Jump to content

Летен трансферен прозорец 2022

baivan
 Share

Recommended Posts

Как ги виждате Фирмата, Гомез, Кейта и т.н. да са на пазара лятото, не знам... Или от вчера гледате отборчето, или пишете колкото да не заспите...

56 minutes ago, ggentatzu said:

Как ги виждате Фирмата, Гомез, Кейта и т.н. да са на пазара лятото, не знам... Или от вчера гледате отборчето, или пишете колкото да не заспите...

Бро, ще ти обясна нещата, ако се видим в обозримо бъдеще...ама по-скоро ще видим слънцето от север да изгрява

С тази победа 7-0 станаха и математически шампиони.Очаквам ако има договорка за Фабио то да я обявят вече след като Фулъм си взе своето.

🚨 NEW: Fabio Carvalho will formally become a Liverpool player on July 1 when he joins on a five-year contract - the Reds have chosen to be respectful of the Cottagers' situation and wait until the end of their season before he is officially revealed. #awlive [liverpool echo] 

Официално договора на Карвальо ще влезе в сила от 1 Юли.

A transfer update for Liverpool FC: they have stepped up interest in Calvin Ramsey from Aberdeen; Leeds are also keen on the right-back but Ramsey is leaning towards Liverpool and is a fan of Trent Alexander-Arnold. Leeds would offer him a more immediate chance of starting in the first team but Liverpool’s lure is significant. The fee would be £4million 🔴

Dominik King

21 hours ago, Chinaski said:

A transfer update for Liverpool FC: they have stepped up interest in Calvin Ramsey from Aberdeen; Leeds are also keen on the right-back but Ramsey is leaning towards Liverpool and is a fan of Trent Alexander-Arnold. Leeds would offer him a more immediate chance of starting in the first team but Liverpool’s lure is significant. The fee would be £4million 🔴

Dominik King

18-годишен шотландец, който е фен на Трент, а не на Робо 😃

Anyway, някой гледал ли го е туй момче, чувал ли е за него, отзиви?

Понеже сезона е към края си, а нямаме търпение за новия... Усещам страхотна колаборация с Диаз, Мане и Салах и заедно с Тиаго и Фабинката. Нашия отговор на Де бройне!?

42 minutes ago, zigfridson said:

Понеже сезона е към края си, а нямаме търпение за новия... Усещам страхотна колаборация с Диаз, Мане и Салах и заедно с Тиаго и Фабинката. Нашия отговор на Де бройне!?

Много ми е интересно как и къде ще се впише в отбора това момче.

От клипа се забелязва die-hard mentality, което си е задълже, ако ще си титуляр при Клопо. 

Изглежда добре хлапето. Дано се впише бързо, като Диас, а дори смея да твърдя, че доста Тиаго вайб ми навява.
Няколко прорязващи паса видях, които бяха доста добри, удар никак не лош /и с двата крака/ и страхотен контрол на топката при рендета като в чемпшип. 
Дано да го бъде. 

Колкото до позицията, като го гледах как снове, зад нападателя? Някое от крилата ? 
Юргана ще го нагласи най-добре. 

Интересно какво става с Мане. На места се споменава за интерес от Байерн. Днес се заговори и за Барселона, щял да бъде по-евтина алтернатива на Салах. Пък едните били се чули с агента му, пък другите проявили интерес, ама пред кого са го проявили този интерес не е ясно. Сега въпросът е кой ги пуска тези слухове и защо. Вариантите които се сещам са 3. 1) това може да е агентът му с цел да осигури по-добър договор. 2) това може да е агентът му с цел да организира търг и да спечели от трансферната сума. 3) това може да е отбора, отново с цел да организира търг и да спечели от трансферната сума. Третото ми се струва малко вероятно, защото слухове не идват от приближени до отбора журналисти.

Ако се погледне нападението - Фирмино е много вероятно да замине, има готов заместник в лицето на Жота. Салах трябва да бъде продаден, има готов заместник в лицето на Диас. Обаче ако и Мане бъде продаден, това ми се струва прекалено шоково да се случи за едно лято и мисля, че поради това най-вероятна от горните точки е 1).

Е, Диас играе от ляво, където играеше Мане, демек няма как той да е директен заместник на Салах. Също така головете, които вкарва и създава са по-скоро съизмерими с на Мане, от колкото с на Салах.

Иначе, тоя Карвальо на няколко места срещнах, че ще играе на мястото на Фирмино. Може би, един вид резерва на Жота. 

За Карвальо си мисля, че лявата позиция в халфовата линия, ще е предпочитаната от Клоп за него. 

Подобно на Харви както е пускан, само че в дясно на халфовете. 

Демек за халф мисля, че го взимаме, не за крило и фалшива деветка.

57 minutes ago, Stojkica said:

Фирмино е много вероятно да замине, има готов заместник в лицето на Жота. Салах трябва да бъде продаден, има готов заместник в лицето на Диас.

Ей това менталити не ми харесва. Тамън събрахме широчина в отбора, да можем да ротираме спокойно и ако се окаже, че всеки е взет за заместник на някого, отиваме пак на трима за три позиции, които февруари вече да са разкапани от мачове.

6 minutes ago, Dacheff said:

Ей това менталити не ми харесва. Тамън събрахме широчина в отбора, да можем да ротираме спокойно и ако се окаже, че всеки е взет за заместник на някого, отиваме пак на трима за три позиции, които февруари вече да са разкапани от мачове.

И на мен ми харесва страшно много сегашната широчина и искам Мане, Салах и Фирмино да подпишат. Но пък отнякъде трябва за започне подмладяване. Бразилецът не е на същото ниво от преди 2 сезона, а дали това се дължи на възрастта, честите контузии или нещо друго го знаят само няколко човека вътре в отбора. 

Окса, Милнър, Ориги и Минамино най-вероятно ще си ходят, предполагам, че на тяхно място ще се вземе един по-класен халф, да се надяваме Чумени от Монако, а другите просто ще бъдат заменени от Карвальо и вероятно Елиът, който обаче не е играл от около 20 мача вече, та честно казано се чудя, дали приказката за него не приключи, а също и Джоунс.

Фирмино най-вероятно ще остане, предполагам, че зависи от това какви идеи имат двете страни за евентуален нов договор и дали са достатъчно близки, Клоп просто много трудно се разделя с футболистите, вчера каза, че още не сме видели истинския Кейта...

24 minutes ago, Dacheff said:

Това би се случило само ако хамериканците решат да кашират парите и да ги пратят в Бостън или в Питсбърг. Ако Фирмино и Салах се продадат (а Ориги и той заминава), на тяхно място трябва да се вземат поне двама нови човека и широчината да се запази. Разликата ще е във възрастта. И аз вярвам, че това ще стане (купуването на нови, ако старите се продадат). Досега поне в това хамериканците са постоянни - парите от играчи се реинвестират в играчи.

Колкото до Салах и Фирмино - непродаването им сега ще е плод на емоционално, а не на рационално решение. Големите ръководители са клинични точно в тези решения. И затова мисля, че това ще се случи.

Една лека препратка за пример: https://en.wikipedia.org/wiki/Ruud_van_Nistelrooy 

П.П. Още една вече хич не лека препратка, за която смятах да пиша в следващо мнение в дискусията "защо Салах трябва да бъде продаден".

8 minutes ago, LiverpoolYNWA said:

Продаването на Салах и Фирмино не трябва да е на всяка цена. В случая се чудя за Фирмино (31 г) с година по договора, кой би извадил пари, за които да си струва да го продадем? За Салах едва ли някой ще извади също 50-60-70 млн. с година по договора и на 30 години. Изпуснахме момента да ги кешираме за 100+ или около 100. Сега трябва да видят в ексела дали излиза сметката да ги шитнат за къси пари или да ги задържат и да спечелят повече от приходи от достигане напред в ШЛ или печелене на титла или някоя купа. Да разиграят сценариите един вид и да решат. 

Този сезон ще избием всички риби по приходи. Така, че не смятам за проблем кой за какви пари можем да продадем в момента. 

Важното е широчината в състава да се запази. Не бива да забравяме, че следващият сезон ще е много причудлив със световно през зимата. Широчината в състава си мисля, че ще е още по-ключова, когато след 1/3 изигран сезон, 1/2 от играчите ти заминат по чукарите в Катар. 

Така че е жизнено важно да не губим широчината, а ако можем дори да надградим. 

18 minutes ago, tsbalabanov said:

В случая се чудя за Фирмино (31 г) с година по договора, кой би извадил пари, за които да си струва да го продадем?

С тази му форма със сигурност е по-скъпо да бъде пазен. Особено ако наистина този от Фулъм е гласен за резерва на Жота.

18 minutes ago, tsbalabanov said:

Сега трябва да видят в ексела дали излиза сметката да ги шитнат за къси пари или да ги задържат и да спечелят повече от приходи от достигане напред в ШЛ

То стигането до 1/8 финал, че и до 1/4 финал си е съвсем постижимо с Диас, Жота и Мане отпред. Салах под 40 няма да е, а за тези пари е много вероятно да има готов заместник някъде по тетрадките на шелдъните.

On 9.05.2022 г. at 11:49, Soulmaker said:

18-годишен шотландец, който е фен на Трент, а не на Робо 😃

Anyway, някой гледал ли го е туй момче, чувал ли е за него, отзиви?

Калвин Рамзи е десен бек, здрав физически, много силен в единоборствата, с хубав пас и добро центриране, т.е. еднакво полезен и в двете половини на терена /думите са на приятел, чиято дъщеря живее в Абърдийн. Гледал е 3 мача на живо този сезон и каза, че момчето се откроява, но нивото там е друго/. След два месеца става на 19 г. Наскоро е получил наградата за най добър млад играч на Шотландия.

On 10.05.2022 г. at 13:33, tsbalabanov said:

Изпуснахме момента да ги кешираме за 100+ или около 100

Ако бяхме хванали момента за 100, щяхме да изпуснем момента за 4

Иначе да, края им се вижда отровното трио...