Jump to content

Летен трансферен прозорец 2022/23

baivan
 Share

Recommended Posts

Just now, kibo1992 said:

Сега излезе  инфо, че ще се опитаме и още един халф да вземем. 

Ако е такъв като Артур Мело, не мерси. Тия американски циции да вземат и да извадят едни пари за качествен халф, я за Тилеманс, я за Рубен Невеш, я за тоя Кайседо, където се споменава. Само се излагаме, като клуб.

Just now, makedonski said:

Ако е такъв като Артур Мело, не мерси. Тия американски циции да вземат и да извадят едни пари за качествен халф, я за Тилеманс, я за Рубен Невеш, я за тоя Кайседо, където се споменава. Само се излагаме, като клуб.

В информацията пишеше за Тилеманс ама нарочно го пропуснах. 

2 minutes ago, makedonski said:

Нищо няма да извадят, но дори и на Мело съм доволен, дано да вземат още някой, да име гадно и да плащат заплати, негодници.

Just now, AllYouNeedIsKlopp said:

Нищо няма да извадят, но дори и на Мело съм доволен, дано да вземат още някой, да име гадно и да плащат заплати, негодници.

Искат тънко да минат, негодници.

Тилеманс не е по различен от Артур, дори е няколко стотин пъти по мързелив, как ще се впише в схемата на Клоп, който държи вътрешните да бягат и да се борят като бикове, направо ми е чудно.Може би е някакъв мега краен вариант, щом до сега не сме го взели а завалията е на пазара от 2 месеца. По скоро си мисля, че Тилеманс ще се озове в Арсенал...просто чакаха последния ден да спестят и те някой лев, ако не се лъжа му изтича договора другото лято.

Докато не се приключи изцяло документално някоя сделка за трансфер, още не е сигурна. 

До 01 часа довечера (утре)  БГ време се праща само уведомление за сделката -

най-общо: "тези клубове се споразумяха за този играч,  евентуално и за цената."

После клубовете имат още САМО два часа да изпратят пълната документация.

Понякога се е случвало да не успеят или поради "цайтнот" или защото някой (клуб/агент/играч) се отмята накрая и бойкотира трансфера с извинението, че са закъснели. Прах в очите на феновете.

Може да следите  почти най-достоверно развитието на трансферите  тук 

https://www.bbc.com/sport/live/football/62717249

Положението е плачевно и смешно едновременно. Това сам да си се преебаваш само в ЦСКА съм го виждал.

Според мен нашите очаквания към хората в отбора, които решават спортните въпроси са високи. Генерално футболът е затворена общност. Ако не си бил футболист много трудно можеш да влезеш в това общество. Тоест сред тая общност на глупендери има някои по-умни, които стават ръководители и треньори и изпъкват сред останалите глупаци. Но реално всеки, който е кадърен, умен и натрупал професионален опит в другите сфери на живота извън футбола вместо да се чуди, защо така правят, може просто да приеме, че тези дето вземат решенията са глупаци и да не го мисли повече. Няма защо да си губи времето да слуша някой по интервюта и пресконференции да ти обяснява колко е трудно във футбола. Не, не е, трудно е за глупаците. Тези футболни хора много трудно биха успели да се реализират в други сфери на живота. Статистики има много.

Същото като политиката е, някакви некадърни глупаци и крадци ти обясняват колко е трудно някакво политическо решение. Все едно някой да вярва, че Бойко Борисов с мениджърския му опит биха го взели за шеф в Майкрософт ако кандидатства. Това го мисля дори и до края на прозореца да вземем ДеЙонг +Белингам+Мбапе. Все тая. Не може така да се управлява трансферната политика и бъдещето на един отбор с милиони фенове (затова давам примера с държавата и политиката).

ПС1, предлагам към админите отсега нататък ако някой напише нещо срещу някой играч или трансфер или тактическо решение, и след това друг му отговори с нещо от рода на: ”да не разбираш повече от Клоп” или “като знаеш толкова стани треньор/ръководител” и т.н, вторият директно да получава седмичен бан, защото се е усъмнил, че колегата от форума може да разбира по-малко от треньора на Ливърпул, който и да е той

ПС2, ФСГ се чудя дали не са решили да ни кешират. Не искат да дават пари за играчи, дават само за безрискови активи - стадион, база. На тях им е ясно, че след Клоп цената ще пада.

42 minutes ago, kir0w said:

Тилеманс не е по различен от Артур, дори е няколко стотин пъти по мързелив, как ще се впише в схемата на Клоп, който държи вътрешните да бягат и да се борят като бикове, направо ми е чудно.Може би е някакъв мега краен вариант, щом до сега не сме го взели а завалията е на пазара от 2 месеца. По скоро си мисля, че Тилеманс ще се озове в Арсенал...просто чакаха последния ден да спестят и те някой лев, ако не се лъжа му изтича договора другото лято.

Братче, ако се циганим за 25 мил. за Тилеманс, не знам, тия нашите собственици на Анфилд, какво пушат или с какво са д*****и. Абсолютни скъперници, то па бива бива, това тяхното на нищо не прилича. Лично, смятам, че под ръководството на Клоп Тилеманс ще стане егати кучето. Як е като биче и не е податлив на контузии. И не смятам, че е мързелив. Всеки отбор си има стил на игра. Играчите се съобразяват с вижданията на треньора.

Според мен трябва малко да се спрем с нападките в момента. Някои неща трябва да станата ясни. Първото нещо е, че ние търсим профил на играч подобен на Тиаго, защото профил на играч тип Хендерсън имаме 5-ма. Сега, ясно е че Артур не е нещо страшно, но от всички, които ни свързваха на пазара, за мен само той и Де Йонг се доближават до профила на Тиаго. Кайседо е играч на половин сезон и ще струва 50-60 милиона, Тилеманс и Невеш въобще не са този профил. Тилеманс според мен няма да се вземе, защото едно че догодина може да дойде без пари и второ той играе на позицията на Хари, на която позиция ще играе и Белингам ако го вземем догодина. Невеш е нещо смесено между Родри и Фабиньо според мен, а при нас доста хора може да играят така. Трябва халф, който не се гъне под напрежение и не чува стъпки, като вземе топката. В момента в отбора това са Тиаго и Кейта. Нека го видим тоя пичага та тогава ще говорим.

Иън Кенеди,  Репортер, BBC Radio Merseyside Sport

Идеята, че Ливърпул се интересува от Артър Мело, изглежда напълно логична.

Като за начало той е бразилец - това винаги помага!

И той ще се впише добре сред сънародниците си, които вече са в съблекалнята на Анфийлд.

По-важното е, че той има опит на най-високо ниво, добър е с топката, добър подавач и изглежда може да играе различни роли в халфовата зона. Задържане, плеймейкър, бокс ту бокс. Всичко това.

С най-новото притеснение за контузия на Джордан Хендерсън може да се наложи нов полузащитник, въпреки че Юрген Клоп казва, че това трябва да е ПРАВИЛНИЯ играч.

Може би Ливърпул го е намерил.

Хич не съм въодушевен от този Артур. Запомнил съм един негов страхотен мач при гостуването на Барселона на Тотнъм в ШЛ. Там изглеждаше като прероден Шави, но се оказа само проблясък.

Тоя Артура си го бях пожелал преди има-няма 5 години. По-добре късно, отколкото никога. Да е здрав, пък като нищо направил и някой друг сносен мач и да се смеем после на мненията ви.

Явно аз съм от малкото, на които им допада този трансфер. Чак и някакви жълти статии от преди години за полово предавани болести се пускат тук. Дръжте се малко на положение бе хора.

В момента сме на ръба на преходен период и няма да се изсипят 200 милиона за няколко халфа, които 1) или да пасват на сегашната схема и влезат в употреба веднага, каквато е и целта или 2) да не пасват на бъдеща схема. Да не говорим, че тайминга е ужасен и никой няма да се раздели с играч  в последния ден, който не е обявен за продан и е истински добър, освен ако разбира се не дадем истински неприлична оферта за него. А такава вече дадохме за Нунез. Трябва баланс.

Не знам колко от вас са прочели книгата на Linders - Intensity, но в нея той казва, че още в края на по-миналия сезон са имали съмнения за схемата на игра и са се чудели дали да не я променят напълно. Оказа се добро решение, че не са я променили и миналия сезон ни беше добър, пък макар и без големи отличия. Но този сезон не започва много обещаващо и нищо чудно тези съмнения да се върнат. В такава среда никой бизнесмен с всичкия си няма да инвестира 200+ в халфове, които после с новата схема да не са "the right player".  Тилеманс очевидно не е the right player в момента и май за малко отбори е такъв, така че да се изсипят някакви 40-50 милиона за играч, който ще е на пейката и ще прибира заплата няма нужда. Защото освен трансферна сума той ще подпише и договор за поне 150К седмично за поне 4 години, или това са повече от 30 милиона още. И като се поиска друг играч, ще трябва да продадем първо този, а пък той може да се окаже "щастлив в отбора" и "ще се бори за мястото си".

Свиркайте си и така. Скоро Тиаго ще се върне. Мело не е хипер трансфер, но определено е обещаващ. Харви прави вече няколко добри мача. Карвальо се оказа добро попадение. Фабиньо няма да е вечно в лоша форма. Близкото  бъдеще е светло. Пък догодина ще се броят пилците и ще се купува с по-изяснена тактика и по-ясни далечни цели.

1 hour ago, Mar70 said:

Според мен трябва малко да се спрем с нападките в момента. Някои неща трябва да станата ясни. Първото нещо е, че ние търсим профил на играч подобен на Тиаго, защото профил на играч тип Хендерсън имаме 5-ма. Сега, ясно е че Артур не е нещо страшно, но от всички, които ни свързваха на пазара, за мен само той и Де Йонг се доближават до профила на Тиаго. Кайседо е играч на половин сезон и ще струва 50-60 милиона, Тилеманс и Невеш въобще не са този профил. Тилеманс според мен няма да се вземе, защото едно че догодина може да дойде без пари и второ той играе на позицията на Хари, на която позиция ще играе и Белингам ако го вземем догодина. Невеш е нещо смесено между Родри и Фабиньо според мен, а при нас доста хора може да играят така. Трябва халф, който не се гъне под напрежение и не чува стъпки, като вземе топката. В момента в отбора това са Тиаго и Кейта. Нека го видим тоя пичага та тогава ще говорим.

Братле тоя е точно профила на Хендо, нищо общо няма с Тиаго...

И кой точно може да играе подобно на Фабиньо в отбора че не разбрах?

7 minutes ago, Chinaski said:

Братле тоя е точно профила на Хендо, нищо общо няма с Тиаго...

И кой точно може да играе подобно на Фабиньо в отбора че не разбрах?

Анализаторите казват, че Мело е абсолютно копие на Тиаго.

1 minute ago, mitkoa said:

Анализаторите казват, че Мело е абсолютно копие на Тиаго.

Не знам кои са тия анализатори, който съм питал дето го е гледал казва че подава само назад и настрани...не съм чул и за някаква кой знае каква техника...ще видим

6 minutes ago, Chinaski said:

Не знам кои са тия анализатори, който съм питал дето го е гледал казва че подава само назад и настрани...не съм чул и за някаква кой знае каква техника...ще видим

Мой приятел, фен на Юве каза, той е идеален за РЪГБИ, нали там пасовете са задължително назад😀

9 minutes ago, Chinaski said:

https://www.thisisanfield.com/?p=271683