Jump to content

10.04.2022 Ман Сити - Ливърпул (ПЛ - 31 кръг)


Препоръчан пост

6 minutes ago, Stivi_G said:

Ако беше някой с по-дълги крака като Ориги, това щеше да е гол, ама Жота...

Ако беше с по дълги крака нямаше централен защитник да го настигне на спринт нашия бързак с гигантската крачка в положението което излизаше сам срещу Едерсон.Или поне да бе подал на Салах ама при Диого думата пас не е в речника.Като е на терена са три отбора.Ливърпул-противника и Жота си е сам за себе си.Слаб мач и за Жота.Освен гола който се очаква да вкара играч за 50 милиона от 4 метра непокрит ,то друго нищо положително и заслужено бе първа смяна днес и не вярвам да стартира в другия мач срещу сити, след днешното поредно представяне.А другия сезон съвсем няма стартира.От идването на Диаз минутите му намаляха и ще върви в тази прогресия.

Link to comment
Сподели другаде

Доста тъпо ми стана предвид резултата. Силно се надявах да излезем много по-мотивирани в началото, а то стана точно обратното. Да, бяхме гости, мачът беше от голямо значение, но не може в първите минути отборът ти да не знае къде се намира. Имах чувството, че всеки един диагонален пас по въздух е 100% заплаха за нашата врата. Робъртсън направи много слаб мач, същото важи и за Мане. Още в първите 10 минути ни надушиха и атакуваха именно от страната на Робо и Мане. Нещо друго, което ми направи впечатление - много опитвахме да ги оставяме в засада. Това си е нож с две остриета срещу отбор като Сити. Да, друго щеше да бъде, ако бяхме били, но това не ни връчва титлата. Има време до края на сезона. Във Висшата лига нищо не е сигурно до последния мач. Надявам се да стане чудо и Сити да сбъркат, а ние да си взимаме трите точки до края. Едно тяхно отпадане от ШЛ би им повлияло психически и шансът да сбъркат се увеличава. Гледаме напред и мачкаме до края.

Link to comment
Сподели другаде

Яд, разочование и всичките синоними по реда изпитвам. Няма да критикувам нищо и никой. Сити са в топ 3 на най-добрите отбори в последните 10 години и сигурно в топ 5 на най-добрите отбори сглобвяни някога(няма значение с пари или не)

А към колегите, които мислят, че сме излезли за равен-мога да кажа, че това е най-нелепото нещо, което съм чел някога

Link to comment
Сподели другаде

1 minute ago, Bellamy said:

 

А към колегите, които мислят, че сме излезли за равен-мога да кажа, че това е най-нелепото нещо, което съм чел някога

И аз съм на същото мнение, интересно ми е дали има повече от 1-2 отбора, които са били на Етихад и са надигравали Сити ( на Пеп) в по-голямата част от мача. 

Link to comment
Сподели другаде

22 minutes ago, S.Gerrard(8) said:

Едно тяхно отпадане от ШЛ би им повлияло психически и шансът да сбъркат се увеличава.

 

Да, но ако е чак на полуфинал от Реал.  /към 4 май/ за да имат повече мачове по-нагъсто, хем и повече ще ги боли, падайки от по-високо, хем ще им предстоят отложени мачове на гости  срещу Ууувс, после УХ, домакини на Новия Нюкасъл, а също имам и надеждичка когато гостуват на вече подобрения Лийдс да загубят точки, вече се е случвало.

 

Но при всички положения ДЪРЖА първо да ги отстраним в събота от ФА и ако е рекъл Господ и в Париж, стига те да се класират.

 

Link to comment
Сподели другаде

38 minutes ago, S.Gerrard(8) said:

Още в първите 10 минути ни надушиха и атакуваха именно от страната на Робо и Мане.

Аз друго видях, предимно  от другата страна ни атакуваха, даже след ранния жълт на Робо, от другата сякаш идваха повечето техни опасности

Link to comment
Сподели другаде

10 minutes ago, baivan said:

 

Да, но ако е чак на полуфинал от Реал.  /към 4 май/ за да имат повече мачове по-нагъсто, хем и повече ще ги боли, падайки от по-високо, хем ще им предстоят отложени мачове на гости  срещу Ууувс, после УХ, домакини на Новия Нюкасъл, а също имам и надеждичка когато гостуват на вече подобрения Лийдс да загубят точки, вече се е случвало.

 

Но при всички положения ДЪРЖА първо да ги отстраним в събота от ФА и ако е рекъл Господ и в Париж, стига те да се класират.

 

Те ако не отпаднат от Атлетико, все си мисля, че от Реал ще отпаднат на едно 75%. Реал са много силни в ШЛ, независимо в каква форма са. Бензема е във формата на живота си. Надеждата ми е в Уулвс, УХ и Стиви. 

Link to comment
Сподели другаде

Лийдс също влязоха във форма след махането на Биелса. 
 

Спорес мен и двата отбора няма да си вземат всички мачове докрая, въпросът е кой ще сгреши фатално повече пъти. 
 

 

Link to comment
Сподели другаде

Ако се стигне да се надяваме на Стиви и  Вила в последния кръг, няма да стане.

Желание ще имат, но само голо желание не стига, дори може да прегорят преди мача.

Ето че наредиха 4 загуби.  Малко по-голям шанс ще имат  Уотфорд с Дядото.

 

Е, все пак удавник и за сламка се хваща.

 

Link to comment
Сподели другаде

4 minutes ago, baivan said:

Малко по-голям шанс ще имат  Уотфорд с Дядото.

Бай Иване, има по-голям шанс участничките в Ергенът да имат IQ над 150 отколкото Уотфорд да вземат нещо на Сити

Link to comment
Сподели другаде

Просто нямахме средна линия. Само с Тиаго толкова. Нетипично слаб мач за Фабиньо, този човек прави по един слаб мач на сезон и това се падна точно днес. По притеснителна е формата на Хендо, напоследък изобщо не е в час, а още по лошото е че няма адекватна смяна. За мен Салах и Мане направиха много солиден мач, през целия мач търчаха като луди от атака в защита и обратно, покриваха адски много Трент и Робо, страхотно себераздаване и от двамата.

С оглед подхода от първото полувреме да играем с високо изнесена защита, лошите опити за изкуствена засада и начина да изнасяме топката на крак от вратаря през защитата при положение че Сити ни пресираха с 4 човека е цяло чудо, че на почивката все още бяхме в мача. Второто вече стояхме доста по добре и равностойно, като в големи моменти дори бяхме по добрия отбор. Някак си резултата е справедлив и заслужен, искаше ни се да спечелим, но за жалост ще трябва пак да се молим. Аз не виждам Сити къде могат да сбъркат освен с Уулвс и УХ, мачовете си у дома ще ги вземат с разлика, както и гостуването на Лийдс. Същото мисля и за нас, освен с Тотнъм не виждам къде другаде бихме имали проблеми.

Link to comment
Сподели другаде

Абе все има къде да сбъркат, както и ние. То 14 точки не се топят толкова лесно в каквато и форма да си, то съперника ти е позволил. Освен двата мача, този със Светците също бе им е 100%. Има няколко отбор срещу които играят трудно, въпреки че ги превъзхождат в почти всеки показател. 

Това с което ни превъзхождат са халфовете. От там идва и предимството, което се изразява в повече голови положения. Фабиньо направи един от рядко слабите си мачове, загуби доста топки, в някои ситуации закъсняваше, така се създадоха повечето голови положения включително и головете им. Тиаго може да е много оплюван, но беше на висота. Успя да спре една опасна контра атака първото (ако не се лъжа след грешка на Фабиньо) без дори да си изкара жълт картон. 

В атака според мен сме си много добре. Стига да запазим Салах, то в 3ката сме много силни. Проблема е, че почти нямаме халфове на високо ниво. Когато с някои колеги го казваме винаги излаза някой да ми изброява количество, ама ние за друго питаме. Ако Сити нямаха такова превъзходство в средата, мача го губеха. Просто Де Бройне и Родри са най-добрите на позициите си в момента.

Link to comment
Сподели другаде

Като преспах сега си чилвам. Не е лошо равенството. Гледам хайлайтс и головете на Сити са просто "блях". Не изработени. В събота трябва да измислят нещо нашите и ще го направят.

Link to comment
Сподели другаде

Жалко, че не успяхме да ги бием! Беше ясно, че трудно ще ги надиграем, особено на техен терен. Въпреки това, нашите момчета се опитаха. Е, двама-трима не бяха на топ ниво, но и противника е много силен! Сега, за съжаление, вече не държим нещата в собствените си ръце. Шансовете са 65-35% в тяхна полза! Трябва да се молим, ситите да сгрешат някъде. А в същото време, ние трябва да сме повече от безгрешни! Дано стане! Ще е хубаво, Сити да отстранят Атлетико и да продължат напред в ШЛ. По този начин, ще има къде да раздвояват усилията и вниманието си!

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Dacheff said:

по време на първото бях на шибаните тунели на Витиня.

 

Аз се чудих защо отбора ни игра като в тунел през първото полувреме, а то какво било  🙂 

 

Дачка, за полуфинала в събота никакви тунели или мазета братче. 

Бъди някъде  високо-високо над града (ситито) и ще ги отстраним.  

Link to comment
Сподели другаде

Ама който е очаквал да идем на Етихад и да гледаме същия мач като с Бенфика няма да е лошо да потърси медицинска помощ. Тоз или онзи бил слаб, играеш толкова, колкото съперника ти даде. Лошите се движеха много близо едни до други с топка в крака, какво да направи Фабиньо? 

Сити от поне година печелят всеки мач, в който поведат. Това е невероятно постижение за тях, но също толкова важно за нас, че не им позволихме да бият.

 

Link to comment
Сподели другаде

Абе, така ли ми се струва, или въобще не успяхме да изкараме тактически фалове от тях или някакви грубости - говоря като за такова дерби. Сити всеки мач по-труден мач, а и не само, си изкарват картони, спират доста атаки с фал. Вчера им спестиха само на Де Бройне 100 % жълт за грубо влизане. Само един картон им изкарахме, докато те на нас 4. Ние бяхме тия с много повече тактически фалове и като цяло по-грубите влизания. Арнолд се размина с картон за тактически фал, Фабиньо си беше за директен червен в онова влизане.

Чувството след мача е, че не ги затруднихме достатъчно. Поне резултатът спрямо играта е доста добър за нас. Надявах се на повече.

Ех, тъпите Атлетико, ако бяха извадили парите за Бернардо лятото , Ситито тоя сезон щяха да са зад нас с провала Грийлиш за 100 млн...

Link to comment
Сподели другаде

Не гледах мача, после головете изгледах. Доколкото видях нито те са ни разпрали, нито ние тях. Сипят се критики към Фабиньо, Робъртсън и Арнолд... Сещам се за един мач РеалМ- Барселона преди около 10 години, мисля че беше един от онези четири поредни "класикос" през Април 2011-а. Та във въпросния мач Гуардиола си беше запрял бековете да не минават централната линия, за да озаптят фланговете на РеалМ.  На цял свят е ясно, че ние атакуваме  много чрез бековете (не е ядрена физика, само да се видят асистенциите на Сашко и става ясно) така че не е чудно да е имало специален прийом за приковаване вниманието на нашите бекове. Гледам се тюхкате за диагоналните центрирания на МС - в последно време ми прави впечатление, че това се превръща в основно оръжие в атакуващ план за много отбори. Вторият гол на Бензема на моста стана след точно такова центриране на Модрич, голът на Хаверц във вратата на Куртоа беше подобен.. а пасът на Арнолд към Диас преди втория гол в Лисабон? Явно има една празнина в защитен план, която много треньори се опитват да ескплоатират докато могат. Прилича на zero-day  exploit  в момента.

За мача - имахме лекинко предимство предвид предстоящите срещи от ШЛ, но пък то беше неутрализирано от фактора домакинство.

Искам МС в Мадрид да стигнат до дузпи. Ако продължат, то да се изморят на макс преди Събота, ако пък отпаднат, то да ги боли, че са отпаднали след дузпи, белким това доведе до разконцентриране и повече грешки.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...