Jump to content

Олимпийски спортове


Препоръчан пост

5 minutes ago, хектор said:

Шведите пък елиминираха другия хокеен северноамерикански колос - Канада. Явно без НХЛ звездите си и янките и кленовите листа не са толкова страховити.

Да, канадците остават без медал за пръв път от 16 години.

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 765
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Не може да не свали шапка човек на това, което правят норвежците. Толкова категорично да са пред страни с много по-голямо население от тяхното, може само да буди респект. Уникална спортна нация. 

Link to comment
Сподели другаде

Ще ми се да отбележа няколко неща от Олимпиадата.

1 Златните медали на легенди като Нейтън Чен, Линдзи Джакобелис и Ариана Фонтана.

2. Най- тъжните моменти бяха трите отпадания на Микаела Шифрин и неуспеха на Камила Валиева да вземе дори медал, след като тя имаше най- малко вина за целия скандал около нея. Много тъжно ми стана за момичето.

3. Фигурното пързаляне ми е новият любим спорт. Мога много да изпиша, но ще се спра само на женското състезание. Сцените накрая бяха просто... не знам как да ги опиша. Съсъпаната Валиева, която рухна от напрежение, плачещата Саша Трусова, която направи чудовищна волна програма, но не успя да спечели, шампионката Шербакова, която не знаеше дали да се радва. Всичките тези емоции, добавени към красотата на съчетанията и музиката на леда... просто имаше всичко. Другите състезания също бяха прекрасни. Галата тази сутрин за мене беше неофициалното закриване на Игрити, просто това си струваше да се види.

 

Link to comment
Сподели другаде

7 hours ago, Kimi said:

3. Фигурното пързаляне ми е новият любим спорт.

Да, доста по-привлекателен е от художествената гимнастика например, но е и много по-жесток. Крайно време е да вдигнат възрастта за участие на Олимпиадата, защото наистина на тия деца на по 15-16-17 години им се разказва играта под това напрежение, особено в руския отбор, където конкуренцията е нечовешка.
Иначе, спорта като цяло се развива страшно динамично, Евгения Медведева беше описвана като природно явление, а на Олимпийските игри остана със сребърен медал след Загитова, която точно на Игрите изнесе програма, която беше определяна като най-великото изпълнение в историята на женското пързаляне, а на тазгодишната Олимпиада вероятно щеше да е максимум 2ра...

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Да се върнем малко към спорта с последните събития. 

За мен много сериозен успех беше победата на националите по баскетбол над Чехия в квалификациите за световното. Чехите за сравнение бяха участници в последната олимпиада, а пък ние сега запазваме шансове за класиране на световното. 

Другото още по-значимо е сребърният медал на Благой Тодев от световното за младежи по Биатлон в предаването. 

И шокиращото 3-то място на женската ни щафета. Това даже го определям като грандиозен успех. 

Link to comment
Сподели другаде

8 hours ago, AllorNothing said:

Да се върнем малко към спорта с последните събития. 

За мен много сериозен успех беше победата на националите по баскетбол над Чехия в квалификациите за световното. Чехите за сравнение бяха участници в последната олимпиада, а пък ние сега запазваме шансове за класиране на световното. 

Другото още по-значимо е сребърният медал на Благой Тодев от световното за младежи по Биатлон в предаването. 

И шокиращото 3-то място на женската ни щафета. Това даже го определям като грандиозен успех. 

Коя победа над Чехия ?

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 weeks later...

Да споменем какво се случва на европейското по борба до момента. 

Имаме 7 медала. 1 златен, 3 сребърни и 3 бронзови. 

След малко двама нали излизат в битка за бронза. 

А утре имаме два финала. Кирил Милов и Едмонд Назарян при класиците. Най-после малкия Назарян се отърси от контузията, която имаше и на това първенство им бере лайката на всички досега. Гледах му полуфинала срещу арменец, който е бил европейски шампион през 2021-ва. ..е прегази го нашия с 10-1. 

Това първенство може да се окаже най-успешното ни от сума време. Верно, че ги нема руснаците, но бал съм ги. 

И ние бяхме без Биляна Дудова. Там трябва да се мисли как да им разминат категориите с Тайбето, защото и двете са като танкове. Немат спиране. 

Link to comment
Сподели другаде

На финала при 97-килограмовите на класическия стил българинът победи финландеца Арви Саволайнен с 4:1.

За Милов това е второ отличие от европейско първенство след среброто през 2019-а. И второ от унгарската столица, след като през 2018-а взе сребро на световното първенство.

Така класиците приключиха на 6-то място в отборното класиране с 84 т. Лидери са азерите със 165 т., следвани от Турция със 150 т. и Грузия със 114 т.

България завърши шампионата с общо 10 медала, като 4 спечелиха жените и по три мъжете съответно в свободния и класически стил.

Титли спечелиха Кирил Милов и Тайбе Юсеин, със сребро се окичиха Ахмед Батаев в свободния стил, както и Едмонд Назарян в класическия, Евелина Николова и Миглена Селишка при жените, а бронз взеха Георги Вангелов и Рамазан Рамазанов в свободния стил, Юлияна Янева при жените, и Айк Мнацаканян при класиците.

 

 

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Тема за Дартс има а за кУлелета няма, не сте фенове на зелената енергия 😂.

hell-of-the-north-print_1024x1024.jpg?v=

В неделя за 119 път. Сигурно най-голямата еднодневна класика известна като "Ада на севера", не казвам че е задължително за гледане но определено не е за изтърване. В събота дамите за втори път ще са подгряващи, от години реват че и за тях трябва да има и най-накрая миналата се усетиха какво си натресоха .... 

И всичко това за "едно" Паве 🤔.

Link to comment
Сподели другаде

Ако аз бях на този колоездач на мястото, нямаше да мога да мръдна след такова падане по гръб! Но, изправех ли се, бедна му е фантазията на чичака, дето направи фаула...🤣

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Тоя е гУлем бате, акулата ряпа да яде. Аз си мислих че отдавна се отказа да цопа във водата.

Петър Стойчев след триумфа на Северния полюс: Това беше най-трудното ми плуване

https://bntnews.bg/news/petar-stoichev-sled-triumfa-na-severniya-polyus-tova-beshe-nai-trudnoto-mi-pluvane-1193750news.html

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Три категории на европейското по вдигане на тежести и само три златни медала и един бронз за нас. А тепърва идва детето чудо Насар. 

Като да не е зле. Върнаха ме 20 години назад когато така мачкахме. Е..далечко сме от 80-те, когато на едно световно от 10 категории, имаме нещо като 7 златни 😄

Други успехи, които трябва да се отбележат от последния месец. 

3 медала от европейското по бокс за мъже. 

1 бронзов по бокс от световното за жени. 

Сребро за великата Ивет от европейското по карате. Най-после пусне фвндък на украинката нашата. Това се казва подкрепа. 

Не изглеждат зле нещата и тези година в спорта. Най-после отлепихме и след 10-те медала от европейското по борба. 

Link to comment
Сподели другаде

29 minutes ago, ReD_Gerrard said:

Евала на Красен Кралев.

Точно заради него е 😄

Герб направиха неща за спорта, не може да се отрече. Доста зали построиха и също толкова доста откраднаха от тях.

Тази в Бургас е епичен случай. 

Link to comment
Сподели другаде

4-то злато от Европейското по вдигане на тежести и общо 7-ми медал до момента. 

Донесе го Дейвид Фишеров. Англичанин, който когато идва в България си променя фамилията от Фишер на Фишеров. Владее перфектен български и най-впечатляващото е, че след като стана шампион на чист български пред камерите каза - България над Всичко. 

Евала братче, напълни ми душата това момче. 

Насар стигна до среброто по-рано, но категорията за него е нова, а в нея потроши всички юношески рекорди. В бъдеще няма да може да бъде спрян и там. Току що навърши 18 все пак. 

Остава ни Христо Христов докрая на първенството. Медал почти сигурно ще спечели, да видим за титла ще има ли сили. 

Link to comment
Сподели другаде

5-то злато за България. Христо Христов малко на магия го взе, но може би контузията която имаше преди първенството е повлияла, защото в сравнение с миналото европейско, вдигна с 20-на кг по-малко. 

Но, златото си е злато. 

8 медала от първенството, все от мъжете. Ако стегнем и жените, с двойна разлика по медали ще ги бием останалите. 

България продължава да е най-успешната страна в Европа в този спорт, с вече над 410 медала. Категорично преди всички останали. В този ми живот, няма шанс да бъдем надминати. 

В борбата също все още сме номер едно в Европа, с над 440 медала. Тук вече Русия може да ни мине. 

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
55 minutes ago, vencifcl said:

Утре започва най ама наистина Най-голямото при кУлелетата

По-добре да не започваше. Егати скучния спорт за гледане. Наистина това за мене е в топ 3 на най-голямата енигма в живота, как така това нещо има стабилен брой зрителски интерес. За практикуване е супер ок, но за наблюдаване, не моа го разбера .

Link to comment
Сподели другаде

Еми ....въпрос на вкус 😉. Сигурно ще се изненадаш ама когато става дума за гледане спорт на живо колоезденето няма аналог, тук говорим за десетки че даже и стотици пъти в повече зрители. Примерно, само един планински етап от Тура може да бъде наблюдаван на живо (по пътищата) от над 2 мил. души имало е етапи цифрата е надхвърляла 3. Сравни го да речем със Световното по футбол (цялото, всички мачове) направи една груба сметка колко са феновете по стадионите и ще останеш изненадан от съотношението, и тук говорим за само един етап (ден) а те са 21 😉. Иначе за зяпане по ТВ до колкото съм чувал е в топ 3 на най-гледаните спортове (в световен план не конкретно за България).

Аз пък съвсем спокойно мога да изгледам един цял етап от 4 до 6 часа, не знам супер интересен ми е тоя спорт че даже след това ходя да повъртя педалите едно 20-40км. да си раздвижа дупето ей така за кеф и здраве.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...