Jump to content

Олимпийски спортове


Препоръчан пост

Бре натъманиха го в края май малко. С 0, 150 точки победа при тая грешка в края. ..

Сутринта ги пребихме с разлика от почти 3 точки и с грешка в края и ние. Утре само спокойствие, без груби грешки и златото е наше къде вика Ивет Горанова.  Което, ако го постигант ще е едно от най-великите ни постижения в спорта, защото би било злато от олимпиада на колективен спорт. 

Браво и на Калейн. 5-то място си е много достойно постижение. Ония няма да са вечни, все някога ще се оттеглят.

 

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 765
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

На рускините пък на предните уреди ми се сториха завишени оценките им без въобще да разбирам от този спорт де, но израелката рискуваше най-много и беше оправдано. Там категорично тя ги доминираше, така че горе-долу справедливото се случи. Дано утре не се отрази зле това на нашите момичета.

Демирева по БНТ 1 ли ще я дават?

 

П.с. И по БНТ 1, и по БНТ 3 ще я дават.

Link to comment
Сподели другаде

59 minutes ago, AllorNothing said:

Дано и утре ансамбъла им не го смятат за господ

Защо да го смятат за Господ, това, че са спечелили всички златни медали през последните 20 години не е нищо особено. Спокойно, след гаврите днес няма никакво съмнение, че утре медалите няма да са за руските момичета. Изпуснати бухалки, изпуснати ленти, нищо няма значение, важното е на руснаците да им е гадно, тази доминация е трън в очите на много хора от много години.

 

Същото важи и за синхронното плуване, след спектакъла на съдиите в гимнастиката, може и тези в плуването да се изявят днес.

Link to comment
Сподели другаде

След 10 мин започват скоковете, като нашата е с номер едно на старта,

което може би не е много добре, но както и да е,  дано успее,

макар, че има поне 3-4 други с по-добри резултати уж.

Освен по двете БНТта  резултатите може да се следят и от тук 

https://olympics.com/tokyo-2020/olympic-games/en/results/athletics/result-women-s-high-jump-fnl-000100-.htm

 

Link to comment
Сподели другаде

И на мене ми направи огромно впечатление вчера, че италианците са извадили цели 4 отлични спринтьора и издухаха американци, африканци, островитяни итн.

Подобна изненада стана и днес - израилтянка шампионка на худ. гим! 

Link to comment
Сподели другаде

9 minutes ago, Plovdiv_1926 said:

Ти утре за кого си, господин блядофил :sarcastic:

Имам двойно гражданство, така че спокойно можеш да махнеш окончанието "фил". 🙂  Не съм за никой, ненавиждам този спорт заради обсесията на майка ми и на почти всичките ми роднини с него. Просто факта, че едни съдии си избиха многогодишните комплекси на гърба на едни 20 годишни момичета ме погнусява.

Link to comment
Сподели другаде

Браво на Мирелка !    

След като не успя на 184, а другите успяха или пропуснаха, тя успя от втория опит,

но се наложи като номер едно веднага, т.е. без друга да скача,  да се пробва на следващата височина от 189.   Обаче я превзе още  от първия си опит. 

 

Link to comment
Сподели другаде

36 minutes ago, AllYouNeedIsKlopp said:

Защо да го смятат за Господ, това, че са спечелили всички златни медали през последните 20 години не е нищо особено. Спокойно, след гаврите днес няма никакво съмнение, че утре медалите няма да са за руските момичета. Изпуснати бухалки, изпуснати ленти, нищо няма значение, важното е на руснаците да им е гадно, тази доминация е трън в очите на много хора от много години.

 

Същото важи и за синхронното плуване, след спектакъла на съдиите в гимнастиката, може и тези в плуването да се изявят днес.

Е айде,   в спортната гимнастика им дадоха отборното тази година, така че могат да са доволни.

А аз не, че съм специалист в този спорт, но все съм се чудил как ансамбъла на България на всички големи първенства успява да спечели златни медали по отделно на топки, обръч и бухалки, а когато е комбинирано все зад рускините. 

Индивидуално е ясно, че бяха далеч по-добрите през годините, ама при ансамблите съвсем не съм сигурен, че имаха такова предимство. 

Link to comment
Сподели другаде

Мирела засега държи  12то място   😞 

Още след първия неуспешен скок на 184 стана много трудно, защото няколко пъти и се налага да скача  само 5-6 мин след последния си скок. 

Но изглежда че и толкова си може, а много други са по-добри.  Чудо едва ли ще стане.

 

ПП   отпадна и остана 12та. 

 

Link to comment
Сподели другаде

Tя Мирела си изпълни мисията на живота миналата олимпиада. Повече от достатъчно е това. Истината е, че никога не е била сред най-добрите и като лично постижение има едва 2 метра. Но, се пребори миналата олимпиада за медал. 

Така е в спорта. Преди нея Венелина Венева имаше цели 2,04 см, но така и не успя да спечели какъвто ѝ да е медал. 

Link to comment
Сподели другаде

4 hours ago, AllorNothing said:

Е айде,   в спортната гимнастика им дадоха отборното тази година, така че могат да са доволни.

А аз не, че съм специалист в този спорт, но все съм се чудил как ансамбъла на България на всички големи първенства успява да спечели златни медали по отделно на топки, обръч и бухалки, а когато е комбинирано все зад рускините. 

Индивидуално е ясно, че бяха далеч по-добрите през годините, ама при ансамблите съвсем не съм сигурен, че имаха такова предимство. 

Как са им го дали? При жените РФ победи американките с над 3 единици, а мъжете спечелиха златото, оставяйки японците втори, едва ли твърдиш, че са ощетили японците насред Токио?

България дори не е била близо до РФ при ансамблите през последните Олимпиади, та не разбирам за какво намекваш, че някой е ощетил България в полза на РФ, както се случи днес в полза на Израел ли?

Както и да е, аз подозирам, че след днешните си свинщини една част от тия съдии ще приключат със съдийската си кариера. Президента на ОКР вече е казал, че нещата няма да бъдат оставени така и ще се подаде апелация, Винер, на която този над мен пожелава да "мре в лайна", която впрочем е съпругата на Алишер Усманов и е основния виновник за успехите на РФ в този спорт, също е казала, че ще се обсъдят легални действия срещу тия бандити. 

Всъщност, ще е интересно дали утре ще довършват започнатото днес или ще дадат назад, като не бих изключил да орежат българките, опитвайки да си изкупят вината по този начин...

Иначе, днес две момчета, оцелели заложници от Беслан спечелиха златен и бронзов медал. 🙂 Заурбек Сидаков спечели златен медал, а Артур Найфон, чиято майка е загинала по време на атентата спечели бронз.

Link to comment
Сподели другаде

Според мен ще ни ударят дори да са перфектни нашите, а рускините не. Затова и не исках еврейката да печели. Много са засилили натиска в момента руснаците, но все пак дано да греша и си свирят справедливо съдиите според представянето де.

Иначе колегата нямаше предвид олимпиади, а световни първенства и световната купа, виж, че е написал злато на индивидуални представяния на отделни предмети и после второ или трето място на ансамбъл.

Link to comment
Сподели другаде

Рускините също допуснаха грешка на ансамбъла сутринта в обрачите, така че нашата оценка е по-голяма от тяхната, но с допуснати грешки и от двата отбора, което е равностойно.

А на топка нашите в момента просто са най-добрите в света.

Съвсем заслужено водеха убедително сутринта. 

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, AllYouNeedIsKlopp said:

Как са им го дали? При жените РФ победи американките с над 3 единици, а мъжете спечелиха златото, оставяйки японците втори, едва ли твърдиш, че са ощетили японците насред Токио?

България дори не е била близо до РФ при ансамблите през последните Олимпиади, та не разбирам за какво намекваш, че някой е ощетил България в полза на РФ, както се случи днес в полза на Израел ли?

Както и да е, аз подозирам, че след днешните си свинщини една част от тия съдии ще приключат със съдийската си кариера. Президента на ОКР вече е казал, че нещата няма да бъдат оставени така и ще се подаде апелация, Винер, на която този над мен пожелава да "мре в лайна", която впрочем е съпругата на Алишер Усманов и е основния виновник за успехите на РФ в този спорт, също е казала, че ще се обсъдят легални действия срещу тия бандити. 

Всъщност, ще е интересно дали утре ще довършват започнатото днес или ще дадат назад, като не бих изключил да орежат българките, опитвайки да си изкупят вината по този начин...

Иначе, днес две момчета, оцелели заложници от Беслан спечелиха златен и бронзов медал. 🙂 Заурбек Сидаков спечели златен медал, а Артур Найфон, чиято майка е загинала по време на атентата спечели бронз.

Днес само дагите се бориха, предните дни бяха.

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, AllorNothing said:

Рускините също допуснаха грешка на ансамбъла сутринта в обрачите, така че нашата оценка е по-голяма от тяхната, но с допуснати грешки и от двата отбора, което е равностойно.

А на топка нашите в момента просто са най-добрите в света.

Съвсем заслужено водеха убедително сутринта. 

Аз сега четох някакви анализи и се оказа, че нашите са рискували току преди Олимпиадата и са увеличили още повече  заложената трудност в съчетанията, та и от там е голямата разлика.

Link to comment
Сподели другаде

Само че в ХГ грешките могат да бъдат компенсирани с трудност. Въпреки че си изпусна лентата, израелката си надигра рускинята, така че да не мрънкат много от там. Свикнали са да доминират в този спорт руснаците и сега ги биха в тяхната игра, с трудността на изпълненията и вече световна конспирация, нищо че ансамбъла им печели половината им златни с грешки, ама тогава няма грижи.

Link to comment
Сподели другаде

ЗЛАТНИТЕ МОМИЧЕТА!

Излязоха и ги смазаха с игра всичките. 2 точки разлика от рускините. 

Феноменално представяне. Каква работа само от федерацията по художествена гимнастика. Първо злато от олимпиада в колективен спорт за нас. Нова страница в историята ни. 

Велик отбор, наистина. ВЕЛИКИ“

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...