Jump to content

Висша Лига 2022/23

Recommended Posts

50 minutes ago, poolbg said:

Аз съм шокиран колко подценен е КДБ и как всички говорят за Халанд. Само вижте пасът на Кевин за третия гол вчера....абсолютна красота, заради такива отигравания, поне аз, гледам футбол. Нещо повече, за мен КДБ е най-добрият футболист в света в последните 2 години. 

Въобще не е подценен КДБ. Само че пасът му към друг нападател щеше да е дойде дълъг и прекалено силен. Само виж как се разтяга Холанд на макс за да достигне тази топка и я вкарва като аз си мислех че топката ще излезе в аут без да играе с нея. Завършекът на този гол е много по-труден отколкото изглежда, някои може да кажат simple tap in ама не е.

Как ще е подценен КДБ? Аз в момента не се сещам за по-добър играч на неговия пост. Той е моора на МС. Когато не играе са 30% по-слаби. 

3тия гол наиситна си беше доста труден за отиграване. При повечето нападатели, акакто каза колегата щеше да е аут. Имай предвид, че той е почти 2м висок (194/5см) и се разтегна максимално.

Въпреки всичко имам предчувствие, че пак Сити ще се разминат с ШЛ. 

3 hours ago, ReD_Gerrard said:

Да наричаш Халанд "tap-in merchant" е все едно да кажеш, че Алисон е слаб вратар ипротивниковите нападатели просто все него уцелват, а не вратата.

Абе ако ще да вкарва и 100 гола на празна врата с петичка. Сити ги грее, че са голове, него го грее, че чупи рекорди. А ние можем да гледаме от страни. Надявам се този хайп към Сити да им изиграе лоша шега и да се спънат в решителните мачове. Въобще няма да ми пука Халанд да вкара 50+ гола ако ние си вземем ШЛ да речем. 

On 4.10.2022 г. at 21:56, Stivi_G said:

Абе ако ще да вкарва и 100 гола на празна врата с петичка. Сити ги грее, че са голове, него го грее, че чупи рекорди. А ние можем да гледаме от страни. Надявам се този хайп към Сити да им изиграе лоша шега и да се спънат в решителните мачове. Въобще няма да ми пука Халанд да вкара 50+ гола ако ние си вземем ШЛ да речем. 

Точно нещо подобно си мислех тия дни. Надявах се като за начало в нашия мач следващата седмица да дриснат и да вкарат макс 1 гол.

Супер коментар

Make no mistake - Premier League is now almost a Farmers League. It has been for 5 years. It's only Klopp's genius that is keeping this league alive till last day. United, Chelsea, Arsenal have done absolutely NOTHING besides laughing at LFC's last day losses while listlessly finishing 20-30 points behind City. Once Klopp leaves Anfield with a Dortmund like farewell, LFC will also stop challenging. Just like Bayern mopped Bundesliga after Klopp left Dortmund, City will mop PL after he leaves LFC. And anybody who thinks Arteta or Ten Haag or the next random media hyped manager is gonna challenge, you need to check into hopium rehab. City's power of having multiple world class players in every position and default first place in race for every topmost talent like Haaland and Bellingham is unprecedented. And its consequences and results will also be unprecedented.

City was winning long before Guardiola, and will win long after him. Growing stronger each year with no end in sight..there will be an utter, unstoppable domination of PL and also soon UCL. It's coming. And if you can't see THIS coming, avoid walking near train tracks.

30 minutes ago, Bellamy said:

Супер коментар

Make no mistake - Premier League is now almost a Farmers League. It has been for 5 years. It's only Klopp's genius that is keeping this league alive till last day. United, Chelsea, Arsenal have done absolutely NOTHING besides laughing at LFC's last day losses while listlessly finishing 20-30 points behind City. Once Klopp leaves Anfield with a Dortmund like farewell, LFC will also stop challenging. Just like Bayern mopped Bundesliga after Klopp left Dortmund, City will mop PL after he leaves LFC. And anybody who thinks Arteta or Ten Haag or the next random media hyped manager is gonna challenge, you need to check into hopium rehab. City's power of having multiple world class players in every position and default first place in race for every topmost talent like Haaland and Bellingham is unprecedented. And its consequences and results will also be unprecedented.

City was winning long before Guardiola, and will win long after him. Growing stronger each year with no end in sight..there will be an utter, unstoppable domination of PL and also soon UCL. It's coming. And if you can't see THIS coming, avoid walking near train tracks.

Това си го говоря с приятели от доста време ... ще дойде моментът, в който на Клопището ще му писне на дедовия, стяга си мешката и си отива на вилата в Португалия или къде му скимне.

Да ги видим тогаз тия пиянки кой ще им дава мегапарангите за ТВ-права, като още преди Боксингдей Ахим Лаурицен ще може да отваря шампанското.

Влизат мощно в дълбока посредственост по примера на бундес, франсета, доскоро и жабарите, при мореплавателите и шпаньолите горе-долу се поразби двуполюсния модел последните години, но и там можеше да си кръстят състезанието на ел-класико или не знам си кви дракони там.

1 hour ago, Bellamy said:

City was winning long before Guardiola, and will win long after him. Growing stronger each year with no end in sight..there will be an utter, unstoppable domination of PL and also soon UCL. It's coming.

Това не е много сигурно. Доказателства бол, че може и да имаш най-добрите играчи в света и пак да не направиш печеливш отбор. Така че след Гуардиола не е много сигурно, че следващият ще бъде толкова успешен. Но ако продължат така, в някакъв момент сигурно ще спечелят ШЛ, да.

След Сити и МЮ и аз наум разсъждавах по темата. Да, ние направихме равен с Брайтън, когато не сме във форма, но МЮ, за които е ясно, че тепърва градят, свериха часовника точно, когато бяха много добре с месечни награди и т.н. Разликата беше убийствена..., което ме навежда на мисълта какъв Робин Худ е Клоп и колко много той помага във всяко едно отношение, като започнеш от развитието на футбола, минеш през насладата и интригата при гледане и завършиш с критиките му при управлението на нашия любим спорт.

Just now, Toshko_Afrikanski said:

След Сити и МЮ и аз наум разсъждавах по темата. Да, ние направихме равен с Брайтън, когато не сме във форма, но МЮ, за които е ясно, че тепърва градят, свериха часовника точно, когато бяха много добре с месечни награди и т.н. Разликата беше убийствена..., което ме навежда на мисълта какъв Робин Худ е Клоп и колко много той помага във всяко едно отношение, като започнеш от развитието на футбола, минеш през насладата и интригата при гледане и завършиш с критиките му при управлението на нашия любим спорт.

Робин Хууд, но леко наивно-глупав и глупаво-лоялен и доблестен мъж.

Малко по-серт качество да имаше в характера янките щяха да кашлят пари. То на мекото на баницата и тъпаци като Бочи се закачат, па някакви изпечени бизнесмени ли няма?

11 minutes ago, Dacheff said:

Това не е много сигурно. 

Дано, ама ей това, че и преди него пак бяха успешни. Тъй че по-голям е шанса да им се получа и след него.

За мен единственото спасение за футбола като цяло е таван заплатите по-подобие на НБА. Айде там и други фактори имат, които поизравняват силите, но това е една много  важна част.

Аз прогонзирах пред хора от форума, че Гуардиола ще вземе 5 поредни титли. Е, не познах съвсем, май ще са 5 за 6 години. Никой друг от сегашните мениджъри нямаше да има този успех във вътешното първенство на неговото място.  А какви неща се писаха - че ПЛ не била Ла Лига и нз си какво, хах. Пеп успя да я доминира с по-малко талантлив състав от оня, който имаше в Барселона.

Помня, също, как тук във форума се подценяваха техни играчи и се надценяваха други, които се махнаха ( като Сане) и като се правеше комбиниран състав от Ливърпул и МС, се слагаше само Де Бройне и още един, максимум двама от тях.

И да си кажа - симпатии към Пеп нямам. Даже ми е кеф, като се осира с МС в ШЛ. Ама фактите говорят.

32 minutes ago, J.N.K. said:

Моля?

Какво молиш? Барселона на Пеп беше може би най-силният отбор с ебати играчите. Сити освен един де Бройне и Холанд, никой от останалите не може да се мери с Дани Алвеш, Иниеста, Шави, Бускетс и Меси.

7 minutes ago, LiverpoolYNWA said:

Какво молиш? Барселона на Пеп беше може би най-силният отбор с ебати играчите. Сити освен един де Бройне и Холанд, никой от останалите не може да се мери с Дани Алвеш, Иниеста, Шави, Бускетс и Меси.

Последните 10 години Сити играят с играчи близки до посредствеността 🙂
Ясно, че онзи тим на барселона 100 години назад и 100 напред ще е най-талнтливия сигурно. 

21 hours ago, Bellamy said:

Дано, ама ей това, че и преди него пак бяха успешни. Тъй че по-голям е шанса да им се получа и след него.

Когато имаш държава начело на отбора, няма как да не са успешни. Те с Манчини и Пелегрини ставаха шампиони ебати. Ама според мен ще хващат по-малко титли просто, ще са 3 от 6 години, а не 5 от 6 примерно. 

Тези два сезона с по една точка разлика при друг мениджър на 99% ги взимахме. Просто Гуардиола освен брутален мениджърски талант, разполага и с неограничени финанси. Едното без другото не може. Не е хванал Реал Валекано да го прави доминант в Испания и ШЛ. Барса -> Байерн -> Сити -> ПСЖ (може би). Все клубове с добро ядро и/или огромен бюджет.

Но приказките, че МС били много по-слаби от Барса според мен са пресилени. Или това, че преди и след тях нямало такъв отбор. Реал М също имаха силен отбор в последствие и спечелиха една камара ШЛ. 

3 hours ago, baivan said:

Много поздрави от Борнемут, дето ги бихме с 9:0, а сега са две точки пред нас  🙂 

Вярно с 2 мача повече, но колко ли точки ще вземем ние в следващите си 2 мача?

И аз това щях да пиша. Много слагаме Борнемут като сигурен изпадащ даже на последното 20то място, но за сега реалността е друга.

Следващите два мача не са ни тези, които са отложени, но прав си ще е тегаво. Надявам се да вземем 4 точки от тях. Ако по Ливърпуслки вземем 6 определено връщаме интригата. 

3 hours ago, Stivi_G said:

И аз това щях да пиша. Много слагаме Борнемут като сигурен изпадащ даже на последното 20то място, но за сега реалността е друга.

Следващите два мача не са ни тези, които са отложени, но прав си ще е тегаво. Надявам се да вземем 4 точки от тях. Ако по Ливърпуслки вземем 6 определено връщаме интригата. 

Интригата с Борнмут? ☺️