Jump to content

01.12.2021 Евертън - Ливърпул (ПЛ - 14 кръг)


Препоръчан пост

Абсолютни дървари са тези, много слаби футболисти имат. Днес падат от Брентфорд, което не означава, че срещу нас няма да излязат на кръв.

Очаквам крайно грозен мач с предимно физически футбол, че тези друго не може да предложат.Дано никой от нашите футболисти не бъде контузен в този мач. 

В българския език има един жаргон: Рикошет от маймунска ч*кия - това е Джордан Пикфрод. 

Link to comment
Сподели другаде

Много тежък мач ни чака. Моментната форма на тея въобще не е от значение, за тях мачът на сезона винаги е бил срещу нас, така че ще се хвърлят на 100% и дано този път успеем да се измъкнем сухи и без контузии!

Link to comment
Сподели другаде

Ричарлисон заради натрупани жълти ли не игра днес? Да го очакваме ли в пълния му кафяв блясък срещу нас? 

Евъртън са слаб отбор, трябва задължителна победа. Ще играят грубо, ясно е.

Link to comment
Сподели другаде

Аз пък имам усещането,че ще ги треснем мнооооого лошо.

Да,като всеки от вас и аз треперя за здравето на играчите ни когато ни предстои мач с тези.

Принципа им е ясен:Ако не можем да ги надиграем-да ги утрепем!!!

Просто сме в различни орбити със съседите. Ние се борим за трофеи и абсолютно всяка точица в надпреварата ни е важна,а те.........те се грижат нашите специалисти в лазарета да не мързелуват.

Крайно време е за едно:   0:3 !!!

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Дават ни 1.36. Което за гост в градското дерби, рядко сме имали толкова нисък коефициент. Дано продължим победната серия от последните мачове и нямаме контузии. За точният резултат не ме интересува. И на едно 0:1 за нас без жертви от тез дървари, ще съм много доволен.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

И на тия имаме да връщаме. Така че се надявам лежерна победа без сакатлъци. Дори нова чиста мрежа не е мираж. Като им гледам стат-а тия са доста зле.

Link to comment
Сподели другаде

Играем с най-слабият отбор в лигата към момента, обаче все пак това е дерби.

Дано да няма контузии и в тази връзка очаквам Тиаго да е резерва, а след последните си силни мачове в събота да си е отново титуляр. По принцип в тази тройка мачове около началото на декември, Клоп прави ротации, така че няма да се изненадам да видим Фабиньо на пейката, след като само той не беше сменен в събота, както и Ориги и Цимикас в игра.

Link to comment
Сподели другаде

Преди малко във ФБ от страницата на клуба гледах репортаж от 2003 г. от мач на Гудисън, бием 2-1. Ебати влизанията  и единоборствата има, абсолютна сеч, която е видна дори само от 4 минути highlights. Гравесен е при тях, за нас млад Стиви. Оуен ми беше Суарес от видяното, а Дани Мърфи - Иниеста. Евертън завършват само с два червени картона, а Кара прави прекрасно нарушение за дузпа в полза на карамелите. Много злоба и хъс и в двата отбора, зарядът е очевиден.

А за мача утре - не следя новините около Евертън, не знам дали Рафа е на дръвника с оглед доста лошата серия. За него предполагам основното е да не загуби. Ние влизаме след 3 мача с голова разлика 10-0, така че нашите са напомпани със самочувствие, докато карамелите са на другия полюс. Калвърт-Люин май няма да играе за тях, което е добре, играта му във въздуха особено е на много високо ниво. Ричарлисон е добър, но останалата им атака е посредствена.

Последните 10 мача на Гудисън между двата отбора са 8 хикса и 2 победи за нас. Ще е тегаво, но вярвам искрено в поне минимален успех.

Link to comment
Сподели другаде

11 minutes ago, low said:

Ричарлисон е добър, но останалата им атака е посредствена.

Няма как да се съглася с това твърдение. Рафата е изградил приличен отбор за контраатакуващ стил и въпросните останали - Таузънд и Грей се справят блестящо в тази роля. Гледах със Сити и въпреки, че гражданите владееха инициативата, до контузията на Грей положенията и опасностите бяха една идея на страната на карамелите. И точно това им е проблемът, последните месеци не можеха да разчитат на ДКЛ, Ричарлисон, Том Дейвис, Йери Мина, Андре Гомез, Дукуре , Холгейт с онзи червен картон и наказанието и както писах Грей се контузи, но гледам е влязъл като сменя срещу Бренфорд, а Дукуре даже е започнал.

Link to comment
Сподели другаде

15 minutes ago, Toshko_Afrikanski said:

Няма как да се съглася с това твърдение. Рафата е изградил приличен отбор за контраатакуващ стил и въпросните останали - Таузънд и Грей се справят блестящо в тази роля. Гледах със Сити и въпреки, че гражданите владееха инициативата, до контузията на Грей положенията и опасностите бяха една идея на страната на карамелите. И точно това им е проблемът, последните месеци не можеха да разчитат на ДКЛ, Ричарлисон, Том Дейвис, Йери Мина, Андре Гомез, Дукуре , Холгейт с онзи червен картон и наказанието и както писах Грей се контузи, но гледам е влязъл като сменя срещу Бренфорд, а Дукуре даже е започнал.

Признавам си, че го казах с оглед тези, които са играли в последния мач срещу Брентфорд. Атака с Айоби и Рондон като титуляри няма как да ме впечатли, дори и да се добави Ричарлисон към нея. В най-добрия им вид, тоест всички да са здрави, със сигурност стоят по друг начин нещата.

Link to comment
Сподели другаде

4 hours ago, livernas said:

Калвърт-Люин със сигурност ли пропуска мача? Този им е най-добрият нападател и ще е добре за нас, ако е аут за утре вечер!

Пропуска.

Имат Рондон, който си е извън всякаква физическа форма. Рафа все пак си го взима във всеки отбор последно време(в Нюкасъл, в китайското). Колко интересно - Рафа кръщава извънбрачните си деца на библейски персонажи - Лука(с) и Соломон.

Евъртън до Коледа играят с нас, Арсенал, гости на Палас,Челси и приемат Лестър. Не е изкючено да са в зоната на изпадащите по празниците, така че избягването на загуба утре изглежда изключително важно за тях.

Link to comment
Сподели другаде

Малко ми е свито сърцето за тоя мач, не защото Евертъните са някаква хала неземна, ами заради контузии, които може да получим от тия чобани.Играят твърдо, все едно това е последния мач в живота им и има немалко случаи на наши играчи, които след дербито да са дълго време извън строя.Поради тази причина няма да ме учуди, ако Клоп направи немалко промени и видим Ориги и Минамино титуляри например.Иначе е ясно, че сме по-класния отбор, ама в такива дербита това понякога няма значение.Вземаме си трите точки и това е.

Link to comment
Сподели другаде

22 minutes ago, HardRedRock said:

 Последвах примера на колегата low и си пуснах за надъхване ей това:

Бях я забравил тази тупалка на Макалистър за 2:3 :))

 

Това ми е един от любимите голове, отбелязан от нас, въпреки че съм бил на 9, когато се е играл този мач. Гледал съм го десетки пъти впоследствие и емоцията е налице, без да съм го гледал в реално време. Напомня ми на гола на Фабио Аурелио срещу Челси за ШЛ, но за жалост той не се оказа решаващ, какъвто е този на Гари Мака.

Link to comment
Сподели другаде

Надявам се мача да не се превърне в касапница, а да се играе футбол. Ако не направим някоя фрапантна грешка в защита този мач ще го спечелим. По-добрия отбор сме. Важно е футболистите да не се поддават на емоцията на дербито и да играят с бистър ум.

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

Евертъните винаги играят наточено и грубо срещу нас на техния стадион. Миналия сезон Пикфорд извади от строа ВВД и Тиаго го контузиха в същия мач. Преди 2-3 години Хендерсън ли беше или някой друг от важните ни играчи също го пратиха за дълго в лазарета. От това ме е страх, иначе с футболни аргументи би трябвало да ги бием. 

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, HardRedRock said:

 Последвах примера на колегата low и си пуснах за надъхване ей това:

Бях я забравил тази тупалка на Макалистър за 2:3 :))

 

Тоя сезон тогава така ни връзваше, че няма накъде. 

 

Иначе вечерта дано бием и дано няма контузени. Мачът ще е труден до първия гол. Много по-класни сме от Евертън, следя ги редовно. Рафата ще се опита да пробва дълги пасове зад Трент, дано там който го покрива Матип/Конате да се справят добре.

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, stunnyss said:

Надявам се мача да не се превърне в касапница

Аз се надявах Рафата да поеме Евертъните именно тия дербита да престанат да бъдат касапница. Дано се окажа прав.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Създай ново...