Jump to content

Летен трансферен прозорец 2022/23

baivan
 Share

Recommended Posts

Спомнете си и тези 2 факта:

1. Чакахме го преди да дойде, година предварително го купихме…

2. След Алисон и Ван Дайк май ни беше  най-скъпият трансфер

Само дано не си говорим след година приказките къде ги казахме за Конате. Че е с година закъснял трансфер, но този път да става въпрос за халф.

Или ще трябва някой от Харви или новото момче Карвальо да избухнат в халфовата линия, или ще трябва да се молим отровното трио да е здраво и във форма през цялата година. Едно по-дълготрсйно отсъствие на някой от тях, ще ни разбалансира сериозно, а отсъствие на двама, не знам до какво би довело.

Да играем в дълъг период с халфова линия примерно...

Харви.... Хендо..... Кейта. 

Ми не ми звучи добре.

2 hours ago, AllorNothing said:

Само дано не си говорим след година приказките къде ги казахме за Конате. Че е с година закъснял трансфер, но този път да става въпрос за халф.

Или ще трябва някой от Харви или новото момче Карвальо да избухнат в халфовата линия, или ще трябва да се молим отровното трио да е здраво и във форма през цялата година. Едно по-дълготрсйно отсъствие на някой от тях, ще ни разбалансира сериозно, а отсъствие на двама, не знам до какво би довело.

Ми не ми звучи добре.

Тогава ще трябва Клоп да е съдия, че да имаме шансове за Топ 4.

10 hours ago, AllorNothing said:

трябва да се молим отровното трио да е здраво и във форма през цялата година.

Въпросът е, че това отровно трио не е онова, дето си го знаехме. Тези тепърва трябва да се сработват и не е гаранция какво ще стане.

Така като гледам как се говори за махане на периферните играчи, май ще берем срам за купите следвашия сезон, което ще е жалко при условие, че сме взели и двете купи предходния сезон. Не вярвам Нунес, Жота, Диас или Салах да почнат мач от Карабао или ФА преди полуфиналите, а до тия мачове не играем ли с Шрюзбъри и Моркамб, няма как с тоя Кайде (забравих му фамилията), Харви и Фирмино да отстраним нещо по-сериозно. 

Ние следващото лято оставаме с 3ма в атака за 3 места, като тука само може да се надяваме, че Дарвин ще вкарва както си трябва до тогава. Интересно какви са плановете на Клоп за тия места, защото сега напускат 2ма в нападението, а вземаме 1.

1 minute ago, oZZy said:

защото сега напускат 2ма в нападението, а вземаме 1.

Трима напускат - Мане, Ориги и Минамино (който колкото и да е безидеен, ни заведе до финалите за купите). Дотук сме нетно на -2 в атака.

Карвальо си е атакуващ играч, така че двама сме взели. Къде реално ще го пуска Клоп още не мога да се ориентирам - дали в тройката напред или в тройката халфове, но предполагам, че и в двата варианта ще бъде използван според ситуацията. А пък за купите може и в някаква различна тактическа постройка да играем, кой знае.

Фирмино, Салах и Диас няма да играят на световно, което значи, че се намалява риска от претоварване при тях по никое време, така че нищо чудно да играят някаква роля и в тези мачове.

5 minutes ago, Stojkica said:

-1. Фабио Карвальо уж ще играе в нападателната тройка.

Аз все още не мога да схвана тоя Карвальо защо го броите за много важен играч. Клоп най-вероятно се надява да стане такъв след 2-3 години. Сега може и да е излезе баси звездата, ама може и нищо да не излезе от него. Както писах преди - от него, Харви и Къртис един да стане титуляр като Трент и ще съм много доволен.

След лятото оставаме с Диас-Дарвин-Жота най-вероятно - не съм сигурен, че Карвальо може да ги замени както трябва. Тези 3мата трябва да имат 2ма качествени заместници (както бяха Диас и Жота тази година) и най-добре едно крило да се вземе сега (за мястото на Салах), а другото лято резерва на Дарвин.

48 minutes ago, alex59 said:

Тук - там се пише, че още сме "в играта" за Рафиня или Марко Асенсио, ама това повече ми прилича на партенка.

Асенсио го гласят за заместник на Салах от догодина. Което е...

1 hour ago, oZZy said:

Аз все още не мога да схвана тоя Карвальо защо го броите за много важен играч.

Защото показа някакви качества (не че съм го гледал много де), с които би трябвало да може да замени Минамино. А щом Минамино го смятаме за минус, значи този трябва да го смятаме за плюс.

7 minutes ago, Stojkica said:

Защото показа някакви качества (не че съм го гледал много де), с които би трябвало да може да замени Минамино. А щом Минамино го смятаме за минус, значи този трябва да го смятаме за плюс.

Ама Минамино беше 7ми избор за 3ката отпред, а другото лято ще ни трябват 4 и 5ти избор поне - тоест критични трансфери, които ще трябва да се наложат веднага, пък нека Карвальо да стане 6ти избор ако покаже нещо и ако изобщо играе на тази позиция.

Иначе то и Митрович разцепи последния сезон, ама не съм прочел някой да е приритал да го купува. А сега гледам, че Хари Уилсън има 10 гола и 19 асиста, а Карвальо - 10/8, пък не се сещам Хари да е направил добри игри при нас.

14 hours ago, AllorNothing said:

Ми не ми звучи добре.

Не спечелим ли шампионска лига и висшата, ще си ги говорим при всички положения. Останат ли тези халфове, очаквам да се даде по голям шанс за изява на Харви, Къртис и "експлозивния"Окс. Нямам голяма надежда в нито един от тримата, така че очаквам следващото лято да се купуват основно полузащитници, а до тогава ще се молим да няма много контузии и късмета да е с нас.

• Simply Red changed the title to Летен трансферен прозорец 2022/23
  • S.Gerrard unpinned this topic