Jump to content

Шампионска Лига - 2021/22


Препоръчан пост

Бдж-то определено са най-смешният отбор. Испанските гнусари се измъкнаха, да видим какъв ще е жребият, но няма да е лесно оттук нататък


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

Моите хора възкръснаха днес. Бензема в момента е на едно ниво с Сала и Левандовски. Второто полувреме ги изядоха. Богаташите от Реал и Суперлигата срещу отбора на Уефа, който се бори да "спаси" футбола и духа на играта. 🙂

Link to comment
Сподели другаде

ПСЖ падат с 3:1, трябва им един гол, почти не си излизат от полето, никакъв дух, само зяпат, почти не тичат, бе все едно не им дреме. Неймар и Меси само ръкомахат и толко. 

Това е да си отбор без живец, дето са се събрали само некви наемници.

Link to comment
Сподели другаде

43 minutes ago, Chinaski said:

Айде да не бързаме много...

На този етап е такова положението, според мен. А кой с кого ще се падне и в каква форма ще е тогава друг въпрос. 

38 minutes ago, Dacheff said:

Байерн изобщо не са толко силни в момента. 

Може и да си прав! Ще се разбере скоро!

Link to comment
Сподели другаде

Измежду МС, Реал и Байерн най-преодолими за нас ми изглеждат немците. Старите кучета от Мадрид в ШЛ са като в свои води.  Байерн физически не могат да ни смачкат, да ни надхитрят не е особено вероятно, а и Нагелсман по тарикатлък и номера не може да се мери с Карло и Пепо. Едно е сигурно, с тия три отбора няма да има подценяване. Ако видимо ни надиграят, значи толкова си можем.

Link to comment
Сподели другаде

8 hours ago, Dacheff said:

ПСЖ падат с 3:1, трябва им един гол, почти не си излизат от полето, никакъв дух, само зяпат, почти не тичат, бе все едно не им дреме. Неймар и Меси само ръкомахат и толко. 

Това е да си отбор без живец, дето са се събрали само некви наемници.

Скандално е как преди това ги смачкаха 50 минути, но във времето, в което бяха притеснени- първите 10 и последните 30, не можеха въобще да си излязат от полето. Ама Меси и Неймар цял мач не се чуха с изключение на асистенцията на втория.

Link to comment
Сподели другаде

45 minutes ago, Chinaski said:

Това за Реал във форума на Ливърпул не се приема особено добре...

Какво беше... "всеки сам си решава", ама това даже не е пица с ананас неговото. За мен е нещо от сорта един ден да караш на Линукс, другия ден на Уиндоус. Съвсем различни идеологии нямащи нищо общо една с друга. Нали тук не говорим за врагове или нещо такова, а за начин на възприемане на играта.

Сиймор, не те съдя, просто коментирам какви размисли ми навява главата като прочета, че си за тия.

Link to comment
Сподели другаде

Модрич на 80 години имаше повече живец от Верати в средата. А не мисля, че италианеца е лош халф. 

Тоя за втория гол ги размина поне трима и после даде голов пас. Бати случая. 

Бензематов е наистина във формата на живота си. Кефя се, колкото и да ни нашариха миналия сезон. 

Затова пък, ако сега се засрещнем ще е доста по-сладко да се надиграваме, щото няма да има нищо общо отбора ни сега с този от миналия сезон.

Сити са следващите изхвърчали 😄

Link to comment
Сподели другаде

А имаше ли нарушение на Бензема при първия гол. Този гол обърна всичко. Което не е оправдание за ПСЖ. Не може да си толкова лабилен психически. 

Срам за футбола им беше поведението след първия гол на Реал. Двубой Реал - Сити обаче, не би оставил шанс на испанците. 

Link to comment
Сподели другаде

10 hours ago, Chinaski said:

Тоя Меси играе ли? Квото и да ми говорите викам повече да не се падаме с Реал...

Зает беше малко, иначе го пишеше в състава ... 

Може да бъде изображение с 2 души и текстово съобщение

П.С. Извън кръга на шегата, не знам защо не ходят при Бекса или нейде при арабите да си дозаработят ей такива, като него и гелосания ... в смисъл наистина страхотни футболисти, но идва един момент, в който требе да удариш чертата и да идеш нейде по плажовете или пустинните оазиси, за да се пенсионираш кротко.

Не съм им некъв фен, но не мога и да отрека всичко, което са постигнали, а в крайна сметка е жалко да ги гледаш едни такива, все едно ги няма на терена, с което малко или много си меткат по едно петно на иначе бляскавите кариери.

Link to comment
Сподели другаде

Еми те и двамата си взимат същите пари, които биха взимали и в пустините. Според мен обаче и спонсорските им договори не им позволяват да напуснат Европа, но това си е просто догатка.

Link to comment
Сподели другаде

Напълно е възможно, но като забегнат зад океана или при камилите, няма да са некакси чак толкова под светлините на прожекторите и да се излагат пред широката публика, но явно толкова и им пука. Да си вървят там парангите, пък може и още некое златно кълбо да вземем.

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, AllorNothing said:

А имаше ли нарушение на Бензема при първия гол. Този гол обърна всичко. Което не е оправдание за ПСЖ. Не може да си толкова лабилен психически. 

Срам за футбола им беше поведението след първия гол на Реал. Двубой Реал - Сити обаче, не би оставил шанс на испанците. 

100% нарушение имаше.. виждам,че и неудачника Почетино и той реве днес по медиите, но е факт че това не може да им е оправдание. Реал напоследък си ни шляпат редовно,така че не знам какъв е този мазохизъм от хората във форума да ни се падат те.. аз предпочитам Байерн, които са мега надценени в момента. 

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, Chinaski said:

Това за Реал във форума на Ливърпул не се приема особено добре...

Когато има пряк двубой между Ливърпул и Реал се въздържам от коментари, но темата е ШЛ и Мадрид спечелиха един уникален мач, така че се чувствам в правото си да се зарадвам и да го изразя с две изречения. Не нарушавам нито правилата на форума, нито добрия тон в този случай. Защо трябва да не се приеме добре от някого?

Тук постоянно чета доста обиди към Реал Мадрид, но се опитвам да ги подминавам и да не влизам в излишни дискусии. Нека тези които не харесват Мадрид да подминат коментара ми и да си спестим безсмислените спорове. 🙂

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, Toshko_Afrikanski said:

Какво беше... "всеки сам си решава", ама това даже не е пица с ананас неговото. За мен е нещо от сорта един ден да караш на Линукс, другия ден на Уиндоус. Съвсем различни идеологии нямащи нищо общо една с друга. Нали тук не говорим за врагове или нещо такова, а за начин на възприемане на играта.

Сиймор, не те съдя, просто коментирам какви размисли ми навява главата като прочета, че си за тия.

Чакай малко, дай за философиите да изясним какво имаш предвид! Мисля че мнението ви за Реал Мадрид на повечето хора тук се формира от клюки в жълти парцали и фенски мнения на журналисти. 

Ливърпул е повече от клуб, той е семейство! Абсолютно същото е и в Реал Мадрид. Играчите не са някакви наемници идващи да прибират заплати(има и такива, но са изключение), а стават част от семейството, стават мадритисти до живот. Много рядко има случаи като Луис Енрике или Фиго когато даден играч напусне клуба да сипе клевети срещу него или да води истнска война. Играчите посещават заедно различни спортни събития, участват заедно в благотворителни кампании, срещат се с деца фенове на отбора. Заедно празнуват сватби и рожденни дни. Когато пристигат в клуба всички са посрещани от клубни легенди като Ди Стефано(доскоро), Бутрагеньо или Валдано. Всички се докосват до историята на клуба в музея, на стадиона и базата. Лидерите на отбора правят така, че новите бързо да разберат в какъв велик клуб идват и никой не е по велик от него. Роналдо се опитваше да докаже, че е над клуба, но на никого не липсва в момента. Отбора продължава да печели трофеи и да играе качествен футбол. Напускането на Меси е далеч по трагично за Барса. 

Финансите. Клуба в последните години харчи разумно, няма текучество на играчи и треньори, продажбите на играчи, артикули, билети и тв права правят клуба един от топ 10 на най-богатите и успешни финансово клубове. Огромен оборот и намаляващ дълг. 

Ливърпул е в същия топ 10. Разумни харчове и страхотни успехи в последните години. Много от играчите които напускат го правят със сълзи на очи и подържат приятелски отношения с клуба. Бенитез не ни е треньор от 100 години, но е запазил любовта към града и отбора и до днес. Клубните ни легенди са винаги близо до отбора за морална подкрепа на стадиона или в социалните мрежи.

Единствената разлика в двата клуба е собствеността и тук Мадрид, според мен е с по добрия модел. Клуба е собственост не на Перес, не на янки или камилари, не на руски олигарси, а на своите сосиос. Надявам се някой ден и Ливърпул да е с подобно управление и форма на собственост, но едва ли ще се случи. Мадрид е собсвеност на хиляди свои фенове, които избират оперативното ръководство, а когато нещо не върви дават ясен знак, че не са доволни. Традиция е когато има недоволаство да се извадят бели кърпички по време на мач и да се покаже на ръководство и играчи, че трябва нещо да се промени. Правят се предсрочни избори когато се налага. Перес беше принуден в първия си период(Галактикос) да напусне след като напълно обърка трансферната политика, треньорските назначения и финанси. Сега клуба просперира, защото организацията е на много високо ниво, феновете са зад отбора, а играчи като Модрич, Кроос, Каземиро, Бензема, Карвахал, Начо, Валверде, Васкес, Асенсио и Марсело са готови да си изплюят дробовете на терена, но да се борят за победата! Играят и се борят не за заплатите и славата(те ги имат отдавна), а за своята и клубната чест! За всички обикновенни хора(като мен и вас) отишли на стадиона да подкрепят любимия си отбор и да се насладят на още една магическа вечер. Каквато беше вчерашната. 

Ливърпул, Реал Мадрид, Аякс, Барселона, Атлетико Мадрид, Атлетик Билбао, Дортмунд и Байерн са не само много богати успешни клубове, но развиват специални отношения със своите фенове. И специфична клубна етика в играчите. Там или приемаш философията на клуба или излиташ много бързо. 

Общото между Ливърпул и Мадрид е в почти всичко, но много хора тук виждат в Реал някакви богаташи, наемници, любимци на съдиите, а Ливърпул са малки, бедни, ощетени и сами срещу света. Това е дълбоко погрешно. Това са два колосални велики клуба и взаимно трябва феновете им да се уважават и признават успехите. На мен ми е лесно в това отношение. 🙂

Link to comment
Сподели другаде

Добре описваш ПР-а им, но след като прочетох небивалиците за финансите, спрях, за да не влизам в излишен спор. Съжалявам. Подкрепяй си ги, няма лошо, но не се прави на жертва, когато някой те захапе, а това е нормално да се случи тук.

Link to comment
Сподели другаде

28 minutes ago, Toshko_Afrikanski said:

Добре описваш ПР-а им, но след като прочетох небивалиците за финансите, спрях, за да не влизам в излишен спор. Съжалявам. Подкрепяй си ги, няма лошо, но не се прави на жертва, когато някой те захапе, а това е нормално да се случи тук.

Не се правя на жертва, защото не се чувствам така. Какво за финансите? Тук наскоро някой беше качвал статистика за разликата между покупки и продажби на клубовете в Европа. Разбира се това е само част от финасите, но е доста показателно за философията на клуба. Реал развиват школата си, има баланс между местни играчи и чужденци, имат много добри спонсорски договори, огромен оборот. Какво с управлението на клуба и финансите, според теб не е наред? Нищо по различно от Ливърпул по отношение на финансите няма. Наистина не разбирам за какви раличия във философията на клубовете говорите? Все едно сравнявам Реал с Берое или Славия...

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Сиймор said:

Тук постоянно чета доста обиди към Реал Мадрид, но се опитвам да ги подминавам и да не влизам в излишни дискусии. Нека тези които не харесват Мадрид да подминат коментара ми и да си спестим безсмислените спорове. 🙂

Ако искаш да не казваме нищо лошо за Реал само защото ти им симпатизираш? Нещо си объркал мястото...

 

Ти си като арабите бе братче искаш да имаш по две жени и повече...евала...не знам как го постигаш

Link to comment
Сподели другаде

4 minutes ago, Chinaski said:

Ако искаш да не казваме нищо лошо за Реал само защото ти им симпатизираш? Нещо си объркал мястото...

 

Ти си като арабите бе братче искаш да имаш по две жени и повече...евала...не знам как го постигаш

Писах, писах, но няма кой да чете явно. Никаде не съм казал, че не трябва да пишете срещу Реал. Пишете си. Просто ми стана интересно каква е разликата във философията на двата клуба. Някой го спомена и очаквам да ми обясните. Явно живея в заблуда. За мен разлики няма или са незначителни.

Относно арабелите. Не знаех, че имат по две жени. Да не имаш предвид мюсюлманите? Те масово са с по една, но имат опция за 4, а араби има и християни. Те са като нас- само с една жена и неизвестен брой любовници.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...