Jump to content

Олимпийски спортове


Препоръчан пост

А освен това Ивет е попаднала баш в групата, в която е трябвало да е и рускинята, така че нейната група ще е само от 4 каратеки. 

Първите 2 от 2-те групи отиват на 1/2 финал, което им гарантира поне бронз подобно на бокса. 

Или иначе казано от така стеклите се неща, с 2 победи в нейната група е много вероятно да си осигури медал нашата.

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 765
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Вангелов спечели репешажа и ще излезе в битка за бронзовия медал към 13:30ч. (не съм сигурен за времето).

Демирева преодоля квалификационните 195см от трети опит и се класира за финала.

You'll Never Walk Alone!





Link to comment
Сподели другаде

Победи го с туш, но пак допусна грешки и голяма мъка докато го тушира, даде му й доста точки, въпреки че колумбиеца беше контузен. Първата част много добре я започна и завърши, но втората оня така го просна по гръб, че ако беше малко по-бърз да го затисне с краката щеше да го тушира.  С казахстанеца не го виждам, най-вероятно ще е подобна среща като тази с индиеца вчера. Иначе да, трябва да започне към 1:30, но има 7 борби преди това, така че може и по-късно. Евелина също с труден съперник за бронза - с/у вицеолимпийската рускиня Коблова, която победи индийката Аншу. Тяхната среща е предпоследна, предполагам към 3:30-4 ще започне. 

Link to comment
Сподели другаде

Бие ли туркинята взима медал със сигурност. Още на втория си мач може да направи това.

Тая туркинята би трябвало да е с 5 кг по-малко от нашата, което не знам в каратето дали е голямо предимство.

Link to comment
Сподели другаде

Бравоооооо бе.... направо ева мамата на туркинята, която била най-титолуваната каратиска. 

Само чудо и страхотна връка вече може да я изкара от полуфиналите. 

Link to comment
Сподели другаде

Иветката ще има 40-50 мин повече време за почивка и съсредоточаване,

отколкото съперничката и на  1/2 финала, която  тепърва ще играе и то  ЧЕТВЪРТИ мач. 

 

Не знам дали по правилник нашата ще играе с втората от другата група,

но ония там са доста равностойни по резултати досега. Дано не се падне срещу японката.

 

ПП:  в другата група след  5-10 мин  за първо място ще спорят украинката и японката, като на домакинката ще и стига и равен мач за да е първа и ако това стане, очаквам Ивет да играе ще украинката.

 

Link to comment
Сподели другаде

13 minutes ago, baivan said:

Иветката ще има 40-50 мин повече време за почивка и съсредоточаване,

отколкото съперничката и на  1/2 финала, която  тепърва ще играе и то  ЧЕТВЪРТИ мач. 

 

Не знам дали по правилник нашата ще играе с втората от другата група,

но ония там са доста равностойни по резултати досега. Дано не се падне срещу японката.

 

ПП:  в другата група след  5-10 мин  за първо място ще спорят украинката и японката, като на домакинката ще и стига и равен мач за да е първа и ако това стане, очаквам Ивет да играе ще украинката.

 

Не, Бай Иване, няма. Австрийката ще е втора със сигурност вече и срещу нея ще играе Ивет. Дртугите 2 ще решават първото място. Украинката е номер 1 в света била в тази категория, а японката си е японка. Те ще играят срещу китайското тайпе, която се класира от тях. 

Нямам идея за коя да съм 😄

Link to comment
Сподели другаде

Николова има повече шансове за бронза според мен, макар и там да не голям шанса, но има. 

В Каратето Ивет не знам дали е играла с австрийката, тъй като тя се състезава в долната категория до 50 кг, но ония двете в другия полуфинал ги е била, като тайпето е ясно, че го би преди малко. 

Вече е сигурно, че бихме "рекорда" си от предните 2 олимпиади и имаме вече четири медала. Като при гимнастичките медала го броя за почти сигурен, така че поне с 5 мисля, че ще се приберем, което все пак е някакъв напредък. 

Всичките обаче ще са спечелени от жените ни. На предната олимпиада беше същото. 

Направо големи мъжаги в спорта вадим.  Поне съм абсолютно сигурен, че на следващата олимпиада Карлос Насар, ако е жив и здрав, медал със сигурност ще вземе, като съм готов да се обзаложа, че ще е шампионски. На едно от първенствата за младежи е победил втория със само 35 кг. повече, като е можело и с повече, ако не се е излигавил с последния опит за някакъв рекорд. И т'ва е в средна категория. За какво говорим.

 

Link to comment
Сподели другаде

Пояснявам за медалите ни от Токио 1964

Злато
    Боян Радев – борба класически стил, категория до 97 кг
    Еньо Вълчев – борба свободен стил, категория до 70 кг
    Продан Гарджев – борба свободен стил, категория до 87 кг

Сребро
    Ангел Керезов – борба класически стил, категория до 52 кг
    Кирил Тодоров – борба класически стил, категория до 78 кг
    Станчо Иванов – борба свободен стил, категория до 63 кг
    Лютви Жибер – борба свободен стил, категория над 97 кг
    Величко Величков – спортна стрелба 50 м пушка от три положения

Бронз
    Саид Мустафов – борба свободен стил, категория до 97 кг
    Александър Николов – бокс, категория до 81 кг

 

ОСЕМ  медала от борбата   3+4+1       един от стрелба и един от бокс

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...