Jump to content

Летен трансферен прозорец 2022/23

baivan
 Share

Recommended Posts

26 minutes ago, kir0w said:

Дано има нещо вярно за този пич от Спортинг и Клоп покаже, че не е толкова твърдоглав. 

Аз не смятам, че това е Клоп, а са ФСГ. Първата ни цел лятото беше халф за около 100 мил, но ни го взеха и ние взехме някой на мястото на Мане за тия пари. Значи за мен Клоп иска халф, но не е получил парите и за нападател и за халф и е трябвало да избира. Ако имаше парите съм убеден на 100%, че вече щяхме да сме купили и халф. 

4 hours ago, Shinobi said:

Е как в такава ситуация да убедиш качествен играч да е подържаща роля за не много пари, как да убедиш шефовете да кихнат повече като си им показал, че може и с по-малко?

Клоп директно може убеждава който иска за мястото на Хендо. Предполагам за там се е гласил трансферът на тоя дето отиде в Реал, и за тази позиция се гласи Белингам, към който сигурно има някакво обещание и заради това сега не се взема халф преди да дойде англичанина. Иначе аз друго обяснение нямам.

Разбира се Хенри може да му е казал, че Клоп ще види халф когато разкара Кейта и Окса, което явно е непосилна задача.

2 hours ago, kibo1992 said:

Аз не смятам, че това е Клоп, а са ФСГ. Първата ни цел лятото беше халф за около 100 мил, но ни го взеха и ние взехме някой на мястото на Мане за тия пари. Значи за мен Клоп иска халф, но не е получил парите и за нападател и за халф и е трябвало да избира. Ако имаше парите съм убеден на 100%, че вече щяхме да сме купили и халф. 

Даде ама след трансфера на Нунез и след като се анонсира сериозен интерес към Белингам се писа, че не е проблем трансферната му сума, а това, че Дортмунд не иска да го продава това лято.Така че явно въпроса не опира до пари.

1 hour ago, oZZy said:

Разбира се Хенри може да му е казал, че Клоп ще види халф когато разкара Кейта и Окса, което явно е непосилна задача.

Ами то и аз да бях на мястото на Бай Хенри и аз така щях да му кажа.

57 minutes ago, flyhorse0906 said:

Ами то и аз да бях на мястото на Бай Хенри и аз така щях да му кажа.

Напълно съм съгласен. Клоп трябва да си оправи нещата. Лошото е, че накрая го ядем ние както винаги….

Единият ни трансфер ще бъде новият договор на Наби-Лад, а другият нищо чудно да си направи некой експеримент да вкара Арнолд при халфовете, а него да го покриват Джо, Мили и по-нататък новото момче. 

Дано не стане така де ... 

П.С. Не знам как изпуснах и Фирмата, който също не бих се учудил да го пробват да запълва дупки там, без това е ясно, че върне ли се и Жота, трудно ще има много игрово време в нападението.

П.П.С. Или ще върнем времето назад и Матип ще заиграе отново, като дефанзивен халф.

25 minutes ago, tsbalabanov said:

Не мога да повярвам, че има свят, в който Кейта би получил нов договор. Трябва да сме някакви страшни мазохисти и идиоти. От друга страна, като отворят ексела и виждат 90 млн дадени за Кейта и Окса и няма да искат да ги пуснат и двамата без пари накуп. А другото лято и чичи вече, най-вероятно, ще напуска, така че то тоя Белингам трябва да играе като за 3-ма буквално и сам да си е резерва на себе си 58 мача. 

Точно затова съм без думи как тия двамата останаха в отбора това лято- 25мил за Кейта и 15 за Окса и ей ти половината пари за халф са готови...а ся ни пари ни халфове...

А аз очаквам с не особен ентусиазъм Клоп да се обърне към школата. Лейтън Кларксън и Мортън а може би и този младеж който игра в предсезонните мачове-Байчевич(извинявам се ако бъркам точното име).

Ако Клоп се е запънал ,че иска точно Белингам,ще го чака до догодина.Въпроса е че ние като отбор рискуваме да преживеем тежък сезон,заради проблеми със здрави и можещи полузащитници.

Отделен е въпроса ,че ако Клоп и Дортмунд(Джуд)нямат някаква тайна договорка,като нищо догодина Белингам може да замине да хваща тен под Мадридското слънце.

Но дори и да пристигне догодина при нас,всички можещи наши футболисти ще бъдат на +1 година и както писаха и други от вас,докато закърпим една дупка до нея се отваря друга и се въртим в кръг. 

П.п.Стана малко песимистично -сорка.

Не вземем ли халф аз също съм доста песимистично настроен за сезона. Сега бе точния момент да надградим сериозно, да се извадят пари за силен/силни халф/халфове, да се продадът излишните и вечно контузени играчи. Трябва да се има и предвид, че имаме и доста застаряващи играчи. 🙂

На теория Нунеш е точно това което търсим. 1.83 централен-офанзивен халф. Ние точно такъв нямаме. Гледам го, че влиза здраво и добре в единоборствата и винаги е вдигнал главата да гледа за евентуален извеждащ пас.

А аз очаквам с не особен ентусиазъм Клоп да се обърне към школата. Лейтън Кларксън и Мортън а може би и този младеж който игра в предсезонните мачове-Байчевич(извинявам се ако бъркам точното име).
Ако Клоп се е запънал ,че иска точно Белингам,ще го чака до догодина.Въпроса е че ние като отбор рискуваме да преживеем тежък сезон,заради проблеми със здрави и можещи полузащитници.
Отделен е въпроса ,че ако Клоп и Дортмунд(Джуд)нямат някаква тайна договорка,като нищо догодина Белингам може да замине да хваща тен под Мадридското слънце.
Но дори и да пристигне догодина при нас,всички можещи наши футболисти ще бъдат на +1 година и както писаха и други от вас,докато закърпим една дупка до нея се отваря друга и се въртим в кръг. 
П.п.Стана малко песимистично -сорка.

Тези двамата пичове отидоха под наем, ако не се лъжа. Така че съвсем нямаме халфове и за купите дори не знам кой ще играе. Защото тоя пич Мортън поне миналата година навъртя мАчове за купите. Единственият вариант наистина е да изстискаме максимума от Фирмино и да играе в халфовата линия.

Sent from my iPhone using Tapatalk

То предвид , че Хендо и Тиаго са над 30 и се контузват често , а Кейта и Окс са постоянно в лазарета, а Мили гони 40 , то ни трябват не един , а два или три халфа .. ние се чудим дали да купим един..странна работа

Може би проблемът пред ръководството са заплатите. Искат да се отървем от определени играчи хем да се финансира следващ трансфер, хем да олекне малко бюджета. В лазарета или не, всеки си взема заплатата по договор. Става така, че плащаш доста, не заради това, че заплатите са толкова високи, а поради голямата бройка, която имаш. 70% от халфовте ни или са често контузени, или са прекалено млади и неопитни или вече в доста напреднала футболна възраст. Ако можехме да планираме Окс и Кейта това лято и да вземем един читав халф, сега щеше да е друго. Най-вероятно ще вземем такъв другото лято, но рискуваме сезона да ни се провали.

Общо взето рядко взимаме правелни навременни решения за трансферите. Първо чакаме каруцата да се обърне и тогава действаме.