Jump to content

13.04.2022 Ливърпул 3-3 Бенфика (ШЛ - 1/4 финал)


Препоръчан пост

Голямо шоу на Анфийлд. Неутралните зрители са доволни. Тоя Дарвин веднага да се купува! В играта сме . Надявам се в Париж да играем с Реал имаме да им връщаме за 2018!

Link to comment
Сподели другаде

Дарвина си вкара всяко положение. Да го вземаме. Ако се научи и да играе по-добре с топката както Клоп е научил едно време Левандовски ще е перфектно.

Нашият мач в сравнение с Атлетико-Сити беше приятелски.

Link to comment
Сподели другаде

Те тия колкото пъти ритнаха, толкова пъти влезе. Не знам как успяваха да бъдат толкова фронтални при излизанията зад защитата ни. Свикнахме вече да си гризем ноктите с този стил на игра, обаче обикновено противниците минават през фланговете или поне диагоналите. Днес направи ни разцепиха.

Link to comment
Сподели другаде

Както писахте преди мача,това беше последният мач за сезона в който можехме да допуснем лигавщини.Ами , дано да сме се наиграли щото срещу на  Емери паркираните автобуси и игра на контра няма да ни е хич лесно( дано да греша)

 

Link to comment
Сподели другаде

  • Simply Red changed the title to 13.04.2022 Ливърпул 3-3 Бенфика (ШЛ - 1/4 финал)
38 minutes ago, Mar70 said:

Аз също искам да подчертая какво нещо са медиите. Дарвин Нунез в момента въобще не е по - слаб от Холанд. Единия обаче ще струва 2-но по - скъпо от другия.

Това как го разбра от тоя мач? Или от португалското?

Link to comment
Сподели другаде

За неутралния зрител стана готин мач. За нас като фенове на ЛФК - несериозно отношение от страна на отбора. За малко беше да стане 3:4 (онова спасяване на Алисон след волето на Нунеш в долния ъгъл) и да треперим до края, след като сме водили в общия резултат с 6:2. Щеше да е абсурдно. Искрено се надявам, че това беше плод на подценяване вече, но въпреки това - Бенфика да ти излизат на толкова чисти позиции и всеки удар към вратата им да е гол. Еми не, не е ОК.

Link to comment
Сподели другаде

42 minutes ago, Dacheff said:

За неутралния зрител стана готин мач. За нас като фенове на ЛФК - несериозно отношение от страна на отбора. За малко беше да стане 3:4 (онова спасяване на Алисон след волето на Нунеш в долния ъгъл) и да треперим до края, след като сме водили в общия резултат с 6:2. Щеше да е абсурдно. Искрено се надявам, че това беше плод на подценяване вече, но въпреки това - Бенфика да ти излизат на толкова чисти позиции и всеки удар към вратата им да е гол. Еми не, не е ОК.

Мен пък ме дразнят такива коментари в смисъл, че някак обиждат играчите. В случая става въпрос за две неуспешни засади, които бяха плод на всичко друго, но не и подценяване или несериозно отношение. 

 

Броят на положенията на двата отбора беше в голяма полза за Ливърпул. Както в повечето мачове по принцип с изключение на Етихад онзи ден. 

Link to comment
Сподели другаде

58 minutes ago, Chinaski said:

Това как го разбра от тоя мач? Или от португалското?

 Разбрах го от това че има 6 гола в 10 мача в ШЛ срещу отбори като Ливърпул,  Барселона, Байерн и Аякс, и при положение че играе за Бенфика, а не за Борусия.

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, Toshko_Afrikanski said:

Мен пък ме дразнят такива коментари в смисъл, че някак обиждат играчите. В случая става въпрос за две неуспешни засади, които бяха плод на всичко друго, но не и подценяване или несериозно отношение. 

 

Ами Бенфика на Анфийлд да те вкарат в страх, при все че си водел с 4 гола общо в двубоя - ако това ги обижда играчите, не мога да помогна. Я си представи, че беше станало 3:4 и треперехме при всяка атака последните 10-ина минути. Двете неуспешни засади са плод на нещо, на някаква грешка. Тази грешка може да е от подценяване, несериозно отношение или неадекватна реакция. Аз лично казах, че се надявам да е от подценяване, защото при по-важни мачове няма да го има. Защото ако е от друго, ще треперим още доста пъти така.

Link to comment
Сподели другаде

Клоп каза, че тази защитна формация не е играла никога заедно.   Пробвали предния ден за двайсетина минути на тренировка, видели , че се получава и решили да излязат така.

Уж всеки удар гол, пък в същото време се отчита спасяването на Алисон.

Този мач напомня онова 5:4 между МЮ и РеалМ на ОТ. За 20 минути Бенфика трябваше да ни вкарат 4 гола без да допускат такъв. Няма начин.

Преди мача казах на един колега, че ако Ливърпул вкара първи мачът приключва.  Къде ти Бенфика ще вкара 3 безответни гола на Анфийлд...

И то само за да докара мача до продължения. За.би тая работа!

Починахме добре, поразкършихме се и сме готови за Събота. МС играха почти 105 минути. И се кюскаха и се контузиха.

Link to comment
Сподели другаде

Няма нужда да сме толкова критични. Даде се почивка на повечето титулярите и излазохме все едно играем 3ти кръг за ФА срещу Престън. Но предвид резултата от предния мач и домакинството снощи, беше оправдано. Трудно щяха да ни бият с 3 гола разлика да ни елиминират. 

 

И аз мисля, че Дарвин има клиничен финишинг. Не съм му гледал други мачове и нямам наблюдения, но има всички качества да стане страхотна 9ка. 

Link to comment
Сподели другаде

Няма толкова какво да се разсъждава върху тоя мач, продължаваме на полуфинал, Клоп си направи ротациите, доста приятен за гледане футбол и от двата отбора.Бенфика много добре движат топката и успяват да намират празни пространства, ама както посочих и в коментарите по време на мача нямат достатъчно класа за нещо повече.Ако имаха, надали Клоп щеше да излезе с такъв състав.В отбрана си личеше, че няма никакво сработване и затова получихме три гола.Гледаме към Виляреал, като си мисля, че там ще се получи доста тегав сблъсък.

Иначе тоя Дарвин ли е, Нютон ли е ми направи най-голямо впечатление от Бенфика и в двата мача.Има футбол в момчето.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...