Jump to content

Зимен трансферен прозорец - сезон 2021/2022


Препоръчан пост

2 hours ago, mitkoa said:

Абе вие все едно от Марс падате. Куп анализи излезоха за специфичното позициониране на ТАА и това, че той е по-скоро халф отколкото защитник. Движи се дори и към централната част на терена не само по дължина, но и ширина. Затова си трябва много специфичен играч.

Тоест на света няма друг, който да става и за резерва на Трент? Това е като лафа за Ловрен. И тая игра на тази позиция не я е измислил Клоп, а Гуардиола, а той където иде си намира поне по двама дето да се справят с тая роля. И отделно това да намериш някакъв специфичен стил на игра и да нямаш подходящи резерви не е много за хвалене. Тук визирам и Салах. Кой ще може да го замести в бъдеще си нямам идея.

П.С, тук преди време бях писал и не бяха съгласни колегите, но продължавам да смятам, че Хендо ще е перфектна резерва на Трент.

Link to comment
Сподели другаде

14 minutes ago, oZZy said:

тук преди време бях писал и не бяха съгласни колегите, но продължавам да смятам, че Хендо ще е перфектна резерва на Трент.

На първо четене, си викам тоз луд ли е, но на второ и на трето - много голям резон има, много 👏

Link to comment
Сподели другаде

На мен би ми било много интересно да видя Трент, а и Робъртсън в една схема 3-5-2. Да не говорим, че имаме и едно либеро от страна на Ван Дайк, което да изнася топката от задна линия, даже по едно време си мислех, че така много по-лесно би се подменил отбора, защото реално ще са нужни двама нападатели, а не трима, тъй като халфбековете са налични.
 

Ясно е, че предвид трансферите на крила това няма да стане де, ама все пак винаги ми се е струвало като интересна тактическа възможност. Предвид характеристиката на играта им и асистенциите, които дават, може доста да им се получи и на двамата на такава позиция.

Link to comment
Сподели другаде

26 minutes ago, Plovdiv_1926 said:

На мен би ми било много интересно да видя Трент, а и Робъртсън в една схема 3-5-2. Да не говорим, че имаме и едно либеро от страна на Ван Дайк

Звучи интригуващо, но както знаем Клоп не изглежда някога да смени 433 като философия, макар че в началото още при Конте в Челси имаше някакви минути в тази схема, но според мен тя бе породена по-скоро да минимизира риска.

Иначе Саутгейт има доста мачове в тази формация, но не помня точно Трент да е играл в тези мачове или ако е, то е било единичен случай. Колкото до Робо, неговата родина играят така и Тиърни стои централен, а той бяга по бека. За съжаление не са много класни, но пък Анди има бая асистенции зад гърба, че и някой друг гол. И последно Върджил, когато Холандия играе с трима, имам спомен, че не е централен, а в ляво явно точно, защото е твърде спокоен as you like при изнасянето на топката.

Link to comment
Сподели другаде

46 minutes ago, Toshko_Afrikanski said:

както знаем Клоп не изглежда някога да смени 433 като философия

Откъде знаем? Клоп приложи тази схема в Ливърпул, преди това в Борусия си играеше 4-2-3-1

 

  

16 hours ago, Bellamy said:

На първо четене, си викам тоз луд ли е, но на второ и на трето - много голям резон има, много 👏

Едно време писах така за Стю, че ще е перфектен с това центриране за 20млн (и единствено качество) за ляв бек, и така и стана. След нас игра като ляв бек. И за Дирк Кайт писах, че с тая енергия можеше да играе при нас още като халф или бек, и се видя след това на световното Ван Гаал го беше сложил бек и им беше от най-добрите на холандците.

Link to comment
Сподели другаде

49 minutes ago, Toshko_Afrikanski said:

И последно Върджил, когато Холандия играе с трима, имам спомен, че не е централен, а в ляво явно точно, защото е твърде спокоен as you like при изнасянето на топката.

Централният в тройката трябва да ходи да се бие за първа топка и би паснала на Конате, а ролята на крайните е да са първите звена, които организират атаката и изнасят топката, което пък би се вписало добре в характеристиките на Ван Дайк и Матип.

Един по-тежък нападател до един лек такъв отпред в лицето на Салах и схемата ми се струва доста приложима към Ливърпул. Клоп и без това използва тройката халфове да подсигуряват бековете при пробиви, така че и този много важен елемент няма да е чужд на отбора. Защото рискът там е при изнасянето в атака, ако ти отнемат топката, винаги оставаш само с трима отзад.

Link to comment
Сподели другаде

Аз лично ненавиждам 3-5-2 като схема. Брендо я ползваше при нас през 2014/15 в израз на безсилието си да оправи защитата. Просто сложи Джан като трети централен и палехме свещи някой отпред да вкара гол. Учудващо това доведе тогава до една серия от около 15 мача без загуба, което за стандартите от оня сезон беше нелошо. Даже Брендо се дуеше по интервюта, че бил "назначил треньор за защитата" и се хилеше ехидно, а това беше в следствие на едни журналистически въпроси от началото на сезона като ни шиеха всеки мач по 2-3 гола, аджеба, няма ли да вземе човек да му оправи защитата. Е, в най-важния момент се сринахме, както винаги при него и останахме извън 4-ката, макар да имахме директен мач с Манго. Да се гледа играта ни в тоя период беше едно от най-ужасните неща на света. 

После Конте дойде при Челси и отново в знак на отчаяние мина на 3-5-2 и спечели лигата благодарение на извънземната форма на Коща и Азар и ветераните в защита. След това го разкриха на следващия сезон. 

Реално тая схема е донесла една единствена титла на ВЛ и то благодарение на много слабата конкуренция в онзи сезон. С 3-5-2 срещу Сити няма как да се противодейства цял сезон, затова и Челси спукаха гуми след 15 кръг. За елиминации в ШЛ става, за цял сезон гонитба с толкова силен отбор на Сити е самоубийство, според мен, каквито и да са изпълнителите.

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Plovdiv_1926 said:

На мен би ми било много интересно да видя Трент, а и Робъртсън в една схема 3-5-2

Веднага показвам защо според мен Клоп никога няма да играе с 3-5-2.

Ето позицията на играчите в атака при 4-3-3.

attack-4-3-3.png

Ето какво става при 3-5-2:

attack-3-5-2.png

 

Първо и най-важно, при втория вариант играчите, които могат да предотвратят контратака между 25-тия и 40-тия метър са с един по-малко. А това е основното нещо, което Клоп иска - топката да е отнета по най-бързия начин. Така ще се нарани най-свидното му - контрапресата. Същото става и при 4-2-3-1 когато нито едно от двете крила в тройката зад нападателя не е халф. Лалана, Кейта или Вайналдум бяха на едното крило при най-силните моменти на Клоп с тази формация.

Второ - така се губи един човек при разиграването в средата.

Трето - двата централни халфа са много далеч и не могат да окажат подкрепа на уинг бековете, както и остават далеч от местата, на които Клоп иска влизане в единоборство.

Разбира се, това са само най-видимите на пръв поглед неща, такитческите детайли покрай тях сигурно са хиляди.

Link to comment
Сподели другаде

5 minutes ago, Stojkica said:

Второ - така се губи един човек при разиграването в средата.

Трето - двата централни халфа са много далеч и не могат да окажат подкрепа на уинг бековете, както и остават далеч от местата, на които Клоп иска влизане в единоборство.

С първата забележка съм изцяло съгласен, но с тези конкретно с известни условности не. При 3-5-2 двамата крайни защитници много по-активно изнасят топката и при атакуване се намират в повечето случаи на централната линия, тоест в средата имаш една опция повече, съгласн съм, че тази опция е по-лимитирана е в случаите на атака, но пак я има.

За единотборството масово централният от тройката се изнася към центъра, което позволява на халфовете да подсигурят крилата, а другите двама защитници да си седят с разположението на двойка отзад за евентуално втора топка или защита, така че не виждам осезаема разлика тук в двете схеми.

Все тая де, просто си разсъждавах, че би ми било интересно да видя отбора някой път в такава схема с ясната идея, че е нищожен шансът да се случи. Факт е, както отбеляза Балабанов, че тя е доста по-еднообразна и в някакъв момент има голяма вероятност да те разкрият с нея и да нямаш полезен ход.

Link to comment
Сподели другаде

Макар и очаквана, новината е много хубава! Момчето е голям талант! А дори и да не успее да се превърне в топ играч, след 2-3 години ще го продадем минимум на двойна цена. 

Link to comment
Сподели другаде

Договорката ни с Фулъм за вКарвальо  ще важи САМО АКО момчето и агентите му пак изберат нас през лятото.  Фулъм вече няма да имат никакво юридическо влияние над него и могат само да му се молят.  Ако някой друг клуб му завърти главата с по-голяма заплата, игрово време и др, може и да клъвне, освен ако вече имаме предварително споразумение с него, включващо голяма неустойка, ако се откаже, но и така да е, пак някой богат клуб може да му я плати.

Стана малко като че ли  изпуснахме питомното, а сега ще гоним дивото.         

Link to comment
Сподели другаде

Интересно е това за Сака. Доста грубо ще е за Арсенал, ако някой английски отбор им го отмъкне.

Тук ще сте доволни ли на такъв трансфер? Сака според мен е по-близо като потенциал до Уилиям, отколкото до Салах или Мане. 

Link to comment
Сподели другаде

6 minutes ago, kibo1992 said:
Liverpool like Saka and are monitoring his contract situation and could make a move in Summer or wait for his contract to expire.
[Neil Jones]

Тоя Нийл Джоунс познава ли?

 

Link to comment
Сподели другаде

46 minutes ago, blunt said:

Интересно е това за Сака. Доста грубо ще е за Арсенал, ако някой английски отбор им го отмъкне.

Тук ще сте доволни ли на такъв трансфер? Сака според мен е по-близо като потенциал до Уилиям, отколкото до Салах или Мане. 

Аз лично бих се радвал,като дете на което му белят яйце.Сака е млад и ужасно рязък,бърз и повратлив-все качества които карат противниковите защитници да страдат. 

Ами да.Аз бих бил супер доволен.

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, kibo1992 said:

could make a move in Summer or wait for his contract to expire.

може да направи ход през лятото или да изчака договорът му да изтече.

Може да направи, може и да не направи.

Това лято едва ли, другото по-може,  а най-вероятно подчертаното горе. Цената му расте бързо.

https://www.transfermarkt.com/bukayo-saka/profil/spieler/433177

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, oZZy said:

Тоя Нийл Джоунс познава ли?

 

Често да ти кажа нямам идея. Видях го в една страница във фейсбук, която следя и там пускат всякакви новини за Ливърпул от които доста голяма част са верни.

Link to comment
Сподели другаде

12 hours ago, blunt said:

Интересно е това за Сака. Доста грубо ще е за Арсенал, ако някой английски отбор им го отмъкне.

Тук ще сте доволни ли на такъв трансфер? Сака според мен е по-близо като потенциал до Уилиям, отколкото до Салах или Мане. 

Аз лично бих се зарадвал на Сака. Са, може да не е топ потенциал и да не стане Мане, обаче според мен Клоп ще го докара до едно много прилично ниво. Щото лапето определно има качества, ама в Арсенал при Артета няма да стане и Вилиян сигурно. 

Link to comment
Сподели другаде

44 minutes ago, Dacheff said:

Аз лично бих се зарадвал на Сака. Са, може да не е топ потенциал и да не стане Мане, обаче според мен Клоп ще го докара до едно много прилично ниво. Щото лапето определно има качества, ама в Арсенал при Артета няма да стане и Вилиян сигурно. 

 

Ама имай предвид, че ще струва топ $$$. Англичанин е, което означава, че ще е искан от Сити, Челси и може би Манго. То е ясно, че няма да откажем добър играч - става въпрос, дали хората са доволни това да е дългосрочният заместник на Салах/ Мане в състава, например. Или по-добре да се търси някой друг в такъв случай?
 

Link to comment
Сподели другаде

Не съм гледал много играта на Сака, но когато съм го наблюдавал, като че ли има тенденция бързо да му свършва въздуха. Може просто в тези мачове, които съм гледал да е бил с натрупана умора, не знам.

Ако ще взимаме нещо от Арсенал аз лично предпочитам да е Мартинели.

Link to comment
Сподели другаде

На мен Сака ми се струва  страхливичък нещо.  Сякаш големия натиск от трибуните и от противниковите играчи му пречат да се разгърне.

Link to comment
Сподели другаде

  • Dacheff locked, featured and unfeatured this тема
Гост
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Създай ново...