Jump to content

Летен трансферен прозорец 2022/23

baivan
 Share

Recommended Posts

13 minutes ago, Nightfate said:

Да покажат на Линда цифрите 😁

Мислех, че ще кажеш циците.

48 minutes ago, oZZy said:

Януари идва малко късно!

Виц е, ама като гледам еуфорията покрай на Линда титсите (все едно ние ще ги мачкаме) и възрастта на бай Хенри се сещам за оня виц как пенсионери организирали купон:

- Пешо, ти имаш грижата за храната.

- Мите, ти за пиенето.

- Иване, ти се погрижи за музиката!

- Гошо, ти уреди курвите!

- Е ти какво ще правиш, бе адаш?

- Аз ще уредя ебачите.

50 minutes ago, alex59 said:

Конрад Лаймер от Лайпциг. Евтинийка, подмладена версия на Милнър. Яко пресен и гегенпресен!

Аз честно казано не го бях гледал, но наистина много напомня на Милнър. Подобен стил на игра, само където Милнър започна да играе халф, като стана на 30. Хубавото е, че за разлика от Кейта е бърз и гледам, че знае как и къде да пресира, като същото така обича да тръгва напред смело, а не като нашите халфове, като вземат топката и пред тях има 20 метра, те я въртят на фланга. Притеснява ме, че идва от Германия, а трансферите в тая посока в последните година са ужасТ. От друга страна е пък време някой да счупи тоя карък.

56 minutes ago, Mar70 said:

Притеснява ме, че идва от Германия, а трансферите в тая посока в последните година са ужасТ. От друга страна е пък време някой да счупи тоя карък.

КДБ, Халанд и Сон мисля, че го счупиха. 

Liverpool could make a surprise 'move for Sheffield United's Sander Berge' before transfer deadline day as Reds boss Jurgen Klopp targets solution to his midfield injury crisis

https://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-11156369/Liverpool-make-surprise-Sheffield-Uniteds-Sander-Berge-deadline-day.html?ns_mchannel=rss&ns_campaign=1490&ito=1490

Колегата каза последните години. КДБ и Сон са в ПЛ от 100 години. Халанд само е пресен трансфер и е изиграл всичко на всичко 4 мача. 

3 hours ago, S.G. said:

Колко да са едни ЦИЦИ, баси?!

Сигурно е като с халфовете - има и евтини, има и скъпи....

П.С, чудно ми е ФСГ какво ще правят като дойде някой нов тренер и каже искам 5 нови. Това винаги става, иначе дето се вика няма да подпише с отбора - ще каже искам Матип, Джо Гомес, Окса, Кейта и Фирмино вън, трябват ми 300млн за да ги заменя....какво правим тогава...? Освен ако не остане Пепо да продължи делото на Клоп - успехи за малко пари....

53 minutes ago, Stivi_G said:

Колегата каза последните години. КДБ и Сон са в ПЛ от 100 години. Халанд само е пресен трансфер и е изиграл всичко на всичко 4 мача. 

Последните години е доста обширно понятие и аз ппц смятам, че е риск от там, но не е чак толкова зле колкото го представят хората.

Забравих да добява и Фирмино,Гюндоган и Аубамеянг.

Да Вернер и Хаверц са флопове,а Санчо има време да се развие.

За Халанд винаги съм смятал, че да е флоп трябва да е контузен нон стоп. Просто сити създават толкова много положения и винаги ще вкарва.

Е, но забравяш и Кейта, Кариус и други, но си прав, че има и попадения. Иначе гледам, че тоя пичага цъка и десен бек и наистина има и физиката и бързината за такъв. Така че ако играе на мястото на Хендерсън в дясната зона на халфовата линия, си мисля че Трент ще има много повече подкрепа в дефанзивната част, а и много повече свобода, защото ще има кой да го покрие и то ефективно.

Според мен си е до играч и не зависи от лигата. Има флопове от абсолютно всички първенства и Бундеслигата не прави изключение. Просто от там може би играчите са по-малко като брой, но пък струват доста пари и се набляга много сериозно, когато се провалят. 

Специално тоя, за който се пише, не съм го чувал дори и нямам никаква предства какъв играч е. Не мога да коментирам, но ако Клоп е казал, че го иска, екстра.

16 minutes ago, Mar70 said:

Така че ако играе на мястото на Хендерсън в дясната зона на халфовата линия, си мисля че Трент ще има много повече подкрепа в дефанзивната част, а и много повече свобода, защото ще има кой да го покрие и то ефективно.

Ето един колега, който последните 7 години не е гледал мачовете на отбора.

Тоя Сандер Берге май имаше нещо от сорта на 35 мача за първенство изпуснати поради контузия. Оставям настрана това, че е слаб играч. 

Лаймер е средна ръка футболист, на когото лимита му е Лайпциг. Ако ще е тоя, по-добре никого наистина.

Стига бе, ако ще взимаме Берге по добре да не бяхме продавали Бен Дейвис и да го налагаме халф. 

Майтапа на страна но това е пълна глупост, да се дава шанс на децата и до където избутаме, такъв тип трансфер не е надграждане на халфовата линия. Дано да няма нищо вярно в цялата работа.

Сандер Берге ще е трансфер подобен на Бен Дейвис и ще е тотална подигравка на фона какви футболисти взимат конкурентите ни. Ако ще го взимат тоя,колкото да отбият номера по-добре да си цъкаме с наличното и да се налага някой халф от школата.

39 minutes ago, Stivi_G said:

какви трансфери искате?

На вътрешен халф, крило /може да не е топ качество, да влиза от скамейката като жокер/  и някакъв читав нападател, за заместник на Нунез, когато си вади картони. Но най-вече вътрешен. Аа, ако може и да не е от Чемпиъншип или Лига 1.

34 minutes ago, kir0w said:

На вътрешен халф, крило /може да не е топ качество, да влиза от скамейката като жокер/  и някакъв читав нападател, за заместник на Нунез, когато си вади картони. Но най-вече вътрешен. Аа, ако може и да не е от Чемпиъншип или Лига 1.

Беше иронично брат. С подобен мотив могат да излязат шефовете и да им се размине "бркъването в джобовете". Имахме нужда от поне един такъв играч още преди да започне сезона. Когато стана ясно, че поне 8 играчи ще липсват известно време, беше следващата червена лампичка. Всеки един негативен резултат до мача с Борнемут беше последеаща такава. Вече прозореца почти затвори. Имаме три варианта:

1. Не купуваме никого - най-вероятен;

2. Купуваме някой с да речем спорни качества, колкото да замажем положението - малко-верятно

3. Купуваме някой мега класен, обаче на висока цена, понеже е последния момент - почти невъзможен вариант.

Рискът на тези варианти, е че дори да се вземе някой докато се аклиматизира и свикне с отбора ще е минал 1/2 сезон. 

Според мен ключовото за този сезон, ще са играчите, които ще вземат участие на Световното. Колко време ще са ангажирани с националите си, колко време ще им е нужна почивка преди подновяването на мачовете им за клубните отбори. И разбира се не на последно място, кой в каква форма ще се върне и дали ще е здрав. Една контузия на важен играч и евентуалното му отсъствие дори за месец в най-натоватения период от сезона - Декември, може да те изкара от борбата я за титлата, я за ШЛ, ако преди това не си си свършил работата.

Представете си, че КДБ и Гюндоган липсват месец за МС. Това определено ще доведе до загуба на точки, особено ако в този период играят срещу коварни, за тях отбори.