били взели Роналдо...

Или ако Грийнуулд не правеше компания на бай Ставри. 

Можеше и ШЛ да вземат тогава. 

Тотнъм ми изглежда като най-силен отбор измежду тия къде се борят за топ 4. Арсенал отново показват че са паляци. 

2 hours ago, Chinaski said:

Дебелия Франк ебаси имитатора, обиколи прегърна всички и после отиде да пъмпва феновете...все едно гледам Клоп...

Да да, особено онова с въздушните удари с ръката към публиката 1:1

Тука съм мощно за манафите. Тия ако изпаднат ще е голяма радост за града и за футбола. Да нямаш два мача в година, в която средно качество футболисти се опитват да ти начупят краката си е плюс отвсякъде. 

+ лампи да ги закара там, + евентуално ние да станем шампиони... По-красиво не може. 
Бъркаш се нещо. Града живее за тези мачове, като всяко едно дерби.

You'll Never Walk Alone!

И отново на преден план излизат нашите любими анимационни герои гънарите. Проблема е че те са пародия на анимационни герои. А нЕкога, в нашите тъмни времена съм ги подкрепял... чувствам се некси предаден. 

И най-големия хейтър на Арсенал не може да отрече, че по времето на Анри, Виера, Пиерс и прочие имаха изключителен отбор. Това подобие днес няма нищо общо с тогаващния им отбор и ситнал на игра. 

Просто се вижда разликата между това да имаш треньор световна класа като Конте и човек, който 2 години е редил конуси на голям треньор. Все едно ние да вземем Желко Мозъка като си тръгне Клоп и да чакаме да се борим за титла, само защото му е носил топките на тренировъчния терен. Това ми е мнението и за настоящия ни номер 2, между другото.

Махнаха Обемаянг, не взеха никого, а отпред, в сравнение с Лаказет и Нкетия, Яго и Борини ми звучат като голови хищници…

Конте си е голям треньор, каквото и да си говорим. Даже, когато беше изгубил вяра в човечеството заради ефекта Тотнъм, пак успя да ги вдигне и стабилизира. Хубаво, че не отиде в Манго тогава.

Реално, ако не му бяха някои от съмнителните трансферни решения, за мен щеше да е на едно ниво с Клоп и Гуардиола, въпреки че в ШЛ го няма никакъв.

Чак на едно ниво с Клоп и Гуардиола не мисля, че е, главно защото е трагичен в Европа. Той не знам дали изобщо има 1/4 финал достигнат в ШЛ. За 1/2 съм сигурен, че не е. 

Но е направил 3 отбора различни шампион, и със сигурност е класи над покемоните в манго и Арсенал. 

Как да няма с какво да се похвали бре човек. Отборите му играят страхотен футбол. Ставал е шампион повече от десет пъти сигурно. А 100 точки във ВЛ никой друг не е правил.

You'll Never Walk Alone!

Говорихме за трофеи в ШЛ, а не за вътрешните титли, купи и играта като цяло. Гуардиола с Байерн и МС такива до момента няма, изключвайки 2те ШЛ с Барселона, на която почти всеки мениджър на поне средно ниво щеше да има поне 1 спечелена. За това и изтъкнат, че тези успехи на Клоп са по значими, предвид играчите и бюджета с които са разполагали двамата през годините. 

Така като гледам, само ти говориш за ШЛ и то в темата за ВЛ. Те и Пеле и Марадона нямат спечелена ШЛ, ама са от най-големите. Гуардиола си е топ-топ мениджър. С пари, без пари, с Барселона, Байерн или Ман Сити, не може да обезличаваш успехите му.

Не обезличавам успехите му. Колегата Слвави спомена, че Конте не може да се сравнява с Клоп и Гуардиола, тъй като няма успехи в ШЛ. Аз казах, че тези на Гуардиола са само с Барса. Никъде не съм казал, че е малко това което е спечелил в кариерата си или че не е топ-топ мениджър. Изказах мнение, че Клоп има по-значими такива на базата, отбори които е водил и бюджет с който е разполагал. 

Гуардиола е на една крачка от това да стане един от най-уважаваните от мен треньори, но тази крачка е много голяма. Без ирония, наистина изгарям от желание да го видя в отбор тип Наполи, Рома, Атл. Мадрид, Дортмунт или Арсенал. И въпреки всичко един от най-големите комплименти които му правим несъзнателно е като казваме, че ако напусне Англия, Висшата лига ще е една идея по-лесна за печелене

20 minutes ago, Chinaski said:

Абе аз викам да се радваме че Пепо не беше при баш мангала, че сега тия мачове, а и цялото съперничество щеше да си е ебало мамата...

Не вярвам, че там щяха да го оставят да има свободата, която има в Сити. На Манго трансферите са повече маркетингови имена, докато Гуардиола въпреки всичките луди пари, които хвърля, досега в Сити не е взел някоя огромна звезда, а си търси играчи спрямо схемата и отбора, което също трябва да му се отчете като позитив. Аз бях един от най-големите скептици спрямо него особено след първия му сезон, но той просто се нагоди към ВЛ и успя да създаде машина, гладна за успехи.

Наистина е жалко, че трябва да се съперничи с този Сити. Аз обаче този път съм по-спокоен и вътрешно усещам, че съдбата ще го върне за всичките години разминавания на косъм.

Разгледах програмата до края.  Ако продължаваме да бием,  няколко пъти играем преди тях и ще излизаме начело за по един ден или 4+ часа.  Напрежението ще е повече при тях.

19.04. 22:00 Ливърпул - Манчестър Юнайтед
те на 20.04  с Брайтън

30.04. 14:30 Нюкясъл Юн - Ливърпул
те вечерта с Лийдс

07.05. 21:45 Ливърпул - Тотнъм
те на 08.05 с Нюкясъл

10.05. 22:00 Астън Вила - Ливърпул  /отложения/
те още нямат дата

14.05 единия играе финал за ФА, а мача от ПЛ ще е на 18/19
15.05 другия си играе редовен мач