Jump to content

Летен трансферен прозорец 2022

baivan
 Share

Recommended Posts

Не мога да разбера какви са тия писания да продаваме Салах?

Кой отбор в Европа има играч, който в продължение на 5 години вкарва средно по 31 гола и дава средно по 13 асистенции? 

Такъв играч струва не по-малко от 150 милиона на сегашния пазар и пак не може да се намери някой с неговите статистики.

2 hours ago, Senzor said:

Такъв играч струва не по-малко от 150 милиона на сегашния пазар и пак не може да се намери някой с неговите статистики.

В момента на тази възраст няма кой да даде 150 млн за Салах. Аз не искам да го продаваме, но да се стяга и да става пак отборен играч, да спре да дрънка как бил най-добрият в света и да подписва адекватен договор. Иначе - няма място за сантименти. 

Лошото е, че основния конкурент Сити се подсилва сериозно, а те и сега са си много силни. Остават ни надеждите, че Халанд няма да се впише, ще е флоп като Санчо и причие, но на хартия те надграждат. Докато ние: Разделяме се с Ориги, най-вероятно и с Фирмино. Положението със Салах е на кантар, а наскоро и за слухове за Мане се заговори. Голям контраст има между двата отбора по този показател. Като добавим и проблемите в средата, нещата не изглеждат оптимистично за следващия сезон на този етап.

3 hours ago, Stivi_G said:

Лошото е, че основния конкурент Сити се подсилва сериозно, а те и сега са си много силни. Остават ни надеждите, че Халанд няма да се впише, ще е флоп като Санчо и причие, но на хартия те надграждат. Докато ние: Разделяме се с Ориги, най-вероятно и с Фирмино. Положението със Салах е на кантар, а наскоро и за слухове за Мане се заговори. Голям контраст има между двата отбора по този показател. Като добавим и проблемите в средата, нещата не изглеждат оптимистично за следващия сезон на този етап.

Е споко ние тепърва ще купуваме надявам се, не надградим ли при всички напускащи нямаме шанс и догодина

По всичко личи, че ще вземем тоя Чумени ли там както се пише. Всички казват, че бил страшен звяр, аз обаче си признавам, че не съм го гледал. Фабиньо номер 2 ще е май. 

Интересно ми е ако вземем Карвальо и французина, дали няма да се пробва смяна на схемата в определени моменти. Карвальо да е зад нападателя, а Фабиньо и французина да са дефанзивни. Иначе просто ни трябва играч тип Де Бройне или Модрич. Халф, който търси пространствата, има поглед и е бърз. Ако вземем такъв мисля че пъзела ще бъде нареден.

5 hours ago, Dacheff said:

По всичко личи, че ще вземем тоя Чумени ли там както се пише. Всички казват, че бил страшен звяр, аз обаче си признавам, че не съм го гледал. Фабиньо номер 2 ще е май. 

И аз не съм го гледаl, но всичко което чета за него само го хвалят. Уж е по дефанзивен, но можел всико да прави, страшен box to box халф.

И аз мисля, че трябва да имаме играчи, с които да сменим малко схемата. Личи си, че в определен тип мачове тази схема не дава резултат. Според мен не случайно и Сити купи Халанд. Взимайки таран, то схемата им би била нещо от типа на 4-5-1 с всякакви модификации и преливания на 4-2-3-1 и на моменти връщане на 4-3-3.

А за спряганите младежи нищо не мога да кажа. Не съм ги гледал и нямам мнение. Щом имаме интерес, значи момчетата си струват.

8 hours ago, kibo1992 said:

И аз не съм го гледаl, но всичко което чета за него само го хвалят. Уж е по дефанзивен, но можел всико да прави, страшен box to box халф.

Е са гледах едно клипче, тоя наби два гола в един мач с шутове извън наказателното. Нещо, което ни трябва. Дефанзивен е иначе, яко ги ръмби. 

21 hours ago, Stivi_G said:

Така говорехте и юни-август, че тоз сезон ще е катастрофа, а то ко стана

Чак катастрофа надали, ама аз лично наистина не вярвах да сме в борбата за титлата до края на сезона. 

За щастие дотук имахме късмет с привличането на Луис Диаз и с липсата на контузии. 

1 hour ago, Bellamy said:

Така говорехте и юни-август, че тоз сезон ще е катастрофа, а то ко стана

Колегата вече отговори. Но ако наистина се разделим с Мане/Салах или и с двамата, ще е голям удар спрямо амбициите на клуба, особено това важи за Салах. Може да не е във форма, но си е най-добрия на неговия пост последните години и трудно бихме го заменили с качествена алтернатива, поне на този етап и при тази схема на игра. Докато липсата на Мане по-лесно би била компенсирана от Диаз и Жота към момента.

Според мен е голям късмет, че тая година я изкарахме без контузии и не трябва да приемаме това за даденост. Както и късметът, че купихме Лучо

Не е късмет! Миналата година, само Клоп и чистачката не се контузиха. Нормално е след такъв "карък" следващия сезон да е по-добре. И миналия нямаше да ни е толкова зле, ако не бяха тези контузии. Имаше и няколко мача където бяхме ощетени. Ако не беше така, ро и миналата щяхме да се борим за титлата. Между другото в момента имаме толкова точки (86) след 36 кръга, с колкото миналата година Сити станаха шампион.

И тоя не си го спомням да е направил нещо много, ама то и Диаз не си го спомнях, пък сега какво прави:

Ливърпул е сключил интересно споразумение с бившия клуб на Луис Диас Порто. Според „Мирър“ то се състои в това, че ако някой трети клуб заяви желание да привлече халфа Фабио Виейра, „драконите“ ще трябва да уведомят мърсисайдци и Ливърпул ще има предимството да откупи младежкия национал на Португалия.
Виейра, който в края на месеца ще навърши 22 години, прави силен сезон с екипа на Порто, като до момента има седем гола и 15 асистенции.

Иначе пише, че Атлетико искали да вземат Дарвина. Много ще ме е яд ако не го вземем ние. После като ни вкарва голове ще ревем. Като изключим старите пръчки и Халанд, колко са по-добрите нападатели от тоя. Едно време така беше за Азар и ДеБройне - всички знаеха, че са много добри, ама всеки си прави оглушки и накрая като ги взеха Челси и Сити страдат и се вайкат как другите имали добри играчи. 

Относно развитието с трансфера на Мбапе , мисля че на пръв поглед е невъзможен трансфер , обаче много ще зависи от това кой ще спечели европеската купа , ако сме ние рекордни приходи , Мбапе не крие че харесва стила на Клоп което е намек че е вероятно и да дойде , Салах ако си тръгне ще има бомбастичен трансфер , така че на втори поглед , защо пък да не го вземем.

On 13.05.2022 г. at 0:07, oZZy said:

Според мен е голям късмет, че тая година я изкарахме без контузии и не трябва да приемаме това за даденост. Както и късметът, че купихме Лучо

Късмет е, че Тотнъм ни притисна зимата да го вземем, иначе дали щяхме да сме сега в това положение? 

1 hour ago, tsbalabanov said:

Късмет е, че Тотнъм ни притисна зимата да го вземем, иначе дали щяхме да сме сега в това положение? 

Не, нямаше. Диаз беше точно това, за което тръбяха много хора в последната година, а именно бързо крило с добра игра 1в1. Да не говорим, че той има няколко други изключителни качества, които аз лично не виждам у много играчи. Пример за това е, че когато реши да задържи топката, почти никога не му я взимат. Друго важно което се случи е, че чрез Диаз се отприщи Мане и то доста силно. За мен лично беше видно от 1 сезон насам, че Мане на крилото вече му е трудно. Не е толкова бърз и експлозивен като преди, а и отборите му понаучиха играта. За сметка на това за центъра е достатъчно бърз, има много добър поглед, а и играе много добре с главата, като търси празните пространства. Това което трябва да вземем според мен това лято е крило с ляв крак, десен бек и халф тип Де Бройне/Модрич - централен, но малко по - офанзивен от Тиаго.

3 hours ago, oZZy said:

Едно време така беше за Азар и ДеБройне - всички знаеха, че са много добри, ама всеки си прави оглушки и накрая като ги взеха Челси и Сити страдат и се вайкат как другите имали добри играчи.

Е те Челси взеха ДеБройне и го разкараха, щото не ставал.

5 hours ago, thekop said:

Нещо се шумяло за предложение на ЛФК към Мбапе.

Стига де това е несериозно...Четох, че Мбапе ще подпише с Реал за 25 милиона евро годишна заплата и 100 милиона ще му дадат на ръка при сключване на договора.