Jump to content

Шампионска Лига - 2021/22


Препоръчан пост

Няма групи, една обща е с крайно класиране след 8 -те мача - по 4 домакинста и 4 гостувания - като всеки мач ще е с/у различен съперник. Тези от 1-во до 8-мо се класират за осминафиналите, а тези от 9-то 24-то ще разпределят на 8 двойки като победителя в 2 мача продължава също към осминафиналите, от 25-то до 36-то отпадат. Мачовете ще се изиграят в рамките на 10 седмици, което означава че всеки отбор ще почива 2 пъти.
Получават ги по последователност, защото на първите 4 участниците се класират директно, а на 5-тия 3-тия в класирането играе квалификации в момента, а на тези до 10-то шампионите се класират директно така следващия е 11-тия.

Link to comment
Сподели другаде

Ъъъ, супер тъпотия, защото ще са неравнопоставени нещата. 

Има разлика от 4 гостувания и 4 гостувания. На някой ще му се падне да гостува на най-силните в групата, на друг на паляците. 

И още натоварване за футболистите. Мозъци са. 

Link to comment
Сподели другаде

Няма да се спрат докато не го съсипят тоя турнир и това си е.
 

А ще могат ли отбори от една държава да играят един срещу друг в тая монстър група? Отпадналите от 9 до 24 след баража отиват ли в ЛЕ? 
 

Като цяло ми звучи много малоумно и от сега виждам как Сити по стара традиция гостува на Марек, Видима, 1948 и Царско село, а приема Витоша, Етър, Хебър и Пирин и Пепи чупи рекорди с голова разлика 152-0 от 8-те мача.

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, tsbalabanov said:

по стара традиция гостува на Марек

И те ли ще падат на митичния Бончук :sarcastic:

A тези с новите места квалификации ли играят, или просто получават още едно място гарантирано в групата?

Link to comment
Сподели другаде

Какво ли не измислят тези кретени, за да изкарат повече пари.

Направо за екзотика да добавят първенците и от другите континенти и да стене сбирщайн? Кеф ти гостуваш на Бока в Аржентина, кеф ти домакин си на Сидни Юн. 

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, tsbalabanov said:

Няма да се спрат докато не го съсипят тоя турнир и това си е.
 

А ще могат ли отбори от една държава да играят един срещу друг в тая монстър група? Отпадналите от 9 до 24 след баража отиват ли в ЛЕ? 
 

Като цяло ми звучи много малоумно и от сега виждам как Сити по стара традиция гостува на Марек, Видима, 1948 и Царско село, а приема Витоша, Етър, Хебър и Пирин и Пепи чупи рекорди с голова разлика 152-0 от 8-те мача.

Няма да могат, за отпадналите все още не е изяснено, но ЛЕ и ЛК също ще са в подобен формат с 36 отбора, само че във 2-рия отборите ще изиграят по 6 мача както досега.

 

9 minutes ago, Plovdiv_1926 said:

И те ли ще падат на митичния Бончук :sarcastic:

A тези с новите места квалификации ли играят, или просто получават още едно място гарантирано в групата?

Тепърва ще се изяснява, но по-вероятно да е гарантирано.

Link to comment
Сподели другаде

3 hours ago, Stojkica said:

5-тата и 11-тата страни по коефициен получават по още едно място. Все едно питаш защо първите 3 държави получават по 4 места.

Нищо не каза. Наистина ли сравни тези две неща? 5 и 11 страни по коефициент да получават нещо е супер рандом. Затова питам. 

Link to comment
Сподели другаде

2 minutes ago, Dacheff said:

Затова питам. 

E досега е имало разлика между 4-тия и 5-тия. Сега ще има ралзика между 5-тия и 6-ти. Досега е имало разлика между 10-тия и 11-тия, сега ще има ралзика между 11-тия и 12-тия. Със сигурност не е рандом.

Link to comment
Сподели другаде

Ясно че не е, но така изглежда. Защо 6-10 не получават по още едно място, след като са по-напред? Всъщност все тая, не ми се инвестира мисловен капитал, за да разбера на УЕФА тъпотиите. Скочиха срещу Суперлигата, за да ни поднесат поредната повърня, която да "спаси футбола". 

Link to comment
Сподели другаде

Аз не разбирам защо търсят промени. Сегашният формат е доста добър както за отборите, така и за зрителите. 

С този новият ще има повече мачове - добре, ще има пари и за отборите и за Уефа, но зрителя ще бъде объркан, няма да знае за какво точно се борят отборите и ще спадне зрителския интерес. Говоря за обикновените, неутрални зрители.

Ако искат повече отбори да слагат 5 отбора в група. Пак ще има повече мачове, разширение на географията и ще се запази реда на провеждане на турнира. 2 продължават напред, 1 в ЛЕ, 1 в конференциите и последния гледа по ТВ.

При така написаното по-горе, всички отбори ще играят по 8 мача, вместо досегашните 6,  което не е болка за умиране, но това случайно разпределение на противниците и домакинствата е абсурдно. Не само, че ще има неравнопоставеност в трудността, но и се губи изцяло красотата на размененото гостуване. 

8-те най-добре продължават, хубаво, а другите още 2 мача допълнително - за чий? Т.е. осираш нещата, като Барса тази година, ама нищо, иди на поправителен. Или правиш яки мачове, ако си примерно Бенфика, завършваш 10-ти в тази супер група от 36 отбора и играеш бараж с Барса, щото ония ги е мързяло да играят първите 8 мача и са се класирали 22-ри, защото колкото и да не си във форма и не можеш, няма как да не си пред Дебрецен или Лудогорец или който и да попадне в разширения формат отбор.

Link to comment
Сподели другаде

3 minutes ago, J.N.K. said:

Сегашният формат е доста добър както за отборите, така и за зрителите. 

Глупости, отвратителен е сегашния формат. Ама този новия ще го бие по безсмислени мачове.

Link to comment
Сподели другаде

3 minutes ago, J.N.K. said:

Какво точно му е отвратителното?

Пълен е с безсмислени мачове, които са обусловани от това, че отборите трябва да имат мачове. От години не съм гледал груповата фаза извън мачовете на Ливърпул. Просто няма смисъл и не е интересно. Сега няма да кажа като Боби Борисов, че Лига 2 е по-интересно, но определено смених спорта през седмицата. И съм изключително доволен от решението си.

15 години чакахме мач с Милан и накрая в него ги бием с втория отбор. Това, ако е интересно, здраве му кажи.

Link to comment
Сподели другаде

Еми, нормално е по-силните отбори да си взимат своето в групите. За мен сегашните групи са доста добри, защото има по нещо за всички. Имам в предвид, че всички правят едни 6 мача - не са много, не са и малко. Има интрига във вътрешните първенства за това класиране, прави интересни и плейофите, защото печелившите си гарантират 6 мача на най-голямата европейска сцена. 

Ако е директна елиминация още от самото начало, пак ще има жребий поставен непоставен. Какъв стимул да има, примерно Хофенхайм да се бори за 4-то място в Германия, като знае, че ще иде при някой батко и ще го бият с 5 гола 2 пъти и 'айде пак догодина. Вие пак не бихте гледали Сити - Хофенхайм на есен, ако Ливърпул не играе същия ден, нали?

Link to comment
Сподели другаде

Just now, J.N.K. said:

Вие пак не бихте гледали Сити - Хофенхайм на есен, ако Ливърпул не играе същия ден, нали?

Ама аз не бих гледал нито Ман Сити - ПСЖ, нито Реал - Барса ако играят Хигинс срещу Тръмп в него момент, ти за Ливърпул ми приказваш.

Link to comment
Сподели другаде

Е, странични от футбола занимания са вече друга тема. И аз не гледах последните 2 финала в ШЛ, ама това не значи, че други 100+ милиона не са го гледали.

Link to comment
Сподели другаде

4 minutes ago, J.N.K. said:

Е, странични от футбола занимания са вече друга тема.

Това, което исках да кажа е, че директно спирам телевизора и въобще не гледам футбол. Дотам го докараха тези тъпанари и продължават да дълбаят дъното. Какво означава, че странични занимания са друга тема? Те страничните занимания са предизвикани и са следствие от безсмислените футболни мачове.

Link to comment
Сподели другаде

Директна елиминация от първи кръг (както е било по време на КЕШ) е яко, обаче за мен @J.N.K. е прав - по-малките отбори вероятно ще играят 2 мача, а не поне 6. Хофенхайм се шие на нас първия кръг и приключва. Иначе по 6 мача в групите ще има гарантирани, съответно кинти, съответно развитие и скъсяване на дистанцията с големите. Абе и двете имат плюсове и минуси.

Но тая тъпотия сега - да играеш 8 мача с различни отбори и различни домакинства/гостувания е тотален шит. Сити ще играят с Хофенхайм, Спортинг, Лудогорец, Динамо Загреб и т.н., а ние ще играем с Атлетико, Интер, Байерн и Реал примерно. Сега в групите поне имат един отбор от урна 1, един от урна 2 и т.н.

Link to comment
Сподели другаде

27 minutes ago, Stojkica said:

 Какво означава, че странични занимания са друга тема? Те страничните занимания са предизвикани и са следствие от безсмислените футболни мачове.

Еми, това е дали като изгасиш телевизора имаш нещо друго за правене от това да гледаш тъпо в стената. Аз мач на ТВ вкъщи, т.е. не съм сред компания, не съм гледал от години и такива проблеми като теб нямам. Вкъщи ползвам компютър с 3 монитора и винаги имам занимание. Ако нямам семейни ангажименти и играят Тръмп - Хигинс ще си пусна плейъра на Евроспорт на един монитор със звук, мач/мачове на другите два без звук и зяпам чат пат. Ако не играят Тръмп-хигинс пускам мач/мачове, ако ми дотъпее спирам звука и чета книга или гредам нещо по Нетфликс/HBO или цъкам фифата, пак поглеждайки чат пат зеленото игрище.

И това пак не изначава, че няма милиони, които гледат. Просто ние с теб сме твърде претенциозни.

Link to comment
Сподели другаде

6 minutes ago, Dacheff said:

Директна елиминация от първи кръг (както е било по време на КЕШ) е яко, обаче за мен @J.N.K. е прав - по-малките отбори вероятно ще играят 2 мача, а не поне 6. Хофенхайм се шие на нас първия кръг и приключва. Иначе по 6 мача в групите ще има гарантирани

Добре де, всички разбираме, че големите отбори са загорели за мачове, a.k.a пари. И всичките гиманстики се правят заради това - един път като влезеш и да няма излизане. Това, което ми идва на акъла е - не може ли всичко да е на елиминации, като след всеки кръг се ходи в другия турнир - нещо, което така или иначе се случва и в момента. 256 отбора тръгват в началото, от третия кръг нататък отпада това шибано поставяне, мерене на коефициенти, урни, титки лелини. Като се паднат Ливърпул и Барселона - паднат. Малшанс за загубилия, ама истински мачове. Който отпадне от ШЛ - отива в ЛЕ, който отпадне от ЛЕ отива в ЛК. Така Реал отново ще имат гарантирани 6 мача. Обаче всичките мачове ще са на отстраняване и ще имат интрига. Пък било то и срещу слаби отбори. Реал дали ще играят с някой от Сан Марино или с Шериф - БХ. Ето това би било победа за футбола - в момента няма теоретичен шанс Ливърпул да играе в Литва. Нали искат нови дестинации, искат популяризиране. Е как да го популяризират като едни и същи отбори играят помежду си? (Докато пишех този пост забравих кой беше 4-тия отбор в групата и си отворих резултатите, за да видя че е Порто). По-добре вместо n мача с Порто, от време на време да се играе с ТКЗС-то. И такива малки отбори да имат достъп до големите пари и голямата игра.

Link to comment
Сподели другаде

Няма как да стане това, никой няма да иска да се раздели с лъвския пай от ШЛ и да даде част от него на другите два турнира. Иначе подобна схема неминуемо ще повиши интересът и към тях.

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, Stojkica said:

256 отбора тръгват в началото

Е, малко множко ще са, но 128 да започнат на елиминация би било много добре.

Загубилите веднъж пак продължават, а загубилите и втори път също продължават.

Така всички отбори ще играят по 6 мача, а по-добрите още 2,4,6 или 7 на финал.

Ще се получи класиране от 8 слоя по 16 отбора, след което:

първите 16 продължават като за ШЛ,

вторите 16   ( да кажем )  отпадат,

третите  16 продължават като в ЛЕ,   четвъртите 16 отпадат,

петите 16 продължават като в ЛК,  а  останалите  16+16+16+16 отпадат.

 

Възможни са и междинни варианти кой кога отпада или продължава,

но принципа да е пряка елиминация между ПОСТАВЕНИ и непоставени,

според коефициентите им  в  УЕФА.

 

 

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...