Jump to content

Олимпийски спортове


Препоръчан пост

7 minutes ago, Stojkica said:

Кога е финалът?

Срещата за олимпийското злато в дисциплината стартира около 15:00. Съперничка на Горанова ще бъде победителката от двубоя между Анжелика Терлюга от Украйна и Дзюн Вен от Тайван.

 

 

Само това намерих, не знам колко е вярно.

Ще играе срещу украинката, която се измъчи с китайката след равен.

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 765
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Има мач сега при мъжете и след това е нашата. 

Нещо като 15 минути трябва да има почивка. 

Нашата води с 4-1 победи срещу украинката.  Не знам имам ли сили да гледам финала..

Link to comment
Сподели другаде

"И  двете,  дядо попе  и двете"    заслужават  огромно уважение,

но за Ивет уважението прераства в преклонение. 

До вчера беше съвсем неочаквано поне за мен.   ВЕЛИКА спортистка е  вече.

 

Ще слушаме химна ни на Олимпиада след не знам си колко години пауза.  

Link to comment
Сподели другаде

Легенда става Ивет, една от най-големите в историята на спорта ни, защото носи златото след най-тежките дни за спорта ни в историята. Истинска легенда. 

Не мога да си сдържа сълзите аз, след толкова страдания за спорта ни в последните мнооогоо години. 

Какъв спортист е само това момиче, да каже още преди полуфиналите, че златото е НАШЕ. Не че ще се бори за златото, а че златото ще е нейно. Невероятно просто, невероятноооо. Няма .. ще дам най-доброто от себе си, дошли сме да се представим добре, дошли сме за медал.  Отиде и ги помля всичките. 

Колко жалко само, че каратето отпада за Париж. Много атрактивен спорт, според мен по-атрактивен от джудото. 

Но пък така Ивет се овековечава и в световният спорт като единствената олимпийска шампионка в нейнта категория. 

Браво и на Евелина Николова. Подвиг и от нея, без да има някакви кой знае колко значи успехи, да вземеш бронз от олимпийски игри туширайки рускиня... е... всичките мъки от тренировките ѝ придобиха смисъл. Вече може спокойно да си живеее живота докрая на дните си. И тя се записа в историята. 

Легендаред ден за нас.  Върнахме се малко от малко на картата.

Link to comment
Сподели другаде

On 4.08.2021 г. at 14:52, Plovdiv_1926 said:

И в каратето има шанс, Ивет Горанова е много стабилна принципно

Ще ме слушате другия път повече :sarcastic:

В Париж ще сме много по-напред.

Link to comment
Сподели другаде

Да не отписваме Миглена Селишка. Тя принципно е по-класна боркиня от Николова, с далеч повече успехи. Не знам какъв жребий ще ѝ се падне, но един бронзов медал няма да е голяма изненада там. Малко късмет ще трябва естествено. 

Също да не се отписва и Боряна Калейн. На европейското тази година (което на практика си е световно) стана 2-ра. Вярно, пред наша публика, но не се знае как ще са разположени съдиите в Токио. 

Единственото, което ще ме подразни сега е, че анонимни и по-анонимни политици, журланисти и телевизии, ще се надпреварват да се доберат по всякакъв начин до Ивет Горанова, трньорите ѝ, и близките ѝ. Всеки да се изфука, че е взел интервю и се е снимал с нея, ама за последните 3 години колко от тях знаеха, че тя изобщо съществува. 

Не обръщат внимание на спорта години наред, избухне някой наш спортист и се започва с подмазването.  А нали трябва да се обръща много повече внимание на спорта ни, за да има много такива Ивет Горанови. Ние можем да ги вадим, защото сме доказано велика нация по отношение на спорта, но когато няма финансиране, не се обръща внимание, се чака такива самородни таланти да избухнат. 

А Горанова верно е талант. Каква жена само.  Сърбите не излизат с такова самочувствие в спорта, както нея. А те са световни рекордьори по самочувствие в спорта. 

Няма такъв характер братче. От кога не си спомням наш спортист с такова самочувствие, при това оправдано. 

Link to comment
Сподели другаде

1 minute ago, AllorNothing said:

Да не отписваме Миглена Селишка. Тя принципно е по-класна боркиня от Николова, с далеч повече успехи. Не знам какъв жребий ще ѝ се падне, но един бронзов медал няма да е голяма изненада там. Малко късмет ще трябва естествено. 

Също да не се отписва и Боряна Калейн. На европейското тази година (което на практика си е световно) стана 2-ра. Вярно, пред наша публика, но не се знае как ще са разположени съдиите в Токио. 

Единственото, което ще ме подразни сега е, че анонимни и по-анонимни политици, журланисти и телевизии, ще се надпреварват да се доберат по всякакъв начин до Ивет Горанова, трньорите ѝ, и близките ѝ. Всеки да се изфука, че е взел интервю и се е снимал с нея, ама за последните 3 години колко от тях знаеха, че тя изобщо съществува. 

Не обръщат внимание на спорта години наред, избухне някой наш спортист и се започва с подмазването.  А нали трябва да се обръща много повече внимание на спорта ни, за да има много такива Ивет Горанови. Ние можем да ги вадим, защото сме доказано велика нация по отношение на спорта, но когато няма финансиране, не се обръща внимание, се чака такива самородни таланти да избухнат. 

А Горанова верно е талант. Каква жена само.  Сърбите не излизат с такова самочувствие в спорта, както нея. А те са световни рекордьори по самочувствие в спорта. 

Няма такъв характер братче. От кога не си спомням наш спортист с такова самочувствие, при това оправдано. 

На индивидуално в гимнастиката почти няма никакъв шанс за медал. Двете близначки от Русия и Линой Ашран ще са пред нашата със сигурност. Съдийките винаги бутат рускините, а Линой е единствената дето ги бие, чат-пат.

Шансът за медал е в ансамбъла, като съм убеден, че като съчетание ще са за злато, но най-вероятно ще бутнат рускините. Японките и Италианките също ще са фактор.

Link to comment
Сподели другаде

10 minutes ago, AllorNothing said:

Да не отписваме Миглена Селишка. Тя принципно е по-класна боркиня от Николова, с далеч повече успехи. Не знам какъв жребий ще ѝ се падне, но един бронзов медал няма да е голяма изненада там. Малко късмет ще трябва естествено. 

Също да не се отписва и Боряна Калейн. На европейското тази година (което на практика си е световно) стана 2-ра. Вярно, пред наша публика, но не се знае как ще са разположени съдиите в Токио. 

Единственото, което ще ме подразни сега е, че анонимни и по-анонимни политици, журланисти и телевизии, ще се надпреварват да се доберат по всякакъв начин до Ивет Горанова, трньорите ѝ, и близките ѝ. Всеки да се изфука, че е взел интервю и се е снимал с нея, ама за последните 3 години колко от тях знаеха, че тя изобщо съществува. 

Не обръщат внимание на спорта години наред, избухне някой наш спортист и се започва с подмазването.  А нали трябва да се обръща много повече внимание на спорта ни, за да има много такива Ивет Горанови. Ние можем да ги вадим, защото сме доказано велика нация по отношение на спорта, но когато няма финансиране, не се обръща внимание, се чака такива самородни таланти да избухнат. 

А Горанова верно е талант. Каква жена само.  Сърбите не излизат с такова самочувствие в спорта, както нея. А те са световни рекордьори по самочувствие в спорта. 

Няма такъв характер братче. От кога не си спомням наш спортист с такова самочувствие, при това оправдано. 

И на киокушин имаме много силни жени представителки, световни шампионки. Явно не са успели да се класират или не е включено като дисциплина. Иванка Делева например.

И никой не ги отразява.

Link to comment
Сподели другаде

Прав си, че тези 3-те са най-добрите, но нашата е след тях веднага. Тук във Варна победи две от тях, така че не е чак толкова невероятно. Все пак  в този спорт 1 стотна да не внимаваш и изпускаш уреда, което може да е фатално. На мен лично този спорт ми изглежда като един от най-сложните изобщо. Каква координация само се изисква...

А нашите гимнастички в Япония имат нещо като статут на легенди. Те от години ходят тама на лагери и всеки път вниманието, което им се обръща е огромно. Не знам това дали може да е фактор като благоразположение на съдиите. 

Ансамбъла излиза за златните, там друга цел няма. Медал обаче също ще си е успех, какъвто ѝ да е. Те по-рано тази година направиха световен рекорд като оценка на топки. Вярно, пак в България на една от световните купи, ама това е сериозно постижение.

Link to comment
Сподели другаде

Ами дано си прав, аз се притеснявам от съдийките, защото все са, уж, от Канада, от не знам си къде другаде и всичките са все с руски имена. Оная мръсна вещица Вимер е пуснала пипала навсякъде в тоя спорт, мамицата й боклука долен.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...