Jump to content

Летен трансферен прозорец 2022/23

baivan
 Share

Recommended Posts

Ако ще търсим голаджия на поста на Салах, то почти задължително е да е левичар, което много ограничава опциите.

Към @Chinaski

Маунт не е никакво крило, нито е сравним със Салах като качество. Заниоло, за тоя от Рома ли става въпрос - не е крило и не вкарва голове.
Кулушевски е доста бавен за крило, иначе не е лош играч, Тотнъм му е таван.

Според мен, продадем ли Салах, от друг пост ще се очаква да ни стане основния голмайстор. Дали от централния нападател (най-вероятно) или от лявото крило - не съм сигурен, че Диаз може тая функция да изпълнява достатъчно добре, а той ще е дългосрочният ни играч там.

Няма да е лесно да се замени Салах естествено, но ние така сме си говорили за редица футболисти в атака. 

Ливърпул независимо в кои времена е бил, винаги е имал уникалната способност да заменя велики нападатели в нападение с...велики нападатели в нападение. Редки са периодите, в които сме оставали сезон, два без топ класа отпред.

Оставаме без Кийгън, идва Далглиш. Към Далглиш е добавен Ръш. Оставаме без Ръш, идва Фауър. След него Оуен. След Оуен минават два, три сезона, идва Торес. След Торес идва Суарес и Борини. След това идва голямата тройка. Сега са добавени Жота, Диас и Нунес. Няма да останем скоро без топ реализатор.

По отношение на головете, Уруса може да е този вкарващ по 40 вместо Салах, когато египтянина го заняма. А на мястото на Мо, да дойде някой с по 10 асиста и голове на сезон..

Аз за атаката ни нямам притеснения. Халфовата линия ме тревожи. 

Друга причина, поради която не смятам, че Салах ще бъде продаден сега е, че ще трябва за един прозорец да заменим около 60 гола, което е горе-долу колкото Салах и Мане допринасят. 

Въобще не съм убеден в голмайсторските качества на Диас, макар да смятам, че е добър играч и добър трансфер. Дарвин 20 да вкара във всички турнири ще е топ трансфер. Не знам, ако ни падне драстично продуктивността в атака, то ще трябва да се компенсира със защита, което не е невъзможно, но и с тая изнесена линия на центъра. Не знам, не знам. 

Напускането на Салах ще е пагубно за отбора и за целия проект, няма да е тежко, колкото напускането на Суарес, но вероятно ще е сходно. Египтянина гарантира между 30 и 40 гола на сезон, на всичкото отгоре практически никога не се контузва, винаги е на линия, такъв футболист няма откъде да намерим, просто не съществува такъв.
Отделно, както се каза по-горе, Салах е такъв играч, че всеки отбор съобразява начина си на игра с него...

Другото нещо, напускането на Салах ще има огромен отзвук извън терена, човека осигурява огромно количество голове, всеки сезон печели най-големите индивидуални награди, а получава по-малко пари от Лукаку, Тимо Вернер, Санчо, Кавани, Варан и други знайни и незнайни герои, които не правят и половината от това, което прави Салах. Много футболисти и агентите им ще започнат да си задават въпроса има ли смисъл да идват в Ливърпул, щом дори играч с показателите на египтянина не получава подобаващо възнаграждение. 

Ето, сега пишат, че Жесус ще получава по 250к на седмица, няма как да стане.

21 minutes ago, AllYouNeedIsKlopp said:

Ето, сега пишат, че Жесус ще получава по 250к на седмица, няма как да стане.

Това за мен не е футболист, който заслужава 250к на седмица, това си показател колко  са отчаяни Арсенал да го вземат. 

Салах напълно си е заслужил парите, които иска. Много обичам някой като каже Салах вкарва толкова  заради схемата, а защо тогава няма друг който вкарва и асистира колкото него, с изключение на един сезон Мане? Не е случайно, че Клоп когато трябва да смени някой напред Салах се вади само ако е контузен. 

Има само един човек на дясното крило, който е по-добър от Салах и това е Меси.

И аз наистина съм спокоен за нападението, ако Салах напусне още сега, понеже сме виждали отбора и без Мане и Салах за голям период, и резултатите бяха отлични и играта не беше лоша.
Оставаше последните мачове едно такова впечатление, че едно ни е  мъчно пред гола. Само от Диаз лъхаше някаква острота. 
Адски много съм раздвоен дали искам Фараона да остане или не. 
Ако остане опциите ще са две: или ще болдне или ще е хит-мейкъра отново.

За това си казвам така. Ръководството знае най-добре нещата от кухнята и каквото преценят, това да е. Последните години не ме разочароват почти в ник'ъв аспект, така че им имам пълно доверие

3 minutes ago, Bellamy said:

И аз наистина съм спокоен за нападението, ако Салах напусне още сега, понеже сме виждали отбора и без Мане и Салах за голям период, и резултатите бяха отлични и играта не беше лоша.

Купата на Африка ли визираш? Защото това е 1 месец, а Салах, както каза колегата, рядко се контузва, а здрав ли е - играе винаги. Последният сезон преди да дойдат и двамата беше 15/16 и бяхме 8-ми.

10 minutes ago, tsbalabanov said:

Последният сезон преди да дойдат и двамата беше 15/16 и бяхме 8-ми.

Да не връщаме толкоз назад. Голямата заслуга е на друг и машината не беше заработила на големи обороти
И по същата логика може да кажем, ами преди Ван Дайк и Алисон къде бяхме
И да купата на африка визирам

Ще има отзвук да , после може пак да ни използват като тръмплин както направиха Торес, Суарис, Масч, Коу и тн..

Тъкмо се закрепихме като световен колос и заради структурата на заплатите продаваме за смешни суми( ако замине и Салах) 2 от най-големите звезди в световният футбол..

Ами смешно е

За жалост малко са играчите които не искат по - голяма заплата , смятайте щом Мане откровенно си признава защо е заминал.

Ако искаме такъв играч да вземем Белерин под наем , може да се влюби в стадиона и феновете и да дойде на свободен за двойно по -малко пари отколкото в Арсенал😃😃

Никой досега не спомена, че в последните мачове въпреки асистенциите Салах доста пречеше на другите отпред. Дали е инструкция на Клоп, дали той си действа на своя глава - няма значение. Така че не е ясно евентуално липсата му дали няма да отвърже другите за малко по-голяма резултатност и комбинативност.

6 hours ago, IVasMan said:

Можеш ли да посочиш поне двама от тези много, които идват и вкарват 15-20 гола? За мен ще бъде грешка сега да бъде продаден Салах без значение от парите, които ще вземем за него. Друг нападател няма да се купи скъп. В момента си има нова тройка отпред Диаз, Нунес и Жота, но головете на Салах през новия сезон ще са жизнено важни, защото както видяхме Диаз не е много по головете, а за Нунез само Господ и стари баби знаят дали и колко ще вкарва.

Кристофър Нкунку...много наподобява Мане от към всичко, а и ми се струва една идея по-добър, спрямо креативност.Не знам дали само на мен ми е блян това момче. На секундата бих го заменил за Салах, макар и това да означава една година напасване на нападението ни(или нулева година).

Киеза също може да замени салах според мен. Бърз е, левичар и е с много подобен стил на игра. Друг такъв играч е Сака, който според мен дебнем и ако тия вземат Жезус и Рафиня и не му се дават толкова шансове, догодина ще можем да го вземем за 50-60 милиона.

30 minutes ago, Mar70 said:

Киеза също може да замени салах според мен. Бърз е, левичар и е с много подобен стил на игра. Друг такъв играч е Сака, който според мен дебнем и ако тия вземат Жезус и Рафиня и не му се дават толкова шансове, догодина ще можем да го вземем за 50-60 милиона.

Киеза не е левичар. А и е отскоро собственост на Ювентус, току-така не се купува звезда на Ювентус.

Сака може, но Сити са най-вероятната дестинация за него. И не го виждам да може да се доближи до головете на Салах (обаче, което пак повтарям мнението ми, че няма да се изисква задължително от следващото ни дясно крило).

Киеза по-скоро прилича на Мане - голям боец, който винаги се раздава. Обаче той получи тежка контузия и не се знае как ще след като се върне.

Тоя Сака още 2 сезона при Арсенал и нищо няма да става от него - Рашфорд номер 2.

7 hours ago, Bellamy said:

Да не връщаме толкоз назад. Голямата заслуга е на друг и машината не беше заработила на големи обороти
И по същата логика може да кажем, ами преди Ван Дайк и Алисон къде бяхме
И да купата на африка визирам

Отсъствието им беше само за няколко мача, които или бяха за купата или срещу слабаци в първенството. Ти се изрази така, все едно половин сезон сме изкарали без тях. 

Липсата на Мане (оставям назад сантиментите) по-лесно ще я преодолеем, тъй като Диаз и Жота могат да играят на неговата позиция и се справят доста добре. А за сега Салах ни е основната фигура в нападение осигурявайки всеки сезон 35-40+ гола във всички турнири (голове + асистеции). Може би една от идеите за привличането на Дарвин, освен повече разнообразие в нападение, е и да се разпредели този товар и на друг играч. Така няма да сме толкова зависими от Салах в атака. И ако напусне другия сезон и не вземем директен заместник, то можем да минем на друга схема (такава, която най-вероятно ще видим този сезон от типа на 4-2-3-1) и липсата на египтянина няма да я усетим така драстично, ако напускането се случи сега. 

Преди да дойде в Ливърпул, най-голямото постижение на Салах е 19 гола за сезон.

В първия си сезон с нас вкарва 44 гола, което е и рекорда му с нас. Ако някой си мисли, че за 1 лято е станал от много добър играч в световна класа играч....то.....

А и много си добре си спомням колко плюене имаше към него: как пропилявал положенията, как вкарвал само на слаби отбори, а срещу големите се криел/бъгвал....сега пък същите дето го плюеха през мач, чертаят апокалиптични картини без него.

Сигурен съм, че ако Салах си замине това или другото лято, няма да усетим разликата! Аз бих се радвал всъщност, ще има нещо ново и интересно в играта ни, нови играчи....супер.

И да, някои за това са фенове на Ливърпул, щото не прави богаташи всеки ритнитопковец нарочен от журналята за голяма звезда или надежда щото направил 4 мача...

Стига с тия заплати, абсурдно е. Клубовете и феновете, футболът се превръщат в заложници на шепа футболисти и техните агенти. Заплатите са абсурдни....нарочно изчкават да им изтекат договорите за да имат голям бонус при отиване в друг клуб.....кой плаща сметката мислите? Вие с такси за ТВ, с билети....

То вярно, че структурата на заплатите в клуба пречи за покупката на звезди ама като имаш Клоп, който се е доказал, че може да ги създаде, какво от това? По-добре талантлив играч на 19 под крилото на Юрген, от колкото залязваща звезда с претенции.

Пък донякъде е по-добре да не се раздухва бюджета за заплати, защото видяхме какво стана с Мангалите и БарЦелона. До 5 години същото може да сполети и камеларите-комплексари. Днес попаднах на интересен анализ, който ме накара да се замисля. Предоставям ви го за четене тук, без редакторска намеса:

FSG and Klopp's salary structure is saving us from a massive money trap. The structure is smartly designed and fairer than most people think. I support it.
The trap works like this - Some clubs made it normal to pay every player as if they were Pele and Maradonna. Grealish takes 300k/week and sits on the bench. 45 million on Kalvin Phillips to sit next to him. Neymar buys a helicopter. Then Mbappe gets paid 960k/week. And then Bayern offers Mane 390k/week to play in league that they have won 10 times in a row.
If you chase these prices and start paying at these levels, you fall in the whirlpool. Because next year they will pay 400k/week to Declan Rice...and then 500k/week to Nkunku. And you will be bankrupt long before their bank balance even breaks a sweat.
Barcelona and Man United fell in this exact trap. In 5 years, they went from UCL contenders to Europa League. And in the same time we went from Europa League to UCL contenders with less than half their budget. Just trust your Football heritage, buy smart, nurture and coach your young talent and play hard...that's the smart way. The Liverpool way. 🚩

Тук малко ми се губят нещата. (Ако данните в този сайт са верни)... За предния сезон Сити плащат за заплати 149,152 млн. ФСГ плащат 139,752 млн, което е с 9,4 млн по-малко. Но ако се верни слуховете за бонуси на хора като Мане и Фирмино, разликата може и да е още по-малка. Челси плащат 173 и нещо, а манго 214 и нещо, което е драстично повече от всички останали, а резултат - йок. Ареснал и Тотнъм са с по 85 млн.

https://www.capology.com/club/manchester-city/salaries/

https://www.capology.com/club/liverpool/salaries/

5 hours ago, Stojkica said:

Тук малко ми се губят нещата. (Ако данните в този сайт са верни)... За предния сезон Сити плащат за заплати 149,152 млн. ФСГ плащат 139,752 млн, което е с 9,4 млн по-малко. Но ако се верни слуховете за бонуси на хора като Мане и Фирмино, разликата може и да е още по-малка. Челси плащат 173 и нещо, а манго 214 и нещо, което е драстично повече от всички останали, а резултат - йок. Ареснал и Тотнъм са с по 85 млн.

https://www.capology.com/club/manchester-city/salaries/

https://www.capology.com/club/liverpool/salaries/

Сити правят договор със заплата за 100К на седмица, а другата сума я плащат под формата на рекламни договори с катарски фирми.

16 hours ago, Stivi_G said:

Отсъствието им беше само за няколко мача, които или бяха за купата или срещу слабаци в първенството.

Виж програмата и кажи дали са били слабаци. 
И друго, да кажем, че щом за тези само няколко мача отбора се е нагодил да изглежда добре без тях, представи си, ако им се даде повече време да свикнат без тях 😉 

Очаквам captain Маурицио да излезе с нещо и тогава ще се надявам. 

Не знам защо но като съм му гледал мачове на тоз къдравел, винаги ме е радвал. 
Изгледал ми е като да се раздава. В какво състояние е в момента си нямам идея.

• Simply Red changed the title to Летен трансферен прозорец 2022/23