Jump to content

Зимен трансферен прозорец - сезон 2021/2022


Препоръчан пост

То за 7 млн не си струва, особено ако няма да взимаме никой друг до края на джама. По-добре да седи, току виж вкарал още някой решителен гол от пейката. 

Link to comment
Сподели другаде

18 minutes ago, tsbalabanov said:

То за 7 млн не си струва, особено ако няма да взимаме никой друг до края на джама. По-добре да седи, току виж вкарал още някой решителен гол от пейката. 

 

Обаче бай Хенри май не мисли  така, защото:

или сега му взема някакви пари или лятото  си заминава за без пари.   

"Риба, ама цаца.  Цаца, ама риба!"

Lazio sporting director Igli Tare has opened talks with Liverpool for Belgian forward Divock Origi, with the Reds willing to sell the 26-year-old to avoid risking losing him on a free transfer in June

 

 

Liverpool could allow Wales defender Neco Williams, 20, and English centre-back Nathaniel Phillips, 24, to leave the club in the January transfer window. (Sky Sports)

 

Link to comment
Сподели другаде

55 minutes ago, baivan said:

 

Обаче бай Хенри май не мисли  така, защото:

или сега му взема някакви пари или лятото  си заминава за без пари.   

"Риба, ама цаца.  Цаца, ама риба!"

Lazio sporting director Igli Tare has opened talks with Liverpool for Belgian forward Divock Origi, with the Reds willing to sell the 26-year-old to avoid risking losing him on a free transfer in June

 

 

Liverpool could allow Wales defender Neco Williams, 20, and English centre-back Nathaniel Phillips, 24, to leave the club in the January transfer window. (Sky Sports)

 

Ама нали Ориги подписа 2019 след финала за ШЛ уж дългосрочен договор, демек за 5 години или аз бъркам нещо? Не би трябвало да му изтича договора сега лятото.

И според трансфермаркт му изтича договора лятото... 
https://www.transfermarkt.co.uk/divock-origi/leistungsdaten/spieler/148368

Ако го пуснем сега и не вземем никой ще сме баси жалкия отбор, заклевам се.

Link to comment
Сподели другаде

4 minutes ago, Taipan said:

Ами, толкова много играчи и такава дълга пейка, какво да ги правим? Естествено, продаваме 🤣

Явно и качеството е много високо щом взимаме такива тежки пари по 7 милиона на калпак....

Link to comment
Сподели другаде

Current priority: Mo Salah new deal. 

Както пишеше в оня туитър пост - щом ФСГ успяха да накарат някакви хора да вярват, че да преподпишеш с играч е оправдание да си пасивен на пазара, е огромен успех за ПР-ите им. 

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, Dacheff said:

Current priority: Mo Salah new deal. 

Както пишеше в оня туитър пост - щом ФСГ успяха да накарат някакви хора да вярват, че да преподпишеш с играч е оправдание да си пасивен на пазара, е огромен успех за ПР-ите им. 

Това трябва да си е ясно по презумция , какъв приоритет... в последните 3 години имаме един сериозен трансфер, този на Жота, и то защото е на изплащане .

Ако не направим нещо сериозно на пазара в скоро време, може и да изпаднем от четворката , а после пътят обратно е сложен и изпълнен с играчи като Фред, Магуаър, Телес, Ндомбеле, Томиасу, Лаказет , Шака и тн...

Гледали сме го този филм с Керъл, Поулсен, Кончески, Адам , Даунинг, Кириакос, Кариус и още колко мижитурки . И на 10 такива изкача по един Суарес например , но не е гарантирано..

Link to comment
Сподели другаде

Американците съвсем през просото взеха да я карат. Да не говорим във футбола, че ако искаш сериозен мънибол, трябва да можеш да продаваш високопрофилни, но заменими за отбора играчи в правилния момент, а после да инвестираш здраво. Ние с Коутиньо уцелихме джакпота , иначе този отбор имам чувството, че никога нямаше да мине на следващата предавка.

В момента такива играчи няма, за съжаление. На Мане момента бе изпуснат отдавна, а Салах едно на ръка, че му изтича договора, но и към момента е изключително трудно заменим. Тук ще броим стотинки за такива като Окса, Дивачето или Шакири и после ще се чудим как едновременно няма пари за нови играчи, но и съвсем няма да има кой да влиза от пейката.

Link to comment
Сподели другаде

7 hours ago, mitkoa said:

Няма да е зле да имате предвид и заплатите като смятате трансферните суми. Ориги струва на клуба по 4 милиона паунда годишно само в заплати и данъци.  Явно има нужда от разтоварване, щом харчим еднакво за заплати с Челси, Сити и Юнайтед и играчите и треньорите очевидно не са тея ъндърдогс дето вие си ги представяте, поне като заплати. 

Трябва да се взима предвид и колко non-homegrown играча можем да регистрираме.За да привлечем един някой трябва да си тръгне. Нат Филипс е homegrown, Неко също, т.е евентуалната им продажба не би решила проблема. ОКС, а за него дори няма спекулации, също. Така, че най-вероятно има голяма доза истина в спекулациите за Кейта и Ориги. Другия възможен е Адриан, ама ще ни трябва трети домашен вратар...

Аз някак си мисля и, че Мане ще си тръгне лятото. Слаба форма, ментално не е толкова силен, изтичащ скоро договор, не е склонен да бъде резерва (за справка сръдните и цирковете дето прави публично в 1-2 случая когато се случи).....а и не може да се сравнява със Салах. Принципно бих сложил Боби и Мане в едно и един да си тръгне от двамата, но Боби е по-склонен да бъде резерва, а и на Мане бихме взели повече.

Гледам, че теории и за мънибол се развиват и ги учите как се прави, имайте предвид, че Юнайтед и Роналдо докараха, и Санчо, и Варан тоя сезон, и даже вече не мечтаят за четворката, камо ли титла. А какви закани бяха. Та както и Клоп ви каза, вярвайте в системата.До момента се оказа успешна. Всички плюете по Сити и собствениците им, но същевременно плюете и по нашите собственици, че не са като на Сити собствениците

 

Мен пък не ме кефи да се примирявам, и то години наред. Не ме кефи да се борим за място в топ 4. Искам поне до Април Май ако може да сме в борбата за титлата, поне със шансове, пък ако не стане здраве да е. Вместо това виждам как точно липсата на трансфери и запълване на дупки с играчи, които не го могат ни коства всички усилия и накрая нищо. Даже Клоп си го призна. Най- вредното е това че вече даже свикнахме че няма трансфери и сме ок с това. Пример е мнението на колегата. Тая примиреност и сляпа вяра ми прилича малко на религиозна обсесия...а не съм по религиите. 

Link to comment
Сподели другаде

12 hours ago, mitkoa said:

Няма да е зле да имате предвид и заплатите като смятате трансферните суми. Ориги струва на клуба по 4 милиона паунда годишно само в заплати и данъци.  Явно има нужда от разтоварване, щом харчим еднакво за заплати с Челси, Сити и Юнайтед и играчите и треньорите очевидно не са тея ъндърдогс дето вие си ги представяте, поне като заплати. 

Трябва да се взима предвид и колко non-homegrown играча можем да регистрираме.За да привлечем един някой трябва да си тръгне. Нат Филипс е homegrown, Неко също, т.е евентуалната им продажба не би решила проблема. ОКС, а за него дори няма спекулации, също. Така, че най-вероятно има голяма доза истина в спекулациите за Кейта и Ориги. Другия възможен е Адриан, ама ще ни трябва трети домашен вратар...

Аз някак си мисля и, че Мане ще си тръгне лятото. Слаба форма, ментално не е толкова силен, изтичащ скоро договор, не е склонен да бъде резерва (за справка сръдните и цирковете дето прави публично в 1-2 случая когато се случи).....а и не може да се сравнява със Салах. Принципно бих сложил Боби и Мане в едно и един да си тръгне от двамата, но Боби е по-склонен да бъде резерва, а и на Мане бихме взели повече.

Гледам, че теории и за мънибол се развиват и ги учите как се прави, имайте предвид, че Юнайтед и Роналдо докараха, и Санчо, и Варан тоя сезон, и даже вече не мечтаят за четворката, камо ли титла. А какви закани бяха. Та както и Клоп ви каза, вярвайте в системата.До момента се оказа успешна. Всички плюете по Сити и собствениците им, но същевременно плюете и по нашите собственици, че не са като на Сити собствениците

 

Плюем по Сити заради харча, съдииските подпирания и тн., повярвай ми на мен ще ми е гузно ако всеки от защитата ни струва по 50 мил , и може да си позволим 2ма десни бека в един прозорец.

Просто нашите са на другата крайност, знаеш ли че Фулъм, Брайтън и Вила харчат повече от нас за играчи? 

Когато наистина трябва, да развързват кесията и да купуват!

Виж ,ясно е че ще подкрепяме тима и на 1во и на 16 то място, любим клуб така не се мени, но защо да трябва да падаме ниско, като можеше ( все още де ) да затвърдим позициите си на гранд  , шампион в Англия и Европа, като купим по -класни резерви и халф и сега можеше и въобще да не говорим по темата.

Link to comment
Сподели другаде

39 minutes ago, mitkoa said:

Реално за тези 5 сезона сме закупили 15 играча или средно 3 на сезон. Най-сухия сезон ни е бил миналия  с Конате само.

Именно това е проблемът. Аз съм склонен да смятам, че преди трансфера на Коутиньо и съответно ВВД и Алисон, се инвестираха пари в отбора. Тогава не се гонеше нет спенд, да, не беше с размерите на Сити, Челси и Манго, но се вкарваха свежи пари в попълнения на нужни позиции всяко лято. В един момент всичко това спря и почна да се гони само да няма загуби за прозореца, защото ШЛ кажи-речи е в кърпа вързана с Клоп и сегашния състав. Амбиции за нещо повече- нулеви. 

И сега идва момент, в който трябва да махнеш Мане и Фирмино, защото не доставят това, което се очаква, обаче един заместник на техните позиции вече е средно 60-70 милиона, ако е бил по 30, когато привлкохме Салах, Мане и Фирмино. И то не говорим за звезда, а за перспективни играчи от техния калибър преди да дойдат в Ливърпул. А от Мане и Фирмино заедно трудно могат да се вземат повече 60 милиона в момента, даже това ми се струва много оптимистично. Халфовете и те струват скъпо, а там положението може да стане крайно зле. В защита само ще се закрепят по-лесно нещата.

Имаме късмет, че ни върза в точен момент с Жота, защото, ако той беше издънка от типа на Кейта, положението в атака щеше да е трагично. Най-малкото този сезон нямаше да сме в ШЛ.

Link to comment
Сподели другаде

3 hours ago, pehotineca said:

знаеш ли че Фулъм, Брайтън и Вила харчат повече от нас за играчи? 

Гледам над нас са в класирането 🙂

3 hours ago, pehotineca said:

като купим по -класни резерви и халф и сега можеше и въобще да не говорим по темата.

И втора планета да ни се купи, пак ще има какво да се говори-спокойно

1 hour ago, Dacheff said:

тоест стягайте се за тръгване надолу.

Като дойде времето ще се стегнем, за сега да се наслаждаваме

 

16 minutes ago, Plovdiv_1926 said:

Имаме късмет, че ни върза в точен момент с Жота, защото, ако той беше издънка от типа на Кейта,

Ако - казали Спартанците

Link to comment
Сподели другаде

3 hours ago, Bellamy said:

Гледам над нас са в класирането 🙂

И втора планета да ни се купи, пак ще има какво да се говори-спокойно

Като дойде времето ще се стегнем, за сега да се наслаждаваме

 

Ако - казали Спартанците

Да не си роднина на Джон Хенри ? Взимаш процент нали? 

Link to comment
Сподели другаде

4 hours ago, Bellamy said:

Гледам над нас са в класирането 🙂

Не, ама ще имаме нещо общо - и ние, и те вероятно няма да сме шампиони. 

4 hours ago, Bellamy said:

Като дойде времето ще се стегнем, за сега да се наслаждаваме

Последните два сезона не знам на какво се наслаждаваме. Тоя сезон може да бъде спасен с ШЛ. Трябваше тия няколко години да капитализираме повече, имахме шанса. Даже миналия сезон Сити почти се бяха отказали, но ние решихме да сме благородни и кротки и ги върнахме. 

Как да е, дано съм лош пророк, но след 2 години ще сме в позицията да се борим с 3-4 отбора за топ 4, вместо с един за титлата. 

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Dacheff said:

Не, ама ще имаме нещо общо - и ние, и те вероятно няма да сме шампиони. 

Последните два сезона не знам на какво се наслаждаваме. Тоя сезон може да бъде спасен с ШЛ. Трябваше тия няколко години да капитализираме повече, имахме шанса. Даже миналия сезон Сити почти се бяха отказали, но ние решихме да сме благородни и кротки и ги върнахме. 

Как да е, дано съм лош пророк, но след 2 години ще сме в позицията да се борим с 3-4 отбора за топ 4, вместо с един за титлата. 

Ние и тоя ще се борим за топ 4 като миналия

Link to comment
Сподели другаде

Съгласен съм с Дачката, че не успяхме да капитализираме предимството, което имахме до момента. С два-три точни трансфера миналото лято, то сезона можеше да се развие по-друг начин. Ние сме като автомобил, който излизайки пред останалите, вместо да настъпи газта остава по енерция, че да пести гориво.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

Писал съм го друг път, но ще го напиша пак. Много хора не разбират, как Юнайтед беше династия толкова много години. Те винаги купуваха нови играчи. Всеки сезон задължително купуваха играч в нападение, който им вадеше цели сезони - Рууни, Бербатов, Тевез, Перси, а и дори играчи като Оуен, които бяха за подигравка, но пак им вадеха мачове. Така се държеше и духа в отбора и конкуренцията. В момента,  ако Мане или Салам направят 5 слаби мача, кой ще ги смени?

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Mar70 said:

Писал съм го друг път, но ще го напиша пак. Много хора не разбират, как Юнайтед беше династия толкова много години. Те винаги купуваха нови играчи. Всеки сезон задължително купуваха играч в нападение, който им вадеше цели сезони - Рууни, Бербатов, Тевез, Перси, а и дори играчи като Оуен, които бяха за подигравка, но пак им вадеха мачове. Така се държеше и духа в отбора и конкуренцията. В момента,  ако Мане или Салам направят 5 слаби мача, кой ще ги смени?

Същото правят сега и Сити, взимат пробват, като не става махат, това е нашия проблем, тия дето не стават ги мъчим по 4-5 години....после пак ги разкарваме ама файда...

Link to comment
Сподели другаде

50 minutes ago, Chinaski said:

Същото правят сега и Сити, взимат пробват, като не става махат

Не е същото. Същото щеше да е ако нетспенда им беше 17 милиона на сезон. Нека Гуардиола да пробва да вземе 5 защитника по 40-50-60 млн, да не стават, да ги махне и да вземе нови 5 по 40-50-60 млн с нетспенд 17 млн на сезон. Най-много да смени жилетката. А тук дори не влизат разни трансфери като Грийлиш, Родри, Марез, Бернардо.

Link to comment
Сподели другаде

  • Dacheff locked, featured and unfeatured this тема
Гост
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Създай ново...