Jump to content

Шампионска Лига - 2021/22


Препоръчан пост

9 hours ago, stan4oo2 said:

Минолето им е герой днес на Брюж.

[RMC Sport] Simon Mignolet (on his performance vs. PSG): “I didn't have a lot of work to do, only 2 or 3 saves to make. It was not difficult."

 

Точно обратното, май Навас е герой. Аз въртях мачовете по едно време и Брюж надиграваха ПСЖ.

Link to comment
Сподели другаде

2 minutes ago, LiverpoolYNWA said:

Чета, че вайналдум е ghost-нал и няма силен мач откакто е взет.

Вече не ти вярвам и че Брюж са надиграли ПСЖ, защото Вайналдум в френската лига се представя доста добре и контрастира с всички халфове, с които игра покрай него, а те не са малко и това включва и Верати.

Link to comment
Сподели другаде

2 minutes ago, Stojkica said:

Тоя пък палячо защо трябва да бъде над останалите халфове във френското първенство?

Лесен отговор -заради качества си. Сега не всеки е перфектен, да чисто човешки изглежда, че не го бива, но като футболист особено в малки пространства и време, реагира много адекватно, за което и го ценят. Раздава се в защита, нахален като муха, какво му трябва на човек?

Link to comment
Сподели другаде

5 minutes ago, Toshko_Afrikanski said:

Вече не ти вярвам и че Брюж са надиграли ПСЖ, защото Вайналдум в френската лига се представя доста добре и контрастира с всички халфове, с които игра покрай него, а те не са малко и това включва и Верати.

https://www.reddit.com/r/psg/comments/poyq0u/postmatch_thread_club_brugge_vs_paris/

Прочети мненията на феновете на псж като не вярваш на мен и му виж оценката от whoscored - най-слабият на терена.

https://www.whoscored.com/Matches/1592102/Preview/Europe-Champions-League-2021-2022-Club-Bruges-Paris-Saint-Germain

 

Link to comment
Сподели другаде

2 minutes ago, Toshko_Afrikanski said:

Раздава се в защита, нахален като муха, какво му трябва на човек?

Примерно да не прави по 5 фала за картон на мач, които съдиите доста често му спестяват абсолютно неаргументирано. И да взема някое единоборство от време на време. Точно на теб няма нужда да ти обяснявам, че футболът се играе от 22 души и само с 1 топка, така че играта с топката, не е единственото, което трябва да се гледа.

Link to comment
Сподели другаде

LiverpoolYNWA, то е играл 1 полувреме, не съм гледал мача и нямам намерение. Мисля, че е логично, че изхождам от това, което си написал за играта му в първенството, където съм го гледал. Щом някой казва А и Б, а аз знам че Б не е вярно, има вероятност и А да не е.  Аз лично не се влияя от чуждото мнение и предпочитам сам да изграждам свое. То и тук се пишеше сумати време, че е призрак, да не отварям темата, че ако не си Джерард или Канте, все ще ти намерят косур. 

Малко психология има тук. Хората се кефят и им е интересно сега да казват, че ПСЖ има слабости и не са този отбор, който всеки очаква да е. Именно заради това предполагам всяка грешка ще се гледа под лупа.

Link to comment
Сподели другаде

4 minutes ago, Stojkica said:

Примерно да не прави по 5 фала за картон на мач, които съдиите доста често му спестяват абсолютно неаргументирано. И да взема някое единоборство от време на време.

Ами точно, че не се дават и нормално да го прави. Така и така отвори темата, само да кажа, че съм изключително разочарован от дузпата, която се даде на Юве тази седмица. Пусни си един репортаж, ако не си гледал. Във ВЛ уж има индикации, че няма да се дават такива, вчера съдията на нашия мач също яко ръкомахаше падналият да стане, ама ей на Мората пада и дузпа.

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Toshko_Afrikanski said:

само да кажа, че съм изключително разочарован от дузпата, която се даде на Юве тази седмица.

Съгласен съм, че тази дузпа е пълен ташак. Не знам гледана ли е от ВАР, ама ако не е, е нормално хората да се питат за къв чеп е сложен там.

Общо взето въпросът "има ли контакт?" в контактен спорт е пагубен. Лицето или по-скоро Задникът /с главно З/ Колина нанесе огромни щети върху футбола с тъпотиите, които натвори в тълкуванието на правилата. На всичкото отгоре ако има фал и не паднеш не ти го свирят. Т.е. играчите зорлем са карани да падат, за да "подчертаят" нарушението. И същевременно явни симулации като тази са толерирани, защото "има контакт" и нарушението е "подчертано".

Съдийството в Англия този сезон, поне в нашите мачове, защото други не съм гледал много, е на доста високо ниво и се радвам, че махалото тръгва да се връща, защото все някога трябва да си намери баланса. Не може разни бастуни като Атлетик и Севиля през 80-те да нямат фал под коляното цял мач и да бъдат толерирани, ама и това, което се случва в последните години е не по-малко гадно. Някакви лигльовци като Неймар се въргалят безпричинно за щяло и нещяло и си получават фалове и дузпи постоянно.

Link to comment
Сподели другаде

Брюж въобще не са лоши, даже като им стане обединениеткпо на лигите с Холандия очаквам да са непосредствено след Аякс и ПСВ, а даже ако имат стратегия, може и да ги бутнат. Не трябва да се подценяват толкова, изключително правилно си развиват отбора и от няколко години почти са еднолично най-добри в Белгия. Йънг Бойс също, между другото.

Link to comment
Сподели другаде

3 hours ago, Stojkica said:

Примерно да не прави по 5 фала за картон на мач, които съдиите доста често му спестяват абсолютно неаргументирано. И да взема някое единоборство от време на време. Точно на теб няма нужда да ти обяснявам, че футболът се играе от 22 души и само с 1 топка, така че играта с топката, не е единственото, което трябва да се гледа.

Верати 400 минути на Европейското, 18 спечелени единоборства (отнемания). Хендерсън 150 минути, 1 отнемане. Айде , вторият почти не игра, така че за пример:

Хендерсън 2018та Световно, 480 минути  - 8 отнемания.

В ШЛ Верати повече спечелени единоборства средно на мач също. За френското повече, ама тук сравнението е между френско и английско, тоест различни опоненти, така че няма да го включвам.

Link to comment
Сподели другаде

5 minutes ago, ReD_Gerrard said:

Колко молдовци играят в "Шериф"?

Май са Зеро. Те Шериф са от Транснистрия така или иначе, не знам колко ги тачат молдовците :sarcastic:

Сега проверих, в титулярите нямат молдовец, а с резервите имат общо едва четирима, от които само един е влязъл в игра.

Стадиончето им е доста готино обаче, Лаута евентуално някога след реконструкцията ще прилича на него, ама без ъгловите постройки, които да затварят дупките между секторите.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Е затва мразя всички долни испански отборчета и тоя престъпник Чакър как още свири не ми е ясно. При един Х заспиваха нещата за нас, сега ни чакат тежки два мача срещу тея нещастници.

Link to comment
Сподели другаде

Даже си нямаше дузпа. Наистина щеше да е супер за нас един Х в другият мач. Щяхме да сме с 4 точки аванс преди мачовете с АМ. При една нова победа срещу Ателтико, щяхме на 90% да решим спора за първото място. 

Link to comment
Сподели другаде

За нас е по-добър вариант победата на Атлетико. Така броят точки, който ще ни е необходим за продължаване става по-малък.

4 точки от следващите два мача и можем да си свиркаме последните два кръга.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...