Jump to content

Летен трансферен прозорец 2022/23

baivan
 Share

Recommended Posts

Спокойно, колеги.    Шефа е наясно и си знае работата.  

Ето какво пишат в "Дневна звезда": с гугъл превод и малко от мен

Юрген Клоп имаше „гарантирани средства за замяна на напускащото трио“, преди да подпише договор.

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп се готви за обновяване на състава това лято, като три звезди на Червените вече изразиха желание да напуснат Анфийлд през трансферния прозорец

Съобщава се, че на Юрген Клоп са били гарантирани средства за замяна на трите  звезди на Ливърпул, преди да сключи нова сделка до 2026 г.

54-годишният германски мениджър потвърди ангажимента си към клуба, като подписа двугодишно удължаване на първоначалния си договор в края на април. С новата сделка Клоп ще бъде поставен начело на Анфийлд за повече от десетилетие, водейки Ливърпул през период на блестящ успех.

Откакто пое юздите през 2015 г., бившият шеф на Борусия Дортмунд най-накрая сложи в леглото 30-годишното чакане на Ливърпул за корона във Висшата лига, като същевременно триумфира в Купата на Англия, Купата на Лигата и Шампионската лига.

Тъй като съпругата Ула също обича живота в Мърсисайд, Клоп не виждаше причина да прекрати мандата си след две години - особено след като му бяха дадени уверения, че може да подмени триото напускащи звезди.

... съобщава, че Байерн Мюнхен се насочва към Садио Мане, Алекс Окслейд-Чембърлейн и Джо Гомес са изразили желание да напуснат Анфийлд това лято, или за ново предизвикателство, или в преследване на редовен футбол.

Клоп поиска да знае дали ще има средства за замяна на напускащото трио и подписа двугодишното удължаване, знаейки, че ще му бъде позволено да подсили отбора, който почти претендира за историческо  куадропул.

Очаква се германецът също да има по-тежка дума в задкулисните дела. Спортният директор Майкъл Едуардс напусна клуба в края на сезона и въпреки че заместник Джулиан Уорд ще влезе в ролята, Клоп също получи повишено влияние.

Шефът на Ливърпул вече използва новопридобитите  си права, за да съкрати предсезонното им пътуване до Азия. Клоп не е фен на дългите турнета и затова намали уредените летни планове до само шест дни.

Червените се изправят срещу големия си съперник Манчестър Юнайтед в Бангкок на 12 юли, преди да отпътуват за Сингапур, за да играят с Кристъл Палас на 15 юли.

39 minutes ago, livernas said:

Всеки може да прочете за такива примери, в темите за коментари по време на мача и след мача!

Това, че от януари насам е в дупка и е фигурант, някой може ли да го отрече?! И ако ще цитираме спекулации, какво да мислим за изказването на Салах, че ще остане в Англия и след Ливърпул? Е, да.. Може (надявам се), да не е вярно! Но, то и това за Мане в Билд, може да не е вярно!

Е, аз питах за конкретен мач, който заради лакомията на Салах сме загубили точки, ти ме прати да чета десетки страници теми.Както и да е.

Никой не отрича, че след КАН Салах не е в оптимална форма, причини сигурно си има за това, като се надявам до началото на сезона нещата вече да са наред.А след края на договора си е напълно свободен да ходи където си иска.На отбора е дал достатъчно.

Още съм бесен за пропуснатия шанс и се дразня като чета, че отбора ще се реформира, защото този отбор беше близо до безсмъртието, но уви. Тези неща са неизбежни разбира се, но ако видим конкуренцията (Сити имат перфектен и обигран състав), става ясно, че ни чака тегав следващ сезон си мисля.

Очертава се да напуснат доста хора. Дори само Мане да напусне ще е трудно да го заменим. Говорим за крило със 100 + гола във ВЛ, без дори да споменаваме другите му качества.

Нещата при нас малко се сгромолясват. Диаз не е готов все още за заместник на Мане. Салах и да остане си представям с какво настроение ще играе сезона. Тегавиня. И колко да са отпуснали паре ФСГ. За един качествен само, но в момента като гледам на пазара нема такъв. Клоп ще променя ли схемата? Въобще много неизвестни и това гледам мъчи феновете, защото Сити като гледам само надграждат. Мъчно ни вървят трансферните прозорци. 

9 hours ago, zigfridson said:

Диаз не е готов все още за заместник на Мане

Диаз откак е при нас е по-добър от Мане every day of the week 

1 hour ago, Normal said:

Към момента сме един от отборите във ВЛ с най-възрастни играчи - 4-то място, като пред нас са само Бънрли, Уест Хем и Уотфорд

Ние ще сме следващия изпаднал 🙂

12 minutes ago, Bellamy said:

Тук не мога да се съглася. Откакто Диаз е при нас и Мане заигра в средата на тройката, и като голове, и като принос за мен сенегалецът беше най-добрия ни сред нападателите. Но Диаз в сравнение с Мане през есента може и да си прав. 🙂

Аз бях изразил мнение и преди, че сякаш бековете се напаснаха, къде с позволени, къде с непозволени, къде със средства на ръба да му се противопоставят. Силата на Мане в ляво бе да получава на скорост и да изостря атаката моментално, което малко или много грубата игра срещу него на фона на компактен блок без пространства му пречеше, докато в средата много често се налага да я разпредели, да се пребори или просто да тръгне от 0-та за да елиминира съперник, което за противниците е нещо ново, а той качества има в изобилие.

11 hours ago, flyhorse0906 said:

Е, аз питах за конкретен мач, който заради лакомията на Салах сме загубили точки, ти ме прати да чета десетки страници теми.Както и да е.

Е ти сега искаш списък със ситуации по минути ли? Аз се сещам само за един мач, в който Салах на три пъти не подаде на Диаз в чиста позиция, имаше видеа качени. Ако не се лъжа беше именно в мача с Тотнъм. Достатъчно са.

48 minutes ago, achkoboy1 said:

Аз мисля, че ще купим новия Мане от Ред Бул/Немския вариант/. 

Аз викам да внимаваме с тия РедБули, че се наиграхме на два пъти, втория път особено болезнено.

1 hour ago, Bellamy said:

Ама на шах, нали?

Не, че не играе добре де, ама искрено ме развесели това твърдение.

#LFC are in talks to sign Jude Bellingham. Dortmund are reluctant to sell. Jürgen Klopp has been in contact for a while. Jude Bellingham wants #LFC move. More news to follow soon.

Уж го искаме и той иска при нас, но Борусия не искат да продават. 

33 minutes ago, kibo1992 said:

#LFC are in talks to sign Jude Bellingham. Dortmund are reluctant to sell. Jürgen Klopp has been in contact for a while. Jude Bellingham wants #LFC move. More news to follow soon.

Уж го искаме и той иска при нас, но Борусия не искат да продават. 

От къде е инфото а дано !

Ако ще взимаме Белингам, това означава още един халф. Конкретния е англичанин и не е никак лош, при положение че захранва с асисти и голове доста често. 

Вече имаме Карвальо, което също е нова опция в средата. 

Нападател, който да носи на плещите си поне 15 гола на сезон /хищник/ и както виждам Дембеле /крило/ също не е подписал, а ако идва като свободен съм склонен да го приобщим. 
Клоп ще го дисциплинира /надявам се/. 

15 minutes ago, Nightfate said:

От къде е инфото а дано !

Тиурър от една от всички страници които следя за трансфери. Проблеми тук според мен е, че много трудно за едно лято с Халанд и Белингам ще се разделят. Все едно ние с Салах и Мане. 

3 hours ago, Dacheff said:

Е ти сега искаш списък със ситуации по минути ли? Аз се сещам само за един мач, в който Салах на три пъти не подаде на Диаз в чиста позиция, имаше видеа качени. Ако не се лъжа беше именно в мача с Тотнъм. Достатъчно са.

Аз викам да внимаваме с тия РедБули, че се наиграхме на два пъти, втория път особено болезнено.

Виж го тоя Нконку от Редбул Залцбург. За мен тоя е младия Мане, същия стил, техника, скорост, направо машина , стана играч на сезона в Германия. 

Сала според мен трябва да остане още един сезон, дори и с риска да си тръгне след това без пари. Фирминьо ми е любимец, но и от самолет си личи, че кариерата му залязва и може би ще е най-добре да му се намери нов отбор. Взима доста висока заплата, а според мен ако остане и следващия сезон ще играе още по-рядко. Мане избухна тази пролет, явно да докаже на Байерн, че заслужава парите, които са готови да дадат за него. Той е най-подценения ни играч и това няма как да не му се отразява. Та Мане взима 30% по-малко пари от Окса (мисля около 100 паунда на седмица). Ако искахме да го задържим трябваше още преди 1 година да му предложим удължаване на договора и минимум 200К заплата. Сега вече както се казва късно е либе за китка. 

Някой спомена за слухове за Левандовски. Ако успеем да направим бартер Мане за Левандовски ще е страхотно. Да, ще трябва да променим начина си на игра, но поляка е истински хищник и бележи от всякакви позиции, нещо което този сезон най-много ни липсваше. 

Младежа от Барса не съм го гледал много, но днес чета, че батко му Пике май е скачал на майка му. Ако това е вярно и го искаме наистина би трябвало да акостира на "Анфийлд". Очаква ни доста интересен летен прозорец. Според мен този път американците ще развържат кесията и ще ъпгрейднат отбора подобаващо.

7 hours ago, Hendo said:

Ама на шах, нали?

Не, че не играе добре де, ама искрено ме развесели това твърдение.

Жалко, че те е развеселило, това означва, че не виждаш хубаво играта

6 hours ago, fishek said:

Дембеле /крило/ също не е подписал, а ако идва като свободен съм склонен да го приобщим. 

Клоп ще го дисциплинира /надявам се/. 

Не го харесвам от времето, когато се тръшна в Борусия и отказа да играе за да го пуснат в Барса. Друг важен момент е това, че този полусезон е единствения му такъв без контузии от как е в Барса. Нещо като наш Кейта.

Знам, че би бил свободен трансфер, но си мисля, че тоя не може и да се култивира.

Моето лично мнение - дано не.

25 minutes ago, krk said:

Не го харесвам от времето, когато се тръшна в Борусия и отказа да играе за да го пуснат в Барса

Просто не е сериозно от наша страна да го взимаме Дембеле. Ние, отборът с претенции за следващия сезон, такива жалки трансфери. Дано не стане тази сделка. Лева също не знам дали е добре. Та той не е помирисвал друго първенство освен немското. По-добре Лукакуууу, ама като го знам и той какъв характер е.

Айде почнаха се спекулациите за Белингам. Пише, че Борусия ще се разделят с него срещу 80 млн панди. Ако продадем Кейта и Мане, що не. Макар че Белингам няма да ни носи едни 20 гола на сезон, но пък асистира много. Ако се вземе и един голаджия като Нунез, за мен ще е повече от прекрасно.

И аз съм "ЗА" тоя от Дортмунд, но съм скептично настроен. Ако наистина искаме Нунез, се надявам да натиснем за него, защото имаме повече нужда от такъв тип играч. А и ми се струва, че Карвальо е много сходен на Белингам. 

• Simply Red changed the title to Летен трансферен прозорец 2022/23