Jump to content

13.02.2022 Бърнли 0-1 Ливърпул (ПЛ - 24 кръг)


Препоръчан пост

6 hours ago, nikiniki said:

Човека който ще го замести е във Фулъм.Ще бъде издърпан като фалшива девятка подобен играч(ако не е точно той) който да мисли за другите и в частност за крилата.Така както го правеше Фирмино.При нас няма адекватен на тази позиция колкото и на всички да ви се иска да е Жота.

Както съм писал и преди ,Жота вкарва ,но процента на вкарани е най-нисък спрямо положенията(xg)  и спрямо останалите в ЦЕЛИЯ ОТБОР и това е статистика на Вишата лига.Да не говорим че не подава на никой и ако си мислите че това не го знаят и играчите и щаба.....

Той ще бъде набутан на скамейката малко по малко,тактично.

Когато това стане ще видим кой ще се извинява от тук за базиците ;)Защото ще съм само аз видял това което вие не искате да видите но отбора го вижда (или поне никой друг не е написал подобно мнение ако е имал.)

Жота не е това което търси Клоп за тази позиция и неговите коментари след предния мач като го питаха за Жота говорят за това.Питат го очаквахте ли това количество голове от Жота?.А той вместо да каже неща които е казвал за Салах навремето на същия въпрос каза " Е ние не сме платили малко за него и съм сигурен че ще има интерес от други отбори до една година" И хоп днес пейка.

Клоп не обича такива дето крадат заслугите на другите ,а такива които играят.А при Жота мн взе да се набива на очи.Даже Робо се засмя като каза журналиста пред него ,че Жота е голмайстор.Това дразнение Клоп го вижда.Във форума феновете -НЕ.

Ливърпул играе мн нападателен футбол и който и да оставиш  отпред да добута топката ще вкара тип Индзаги.Трябват играчи дето играят- това се търси.И в Скай същото коментираха включително и Оуен.Той може е предател и  всякакъв ама е голмайстор и знае.

Честита ни победа ,мъчна ,но сладка.Влизаме в цъкъл през 72 часа мачове и няма да е лесно ,но ние сме достатъчно силни.Очаквам африканците да изненсът лекция на Интер.

Еми за подигравки си е това мнение. Не знам Клоп какво гледа, но след мача каза, че Жота е получил удар и не е тренирал в последната тренировка и затова не е започнал, като се е очаквало да играе на мястото на Мане. Ако гоним логиката за xG, Салах трябваше отдавна да е пейка, щото в първия му сезон можеше да вкара поне още 20 гола ... Жота има 30 гола в 60 мача и ако не беше слабия пас на Салах вчера, което пак ще се води голям процент xG, щеше да вкара.

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, Toshko_Afrikanski said:

 

Тоше, може коментарите за играта ни да те натъжават, мен също, но нищо не играхме срещу тия бастуни и ако Алисон нямаше ден, съвсем споко си губехме мача...другото е ала-бала...😉

Link to comment
Сподели другаде

Мача беше труден за гледане. Имахме някои слабости, не играхме на най-доброто си ниво, въпреки че бяхме в титулярен състав. Но, това не означава, че победата не е сладка! Радваме се, на поредните важни три точки. И макар че, по мое мнение, шансовете ни за титлата остават минимални (предвид формата и постоянството на ситите), поредицата ни от победи е много важна за самочувствието на отбора. Надяваме се, че увереността ще се прехвърли автоматично и в мачовете за другите турнири. Където имаме, много добри шансове, за всички в които участваме! Иначе, снощи направо побеснях за момент, при слабия пас на Салах към Жота три минути преди края! Дано Мо, се е оттърсил вече от загубата на финала за КАН и да си възвърне добрата форма и това да го видим още в сряда!

Link to comment
Сподели другаде

21 minutes ago, livernas said:

Мача беше труден за гледане. Имахме някои слабости, не играхме на най-доброто си ниво, въпреки че бяхме в титулярен състав. Но, това не означава, че победата не е сладка! Радваме се, на поредните важни три точки. И макар че, по мое мнение, шансовете ни за титлата остават минимални (предвид формата и постоянството на ситите), поредицата ни от победи е много важна за самочувствието на отбора. Надяваме се, че увереността ще се прехвърли автоматично и в мачовете за другите турнири. Където имаме, много добри шансове, за всички в които участваме! Иначе, снощи направо побеснях за момент, при слабия пас на Салах към Жота три минути преди края! Дано Мо, се е оттърсил вече от загубата на финала за КАН и да си възвърне добрата форма и това да го видим още в сряда!

Аз също бях бесен от слабия пас на Салах в онази ситуация.Мисля болшинството от нас в онази ситуация виждахме как вкараме втория гол и доиграваме мача спокойно.

Но след края на мача поразмислих и може би не цялата вина е в Салах.На всички ни се иска да мачкаме и газим като танк всеки противник при всякакви условия,но уви реалността е малко по-различна.Бърнли винаги са ни затруднявали със силовия си начин на игра,но този път беше дори още по трудно,защото вятъра беше не само бурен но и на пориви.

Каквито условията такова и представянето!И да наистина смятам,че тези метеорологични условия в пъти затрудняват повече технични и разчитащи на повече на брой подавания отбори като нашия отколкото противници като Бърнли.

Минало заминало!

Гледаме към Милано!

Link to comment
Сподели другаде

Значи стигнахме до там да сме доволни че разиграваме успешно топката и пазим резултата от 0-1 срещу зверовете от Бърнли....За второто полувреме имаме 3 удара и 0 във вратата, а те имат 3 удара и 2 във вратата.  Двата отбора имат по 3 засади... Бърнли имат повече успешни дрибли...повече спечелени дуели...и аз да си викам ей евала братче затворихме го тоя мач срещу тия машини....еми няма как да стане....

Link to comment
Сподели другаде

След, като бием с еди гол и цяло второ полувреме Бърнли нямат голово положение значи наистина сме затворили мача. По какъв начин е постигнато няма никакво значение. Второто полувреме ми напомни на шампионския сезон, в който голяма част от мачовете ги вземахме така. Срещу Лестър като имахме 5-6 чисти положения и паднахме с 1-0 всички писаха как ни били надиграли и заслужено ни били. Аз съм доволен от играта особено второто полувреме и най вече от резултата.

Link to comment
Сподели другаде

Аз все повече и повече си мисля, че Фирмино трябва да бъде върнат в халфовата линия и да играе като 8-ца. Има всички качества - добре пресира, задържа добре топката и може да изостря играта. С една линия Тиаго Фирмино Фабиньо и отпред Салах, Жота и Мане, нещата ще са доста интересни.

Link to comment
Сподели другаде

17 minutes ago, Mar70 said:

Аз все повече и повече си мисля, че Фирмино трябва да бъде върнат в халфовата линия и да играе като 8-ца. Има всички качества - добре пресира, задържа добре топката и може да изостря играта. С една линия Тиаго Фирмино Фабиньо и отпред Салах, Жота и Мане, нещата ще са доста интересни.

И аз си го мисля това, но вместо Алкантара да е Хендерсън. 

Link to comment
Сподели другаде

Винаги  когато ни вкарат един гол от корнер и ни изравнят и така загубим точки, примерно с такъв пръч като онзи дето се контузи (къде са го намерили Бърнли тоя не знам), и после странно защо като стане това никой не споменава как сме били затворили мача. Затворили мача означава или да държиш топката през цялото време, да играеш бавно, да печелиш нарушения, или ако си изморен да се дръпнеш назад, да ограничиш опасностите на другите до центриране и да ги заковеш на контри. Ние кое точно от тия 2 неща направихме?

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, Mar70 said:

Аз все повече и повече си мисля, че Фирмино трябва да бъде върнат в халфовата линия и да играе като 8-ца.

В халфовата линия Фирмино ще е още по-голяма трагедия и от сега.Толкова често губи топката и единоборства при разигравания близо до центъра на терена и оттам ни лепват на контраатака че всякакви катъри ще ни пълнят кошницата.

Link to comment
Сподели другаде

46 minutes ago, flyhorse0906 said:

В халфовата линия Фирмино ще е още по-голяма трагедия и от сега.Толкова често губи топката и единоборства при разигравания близо до центъра на терена и оттам ни лепват на контраатака че всякакви катъри ще ни пълнят кошницата.

При всички положения губи топката по - малко от Хендерсън и Кейта, а на малко пространство е най - добрия в задържане на топката от целия отбор.

Link to comment
Сподели другаде

5 minutes ago, Mar70 said:

При всички положения губи топката по - малко от Хендерсън и Кейта, а на малко пространство е най - добрия в задържане на топката от целия отбор.

От Хендо абсурд, Кейта не знам кой го брои в тоя отбор изобщо. 

Link to comment
Сподели другаде

16 hours ago, Chinaski said:

От Хендо абсурд, Кейта не знам кой го брои в тоя отбор изобщо. 

Хендерсън изгуби всяка топка, когато беше натиснат от повече от 1 човек или когато топката беше спорна.

Link to comment
Сподели другаде

Хендо в момента е в относително слаба форма, спрямо предишни сезони. Това може да се промени  или да се задълбочи, ще видим. Засега има достатъчно здрави халфове за да се компенсира, а лятото ще вземем поне един/двама полузащитници.

Link to comment
Сподели другаде

18 minutes ago, alex59 said:

Хендо в момента е в относително слаба форма, спрямо предишни сезони. Това може да се промени  или да се задълбочи, ще видим. Засега има достатъчно здрави халфове за да се компенсира, а лятото ще вземем поне един/двама полузащитници.

По-скоро, едва ли ще успее да си върне топ формата от преди две-три години! За съжаление, трябва да осъзнаем, че най-добрите му дни, са отминали.. Все повече ще започнат и да му тежат "годинките". А позицията му изисква много тичане. Още повече, при тренер като Клоп, който изповядва интензивен начин на игра. Аз също смятам, че лятото трябва да се вземе поне един халф. А по-добре, дори двама.. Даже ги имам набелязани! Така,за себе си. Не че ще ме пита някой, де!)))

 

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, alex59 said:

лятото ще вземем поне един/двама полузащитници.

Аз искам да вземем един топ-халф, който да има влиянието на Бруно в Манчо, ДеБройне в Сити, Модрич в Реал, който да знаеш, че ти е винаги титуляр и може да ти реши мачове. Видя се, че като дадем големи пари за правилните играчи (Алисон, Ван Дайк), нещата се получават. Надявам се, че ще има някаква изненада в тая посока.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...