Jump to content

Олимпийски спортове


Препоръчан пост

  • Replies 765
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Браво бре, то даже нямаше толкова напрежение както в каратето. Още от началото се виждаше, че е далеч по-добра. 

Направо я размаза.  Легенда стана и тя. На 35 години ги помиташе в целия турнир. Това се казва дух. 

Утре ансамбъла има шанс да ги прекърши другите още на топки, защото предимството им там е значимо. Голям удар могат да им нанесат, ако отново с голяма разлика вземат първото съчетание. 

 

Link to comment
Сподели другаде

Изводите от тази олимпиада са, че спортистите ни са бойкоторали бойко над десетилетие.  Хвала!

А тези 2-мата които коментират бокса по евроспорт, е удоволствие да се слушат. Особено този по-младият, забавен е дори по някога, а и много го разбира бокса. 

Какъв мач имаше само преди малко, който пак ми затвръждава мнението, че този олимпийският бокс е доста по-атрактивен от професионалния. 

Link to comment
Сподели другаде

Е, да се надяваме да сбъркат нещо. Добро начало на нашата все пак. 

 

Иначе освен, че само жени ни печелят медали втора поредна олимпиада, на мен ми е интересно кога за последно някой роден в София е взимал меда. Имам чувството, че сигурно е било преди половин век. 

Link to comment
Сподели другаде

Огнян Георгиев се казва, става ли въпрос за бокс и мма той е коментатора. 

Малшанс за Миглена, американката която я пребори вчера загуби полуфинала и така не успя да я изкара на репешажите след като водеше със 7:0, секунди преди края резултата бе 7:6 в нейна полза и китайката и направи суплес печелейки срещата, 

Link to comment
Сподели другаде

Just now, Plovdiv_1926 said:

Еми, като изключим момичета от ансамбъла, в Лондон на Пулев медала.

Да, вярно, че са от София. 

Ама все пак, 2 милона град, а медалите ги печелят от Долна Митрополия, Върбица и подобни. Тотален срам. Само за футболисти ли ги записват.

Link to comment
Сподели другаде

За мен никъде не ги записват или се отказват след седми-осми клас. 

 

Просто по-лесно се става спортист, когато се избегнат изкушенията на големия град в пубертетска възраст.

За Пловдив и Варна също не се сещам кога последно са имали медлаисти.

Link to comment
Сподели другаде

Елица, която донесе бронзовия на борбата в Рио, е от Варна. Те повечето, които тренират в големите градове са пристигнали от провинцията или околните градове и имат по-голям стимул тъй като прекъснат ли връщат се обратно, отделно отделят се от средата си, нови приятели само от пансиона, където прекарват повечето време и така порастват по-бързо, стават по-оправни докато местния му е все тая мама меси тати носи -  днес може да иде да транира, утре не или да смени 5 вида спорт през учебната година.

Link to comment
Сподели другаде

Аз мисля, че сегашните успехи ще върнат желанието в доста начинаещи спортисти да постигнат същото. 

Вниманието, което се обръща най-вече на Ивет Горанова сега, ще накара много младежи да поискат и те да са на нейното място. Ние последните такива моменти ги имахме 2004-та година. То цяло едно поколение не помни изобщо тогава какво е било, да не говорим, че представянето ни в Атина се сметна за провал 😄 по тогавашните критерии. 

Пък и се завърна самочувстивето, че го можем. Беше важно това, защото започваше да се насажда усещането, че повече злато няма да видим. А се вижда, че е възможно и то без великите условия и финанси.  Ако се разчуе повече, че олимпийск имедал им гарантира 150 000 лева и пожизнена не малка пенсия, може и още повече желание да им дойде.

Link to comment
Сподели другаде

На мен ми направи впечатление, че Горанова има личен мотиватор, някакъв нигерийски life coach.

А пък на боксьорите ни им е назначен личен психолог, днес беше дал интервю в Мач Телеграф как Стойка трябва от началото на мача да притиска туркинята и тя да контролира срещата и как бил всъхновен от мотивацията на Моутиньо преди двубои да изкарва всякакви неща за личния живот за съперниковите футболисти и той правил нещо подобно и изготвял психологически профил на съоерниците на боксьорите ни.

Малко по малко почнахме да влизаме и ние в 21 век и да осъзнаваме колко е важно за един спортист да има личен психолог преди такива големи срещи. Защото само с айде, мачкай не става.

Link to comment
Сподели другаде

Така като гледам нещо май не са много на почит рускините. Израелката направи грешки, в последното съчетание много сериозна и въпреки това с разлика точки пред рускините ѝ дават. 

Дано и утре ансамбъла им не го смятат за господ.

Link to comment
Сподели другаде

Предните три уреда ги изкърти еврейката, но накрая беше необяснимо високо оценка.

 

Което има шанс и да е доста лошо за нас, защото руснаци да останат без злато на художествена гимнастика, ми се струва странно. Ще се види утре.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...