Jump to content

Летен трансферен прозорец 2022/23

baivan
 Share

Recommended Posts

5 minutes ago, paton said:

Баварците давали 30 мил. Ще ги точим за повече, както и да вземем заместник преди Садио да бъде продаден.

Аз си мисля, че Диаз си бе взет точно за мястото на Мане. Но ни трябва и таран. 

Пичове не знам как го виждате това с Кейн..миналото лято нали сити дадоха 100 млн за него и му даваха космическа заплата и не го пуснаха, нашите американски пичове какво по-точно ще предложат. А и Конте се разбра че остава в отбора, защото са му обещали сериозни пари за трансфери, едва ли ще се навие да си пусне най-добрия футболист

Sent from my iPhone using Tapatalk

17 minutes ago, baivan said:

Liverpool have made contact with 25-year-old France winger Ousmane Dembele, whose Barcelona deal expires this summer. (Sport - in Spanish)

Не ми се струва възможен този трансфер. Дембеле е много прехвален футболист. Вярно в БД беше много добър, но в Барса си е пълна дупка. Като добавим голямата заплата и проблемите му с дисциплината, не мисля че ще си вкараме такъв автогол.

47 minutes ago, Stivi_G said:

Не ми се струва възможен този трансфер. Дембеле е много прехвален футболист. Вярно в БД беше много добър, но в Барса си е пълна дупка. Като добавим голямата заплата и проблемите му с дисциплината, не мисля че ще си вкараме такъв автогол.

Скоро бях говорил с фенове на Барса точно за Дембеле и те казаха, че от както Шави е там го е стегнал  и като дисциплина и като игра.

Дембеле е голям риск заради контузиите, дисциплината му Клоп ще я оправи, а и не мисля, че е леке от типа на тия в Юнайтед, агента му беше казал преди време, че закъснявал за тренировки, защото гледал сериали по цяла нощ...

Иначе, според мен ще се купи адекватен заместник на Мане, щом Клоп е говорил с Мбапе значи пари ще има, ясно е, че няма да стигнат за 150 милионна трансферна сума и 500к на седмица за някой, но то май играч с такъв профил няма в момента, изключая Кейн и вероятно някой футболист на Сити.

Знаете ли, кое ще е наистина жалко? Мането да си отиде, а Кейта да остане. А за какво ни е Кейн дузпаджията? И той вече е със залязваща кариера, а и в защита го нема. Та то Сон по пасва за стила на Клоп. 

Бях на мача на Барселона със Севиля и Дембеле беше най-добрият на терена, като трябва да се отбележи играта му в защита. Гонеше си хората, покриваше си зоната, беше бърз, остър в атака. Играч, който би паснал на Клоп от футболна гледна точка. Ама характера му май е някакъв такъв, че май няма място в Ливърпул.

Това за типичния централен нападател го дъвчем тука не от сега.Аз съм убеден, че Клоп дори и да има възможност няма да купи такъв, поне не нападател, който трябва да е титуляр.Това означава сериозна промяна в начина ни на игра, което Клоп няма да направи.

Мането ще си ходи май. 

Само дано не е вярна информацията за Дембеле, че Кейта ще ни се стори като мега трансфер до тоя лигльо.

Между Мане и Салах предпочитах Салах да си отиде май. Сега единствено можем да се надяваме Салах да заиграе по друг начин като го няма Мане. Но не вярвам. По-добър надали ще става, дано поне не е като от януари насам, че трофей ще видим след бая време. 

Дембеле за без пари няма да е чак толкова лоша сделка. Или просто ще е нещо като Балотели, или ще избухне здраво. Ако се навие да не е на някаква космическа заплата, аз съм за такъв трансфер. Почти винаги можеш да си го избиеш, все пак още е само на 25 въпреки непрофесионалното си отношение. 

Той обаче не е от крилата, които доставят 15-20 гола, а по-скоро подава. Диаз и той засега според мен клони по-скоро към тази категория, което означава, че трябва едни 20-25 гола да се намерят отнякъде.

Мане, Ориги, Милнър, Окс, Минамино, сякаш изглеждат сигурни напускащи. Може и още някой да излезе в последствие от основния състав. 

Засега сигурен идващ при нас е младежа Карвальо. 

Очевадно не можем да минем само със заместник на Мане. 

Има световно по никое време следващия сезон, ще има по пет смени, абсурд е да се лишим от широчина в състава. 

Извинявайте, ама съм объркан. Заместник Мане вече има, това е Диаз. Жота също се справя добре на тая позиция. Какъв заместник да търсим?

И впрочем за Дембеле слухове, че го искаме, има отдавна. И не знам защо, но имам много добро предчувствие за него, ако го вземем. Отделно, той ще е заместник на Салах, не Мане. Мисля, че има резон в тия слухове и са истина. Дясно крило ще купим задължително. Ляво имаме в лицето и на Жота, и Диаз. Жота и Фирмино център. В дясно ни е само Салах и евентуално Харви.

Заместник на Салах ще вземем още това лято. Фирмино също ще трябва да мислим как да заместим.

Диаз, Жота, Дембеле....мисля, че това ще е бъдещето...+ още един първокласен нападател.

П.П Не знам защо го повтаряте тоя Нюнез. 1) Има един сезон зад гърба си и е пълна енигма 2) Той е по-скоро ляво крило.

Не знам дали не се споменаваше Мартинез от Интер по едно време. Него + Дембеле и един дефанзивен халф (за Чумени, ама не за спекулираните 80 млн) и по-следващия сезон отново сме основни претеденти за всичко дори и с изброените по-горе напускащи,вкл. Мане. За следващия ще сме претенденти и без нови попълнения.

Диаз, Жота/Фирмино, Салах

Средата имаме ново попълнение в лицето на Карвальо. А и Харви започва на чисто,не знам дали помните но Клоп имаше специални планове за него тоя сезон, ама още в началото го контузиха, а после вече беше късно.

Отзад сме просто железни....

П.П.П Кейта за мен направи приличен сезон и трябва да преподпише. Ако си намали заплатата, може само да допринесе за отбора. Трансферната сума за него не я гледайте, нея отдавна сме я отписали и това ще е така без значение дали ще остане или ще го продадем. Заплатата е важна и ако се коригира надолу....той може да е ценен отборен играч, а за специфични мачове и първи избор.

6 hours ago, kibo1992 said:

Liverpool will only sell Sadio Mané at their valuation, not what an interested club dictates and notably only when a suitable ‘top class’ replacement has been sorted. [Sky]

Поне в това отношение, янките са железни, имам предвид в търговията. Каквото и да става, при евентуална продажба на Мане, последният ще има повече от достоен заместник.

1 hour ago, makedonski said:

Поне в това отношение, янките са железни, имам предвид в търговията. Каквото и да става, при евентуална продажба на Мане, последният ще има повече от достоен заместник.

Не са много играчите в света, които спадат в категорията "достойни", още по-малко са "подходящите" (suitable от англ.), а още по-малко от тях са свободни. 

Предвид че последните 2 месеца, или поне след мача на Етихад, Мане играе в центъра, а Жота на крилото, когато са двамата на терена, се надявам да се търси нападател за центъра. 

Големият въпрос за мен е дали Клоп ще реши да промени тактиката, а и да последва Сити със закупуването на такъв тип футболист или ще продължаваме да упорстваме.

8 minutes ago, Soulmaker said:

Пуснаха слухове, че подготвяме оферта за Сон.

Тук пише, че се е обсъждала оферта за него, но само ако Тотнъм са свършили сезона извън топ 4 и при сегашната ситуация вече няма интерес.

https://www.football.london/tottenham-hotspur-fc/transfer-news/son-heung-min-klopp-liverpool-24093912?_ga=2.127855693.118424355.1653888366-1538572762.1614940171

4 minutes ago, Stojkica said:

Тук пише, че се е обсъждала оферта за него, но само ако Тотнъм са свършили сезона извън топ 4 и при сегашната ситуация вече няма интерес.

https://www.football.london/tottenham-hotspur-fc/transfer-news/son-heung-min-klopp-liverpool-24093912?_ga=2.127855693.118424355.1653888366-1538572762.1614940171

Попадна ми само заглавието в Liverpool Echo. Сега като отворих статията, там пише същото. Отново click bait от страна медията на Pearce...

13 minutes ago, Soulmaker said:

Попадна ми само заглавието в Liverpool Echo. Сега като отворих статията, там пише същото. Отново click bait от страна медията на Pearce...

Echo в един момент ги купи някой и сега май са под една шапка с Daily Mirror,  което означава само едно - пълни цървули, на които не може да се вярва.

7 hours ago, mitkoa said:

Извинявайте, ама съм объркан. Заместник Мане вече има, това е Диаз. 

Повече които ги следя казват, че Диаз не е взет за заместник на Мане и ще се търси някой на мястото на Диаз.

А за Сон това ми даде някаква надежда, че може би пари има и ще търсят  сериозни футболисти.

• Simply Red changed the title to Летен трансферен прозорец 2022/23