Jump to content

14.05.2022 Челси - Ливърпул (ФА Къп - Финал)


Препоръчан пост

  • S.Gerrard unlocked and pinned this тема

Тоя мач да го вземем пък после ще мислим как ще играем срещу светците - там очаквам едвам да ходим. Ако не го вземем се обезсмисля целият напън за тая мизерна купа.

Тук има много въпросителни - Матип или Конате, Коцето или Робо, кой ще е в центъра до Хендо и Тиаго, и в нападение до Салах и Мане. Фирмино е интересно също дали няма да почне.

Link to comment
Сподели другаде

14 hours ago, Dacheff said:

Ако Челси вземат тоя финал и после паднем от Реал, то реално Челси ще са имали по-успешен сезон от нас. На хартия говоря. 

При това са и Световни клубни шампиони!

Играем срещу много добре организиран отбор с богат опит в елиминациите. 

Едвам ги бихме за Лимонада купата, сега е ред да ги бием за Бирената купа,

а в Париж Реал за купата на френския Коняк 🙂  

 

Link to comment
Сподели другаде

Fabinho will miss the FA Cup final vs. Chelsea on Saturday and Liverpool's last two Premier League games after suffering a hamstring injury vs. Aston Villa, reports Paul Joyce

Стана тя една.. Поне за Париж ще е готов и отпочинал. 

Ще гледаме Хендо, Таиго и Кейта( ако е здрав) иначе ВЕЧНИЯТ МЛАДЕЖ. 

Link to comment
Сподели другаде

Този сезон не можахме да ги бием в нито един от 3те мача в редовното време. За суперкупата преди 3 години пак стигнахме до дузпи. И сега не очаквам лесен мач. Важното е да с щастлив край!

Link to comment
Сподели другаде

Мисля, че Хендо ще се справи на позицията на Фабиньо, все пак е играл доста пъти там, но ме притеснява кой ще е третия халф. Ако е Кейта или Милнър добре, но имам страшното усещане, че може да е Окс.

Link to comment
Сподели другаде

19 minutes ago, J.N.K. said:

имам страшното усещане, че може да е Окс.

Абсурд. Клоп го е зачеркнал с големия Х и като гледам лятото е пътник. Той сигурно не помни откога не е попадал в групата за мача, сега изведнъж да го пуснат титуляр - няма как да стане.

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Stojkica said:

Абсурд. Клоп го е зачеркнал с големия Х и като гледам лятото е пътник. Той сигурно не помни откога не е попадал в групата за мача, сега изведнъж да го пуснат титуляр - няма как да стане.

И аз мисля, че Окс не попада в сметките вече, но имам такова усещане. Съжалявам, че го възпроизведох с клавиатурата си и не си го запазих за себе си.

Link to comment
Сподели другаде

5 hours ago, J.N.K. said:

И аз мисля, че Окс не попада в сметките вече, но имам такова усещане. Съжалявам, че го възпроизведох с клавиатурата си и не си го запазих за себе си.

Е нищо де, аз те успокоих :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

То е интересно през следващите сезони какво ще става с Харви и особено с Къртиса. След като Кейта е пред тебе като избор значи не са много добре нещата.

Link to comment
Сподели другаде

3 hours ago, oZZy said:

То е интересно през следващите сезони какво ще става с Харви и особено с Къртиса. След като Кейта е пред тебе като избор значи не са много добре нещата.

Според мен наем другата година и след това продажба.

Link to comment
Сподели другаде

😄😀😆

https://www.facebook.com/photo?fbid=10224940190510255&set=a.10203383608209170

Ами това  е положението  и разбира се ПОБЕДА!!!

Времето за можебита, обачета и акота -свърши!

Време е за сериозна шампионска жътва!!!

Да бъде!❤️

 

Link to comment
Сподели другаде

След като си им върнахме на Челси в купата на лигата за изгубения финал през 2005, сега е редно да си  го върнем и във ФА къп за изгубения ни финал от тях през 2012 и да се изравним във финалите. 

Link to comment
Сподели другаде

програмата за мача преди Първата ни спечелена ФА купа  / след два загубени финала /

1965_FA_Cup_Final_programme.jpg

 

За/от Бил Шенкли,  някои неща от тогава и приликата им с днешния мач:

Мениджърът на Ливърпул Бил Шанкли похвали Лийдс Юнайтед в подготовката за финала, заявявайки:

„Нашите опоненти, Лийдс Юнайтед, се доказаха без съмнение като страхотен отбор, очевидно цялата организация в Лийдс е една от най-добрите.  Но колкото по-добра е опозицията, толкова по-добре играем."

Треньорът на Ливърпул беше хванат в натоварен трафик по пътя към стадион "Уембли" и имаше възможност началото на финала да се забави. Те обаче успяха да организират ескорт,  беше забелязан полицейски мотоциклет и пристигна навреме за началото.

След мача:

Капитанът на Ливърпул взе трофея от кралица Елизабет II в кралската ложа на стадион Уембли.

Победата беше първа за клуба в надпреварата. Мениджърът на Ливърпул Шенкли беше предоволен от резултата и приветства постижението:

„Да се мисли, че отбор като Ливърпул никога не е печелил ФА Къп, беше невероятно, толкова много се молеха това да се случи през всичките години, но така и не се случи. Така че, когато победихме Лийдс, емоцията беше незабравима."

 

От последният ни финал, пак с тях 

FaCupFinal2012MatchProgramme.gif

 

 

От името на Хендерсън

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

On 12.05.2022 г. at 1:40, Stivi_G said:

Този сезон не можахме да ги бием в нито един от 3те мача в редовното време. За суперкупата преди 3 години пак стигнахме до дузпи. И сега не очаквам лесен мач. Важното е да с щастлив край!

Ясно е, че мача няма да е лесен! Челси са добър и корав противник, с не по-лоши играчи от нашите. Но, ще трябва да ги ударим. Много ще е трудно, но не и невъзможно. Надявам се, че Клоп и щаба му, ще измислят правилната тактика и че ще подберат точните титуляри! Според мен, трябва да се хвърлят всички усилия, за да спечелим този финал! За мача във вторник, няма смисъл да се мисли и да се таят надежди, че ще успеем да изпреварим Сити. Да пожелаем късмет на момчетата! Искам я тази купа! Успех!

Link to comment
Сподели другаде

Мача е финал, срещу сериозен противник, така че отбора трябва да покаже пределна концентрация.Дотук в трите мача през сезона с Челси не успяхме да го победим, така че е време за сефтето.Притеснителното е, че и в трите мача допуснахме немалко чисти положения пред нашата врата, така че трябва да сме много внимателни в защита.

Link to comment
Сподели другаде

Хубавото е, че при тях има раздор в съблекалнята. Дано все пак нашите не подценят мача.

Иначе сега гледайки клипове и снимки на нашите на Уембли, виждам че носят нови тениски и анцузи. Да не би да играем с новите екипи? 

Link to comment
Сподели другаде

Гост
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Създай ново...