Jump to content

Шампионска Лига - 2022/23

Recommended Posts

Добре де, аз гледах след дузпата на Марез, където Аканджи беше вече влязъл и да, и аз смятам, че бяха с трима отляво надясно Аке, Диаз, Аканджи. Широчината вдясно я даваше Марез, а Родри си бе на обичайната позиция. Ясно, че Сити не се защитаваха и така по трудно се вижда, ама Стоунс сякаш игра в средата някаква странна роля. Все едно онази игра на квадрат с два отбора и един, който играе за двата тима и все се предлага за пас. Нещо такова беше и той. Което беше странно, защото Сити много владееха топката и стояха доста позиционно и статично, а той все търчеше, че и ръкомахаше. 

5 hours ago, fishek said:

За мен бяха постройка 3-5-2, като Джон Камъка беше по към дясната част. 

Така и сме на темата - тия Борусия имаха шанс да им лепнат поне 3 гола първата част, ама тия малките отпред много вяли удари и нескопосани отигравания. 

С тези положения снощи и миналия мач, ако Халанд беше още при тях щяха да вземат и двата си мача срещу Сити.

On 25.10.2022 г. at 6:54, baivan said:

Тъй като има оправдан интерес какво се случва в групите при равни точки между 2-3  отбора в края, прилагам прясна извадка от регламента на УЕФА за 22/23 сезон

Член 17  Равенство на точки – групова фаза

Ако два или повече отбора имат равен брой точки при завършване на мачовете в групата, се прилагат следните критерии в дадения ред за определяне на класирането им:

a) по-голям брой точки, получени в мачовете от групата, изиграни между въпросните отбори;

b) по-голяма голова разлика от мачовете в групата, изиграни между въпросните отбори;

c) по-голям брой отбелязани голове в изиграните срещи от групата между въпросните отбори;

d) Ако след прилагане на критерии от a) до c), отборите все още имат равно класиране, критериите от a) до c) се  прилагат отново изключително към мачовете между останалите отбори, за да се определи тяхното крайно класиране.

Ако тази процедура не доведе до решение, критериите от e) до k) се прилагат в дадения ред, за двата или повече  отбора, които все още са равни;

e) по-голяма голова разлика във всички мачове от групата;

f) по-голям брой отбелязани голове във всички мачове от групата;

g) по-голям брой отбелязани голове като гост във всички мачове от групата;

h) по-голям брой победи във всички мачове от групата;

i) по-голям брой победи като гост във всички мачове от групата;

j) по-нисък сбор от дисциплинарни точки въз основа само на жълти и червени картони, получени от играчи и служители на отбора във всички мачове от групата (червен картон = 3 точки, жълт картон = 1 точка, изгонване за два жълти картона в един мач = 3 точки);

k) по-висок клубен коефициент.

Чисто математически, ако е равно Б)  по-голяма голова разлика от мачовете в групата, изиграни между въпросните отбори; 

то няма начин да няма равенство при С) c) по-голям брой отбелязани голове в изиграните срещи от групата между въпросните отбори;

Проверих даже дали написаното от теб е вярно от теб, защото е абсурдно математически и не би трябвало да го има в такъв документ. И го потвърдих.Ужас. Ужааас. Да се смее ли човек, да плаче ли....

33 minutes ago, mitkoa said:

Чисто математически, ако е равно Б)  по-голяма голова разлика от мачовете в групата, изиграни между въпросните отбори

то няма начин да няма равенство при С) c) по-голям брой отбелязани голове в изиграните срещи от групата между въпросните отбори;

Проверих даже дали написаното от теб е вярно от теб, защото е абсурдно математически и не би трябвало да го има в такъв документ. И го потвърдих.Ужас. Ужааас. Да се смее ли човек, да плаче ли....

Хмм ..  а колко броя могат да бъдат  въпросните отбори ?

Не само два,  понякога три, (теоретично даже 4)  и тогава  горното има смисъл,

за да се отдели  един отбор като първи или трети от тройката.

Примерно мачовете са завършили за единия отбор 0:0, 0:0, 1:1, 1:1,

а другите два отбора помежду си  имат резултат  2:2, 1:1,  или 3:3 и 0:0  

ПП: може да се случи в групата на Тотнъм, ако те паднат от Марсилия, а Спортинг и Франкфурт завършат наравно.

Марсилия ще бъде първа с 9 т, а трите други отбора ще имат по 8 точки.  /тогава Спортинг ще е втори, а Тотнъм трети /

19 minutes ago, J.N.K. said:

останалите 3 към Лига Европа

За Барса и Севиля е така, но за Атлетико - НЕ.

Трябва да се бори за третото място, иначе ще остане дори последен в групата,

например ако падне в Порто, а Леверкузен у дома си вземе точка от Брюж.

Иска ми се от тази група Брюж да завършат първи и при жребия

с нашия голям късмет Миньоле да ни гостува на 1/8 финал.

22 minutes ago, J.N.K. said:

Интересно, че от испанските отбори само Реал продължават, а останалите 3 към Лига Европа мач предварително. Красота!

За сметка на това всички 4ри английски се класират напред в надпреварата, като 3 от тях са първи (само Тотнъм имат шанс да загубят лидерството си).

3 minutes ago, Stivi_G said:

За сметка на това всички 4ри английски се класират напред в надпреварата, като 3 от тях са първи (само Тотнъм имат шанс да загубят лидерството си).

Малко си се объркал 🙂 

1) само Сити и Челси ще са първи в групите си;

2) ние може да сме първи само при победа с 4+ гола разлика /реално втори/;

3) Тотнъм твърдо ще останат трети, ако загубят в Марсилия;

28 minutes ago, Stivi_G said:

Вековният спор между Англия и Испания кое първенство е по силно е решен. Страховита английска доминация. 😀

2 minutes ago, Сиймор said:

Вековният спор между Англия и Испания кое първенство е по силно е решен. Страховита английска доминация. 😀

Еми последните години английските отбори са по-добри като цяло. Преди това бяха испанските. Цикличност да има.

Почти всички английски отбори "правят помен с чужда пита" -

предимно вносни играчи, примамени с високи заплати, а и доста от тях испански.

В Испания са така основно само Реал и Барса.

1 hour ago, Dacheff said:

Еми последните години английските отбори са по-добри като цяло. Преди това бяха испанските. Цикличност да има.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Шампионска_лига_на_УЕФА

https://bg.wikipedia.org/wiki/Лига_Европа

Кои последни години? Последната една? Последните 5? Или последните 10? От началото на века? А защо не от както гледаме футбол? Все не ми излиза сметката с тази английска доминация. 🙂 

КЕШ/ШЛ, Купа на УЕФА/Лига Европа, КНК, Купа на панаирните градове, Лига на конференциите: Испания - 45 титли, а Англия - 35 спечелени финали. Интертото не съм гледал, но не вярвам радикално да се промени статистиката. Най-успешни са клубовете от Испания във всеки един момент и във всеки турнир с изключение на най-новият където има само един шампион(Рома) и КНК където Испания има жалките 7 титли, а Англия е спечелила недостижимите и невероятно много 8 финала...

Като добавим победителите от Интертото статистиката става: Испания(53) - Англия(41). 🙂 

То все е доминация и накрая Реал ни клеца на финала. Сити не могат да хванат ръка толкова време, другите един път на 10 години ако хванат нещо.

Е имаше два английски финала, все пак. То доминацията може да се разбере и колко отбори, представители на дадена държава стигат заключителни фази като 1/4, 1/2 финали и финал. Защото да речем ако играят Чесли-Сити, Ливърпул-Реал на полуфиналите и Реал спечели ШЛ, каква доминация ще е това? На Англия или Испания? 

7 minutes ago, Stivi_G said:

Е имаше два английски финала, все пак. То доминацията може да се разбере и колко отбори, представители на дадена държава стигат стигат заключителни фази като 1/4, 1/2 финали и финал. Защото да речем ако играят Чесли-Сити, Ливърпул-Реал на полуфиналите и Реал спечели ШЛ, каква доминация ще е това? На Англия или Испания? 

Има три английски финала. Колкото има и чисто испански финали. 🙂 

Относно доминацията, според мен трябва да се гледат няколко показателя. Брой победители, брой финалисти и преки двубои между отборите от двете страни. И по трите показателя Испания превъзхожда макар и с малко Англия. 

Има нещо с което Англия превъзхожда Испания. Това, че 15 английски отбора са печелили трофеи, а испанските са само 10 до колкото съм ги броил правилно, разбира се.

19 minutes ago, Stivi_G said:

Е имаше два английски финала, все пак. То доминацията може да се разбере и колко отбори, представители на дадена държава стигат заключителни фази като 1/4, 1/2 финали и финал. Защото да речем ако играят Чесли-Сити, Ливърпул-Реал на полуфиналите и Реал спечели ШЛ, каква доминация ще е това? На Англия или Испания? 

теб грее ли те като си доминирал, ама накрая си загубил финала?
Ние и двата пъти бяхме по-добри от Реал, ама голям праз. Не искам да се хваля, че сме участвали на финал, а че сме спечелили купата. На стената слагат броя на спечелени купи, не на участия на финал.

1 hour ago, Сиймор said:

Кои последни години? Последната една? Последните 5? Или последните 10? От началото на века? А защо не от както гледаме футбол? Все не ми излиза сметката с тази английска доминация. 🙂 

Ей, ама колко се засягаш ако някой има нещастието да каже нещо за милите испански отбори, не е истина :sarcastic:Споко, твоят Реал е първенец, никой не мое ви бутне.

Последните години (айде да кажем говорим за последните 5 години) повече английски отбори стигат по-напред в турнира (говоря за ШЛ, темата е за ШЛ), имаше два напълно английски финала. Stivi_G даде точно примера, който аз имах предвид - ако двата полуфинала са Ливърпул - Челси и Сити - Реал, след което Реал вземе титлата, за мен това е предимство на англйските отборИ над испанските отборИ (мн.ч.). Да, ще отиде още една ШЛ в испанската статистика, но аз говоря като цялостно представяне и сила на първенството.

Барса до оня ден бяха първи в Испания, а в ШЛ са смешка, не мога в момента да си представя Сити да изглежда по тоя начин в ШЛ. Ей такива неща имам предвид. Но да, това коя държава е по-силна футболно (на клубно ниво говоря, на национално няма спор), явно е въпрос на интерпретации.

17 minutes ago, Dacheff said:

Ей, ама колко се засягаш ако някой има нещастието да каже нещо за милите испански отбори, не е истина :sarcastic:Споко, твоят Реал е първенец, никой не мое ви бутне.

Последните години (айде да кажем говорим за последните 5 години) повече английски отбори стигат по-напред в турнира (говоря за ШЛ, темата е за ШЛ), имаше два напълно английски финала. Stivi_G даде точно примера, който аз имах предвид - ако двата полуфинала са Ливърпул - Челси и Сити - Реал, след което Реал вземе титлата, за мен това е предимство на англйските отборИ над испанските отборИ (мн.ч.). Да, ще отиде още една ШЛ в испанската статистика, но аз говоря като цялостно представяне и сила на първенството.

Барса до оня ден бяха първи в Испания, а в ШЛ са смешка, не мога в момента да си представя Сити да изглежда по тоя начин в ШЛ. Ей такива неща имам предвид. Но да, това коя държава е по-силна футболно (на клубно ниво говоря, на национално няма спор), явно е въпрос на интерпретации.

Нали това казах и аз? Тотална английска доминация. То осминафинали, то четвъртфинали, английските отбори са навсякъде. А Барса са жалки, разбира се! Къде могат да се сравняват с титаните от Сити? Всеки мечтае за успехите на Сити. Непобедими и със стил. Испания никога няма да имат подобен отбор...

Явно с @Dacheffимаме еднаква теза. Сравняваме първенства, за това трябва да се гледа и вдин вид общото представяне, а не само победителя. @oZZy го вижда от гледна точка на привърженик на даден отбор, което според мен вече е различно. Да, дали Ливърпул е отпаднал на 1/8 финал или на 1/2 финал, ако не е шампион, слабо ни вълнува. Но ако имаш повече представители от една държава в заключителната фаза на турнира, това също е признак, за вид доминация на първенството. Ако се гледаше само победителите, щяхме да заключим, че през 2004 португалското първенството е било доминат, защото Порто станаха шампион. 

Като ще се сравняват двете първенства .. нека се сравнят и отборите от средата на таблицата и в тези в дъното , които не участват в турнирите. Нека се види и колко отбора са ставали шампиони на Англия и Испания , защото испанците май държат рекорда в това отношение със само 9 шампиона. И нека се вземе под предвид факта,че английските отбори бяха наказани в най-силния си период за 5 години, ако не се лъжа да не участват в турнирите!

В крайна сметка всичко е въпрос на вкус, дори не знам как може да се повдигне такава тема във форум за английски отбор?

Крайно време е някой да забрани на този човек да пише в тази тема. Нека си драска в останалите, но всяко негово мнение тук е скрита провокация и възхвала на един силно омразен на повечето хора тук отбор.