Jump to content

Летен трансферен прозорец 2022/23

baivan
 Share

Recommended Posts

On 25.06.2022 г. at 20:14, XhoSsa said:

На няняколко места вече виждам да се говори за раздяла със Салах още това лято, не мислех  да обръщам внимание но след като го видяг и в Скай спортс си мисля, че може да има нещо вярно. Спекулираната сума е около 60 милиона което е доста малко за играч от неговото ниво, но все пак договора му изтича догодина. Не ми се искаше да си тръгва, но ако се случи нещо такова предпочитам да се разделяме с него още сега отколкото да седи още една година без да иска да играе за отбора. Модерния футбол вече е като НБА всеки играе за всеки така че по-добре да има млади и гладни за успехи отколкото болни кръстове и прочие.

Този начин на мислене винаги ми е бил страшно интересен. Някой ако остане още една година в отбора няма да играе на 100%.

Нали ако не играе на 100%, другата година няма да го искат толкова отбори? Точно, когато си решил да се махаш, трябва да направиш най-добрия си сезон, за да те искат всички клубове и да можеш да искаш по-висока заплата, по-големи бонуси и т.н.

Надявам се Салах да не напусне, защото Нунес няма да тръгне да вкарва по 30+ гола всеки сезон, бъдете сигурни. Играч с КПД на Салах при нас, рядко можем да намерим вече.

9 hours ago, Stojkica said:

Хем гледах преди два-три дни и пак ми излезе от главата. И се шокирах да не става дума за нашичкия.

Иначе в ББС има информация, че са се съгласили на 45 млн. Сега ако продадат Бернардо, това би било най-малоумната замяна на един халф с друг.

Е те двата трансфера не са взаимнозаменяеми. Бернардо е офанзивен играч, тоя Филипс уж е ДМЦ.

Иначе и според мен раздяла с Мане и Салах в рамките на едно лято ще е грешка. Или единият, или другият. 60 млн за играч с 1 година от договора и на 30 годишна възраст звучи добре, но в тая ситуация може да ни коства много. Не ми се ще да рискуват наш'те.

5 minutes ago, Dacheff said:

60 млн за играч с 1 година от договора и на 30 годишна възраст звучи добре,

Даже звучи много добре.

7 minutes ago, Dacheff said:

но в тая ситуация може да ни коства много. Не ми се ще да рискуват наш'те.

Значи за 60 млн със сигурност може да се вземе играч, който да вкарва по 15-20 гола (без дузпите). Въпросът е какво се крие в тефтерчето на Шелдъните.

1 minute ago, Stojkica said:

Значи за 60 млн със сигурност може да се вземе играч, който да вкарва по 15-20 гола (без дузпите). Въпросът е какво се крие в тефтерчето на Шелдъните.

За сезон 23/24, може би да, но това, което направи Салах през първата си година е изключение, нещо което и самият Клоп го е споделял.

Just now, Toshko_Afrikanski said:

За сезон 23/24, може би да, но това, което направи Салах през първата си година е изключение, нещо което и самият Клоп го е споделял.

Чакай, чакай, Салах вкара 32 гола само във ВЛ и това няма как да не е изключение. Говорим за 15-20, а не за 32.

Именно, след като няма да е Х фактор то едва ли ще запише повече от 20-25 мача като титуляр. Пак ще си позволя да перефразирам Клоп, като кажа че в началото им дават свобода да покажат естествено на какво са способни, докато реално учат(явно доста постепенно) какво точно трябва да правят. Неслучайно имаме и доста играчи от редбул, дори и последния от Бенфика. 

11 hours ago, Stojkica said:

Хем гледах преди два-три дни и пак ми излезе от главата. И се шокирах да не става дума за нашичкия.

Иначе в ББС има информация, че са се съгласили на 45 млн. Сега ако продадат Бернардо, това би било най-малоумната замяна на един халф с друг.

Филипс преди контузията беше един,сега е съвсем друг играч,което е разбираемо. Но ми е трудно да повярвам,че той ще замени Бернардо Силва. На Сити им е все тая,ще играе някой друг мач и до там,после ще се чудят как да го разкарат...,нали е англе,те колко англичани имат в състава,3 4..

2 hours ago, Stojkica said:

И как това е сигурно? Има играчи дето са безценни и заради това струват много пари. 

29 minutes ago, oZZy said:

Има играчи дето са безценни и заради това струват много пари. 

Има и играчи, които стават безценни след като в предния си отбор не са били безценни. И Салах е точно такъв пример.

В момента отпред има 5 опции за 3 места + Окс 6-ти избор, плюс Елиът и Карвальо, който не е ясно дали идва за халф или за тройката отпред. Така че Ако Салах бъде заменен, пак ще са 5 човека за 3 места, с още двама-трима за купите. Жота вече е доказан, Диас влезе в отбора и той, сега ще направи и пълноценна подготовка. Нунес идва нов, Фирмино си е там (засега). Ако Салах бъде заменен с играч със сходни характеристики, отборът пак ще е достатъчно окомплектован за 90 и няколко точки в първенството.

12 minutes ago, Stojkica said:

Ако Салах бъде заменен с играч със сходни характеристики

Така де, ама кой е тоя? Преди 1-2 години спорехме дали Мбапе може да замени Салах? Колко крила има дето могат да вкарват по 15-20 гола на сезон? Питам теб защото ти го пишеш все едно е много лесно да намериш такъв играч. Те не ги произвеждат по калъп.

Не твърдя, че няма - твърдя, че може и да няма. И за 500млн да го продадем Салах ако няма с кой да го заменим е все тая, прецакваме се. Е Арсенал имат пари, трябва им централен нападател да им вкарва по 20-25 гола на сезон, ама не могат да намерят. ПСЖ с всички пари дето имат как биха заменили Мбапе - никак. Тоя Дарвин защо струва толкова пари след само един читав сезон - защото освен него и Хааланд няма друг на тази възраст толкова добър.

Според мен има много които да вкарат 15-20 гола на сезон на мястото на Салах, проблема е че прекалено много промени наведнъж ще разцентроват отбора, добре беше Мане едната година Салах другата, ама ако ще дават 60 милиона да го взимат. Убеден съм че Салах където и да отиде няма да вкарва толкова колкото вкарваше при нас.

2 minutes ago, Chinaski said:

Според мен има много които да вкарат 15-20 гола на сезон на мястото на Салах, проблема е че прекалено много промени наведнъж ще разцентроват отбора, добре беше Мане едната година Салах другата, ама ако ще дават 60 милиона да го взимат. Убеден съм че Салах където и да отиде няма да вкарва толкова колкото вкарваше при нас.

Можеш ли да посочиш поне двама от тези много, които идват и вкарват 15-20 гола? За мен ще бъде грешка сега да бъде продаден Салах без значение от парите, които ще вземем за него. Друг нападател няма да се купи скъп. В момента си има нова тройка отпред Диаз, Нунес и Жота, но головете на Салах през новия сезон ще са жизнено важни, защото както видяхме Диаз не е много по головете, а за Нунез само Господ и стари баби знаят дали и колко ще вкарва.

14 minutes ago, IVasMan said:

както видяхме Диаз не е много по головете

Голове след КА (без дузпите):

Мане - 7

Жота - 5

Диас и Салах - 4

Матип - 3

Робо - 2

Салах за цял сезон има 1 откриващ гол за отбора, който не е от дузпа - срещу Лийдс в началото. Диас има 3.

27 minutes ago, IVasMan said:

Можеш ли да посочиш поне двама от тези много, които идват и вкарват 15-20 гола? За мен ще бъде грешка сега да бъде продаден Салах без значение от парите, които ще вземем за него. Друг нападател няма да се купи скъп. В момента си има нова тройка отпред Диаз, Нунес и Жота, но головете на Салах през новия сезон ще са жизнено важни, защото както видяхме Диаз не е много по головете, а за Нунез само Господ и стари баби знаят дали и колко ще вкарва.

Не казвам че трябва да купим някой от изброените, но всеки от тях може да вкара 15-20 гола в отбора на Ливърпул на мястото на Салах - Боуен, Кулушевски, Заниоло, Асенсио, Антони (Аякс), 

Салах също има и 13 асистенции. Къде ги слагаш тях? Хващаш най-слабия му период в отбора, за да ни докажеш, че лесно ще го заменим с някой безименен герой? Първия полусезон имаше 10 гола от 10 мача (пропускайки само един мач, в който да не вкара). Това си беше много ценно, защото показваше белег за постоянство, а не да вкара 4 на отбор като Норич и после 5 мача суша.

2 hours ago, IVasMan said:

Можеш ли да посочиш поне двама от тези много, които идват и вкарват 15-20 гола? 

Сон, Дибала, Моунт 

2 hours ago, Chinaski said:

Не казвам че трябва да купим някой от изброените, но всеки от тях може да вкара 15-20 гола в отбора на Ливърпул на мястото на Салах - Боуен, Кулушевски, Заниоло, Асенсио, Антони (Аякс), 

Добре. Не милиш ли, че ако беше толкова лесно да се вземе някой, който ще вкарва и ще прави асистенции колкото него, досега нямаше да сме го продали и то на доста добра цена?

18 minutes ago, Stojkica said:

Без дузпите са си баш толкова - 18.

Ами асистенциите? И тях да ги махнем? Даже и головете с крака, да останат тези с глава, че да изглежда още по-незначителна бройка?

Ако Дарвин не оправдае очакванията и Салах напусне може да изпаднем в голяма немощ с вкарването на голове. Засега само Жота е показал, че може да вкарва по 15 гола на сезон. To и въпросът не е да вземем някой, който да вкара един път 20 гола, а такъв който да го направи това 5 сезона поред, да направи така, че Реал М да съобразяват тактиката си с него.

3 hours ago, Chinaski said:

Боуен, Кулушевски, Заниоло, Асенсио, Антони (Аякс)

Тоя Кулушевски има макс 6 гола в един сезон досега в кариерата си. Как тоя ще направи 20 гола всеки сезон към този момент. Асенсио е свършил с футбола, тоя ще паразитира като Иско. Другите не съм ги чувал, може и да са добри.

1 hour ago, XhoSsa said:

Сон, Дибала, Моунт 

Сон е супер, ама няма да дойде. Има договор до 2025. Дибала и Моунт според мен не са толкова бързи за да играят като Салах на крилото.

1 hour ago, IVasMan said:

Добре. Не милиш ли, че ако беше толкова лесно да се вземе някой, който ще вкарва и ще прави асистенции колкото него, досега нямаше да сме го продали и то на доста добра цена?

За мен Салах вкарва толкова много заради цялата тактика на отбора и заради инструкциите на Клоп, не отдавам голямата резултатност на индивидуалност. Може и да не съм прав но това мисля... Мечтая си за крило с хубав силен шут.

15-20 гола, ама в първенството само. А останалите 10-15 в ШЛ и купите кой ще ги вкарва? А асистенциите? 

За да се замени Салах, отнякъде трябва да дойдат едни 40 гола за сезон - голове + асистенции във всички турнири, а не 15-20, както се споменават, даже изключващи дузпи. А защо се изключват тия дузпи? Нека не забравяме, че отсъдената дузпа, не значи автоматично гол, а също трябва да се види и колко от тия дузпи са дошли заради Салах - дали фал срещу него или нарушение след негово отиграваня (я ръка, я фал срещу играч, който той е извел). Нещата не са черно-бели, както се изкарват. 

• Simply Red changed the title to Летен трансферен прозорец 2022/23
  • S.Gerrard unpinned this topic