Jump to content

Летен трансферен прозорец 2022

baivan
 Share

Recommended Posts

58 minutes ago, fishek said:

Един анализ в простанството за ходовете на Клоп на трансферния пазар

Така е и не е така. Не е казано да се борим за най-скъпите играчи на всяка позиция, но да има някакви попълнения над средното ниво за да сме стабилни през целия сезон. Просто Клоп си е опърничав и трябва ние феновете да го приемем в крайна сметка. Друго, като не искат да взимат да търсят от академията, но видяхме, че Клоп тази година заряза академията, а можеше вече да е обиграл 2ма. Пази Кейта и Къртис. Та на феновете които ги пишат постоянно тези анализи им се иска да виждат нови попълнения, но се самозалъгват че ние сме по-умните от Сити. 

1 hour ago, low said:

Ясно ми е, че два пъти да извадим големия чек в рамките на едно лято няма да стане, така че за Белингам или друг толкова котируем ще се чака другото лято евентуално. Но ще е супер, както и почти всички нагоре казват, да се вземе халф - окей, няма да е Белингам сега, но играч от типа Уорд-Праус/Тилеманс, които да приемем, че са една класа надолу от нивото на титулярната ни тройка, но определено са класа нагоре от алтернативните опции на титулярната ни тройка.

По принцип и аз смятам, че трябва полузащитник, а за Тилеманс съм писал доста пъти, че го искам, но честно казано в момента не виждам смисъл от подобен трансфер. И Уорд-Прауз и Тилеманс са страхотни играчи, но са вече на възраст и не ни вършат работа. Дори и за един сезон не ни трябват, ако наистина ще има голям трансфер другото лято, както вече няколко сериозни и близки до клуба журналисти написаха. При това положение предпочитам Джини под наем, отколкото мега заплатата, която иска Тилеманс или тренсферната сума да Уорд-Прауз. 

15 minutes ago, J.N.K. said:

По принцип и аз смятам, че трябва полузащитник, а за Тилеманс съм писал доста пъти, че го искам, но честно казано в момента не виждам смисъл от подобен трансфер. И Уорд-Прауз и Тилеманс са страхотни играчи, но са вече на възраст и не ни вършат работа. Дори и за един сезон не ни трябват, ако наистина ще има голям трансфер другото лято, както вече няколко сериозни и близки до клуба журналисти написаха. При това положение предпочитам Джини под наем, отколкото мега заплатата, която иска Тилеманс или тренсферната сума да Уорд-Прауз. 

Тилеманс е на 25, не знам какво имаш предвид за възрастта му. Разбира се, заради това и ще е по-скъп от Уорд-Праус. Ако аз бях на мястото на Клоп и Светците ми кажат "дай 40 милиона за Уорд-Праус", веднага щях да ги дам, въпреки че ще стане на 28 тази година. Тилеманс ще е повече, факт, но ще е и по-малко от Белингам. Моята гледна точка е, че и това лято, и другото лято трябва да вземем класен халф. Щом големият трансфер ще е следващото лято, то сега да направим по-малкия трансфер поне.

Със сигурност има кой да се вземе халф за 30-40мил, който да вдигне нивото на резервите...въпроса е че нашите искат определен играч и ако дойде догодина тоя Белингам какво ще го правим тоя дето сме го взели тая година? Ясно е че Клоп разчита на Кейта...иначе щеше да е пуснат за продажба вече. Трябва и малките малко да натиснат вече...за мен Къртис трябва да се продаде...имаше шанс миналия сезон но не го оправда...няма какво да се чака повече.

12 minutes ago, low said:

Тилеманс е на 25, не знам какво имаш предвид за възрастта му. Разбира се, заради това и ще е по-скъп от Уорд-Праус. Ако аз бях на мястото на Клоп и Светците ми кажат "дай 40 милиона за Уорд-Праус", веднага щях да ги дам, въпреки че ще стане на 28 тази година. Тилеманс ще е повече, факт, но ще е и по-малко от Белингам. Моята гледна точка е, че и това лято, и другото лято трябва да вземем класен халф. Щом големият трансфер ще е следващото лято, то сега да направим по-малкия трансфер поне.

Не знаех, че Тилеманс е толкова млад. Той би трябвало да е дори по-евтин от Уорд-Прауз, понеже му изтича договора и заяви открито, че няма да го поднови. Спрягат се 25 милиона, Арсенал били в напреднала фаза на преговори, каквото и да значи това.

Предишното ми мнение може да се тълкува така - ако сега вземем подобен халф като Тилеманс или друг за към 40 милиона, другото лято няма изобщо да търсим нов. Лично мнение.

1 minute ago, Chinaski said:

Със сигурност има кой да се вземе халф за 30-40мил, който да вдигне нивото на резервите...въпроса е че нашите искат определен играч и ако дойде догодина тоя Белингам какво ще го правим тоя дето сме го взели тая година? Ясно е че Клоп разчита на Кейта...иначе щеше да е пуснат за продажба вече. Трябва и малките малко да натиснат вече...за мен Къртис трябва да се продаде...имаше шанс миналия сезон но не го оправда...няма какво да се чака повече.

Ами догодина Милнър най-малкото вече ще отпадне от уравнението на халфовете. А и правилно отбелязваш за Къртис - според мен вече ако и този сезон не вдигне осезаемо нивото, това ще му е, така че още един халф минус евентуално. Плюс догодина и всеки от тройката ни титуляри ще е и година по-възрастен, така че ще се увеличи и необходимостта да бъдат ротирани по-често (най-вече Тиаго и Хендо). Поради тези причини смятам, че трябва и сега, и догодина да се вземе халф.

Така или иначе скоро ще трябва да се вземат два халфа. Дали сега ще спестят някой друг милион да не вземат единия от тях и ще ги дадат догодина да ги купят накуп, аз не виждам смисъл да се чака, нищо положително не може да се извлече от това.

Догодина Милнър си тръгва, Кейта също вероятно, Хендерсън лека-полека ще заема по-периферна роля. 

Един халф, който да замести някой от тройката, просто е задължителен. Аз все още имам някакви надежди, че може да се скочи за този от ПСВ това лято, пък вече Белингам толкова, като го искаме, да си го чакаме.

Положителното е, че подновяването в атака успяха за два прозореца горе-долу да го извършат. Но и там, ако Манговци и Тотнъм не бяха натиснали за целите ни, дали толкова бързо щеше да се случи всичко или сега да вземем Диаз и Нунез да го мъчим с преговори няколко прозореца като Ван Дайк?

Байерн са се съгласили да дадат 42 милиона паунда за Мане. Сега с още 2-3 трансфера - Минамино, Неко Уилямс и дай Биже Окса може и да се изкарат още едни 50-60 милиона за топ халф.

Хосе Енрике за Кристиан Ериксен: „Той е краткосрочно решение, но така можем да изчакаме Белингам до следващия сезон. Ериксен е топ играч, а  и сезонът е много дълъг.”

Calvin Ramsay is undergoing a medical today with Liverpool. [@SportsPeteO]

21 minutes ago, dvd1964 said:

Хосе Енрике за Кристиан Ериксен: „Той е краткосрочно решение, но така можем да изчакаме Белингам до следващия сезон. Ериксен е топ играч, а  и сезонът е много дълъг.”

Не са бях сетил за Ериксен, но като цяло може да е вариант наистина, той е свободен агент май.(няма да се набутат) 

Добре де, като / ако ни е наистина цел Белингам и да кажем шефчетата са обещали на Клоп яка подкрепа на трансферния пазар, защо не го купим и оставим под наем при швабите за този сезон?

Заплатата ли ще натежи толкова, винаги може да се подели между двата клуба или жълтите да я плащат, а да не дават пари за наема? 

Не съм много наясно със счетоводните баланси, феърплеи и финансова година, сигурно и това има значение кога и как ще е плащането, но и там има варианти за едни пари сега, другите догодина или в следващите няколко.

Накрая да не стане само още тази година да отплава нанякъде и после пак не сме имали реален интерес.

Да натискат още сега, Клопо не може да не е запазил добри отношения със старите си дружки. Ако требе некъв предварителен договор от сорта ние да сме първи избор при продажба / преговори или да срещнем най-високата оферта, ако желаем и т.н.

По-добре врабче в ръката, отколкото орел в небето.

П.С. И всичко това, разбира се, с идеята играчът да иска да дойде при нас.

Liverpool and Bayern Munich reach agreement on Sadio Mane deal. Guaranteed fee of £27.5million [€32million], plus £5million based on appearances and £2.6million based on individual and team achievements. The total package is worth £35.1million [€41million].

Май, май връщаме услугата за Тиаго, ама ми се струва, че сме от грешната страна на хуя тоя път. 

Иначе, относно халфа, не мога да си обясня тогава защо искахме Чуамени за парите, които в последствие дадохме за Дарвин? 

Според мен след продажбата на Мане и евентуалните на Окс, Минамино, Неко и Филипс ще сме на + пари и със сигурно ще купим халф.

13 minutes ago, ONYX said:

Според мен след продажбата на Мане и евентуалните на Окс, Минамино, Неко и Филипс ще сме на + пари и със сигурно ще купим халф.

Това е сигурно...че ще сме на плюс...ето сега тоя Бисума го взеха за 29 милиона...може един такъв да вземем...но според мен щом сме казали че ще е това, няма да има повече входящи.

One possibility for Liverpool could be to agree a deal for Jude Bellingham this summer similar to the one agreed with for Naby Keita back in 2017, where the club agree a premium payment with Dortmund to beat competition from other sides next summer. [@LivEchoLFC]

Една от възможностите за Белингам е да повторим модела с Кейта. Плащаме сега и го взимаме следващият сезон.

Аз като цяло от немското ме е страх да взимаме. Само защитниците стават горе долу. То не беше Кейта, не беше Кариус, Минамимо ...

Това би било доста наивно да захранваме клуб с една камара пари и да чакаме последно десет. На играча се вдъхва едно ненужно самочувствие, че е следващия Меси едва ли не, а после се оказва неточно така... 

Кейта ни продъни отвсякъде например. За един сезон може да станат сума неща. Контузии, спад на форма и т. н... Не е е далновидно това. Ще речеш, че е последният възможен футболист в света.

Казвам всичко това с ясното съзнание, че харесвам Белингам много. Ако ще го купуват, да го купуват сега или после...

Не е добре средата. Независимо, че аз лично не гледам на Карвальо снизходително, стил млада надежда. Той си е играч. Мисля, че ще има влияние повече отколкото мислим. И все пак не е достатъчно.

Клоп не е глупак, за да не е наясно, че трябва човек там и то ИГРАЧ. Обаче, ако смята, ще ще е ок така, нямаме причини да не му се доверим...

Все пак няма да се изненадам, ако цъфне някой дискаунтен пичага, който Клоп да озвери. Има време... 

Аз пък си мисля, че Клоп иска да нагоди Карвальо, Нунес и Елиът и от старата гвардия двама да са титуляри зад младоците. Много ми е интересно Фирмино като десятка как би се изявявал. Също така си мисля, че Фирмино ще понаучи на това-онова Карвальо.

Не очаквам повече харчове през това лято.