Jump to content

Шампионска Лига - 2021/22


Препоръчан пост

26 minutes ago, Сиймор said:

Писах, писах, но няма кой да чете явно. Никаде не съм казал, че не трябва да пишете срещу Реал. Пишете си. Просто ми стана интересно каква е разликата във философията на двата клуба. Някой го спомена и очаквам да ми обясните. Явно живея в заблуда. За мен разлики няма или са незначителни.

Относно арабелите. Не знаех, че имат по две жени. Да не имаш предвид мюсюлманите? Те масово са с по една, но имат опция за 4, а араби има и християни. Те са като нас- само с една жена и неизвестен брой любовници.

Ти пък се правиш на... и влизаш в обяснителен режим! След като се радваш за Реал, какво мислиш, че ще ти кажат хората - Браво?! Е, не не си познал, няма браво за тия във форума на Ливърпул! 😉

Link to comment
Сподели другаде

Разликата във философията на двата клуба е, че едните разчитат изцяло на себе си, а другите са подпирани безобразно през годините от фифа, фуфа, уефа, рефери и тн. Айде стига оди за Реал във форум на Ливърпул! 

Спомни си Рамос 🤮 и Салах и се спри. 

Link to comment
Сподели другаде

15 minutes ago, Taipan said:

Ти пък се правиш на... и влизаш в обяснителен режим! След като се радваш за Реал, какво мислиш, че ще ти кажат хората - Браво?! Е, не не си познал, няма браво за тия във форума на Ливърпул! 😉

Е, къде ги измисляте тия неща не знам?! Как реши, че искам някой да ми вика "Браво!" защото съм подкрепял Реал и съм се бил зарадвал? 

Когато се издъня и наруша правилата ме наказват, но сега съм написал нещо което ме е зарадвало и се почва "ти какво има се радваш на тия и що го пишеш във форум на Ливърпул"? Ами темата е ШЛ и Мадрид участват в този турнир все още. 

Но си прав за обяснителния режим. Спирам. Живи и здрави! :-)

Link to comment
Сподели другаде

1 minute ago, ReD_Gerrard said:

Да не успяваш да намериш разлика между философиите "Los Galacticos" и "The Liverpool Way"...  Ехаа.....

 

Галактикос е нищожна част от 120 годишната  история. И отдавна не е актуална. Перес се провали и подаде оставка тогава. 

Къде е разликата между двата клуба в последните 10 години?

Налагане на играчи с търпение, устойчивост на финансите. Търсене на приемственост между поколенията и клубните легенди. Така се развиват всички успешни клубове в Европа сред които са Ливърпул и Мадрид. Включително участието в проекта за Суперлигата.

Link to comment
Сподели другаде

Just now, ReD_Gerrard said:

Къде е разликата между двата клуба в последните 20 години?

Не съм сигурен какво имаш предвид? Галактикос? Това беше няколко сезона и се провали с гръм и трясък. Отдавна е погребан този проект. Това са примерно 5 години на фона на 120г. Ако нещо друго визираш кажи конкретно. 

Link to comment
Сподели другаде

7 minutes ago, Сиймор said:

Налагане на играчи с търпение, устойчивост на финансите. Търсене на приемственост между поколенията и клубните легенди. Така се развиват всички успешни клубове в Европа сред които са Ливърпул и Мадрид. Включително участието в проекта за Суперлигата.

Я да видим кой отбор колко треньорски смени има през този период и колко пъти някои треньори са били назначавани? Верно, страшна устойчивост и проява на търпение.

Link to comment
Сподели другаде

Just now, EmoRadev said:

Я да видим кой отбор колко треньорски смени има през този период и колко пъти някои треньори са били назначавани? Верно, страшна устойчивост и проява на търпение.

За кой период?

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Сиймор said:

Просто ми стана интересно каква е разликата във философията на двата клуба.

Разликата е най-вече във феновете - едните са лигави боклуци, другите са най-великите!

Чудех се как да го докажа и намерих за 10 секунди търсене в гугъл това клипче, а тук го няма Бензема даже, който ядеше много лайна преди време, пък сега бил кралят 😄  ...и най-интересното е, че знам, че си освиркват легендите (знаех за Роналдо, Марсело, Касияс и Бензема) без да следя изобщо испанския футбол, тоест не съм прочел в медиите за това щото 2ма пияни на стадиона са изпсували Роналдо. 

П.С.1 - Барса са същите мърши, след като отпаднаха от нас освиркваха Меси, дето им беше най-добрия в 2та мача и ни вкара баси гола в първия мач

П.С.2 - Реал се подиграха жестоко с моя любимец и истински мадритист Бенитес. И накрая питаш каква е разликата  😄 😄 😄 

 

Link to comment
Сподели другаде

7 minutes ago, oZZy said:

Барса са същите мърши, след като отпаднаха от нас освиркваха Меси

Тези като загубиха титлата в последния кръг срещу Атлетико преди няколко години потрошиха автобуса на отбора, а вътре бяха играчите спечелили 3 ШЛ и сума други титли в годините преди това.

Колкото до Реал - един приятел беше на техен мач преди няколко години. Данило още играеше там преди да отиде в шити и са го освирквали от секундата в която е влязъл да загрява докато е започнал мача.

Link to comment
Сподели другаде

Сега се сещам и че едно време имаше един цирк с Камачо, дето им е някаква мега легенда, там си тръгваше преди началото на сезона, после май пак се върна след време, и отново си тръгна, защото му се месеха в работата. @Сийморможе да сподели каква точно беше историята. Изобщо - семеен клуб уважаващ легендите си 😄

Link to comment
Сподели другаде

10 minutes ago, oZZy said:

Разликата е най-вече във феновете - едните са лигави боклуци, другите са най-великите!

Чудех се как да го докажа и намерих за 10 секунди търсене в гугъл това клипче, а тук го няма Бензема даже, който ядеше много лайна преди време, пък сега бил кралят 😄  ...и най-интересното е, че знам, че си освиркват легендите (знаех за Роналдо, Марсело, Касияс и Бензема) без да следя изобщо испанския футбол, тоест не съм прочел в медиите за това щото 2ма пияни на стадиона са изпсували Роналдо. 

П.С.1 - Барса са същите мърши, след като отпаднаха от нас освиркваха Меси, дето им беше най-добрия в 2та мача и ни вкара баси гола в първия мач

П.С.2 - Реал се подиграха жестоко с моя любимец и истински мадритист Бенитес. И накрая питаш каква е разликата  😄 😄 😄 

 

Аз няма да забравя как освиркваха Касияс доста дълъг период от време към края на кариерата му там, където е техен юноша и една от най-големите легенди. Това се случваше почти всеки мач. Какво остава за някакви наемници.

Link to comment
Сподели другаде

Бе Реал и Барса бяха яко подпирани години наред, всичко друго са си фенски пристрастия. 

На мен ми е интересно друго @Сиймор - като играят Реал и Ливърпул, за кого си? Щото и аз не го разбирам това с по 2-3 любими отбора, ама... 

Link to comment
Сподели другаде

8 hours ago, EmoRadev said:

Ти си избери. Може да пробваш с първия цитиран от теб - 10 години. Може и с 20г да опиташ.

Да вземем например периода от 2009 до днес? В Реал Мадрид е имало 7 треньора, а в Ливърпул 5. Не мисля, че това е голяма разлика. За устойчивост визирах текучеството на играчи което в Мадрид в последните години е доста ограничено. Например халфовете на отбора Модрич, Каземиро и Кроос са в клуба от доста време. Бензема е в отбора от 2009 г. 

Link to comment
Сподели другаде

8 hours ago, HardRedRock said:

Специално за колегата балетист:

И това е само ШЛ в близкото минало.

Забавни клипове. Половината неща вътре са просто смешни. Анализ по минути ли да правя? Например, първия започва с кунг фу удар на играч на Юнайтед с бутоните в ребрата на футболист на Реал и червения картон е несправедлив?! Следващия кадър е с бесния САФ, който в любимия си стил прави сешоар на рефера на тъча. И ти подкрепяш Червения нос в тази ситуация? Това не е червен, а черен картон. Няма да коментирам всички ситуации, защото е безсмислено. Някои са в полза на Реал(гмуркания на играчи, засади, неотсъдени нарушения или картони), а други са съвсем редовни ситуации, но пусто фенство вижда конспирация и подпиране навсякъде. Абсолютно същата компилация може да се направи за Ливърпул и какво ще докаже това? Допускат се грешки, понякога реферите са пристрастни или ги е шубе да не ядосат големите. Реал не е по подпиран от Ливърпул.

Link to comment
Сподели другаде

Няма как да сравняваш отбор, чиито фенове освиркват легендите си след два слаби мача, със отбор, чиито фенове гласуват Ловрен за Играч на месеца, за да го подкрепят в тежък личен момент.

Link to comment
Сподели другаде

2 minutes ago, ReD_Gerrard said:

@Сиймор, ще играеш на стъкмистика, ама нема си признаеш, че си в грешка. Трябва да ти призная, че много умело успя да включиш краткия престой на Ходжсън в сметките, който изкривява статистиката, ама няма да ти се получи.

За последните 10 години - от 10 март 2012 до днес:

  • в Ливърпул са се сменили 3 треньори, в Реал Мадрид - 6, демек ДВОЙНО повече.
  • Обаче двама от тези треньори в Мадрид са с по два престоя. Тоест в Ливърпул за 10 години е имало 2 треньорски смени, а в Реал Мадрид - СЕДЕМ.

За предходните 10 години - от 10 март 2002 до 10 март 2012

  • В Ливърпул са работили 4 треньори, а в Реал Мадрид - 10, демек повече от два пъти.

 

Общо за 20-те години: В Ливърпул е имало ШЕСТ треньорски смени, в Реал Мадрид: 16.

 

 

Дадох за пример периода от 2009, защото това е началото на втория период на Перес, който е много по успешен от първия без грандоманията да събира носители на Златната топка. В този период са били 7 треньора, а в Ливърпул 5(Бенитес, Ходжсън, Далглиш, Роджърс и Клоп). Ако държиш да са 10 години ще са 6 на 3, добре. Да смените са повече, но това не променя броя на треньорите работили в този период. Но фокуса се измести, защото аз акцентирах върху текучество на играчи, а колегата Радев повдигна въпроса за треньорските смени. Бях любезен при първа възможност да седна да пиша и да отговоря опирайки се не на стъкмистика, а фактите. Ходжсън не бил за дълго или пък Далглиш, но и в Реал за този период се вида, че Моуриньо, Зидан и Анчелоти са начело на отбора по 3-4 години. това е напълно нормално като продължителност в съвременния футбол. Дори Клоп не се задържа повече от 7 г., а такива като САФ и Венгер са единици като срок на работа в един клуб.

Link to comment
Сподели другаде

1 minute ago, ReD_Gerrard said:

Няма как да сравняваш отбор, чиито фенове освиркват легендите си след два слаби мача, със отбор, чиито фенове гласуват Ловрен за Играч на месеца, за да го подкрепят в тежък личен момент.

Това с освиркването на играчи е доста забавен аргумент. Твърдения, че са освирквани клубни легенди са пълни глупости. Феновете бяха зад Икер когато Моуриньо го сложи на пейката след като беше говорил с Иниеста и Шави, за да изглади конфликт след един от мачовете разпален от португалеца най-вече. Публиката беше с Икер, а не с Жозе. Нито Раул са освирквали, нито Марсело. Публиката на Бернабеу изисква много от играчите и когато се влачат по терена и просто гледат мача отблизо са освирквани. В конкретен мач. Поради конкретна причина. Играчи които са играли за клуба и са напуснали са посрещани с овации. Овации, впрочем заслужени, са получавали Ривалдо и Роналдиньо заради шоуто което са изнасяли на Бернабеу. 

Link to comment
Сподели другаде

8 hours ago, Dacheff said:

Бе Реал и Барса бяха яко подпирани години наред, всичко друго са си фенски пристрастия. 

На мен ми е интересно друго @Сиймор - като играят Реал и Ливърпул, за кого си? Щото и аз не го разбирам това с по 2-3 любими отбора, ама... 

За играта. Когато играят един срещу друг съм за това да стане хубав мач. Резултата няма значение.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...