Jump to content

Олимпийски спортове


Препоръчан пост

Загледах се в Евроспорт, търсейки мача на Гришо и забелязах до логото им, че рекламират зимните олимпийски игри, които започват след 2 седмици.

You'll Never Walk Alone!

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 765
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

4 hours ago, oZZy said:

На тази олимпиада има ли някой от нашите с шанс за медал?

Имаме смътни такива в биатлона. Там с късмет може да има пробив от Владо Илиев при мъжете и Милена Тодорова при жените. И двамата, ако стрелнат 39 от 40 патрона в дългите дистанции, могат да имат шанс за медал. Владо Илиев направи така през 2019-та и спечели сребърен медал на световното. Ще е епохален успех, ако успеят сега. 

На самата олимпиада най-интересно ще е в ски бягането и биатлона. Предстои зловеща битка между Клаебо и руснаците в ски бягането. Там ще е на кръв в опита им да го спрат да спечели 3-5 златни медала норвежеца. 

В Биатлона при мъжете и жените поне по 15 човека имат шансове да са шампиони във всяка от дисциплините.

Link to comment
Сподели другаде

По скоро според мен във фигурното пързаляне има шанс за бронз. И Янков ако избухне има шанс за медал. В биатлона конкуренцията е убийствена и класиране в топ 10 за мен ще е като медал.

Link to comment
Сподели другаде

В биатлона ме съмнява да можем да вземем индивидуален медал. Милена Тодорова не може още, а за Илиев абсурд при тази конкуренция при мъжете. 

Ако имаше единична смесена щафета и пуснат Благой Тодев с Мелена Тодорова и им върже стрелбата е малко по-възможно да стигнем до топ 6, ама няма да има такава дисциплина.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Страхотна церемония по откриването на Олимпиадата. Много оригинално начало с обратното отброяване, използвайки китайските месеци, последнвано от хубава хореография. Парадът на нациите, който винаги съм харесвал, на чиито фон звучеше прекрасна класическа музика. И, разбира се, Imagine- една от най- великите песни в историята. Начинът на запалване на огъня също беше напълно неочакван.

Link to comment
Сподели другаде

При смесената щафета в шорттрека на полуфинала имаше ВАР. Вече не мога да се сърдя на английските рефери. В сравнение с това отсъждане те са безгрешни божества. Накратко-руснаците прееб@ха китайците и наказаха за това отбора на... САЩ. 🙂

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, Plovdiv_1926 said:

https://sportal.bg/news-2022021007073550094
Екоталибаните пак се проявяват за глупости и точно когато имаме кандидат за олимпийски шампион...

Аз не разбрах, защо точно на Ропотамо  трябва да се готвят гребците? Кое е специалното на реката, че да помага в подготовката на шампиони в гребането? За Белмекен като предимства в подготовка за много спортове ми е ясно, но за Ропотамо не знам. Някой може ли да обясни?

Link to comment
Сподели другаде

Не знам защо точно Ропотамо, явно искат в естествени води да тренират, ама е несериозно да си министър и пряко да ги пращаш в Турция, поне от кумова срама предложи вариант в България. И то, когато лодките продължават да си бръмчат по течението на реката, вероятно в същото време са си платили да го правят, на когото трябва, ама видиш ли едни гребци развалят биологичното разнообразие.

Link to comment
Сподели другаде

3 hours ago, Plovdiv_1926 said:

Екоталибаните пак се проявяват за глупости и точно когато имаме кандидат за олимпийски шампион...

При положение, че имаш доста добър гребен канал в Пловдив и също Панчарево е глупост да отиваш в защитени местности. Ама сигурно федерацията няма кинти и не могат да си платят за гребния канал, а тръгнали по рекичките да гребат. Разбира се, че трябва да им се забрани. 

Аз съм един от тези "екоталибани", но не съм толкова краен. Все пак това учих де. 🙂За някои неща не съм съгласен с екоактивистите, а за други подкрепям здраво.

Link to comment
Сподели другаде

23 minutes ago, zigfridson said:

При положение, че имаш доста добър гребен канал в Пловдив и също Панчарево е глупост да отиваш в защитени местности. Ама сигурно федерацията няма кинти и не могат да си платят за гребния канал, а тръгнали по рекичките да гребат. Разбира се, че трябва да им се забрани. 

Аз съм един от тези "екоталибани", но не съм толкова краен. Все пак това учих де. 🙂За някои неща не съм съгласен с екоактивистите, а за други подкрепям здраво.

Да бре, ама защо туристически лодки може, а гребци, не. Като се забранява, да е за всички. 

А иначе се ползват доста язовири, на които да се гребе. Не е само канала в Пловдив. Принципен е въпроса. 

 

Link to comment
Сподели другаде

Сетили се след 50 години, че било защитено място. Да не говорим, че гребните лодки в сравнение с моторните туристически лодки са суперекологични. Да бяха го направили по цивилизован начин как да е. Предупреждаваш федерацията с едно писмо, а ако е отворено е още по-добре, защото ще има прозрачност:

"Господа, много ценим вашите усилия и успехи, но въпросната зона е защитена и сме решили да сме по-стриктни  и целенасочени в усилията ни за опазване на природното богатство на Родината. Най-учтиво Ви молим да потърсите варианти за продължаване на така успешната Ви дейност. В израз на нашата добра воля и благоразположение Ви предоставяме една година за намиране на задоволително решение на въпроса."

Нищо трудно.

Link to comment
Сподели другаде

10 hours ago, Сиймор said:

Аз не разбрах, защо точно на Ропотамо  трябва да се готвят гребците? Кое е специалното на реката, че да помага в подготовката на шампиони в гребането?

 

Не замръзва през зимата!  

Гребците ни ходят там да тренират за 20 дни САМО през зимата, иначе другаде.

Пловдивският канал замръзва, ако Т е минус 5/10 градуса за няколко дни. 

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

43 minutes ago, baivan said:

 

Не замръзва през зимата!  

Гребците ни ходят там да тренират за 20 дни САМО през зимата, иначе другаде.

Пловдивският канал замръзва, ако Т е минус 5/10 градуса за няколко дни. 

 

 

 

Разбрах. Би трябвало при спазване на определени правила да могат да тренират там. Дано да е недоразумение и да решат проблема! 

Link to comment
Сподели другаде

Аз понеже следя основно(само) ски бягането и биатлона мога да каже, че тази година олимпиадата е страшно интересна. За разлика от предишни издания имаше, поне в биатлона, страшно много изненади, но сега не е така и има интересни битки между обичайните заподозряни. Днес щафетата беше много драматична.

Link to comment
Сподели другаде

Словакия елиминира САЩ в хокейния турнир в Пекин след победа 3:2 след дузпи на 1/4-финалите. Така американците ще останат без медали на трета поредна олимпиада.

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Шведите пък елиминираха другия хокеен северноамерикански колос - Канада. Явно без НХЛ звездите си и янките и кленовите листа не са толкова страховити.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...