Jump to content

Олимпийски спортове


Препоръчан пост

Аз не разбирам от волейбол и не коментирам играта и способностите им...коментирам факта че като почнат да ми надуват главата медиите си мисля че правим нещо нечувано...после поглеждам и виждам че сме обикновено точно преди медали....и после там си и оставаме...

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 765
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

@AllorNothing  ти изброи медалите при това на големи форуми, а даже не е споменал колко пъти сме влизали в финалната шестица на Световната лига(стария формат) и повярвай ми, там винаги сме излизали с високо вдигната глава при все всички скандали, които имаше покрай този отбор и видимо отровната атмосфера вътре.

Link to comment
Сподели другаде

14 minutes ago, Toshko_Afrikanski said:

@AllorNothing  ти изброи медалите при това на големи форуми, а даже не е споменал колко пъти сме влизали в финалната шестица на Световната лига(стария формат) и повярвай ми, там винаги сме излизали с високо вдигната глава при все всички скандали, които имаше покрай този отбор и видимо отровната атмосфера вътре.

Да, трябва да се спомене. Помня ги тези времена когато буквално не ги брояхме италианците за живи и ги млатехме къде ги хванехме.  

Онзи отбор с Казийски, Владо Николов, Пламен Константинов, Евгени Иванов, Боян Йорданов, Теди Салпаров, не отстъпваше по качество на никой. Не знам точно каква беше причината за атмосферата. Знам, че Пламен и Владо Николов не се харесваха хич, не това обаче беше причината за пропуснатите възможности според мен. 

Сега между другото идва доста обещаващо поколени при младежите. Сина на Владо Николов е може би най-добрият посрещач в света на неговата възраст. В момента се играе световното до 19 години, където той е лидер по точки и на сервис. Утре играят нашите 1/8 финал срещу Египет.  Много стабилен отбор имаме до тая възраст. 

До 21 също предстои световно и то в София след месец. Там Денис Карягин е голяма надежда. Покрай тези двамата може да се изгради много сериозен отбор в бъдеще.

Link to comment
Сподели другаде

Голям мач на младежите ни по волейбол на световното до 19.  Обърнаха Италия за 3-2 на 1/4 финала след огромна драма и сега на 1/2 финалите чакат Русия или Бразилия. 

Много характер извадиха тия момчета. Спасиха няколко мачбола, и успяха да се съвземат в края след като съдията скандално ни бра лайката с едно отсъждане. Идва много сериозно поколение отдолу.

Link to comment
Сподели другаде

3 minutes ago, AllorNothing said:

Голям мач на младежите ни по волейбол на световното до 19.  Обърнаха Италия за 3-2 на 1/4 финала след огромна драма и сега на 1/2 финалите чакат Русия или Бразилия. 

Дай някакъв линк с новина. Можем ли да видим състава някъде?

Link to comment
Сподели другаде

33 minutes ago, Stojkica said:

Дай някакъв линк с новина. Можем ли да видим състава някъде?

 

Първенството го дават по YouTube и лесно може да се видят ключовите моменти с превъртане на видеото. Който иска може да види точките след 12 в тайбрека където ни съсече съдията и след това при победната точка как Мартин Стоев плачеше.

Колкото до линк за новини и състави, BGvolleyball е сайта където има всичко за нашия волейбол и детайлно отразяват всичко.

Link to comment
Сподели другаде

Браво на момчетата, гледах края на втория гейм и тайбрека след 8:8, най-впечатляващото за мен беше психическата устойчивост в мачбола, след който стана 26:26 в 4-тия гейм. И чак след отва реакцията на престъпно откраднатата от съдията точка в края на тайбрека.

Иначе 3 деца на прекрасни бивши волейболисти при нас - децата на Владо Николов, Мартин Стоев и Иван Тасев, както и за италианците синът на легендата Вигор Боволента, който почина преди десетина години на игрището и е една от причините за всичките регулации и за всички детайлни прегледи на сърцето при спортистите в Италия.

Link to comment
Сподели другаде

Той Владо Николов има още един син дето играе волейбол при по-малките на 15/16 години къде са и играе като разпределител. Което според мен говори, че ще имаме един разпределител с много сериозен ръст. Не вярвам да бъде под  2 метра когато стане на 19. 

Алекс Николов сега до дават, че е 203 см. а не му е спрял растежа, защото още не е навършил 18. 

В този ни отбор до 19 едно от радващите неща е точно ръста на доста от играчите. И посрещачите и диагоналите са около 2-та метра в момента, а доста от тях още нямат 18 години. 

Другото радващо е, че има опции в този отбор. Ти си гледал моментите, в които вече влязоха в игра принципно резервният разпределител и диагонал в отбора, които обърнаха нещата.  Георги Татаров принципно е непоклатим на поста диагонал в този отбор, но днес Антов обърна нещата с много мощни атаки когато влезе. Много тежка ръка има този.  Тези опции много липсваха на жените ни на европейското. Играехме с едни и същи състезателки и когато нещо не върви, нямаше кой да влезе да обърне. 

Според мен можем да гледаме с доста оптимизъм за бъдещето на волейбола при мъжете. Поне в близките 15 години се очертава да имаме боеспособен отбор от това, което показват младежите под 19, а скоро предстои да видим и тези до 21 на световното в София. 

Има го и момента, че вече има и добри бази къде да се готвят. Много добра стъпка е това, че Левски си направиха собствена зала само и единствено за волейбол. Огромен бонус е да го имат това състезателите.  В тази зала точно ще се играе и световното за младежите до 21. 

Link to comment
Сподели другаде

Между другото Алекс Николов ще продължи кариерата си в колежанското първенство на САЩ. Това е едно страхотна място за доразвиване на качествата му.

Само не мога да разбера защо при мъжете държат онзи изкуфял старец за старши треньор, а не не сложат Мартин Стоев. Един най големите виновници за успехите ни 2006-2008.

Link to comment
Сподели другаде

Засега доста силен втори гейм, дано не ги урочасам момчетата. Първият видяхме, че тръгна на зле още в началото и според мен спестихме сили поради тежкия двубой вчера.

Link to comment
Сподели другаде

Браво, беее. 

Не знам кога последно сме печелили два тайбрека поред и то в изключително важни мачове. 

Аз не очаквах чудеса днес, мислех, че ще са много изморени след вчера, но след доста равностоен мач накрая показаха огромна психика.

Link to comment
Сподели другаде

Велик отбор е това, велик! Бахти характера имат тези момчета. 

Много голям и Мартин Стоев. Как обърна тайбрека само със смените. Пусна Антов  и той направи последните 2 точки с атака и след това с блокада. Голямо нещо направиха тези момчета. Утре на финала чакат някой измеду Иран и Полша. 

Притеснявам се вече дали братушките няма да но обявят война. Бихме ги на художествена гимнастика, сега ги препарирахме на волейбол. Радев да реди 3-те ни така по границата.

Link to comment
Сподели другаде

Аз гледах в  "тубата" и само минута след края предаването прекъсна,

показаха повторение на последната точка-две и това беше, стоп.

За каква чалга говорите и по някаква телевизия ли е била?

 

Link to comment
Сподели другаде

Бай Иване всички го гледахме по тубата, то другаде май няма къде. Точно след последната точка Забичи яко Тони Стораро. Култов момент. 

В Иран България на финал на волейбол и да трещи Тони Стораро. Исторически момент. 

Няма да ми е чудно бтв да слушат подобна музика там иранците.

Link to comment
Сподели другаде

Признавам, че точно тази гарнитура не съм ги гледал от 3 години някъде, когато играха в Христо Ботев домакини. Не че съм стар, даже напротив, имам се за млад, обаче като видях Алекс Николов и се върнах назад във времето. Едно към едно е с баща си. Вярно различни позиции, но като мимики след неуспех или успех в дадена атака, като лидерство, като осанка все едно Владо. Пожелавам му да развие огромния си потенциал като баща си.

Link to comment
Сподели другаде

13 minutes ago, AllorNothing said:

Бай Иване всички го гледахме по тубата, то другаде май няма къде. Точно след последната точка Забичи яко Тони Стораро. Култов момент. 

В Иран България на финал на волейбол и да трещи Тони Стораро. Исторически момент. 

Няма да ми е чудно бтв да слушат подобна музика там иранците.

Веднъж в мола в Хамбург чух от един магазин набичили яко Азис. Естествено, влезнах да видя кой пуска тази медна музика за душата. Беше една продавачка от Афганистан. Питах я дали от някой българин я знае, тя каза "Не, в Афганистан много я въртят" :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...