Jump to content

Летен трансферен прозорец 2022/23

baivan
 Share

Recommended Posts

Ако не вземем халф този прозорец, може Клоп да е решил да попромени схемата на 4231. При контузии или ротации за основните хора в средата, така ще му е необходим 1 халф по-малко.

Излезе информация, че Тотнъм ще купят Ив Бисума от Брайтън за 25 млн. Жалко, аз се надявах, че някакси ще го вземем ние! Много добър бокс ту бокс халф, при това го взимат на тънка цена евреите.

Лошо е това, че не вземаме халф! Дано, да се промени нещо до края на трансферния прозорец.

Това момче, десният бек на Абърдийн, поне се надявам че е сигурен за нас!

Дарвин Нунез, какво направи с тея снимки бе... да не го представят с             4 часов филм за живота му като ученик. 

Халф се е видяло, че няма да вземем, поне да му се порадваме на Уруса. 

❗️𝐖𝐎𝐑𝐋𝐃 𝐍𝐄𝐖𝐒: Real Madrid are in talks for Jude Bellingham with Borussia Dortmund, they estimate the fee to be around €90 million. 

Source: @PacojoSER 🗞

Реал май са скочили и за Белингам. Искали са и Нунез, но тъй като нямат свободни квоти за играчи извън ЕС са се отказали.

1 hour ago, paton said:

Ако не вземем халф този прозорец, може Клоп да е решил да попромени схемата на 4231. При контузии или ротации за основните хора в средата, така ще му е необходим 1 халф по-малко.

И аз си мисля, че можем да излизаме с тази схема в определи мачове, но не виждам как ще ни е основна. В атака хубаво ще имаш 4 атакуващи играчи, ама в средата оставаш само с 2ма халфа. Отбор, който играе грамотно, ще ни е много труден за преодоляване, а тук въобще да не споменавам Сити, където основната им сила е именно там.

Срещу по-затворвни отбори 4-2-3-1 ще е добре.

1 hour ago, paton said:

. Искали са и Нунез, но тъй като нямат свободни квоти за играчи извън ЕС са се отказали.

Ъъъ, да си оправят календара.

Според мен следващия сезон при отсъствието на Мане/Фирмино може би ще вземе 9 или 10. Но номера на гърба му не е важен. Важното, че е наш и с представянето си да има голям принос за нови успехи и трофеи с Ливърпул.

Едит: @Taipan възможно е номер 10 да си остане същия 🙂

Незнам ама ако не вземем халф сега, това може в някой момент да ни опунди сезона.На книга имаме близо 8 човека в тая зона, без да броим Окса, който явно искаме да го подаряваме някъде.Двама от тях обаче /Елиът и Карвальо/ нямат косми по топките, а пък на други /Милнър/ космите им са побелели.И пак ще трябва да палим свещи всички в тая зона да са здрави.Да не говорим, че на халфовете в отбора им трябва повече време, за да свикнат с изискванията на Клоп, отколкото на играчите в атака.Отделен е и въпроса, че следващия сезон най-вероятно Салах ще напусне и трябва да сме на пазара за флангови футболист, за който също ще трябва да ръсим пачки.

5 minutes ago, flyhorse0906 said:

Да не говорим, че на халфовете в отбора им трябва повече време, за да свикнат с изискванията на Клоп, отколкото на играчите в атака.

Искаш да кажеш, че са по-простите  момчета ли? 🤔

Този трансфер е и доказателство, че умеем да се учим от грешките. 2018, след като загубихме финала с Реал, беше ясно, че ахилесовата ни пета е вратарския пост. Платихме рекордно много пари за Алисон и още следващия сезон се видя разликата. Сега пак загубихме от същите и слабото ни място си пролича - в нападение и по-скоро във финали. И друг подобен проблем, че нямаме клиничност. Вкарваме, ама много пъти ни трябват поне 10 положения, за да го направим. Дарвин ми се вижда доста клиничен и определено би подобрил този показател. 

И тук се питаме подобно на 2018 след каато вече взехме Алисон: "Дали ако в настоящия сезон имахме Дарвин, то финала с Реал щеше да се спечелен?"

32 minutes ago, flyhorse0906 said:

Незнам ама ако не вземем халф сега, това може в някой момент да ни опунди сезона.На книга имаме близо 8 човека в тая зона, без да броим Окса, който явно искаме да го подаряваме някъде.Двама от тях обаче /Елиът и Карвальо/ нямат косми по топките, а пък на други /Милнър/ космите им са побелели.И пак ще трябва да палим свещи всички в тая зона да са здрави.Да не говорим, че на халфовете в отбора им трябва повече време, за да свикнат с изискванията на Клоп, отколкото на играчите в атака.Отделен е и въпроса, че следващия сезон най-вероятно Салах ще напусне и трябва да сме на пазара за флангови футболист, за който също ще трябва да ръсим пачки.

И според мен ни трябва още един халф, който веднага може да бъде титуляр. Защото сега всичко на всичко разполагаме с 3ма основни играчи: Фабо, Тиаго и Хендо. Другите са с по-периферна роля и ако не е контузия или умора трудно могат да бъдат изместени. Защото ако играеш срещу неудобен отбор като Сити, Тотнъм, пък и Челси и някой от горните 3ма е извън строй, то ще берем големи ядове я Кейта, я Мили/Окс и остналите. Защото този сезон се видя, че дори с най-доброто когато излизахме срещу тези отбори в първенството, не беше достатъчно. Загубихме най-много точки имено срещу тях (12 от общо 18) и се оказа, че бяхме само на една победа от титлата. Не мисля, че Карвальо ще направи тази разлика, която търсим, поне не и сега. Дано греша, обаче или поне вземем един класен халф, който да бъде за титуляр, а не част от периферията.

Аз съм от хората, които недолюбват политиката на янките, но ....

1. Купихме нападател, типична 9-ка бих казал, купихме съвсем наскоро и крило - Диаз. В това отношение мисля, че подмладяването в нападение е налице. Дали ще е ефективно като култовото трио времето ще покаже.

2. Все си мисля, че ще се купи и полузащитник. Не само, защото ни свързваха с тоя от Монако, но ако погледнем статистиката на Хендо, втория полусезон има много малко мачове като титуляр. Отделно, че дори тук сме разплели и чорапите на Кейта от анализи. Тези два детайла ги виждат и ръководните кадри и след 2-3 продажби за изравняване на баланса ще се купи никому неизвестен полузащитник, с данни на супер звезда. Така си мисля аз.

3. Дано купим това момче от Шотландия за резерва на десния бек, че  Арнолд навъртя повече мачове за 3 -4 години от повечето средно статистически профи футбалери.

NhW-tKnb_x96.jpg

Liverpool agree deal for Aberdeen’s Calvin Ramsay which is set to be their last incoming transfer of the window. Prepared to wait until 2023 for midfield reinforcements. https://thetimes.co.uk/article/liverp
Явно до тук бяхме с трансферите този прозорец.Догодина на лято ще е халфа

Ами значи Кейта, Къртис и Елиот трябва да се машини иначи не виждам как само със "светата троица" ще стане.

Много сме го говорили това, но нормално. Причината да не вземе никой е защото имало дълбочина в средата, което е факт, НО класата я няма. Имаме Кейта, който го чакаме от 4 години, Къртис който не се вижда подобрение при него, Харви който е на 18, Милнър на 37 и Ох. 

Ще ходя да пали свещи да са здрави цял сезон - Тиаго,Фаб и Хендо. 

• Simply Red changed the title to Летен трансферен прозорец 2022/23
  • S.Gerrard unpinned this topic