Jump to content

07.05.2022 Ливърпул 1-1 Тотнъм (ПЛ - 35 кръг)


Препоръчан пост

2 minutes ago, oZZy said:

Даже не мога да се сетя освен за мачовете с Челси да ме е яд за някой мач.

Брайтън и Брентфорд. Едните се върнаха в мача със случаен гол, после си заслужиха Х-а. Срещу другите Салах беше 1/3 сам срещу вратаря. Като беше в такава ситуация точно преди изравнителния гол за 3:3. Ако беше направил 2:4 щеше да е съвсем друго.

Link to comment
Сподели другаде

4 minutes ago, Stojkica said:

Брайтън и Брентфорд. Едните се върнаха в мача със случаен гол, после си заслужиха Х-а. Срещу другите Салах беше 1/3 сам срещу вратаря. Като беше в такава ситуация точно преди изравнителния гол за 3:3. Ако беше направил 2:4 щеше да е съвсем друго.

Ок, ти си сигурно по-млад, повече помниш от мен, ама това са си нормални мачове. Такива каквито и Сити имаха за да може да им стопим преднината. 

Link to comment
Сподели другаде

Абе истината е че тия Сити са машини, захапят ли кокала няма пускане, няма напрежение, няма отпускане...ще направят пак ебаси поредицата от победи, все един път трябва и малко карък да ги удари няма как все да ни я измъкват под носа...я с точка, я с две, догодина ще я вземем ние. Сега единствения шанс да им натрием носа е да спечелим ШЛ.

Link to comment
Сподели другаде

26 minutes ago, oZZy said:

Такива каквито и Сити имаха за да може да им стопим преднината. 

Имаха, ама не свириха дузпа за Евертън, свириха им леки дузпи с Уулвс и Арсенал. Като сложиш и нашия мач с Тотнъм, където ни изядоха 2 точки и стават много трудни за гонене заради ето това:

22 minutes ago, Chinaski said:

Абе истината е че тия Сити са машини

Голът на Де Бройне срещу нас на Анфийлд, автоголът на Матип в мача на Етихад бяха и голяма доза късмет. Сгъстяването на програмата, което ВЛ ни натресе няколко пъти през пролетта не помогна. Общо взето всичко нефутболно, което можеше да повлияе отиде в тяхна полза. Точно затова съм напълно съгласен с теб за ето това, като единствено не съм съгласен с детайлът, че за мачовете с Брайтън и Брентфорд не можем да се ядосваме:

42 minutes ago, oZZy said:

Аз лично от това представяне през този сезон няма как да съм недоволен.

 

Link to comment
Сподели другаде

Ние имаме вина за две неща. Първо, че допуснахме разликата със Сити да стане 13/14 точки Януари (заради горе изброените няколко мача) и втората, че при директния мач не играхме за победа. Беше, ясно че много трудно Сити ще сбъркат повече пъти от нас до края и трябваше да влезем в мача "всичко или нищо". Хикса само подхрани някакви надежди, но ни остави в губещата позиция. И малко така се получава, че се обезценява труда на отбора втория полусезон, защото дали ще си 2ри с 1-2 точки или 7-8, все си втори. Получи се нещо като да губиш на полувремето с 2/3 гола, да изравниш, но да не направиш пълния обрат и накрая да загубиш с дузпи. Пак силно представяне, но без щастлив край. 

Но независимо от казаното до момента сезона си е повече от успешен за нас. Вече спечелена КЛ и предстоящи финали за ФА и ШЛ са си голям успех. 

Link to comment
Сподели другаде

  • Simply Red changed the title to 07.05.2022 Ливърпул 1-1 Тотнъм (ПЛ - 35 кръг)
3 hours ago, oZZy said:

Ок, ти си сигурно по-млад, повече помниш от мен, ама това са си нормални мачове. Такива каквито и Сити имаха за да може да им стопим преднината. 

Ми не е нормално да водиш 2:0 като домакин на Брайтън и да допуснеш изравняване, че можеха и да ни бият.Другия мач, в който изпуснахме два гола преднина беше гостуването на Челси.Аз лично не помня Сити тоя сезон, а и предния да са повели с 2 гола и да загубят точки.Ако бъркам някой да ме поправи.Точно такива дребни неща правят разликата в точките.

Link to comment
Сподели другаде

Много показателно! То само в една ситуация Диаз е на добра позиция. Защо Салах не подава, защо я бие, сега пък защо не подава на точно определен съотборник.  Тази наука се нарича официално " Подволателизия".

Link to comment
Сподели другаде

8 minutes ago, svivcv said:

Много показателно! То само в една ситуация Диаз е на добра позиция. Защо Салах не подава, защо я бие, сега пък защо не подава на точно определен съотборник.  Тази наука се нарича официално " Подволателизия".

Не мога да се съглася. Салах колкото гола е вкарал при престоя си с нас, поне толкова е и окепазил взимайки егоистични решения да не подава на човека в по-добра позиция.

Не се търси под вола теле тук, все пак си гледаме всеки мач на отбора и знаем кой какво прави. Да - Мо вкарва много и ни е носил на гръб самолично, макар и сега е да е поизвехтял, но често лишава от отбора от попадение неподавайки топката на този, който се вижда и от Луната.

Особенно логично е да се позамисли малко за асистиране при положение, че откак отпадна от Африканските турнири, финали, световни го играе на стари лаври.

Link to comment
Сподели другаде

По-добре да не им се бъркаме...те така са свикнали да играят и ако някой подаде на другия ще бъде пълна изненада и не се знае дали ще успее да се продължи атаката,както ние искаме!!!

Link to comment
Сподели другаде

14 hours ago, flyhorse0906 said:

То па щото Диаз е от най-подаващите.Да не говорим за Мане.Салах тоя сезон има 15 асистенции, Мане има две.

Стига с тия цифри. В мача с Тотнъм само имаше 3-4 ситуации, в които Салах се излакоми абсурдно и вероятно ни спести победата. Ако ще 50 асиста да има, като ти осере решаващ мач, все тая, че е направил 2 асиста при 6:0 над Лийдс. 

Link to comment
Сподели другаде

23 minutes ago, Dacheff said:

в които Салах се излакоми абсурдно

Между другото има паралелна вселена, в която анализаторите има вероятност да са казали на Клоп, че в дадени ситуации Салах има най-голяма вероятност да вкара гол и нашият любим мениджър да е дал подобни инструкции на египтянина.

Послепис: имаше един анализатор(с такова образование, мисля, че в Кьолн завършил) в Диемата, който гостува на един мач на ЛФК в шампионския сезон точно, когато пак обвиняваха Салах, че не подава(тогава на Мане и Фирмино) и разни такива. Та обясни(не знам откъде имаше инфо с цифри) много просто и логично защо отборът се стреми Салах да завършва ситуациите.

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Toshko_Afrikanski said:

Между другото има паралелна вселена, в която анализаторите има вероятност да са казали на Клоп, че в дадени ситуации Салах има най-голяма вероятност да вкара гол и нашият любим мениджър да е дал подобни инструкции на египтянина.

 

Убеден съм, че това Салах да стреля през трима човека е дадено като инструкция пред това да подаде на Диаз, който е сам до вратата. Даже имаше ситуация с двама на позиция, в която Салах се завря през трима и би, като разбира се шутът му бе блокиран.

Също така ще изразя мнение, че откакто се върна от АФКОН Салах и стана още по-лаком, му намаля драстично головата сметка. От февруари има 6 гола във ВЛ и 1 в ШЛ, преди това има 16 във ВЛ и 7 в ШЛ. А до преди АФКОН играеше по-отборно.

Link to comment
Сподели другаде

6 minutes ago, Dacheff said:

Убеден съм, че това Салах да стреля през трима човека е дадено като инструкция пред това да подаде на Диаз, който е сам до вратата.

Предполагам си искал да каже, че не е дадено като инструкция. За конкретните ситуации е ясно, че е по-добре да подаде, две мнения няма, но повярвай нещата не са толкова прости и лесни, колкото изглежда на екрана или поне това е моята гледна точка. Играл съм с хора, които като получат топката, единствената им мисъл е просто как да завършат и лично на мен ми е много по-лесно да играя с такива.

С други думи с лек риск да се повторя, но когато знаеш, че можеш да я вкараш и когато имаш зелена светлина за това, опитваш и се надяваш да влезе точно, защото ти имаш по-голям шанс да вкараш от неизгодна позиция, отколкото някой друг било и в по изгодна, тва е.

Link to comment
Сподели другаде

45 minutes ago, Toshko_Afrikanski said:

Предполагам си искал да каже, че не е дадено като инструкция.

Иронично го написах. Иначе съм съгласен с теб, че на терена е много различно от телевизора. Все пак ние гледаме през камери над терена и виждаме супер кой къде е. Един играч НА терена невинаги може да се ориентира, особено като е забил главата в топката, за да я пази от влизащите му защитници. Но при Салах това е системно и твърде често повтарящо се, за да е случайно.

Link to comment
Сподели другаде

On 11.05.2022 г. at 9:37, Dacheff said:

Стига с тия цифри. В мача с Тотнъм само имаше 3-4 ситуации, в които Салах се излакоми абсурдно и вероятно ни спести победата. Ако ще 50 асиста да има, като ти осере решаващ мач, все тая, че е направил 2 асиста при 6:0 над Лийдс. 

Не ми се занимава да проверявам, за това подчертавам, че това е мнение, базирано на субективна преценка,

но Салахчето почва да подава след като вкара гол. Не че преди това не подава, но по - скоро предпочита да завършва. 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...