Jump to content

03.05.2022 Виляреал 2-3 Ливърпул (ШЛ - 1/2 финал)


Препоръчан пост

Ливърпул- валидол алкохол и още нещо. Финал! Аз лично искам "балета" пепа ми е неприятен на "тъча" плюейки . Анчелоти ни е сърбал попарата. Напред към 7.мата! Наздраве!

Link to comment
Сподели другаде

Показахме нужната класа и обърнахме без проблеми мача. Поздравления за Виляреал и Емери наистина надхвърлиха своите възможности. Наистина както каза един колега Клоп преобърна психиката ни като фенове. На полувремето бях абсолютно спокоен и уверен, че ще обърнем мача, че даже заложих и една прилична сума пари на 13 коефициент. На финала си пожелавам Реал Мадрид и нека по-добрия победи. Мисля, че след този развой на събитията Висшата лига донякъде ще бъде жертвана и Клоп ще ротира доста състава в оставащите мачове. 

Link to comment
Сподели другаде

Клоп май нещо не харесва новата песен за него и им беше казал "скъсайте нервите на феновете през първото полувреме, па второто ше ги обърнем".

Link to comment
Сподели другаде

На финала сме! Честита победа! Естествено, нямаше как да минем, без типичните за нашия отбор емоционални състояния. Но, това е Ливърпул!!! Нещата при нас, никога не са спокойни, сиви и монотонни. Въпреки всичко, дори и при 2-0, просто не вярвах че ще се случи немислимото и ще отпаднем. Сигурен съм, че и огромното болшинство от членовете на форума, са на това мнение. Получи се така, че Виляреал изиграха хай-силното си полувреме, за последните пет години! А ние, най-слабото си такова, поне за този сезон със сигурност. Беше ми ясно, че испанците няма как да продължат с това високо темпо и яростна преса през цялото време. Това изисква страшно много тичане, а те и да искат, не могат да играят така. Дори ние, не играем така през цялото време! И нещата, логично си дойдоха на мястото. Сега, някои от нашите, не играха много добре. Други пък, направо разочароваха (Жота например). Но, целта е изпълнена и победителите не ги съдят. Финала в Париж, е чак на 28 май и дотогава има да се случват много неща! Чакаме мача довечера и да видим там какво ще стане (твърдо искам Реал).

Link to comment
Сподели другаде

Аз искам да обърна внимание на един факт, който за мен говори за може би недобре свършена работа от щаба. При жребия в началото на мача Ван Дайк остави Албиол да избере на коя врата да започнат и испанецът избра тази на която вече беше застанал Алисон. Не ги знам дали винаги избират тази врата както ние правим с КОП-а или просто е било моментна импровизация. По време на мача направи впечатление, че наказателното поле, защитавано от Ливърпул през първото полувреме беше подгизнало и имаше едва ли не локви. Не знам дали е било предварително замислен план или импровизация, възползваща се от невижданите дъждове във Валенсия. Фактите са, че всичките пет гола паднаха в тази врата.

Не знам дали някой си мисли, че Емери е надиграл тактически Клоп, но аз съм на мнение, че беше перфектна тактика да си оставиш game-changer-a резерва. Ако Диас беше титуляр при играта и нагласата, показани през първото полувреме, да вкараш Жота на почивката нямаше да раздвижи почти нищо.

Quote

"I told [the analysis team] to find one situation of how we did it right in the first half and [assistant manager] Pete Krawietz said he couldn't find any. It was clear, the start was difficult for us to take.

 

Link to comment
Сподели другаде

А тук имаше някакви съмнения дали Диас бил достатъчно добър, защото нищо не показал като играе срещу нас. Аз го следях още на Копа Америка и видях страшен играч в него. Снощи промени мача. Много е важно да имаш такива експлозивни играчи като опция от пейката, макар че според мен скоро ще е пълен титуляр.

Link to comment
Сподели другаде

Първото полувреме бяхме  ludere causa ludendi.  За неосведомените ще преведа: Докато умните се наумуват, лудите се налудуват.

Умните:

Jurgen-Klopp-with-Liverpool-coaches-Pete

 

Лудите: 

well,  по цвета ще ги познаете.

Link to comment
Сподели другаде

Много лошо започнахме, но второто полувреме беше вихрушка. Тъпо е да се търсят кусури в Диаз, ама онази ножица ако беше я изиграл с глава, според мен мача щеше да свърши доста по-рано.

Довечера каквото дойде, и двата отбора можем да бием, ако играем нашата си игра. Все пак предпочитам Реал, защото съм сигурен, че игрово можем да доминираме над тях, докато със сити пак ще си такова таковата. Но пък точно този английски финал, точно тези два отбора, би бил черешката на този сезон.

Link to comment
Сподели другаде

Диаз направи Мането много по-силен този сезон. Мането минава в средата, когато Диаз играе, докато с Жота нещата не се получават за Садио. Миналия сезон Мане беше в тотална дупка, а сега си върна чувството към гола. 

Link to comment
Сподели другаде

25 minutes ago, zigfridson said:

...докато с Жота нещата не се получават за Садио. .

Който е играл дори и с пряители знае колко е лесно да играеш с някой която я може и как е с някой който го влачиш на боксир.

Диаз му трябва още малко да свикне с отбора и лигата и ще бъде звезда.Аз също се надявам на Дарвин да дойде при нас.Напрво като мокър сън ми е този.

При подписване на договори на Салах и Мане + Дарвин и Диаз то петия Избор Жота няма да пречи много.

Фирмино ,минамино и Ориги изглеждат че ще си ходят.Едиствено може да оставят Фирмино да доиграе договора ,но това ще е от лоялност и лиспа да добра оферта, а не защото ще е в полза на отбора за другия сезон с голямата си за нашия отбор заплата(4-ти по заплата е).

За Diogo José Teixeira da Silva, няма какво да се каже повече от това че му благодаря за страхотното второ полувреме което изигра вчера.Успя да изчисти грешките от първото и второто не ги допусна (нито една).Мисля че позицията която зае второто му приляга и там най-помага на отбора.Това което направи португалеца през второто полувреме бе ключовo за победата вчера. 

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, J.N.K. said:

...точно този английски финал, точно тези два отбора, би бил черешката на този сезон.

Не съм съгласен с това.  За всички фенове по света и у нас  "черешката" е Реал - Ливърпул.

Отбор без спечелена КЕШ/ШЛ, без Купа на УЕФА/ЛЕ,  с единствен спечелен финал за КНК през 1970 и то с/у Гурник Забже  🙂

1970_European_Cup_Winners'_Cup_Final_log

не може да бъде дразнител за феновете или рекламодатели и ТВ.  Съвсем друго си е Кралския клуб с 13 КЕША и още много други.  

Link to comment
Сподели другаде

11 minutes ago, vencifcl said:

Май сме били първият отбор който печели всичките си гостувания

 

Байерн преди 2 години спечелиха турнира със 100% победи, така че те са го постигнали това вече, макар и при извънредни обстоятелства (четвърт- и полуфиналите бяха на неутрален терен в 1 мач).

Link to comment
Сподели другаде

Просто УОУ.

Не знам какво да кажа. Спечелена Карабо къп, финал на ФА, финал на ШЛ и люта битка за ВЛ - УОУ.  Колко е вълнуващо за нас феновете, всеки мач от преди 2-3 седмици до края е финал в пряк или преносен смисъл. 

За мача мога само да кажа, че един фен на Барса ми каза -  Спокойно второто ще излезете и ще ги биете, този отбор на Ливърпул не губи мачове така. 

И да не забравяме така важният гол на Алисон Бекер без който нямаше да сме на финал 🤩

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, nikiniki said:

Който е играл дори и с пряители знае колко е лесно да играеш с някой която я може и как е с някой който го влачиш на боксир.

Диаз му трябва още малко да свикне с отбора и лигата и ще бъде звезда.Аз също се надявам на Дарвин да дойде при нас.Напрво като мокър сън ми е този.

При подписване на договори на Салах и Мане + Дарвин и Диаз то петия Избор Жота няма да пречи много.

Фирмино ,минамино и Ориги изглеждат че ще си ходят.Едиствено може да оставят Фирмино да доиграе договора ,но това ще е от лоялност и лиспа да добра оферта, а не защото ще е в полза на отбора за другия сезон с голямата си за нашия отбор заплата(4-ти по заплата е).

За Diogo José Teixeira da Silva, няма какво да се каже повече от това че му благодаря за страхотното второ полувреме което изигра вчера.Успя да изчисти грешките от първото и второто не ги допусна (нито една).Мисля че позицията която зае второто му приляга и там най-помага на отбора.Това което направи португалеца през второто полувреме бе ключовo за победата вчера. 

Колега стига с този Жота, вече иде на спам това и ще бъде наказвано. 95% от мненията ти са за него в различни теми. 

Ай стига. 

Link to comment
Сподели другаде

  • Simply Red changed the title to 03.05.2022 Виляреал 2-3 Ливърпул (ШЛ - 1/2 финал)
  • S.Gerrard pinned this тема
  • S.Gerrard unpinned this тема

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...