Jump to content

Висша Лига 2022/23

Recommended Posts

1 hour ago, Toshko_Afrikanski said:

Малко повече. Мернах 10.7 млрд.

Ливърпул се оценява на 3.6 млрд. , а Юнайтед на 4.6 млрд. Аз също я видях тази цена ама това е просто нереално такива пари.

15 hours ago, kibo1992 said:

Просто вече си представям какво ще стане. Нас ни взимат американци, а тях някой от арабите....

По-скоро нас няма да ни вземе никой и ще си останем с ФСГ, без Клоп, но с още един Сити в лицето на Нюкасъл и още по-харчещ Юнайтед.

Ето пресен пример за МЪДЪР инвеститор, макар и най-богат.

"On 7 October 2021, Mike Ashley sold the club to a new consortium for a reported £305 million."

Вместо да се напъват за клуб с цена към 3000 м, си купиха за 10 пъти по-малко.

( дълго време висеше въпроса с разрешението от ПЛ и др. бюрократи ) 

Така, че и бъдещ богат инвеститор може да се опита да придобие по-скромен и евтин клуб и после да налива пари, колкото му позволява ФФП с леки заобиколки.

33 minutes ago, baivan said:

Ето пресен пример за МЪДЪР инвеститор, макар и най-богат.

"On 7 October 2021, Mike Ashley sold the club to a new consortium for a reported £305 million."

Вместо да се напъват за клуб с цена към 3000 м, си купиха за 10 пъти по-малко.

( дълго време висеше въпроса с разрешението от ПЛ и др. бюрократи ) 

Така, че и бъдещ богат инвеститор може да се опита да придобие по-скромен и евтин клуб и после да налива пари, колкото му позволява ФФП с леки заобиколки.

Хубаво, ама не може с всеки клуб да стане така. Нюкасъл имат стадион над 50к човека - нещо, което даже Челси нямат. А това също е от значение. Подчертава "мъдростта" на инвеститора, съгласен съм, но произхода на собственика и нулите в банковата му сметка не са достатъчни. 

Нали имаше преди някакви Азиатци в отбори от средата на класирането, вече не помня къде, май при вълците или Вила, едно от двете, и нищо не инвестираха. Поне не и така, както един обикновен фен би предположил, предвид финансовите възможности на собствениците.  Сегашният на Фулъм и той е някакъв индиец ли беше, пакистанец ли, нещо такова, вече стана 10 години им е собственик, обаче не са напреднали много и се лутат между дивизиите. 

Цитираните от теб собственици на отбори явно не са особено богати и/или не им се инвестира.

Но някой мегабогат и с голямо желание за повече спортни успехи, а не толкова финансови, може да купи някой отбор с умерена цена, най-добре лондонски, и после ако трябва да инвестира в голямо разширение на стадиона или направо нов стадион.

Подходящи са Уотфорд, Кристал Палас, Брентфорд, Фулъм, КПР,  даже Лутън и Рединг, може и Евертън, Уест Хям (тях за повечко пари) 

Нов стадион би струвал под 1000 мил.  

4 hours ago, J.N.K. said:

Е, ти ако си инвеститор и искаш да пробиеш на даден пазар, дали ще ти пука коя фирма(в случая отбор) взимаш? Не вярвам. Според мен е по-важно с каква нагласа взимат клуб, т.е. дали и колко ще искат да инвестират и каква е крайната им цел. Както и по какъв начин ще подхождат към спортно-техническите решения, които не би трябвало да са в тяхната компетенция.

Едит: Това, което ФСГ направиха, а именно да вземат клуб на безценица с цел да спечелят много пари, не го виждам като вариант нито при нас, нито при Юнайтед. Възможно е, дори може би и е логично, не съм експерт, в бъдеще цената на подобни клубове да продължи да расте, обаче няма да е с толкова, колкото е сега. 

Е аз това казвам.Ако ще е инвеститор на който му е все тая дали ще придобие нас или юнайтед -ми по добре НЕ.

Бих се радвал на продажба само ако надградим. В моите очи това е богат собственик(ци)които са готови да подкрепят финансово идеите на Клоп,в същото време обаче и да са фенове на клуба и историята му.Съзнавам,че е трудна задача и за това казвам,че лично за мен не бива НА ВСЯКА ЦЕНА (разбирай ред компромиси)да се продава клубът. 

Мое мнение...

25 minutes ago, Кирил Пейчев said:

Е аз това казвам.Ако ще е инвеститор на който му е все тая дали ще придобие нас или юнайтед -ми по добре НЕ.

А защо трябва да има предпочитания? 

Аз казвам точно обратното, че ако някой, човек или фонд, иска да инвестира, не му пука кой отбор ще вземе. Важното за него е да постигне целта си. 

А за нас, като фенове, е важно неговата цел да бъде възможно най-близка до това, което ние искаме за отбора, който обичаме и подкрепяме.

36 minutes ago, Кирил Пейчев said:

аз това казвам.Ако ще е инвеститор на който му е все тая дали ще придобие нас или юнайтед -ми по добре НЕ.

Естествено че ще му е все едно, въпроса е финансово да излязат нещата, ти хем искаш инвеститор хем да е наш фен...няма как да станат нещата.

9 minutes ago, J.N.K. said:

А защо трябва да има предпочитания? 

Аз казвам точно обратното, че ако някой, човек или фонд, иска да инвестира, не му пука кой отбор ще вземе. Важното за него е да постигне целта си. 

А за нас, като фенове, е важно неговата цел да бъде възможно най-близка до това, което ние искаме за отбора, който обичаме и подкрепяме.

Аз съм привърженик на отбора и се изразявам и списвам като такъв.  Пет пари не давам дали инвеститора(фонда ще постигне целите си.

3 minutes ago, Chinaski said:

Естествено че ще му е все едно, въпроса е финансово да излязат нещата, ти хем искаш инвеститор хем да е наш фен...няма как да станат нещата.

Аз  писах по-горе,че съзнавам трудноста на упражнението.А иначе разбира се,че се изразявам от гледна точка на фен. Аз съм такъв,не съм инвеститор. На мен ми пука клуба да е добре,а не банковата сметка на пишман инвеститора.

Може би,ако клуба беше притиснат до стената,както беше преди Фенуей- да,но сега не мисля че ситуацията е такава.

Иначе,схванах идеята-твоята и на колегата J.N.K. още от първите два поста,но не я споделям.🙂

47 minutes ago, Chinaski said:

Не, аз искам нещата да са както досега, само да се увеличи нет спенда от трансфери от 20 милиона на 50, да речем. 

1 hour ago, J.N.K. said:

Не, аз искам нещата да са както досега, само да се увеличи нет спенда от трансфери от 20 милиона на 50, да речем. 

Кой не го иска това...

10 hours ago, kibo1992 said:

Ливърпул се оценява на 3.6 млрд. , а Юнайтед на 4.6 млрд. Аз също я видях тази цена ама това е просто нереално такива пари.

По новините казаха, че щели да искат 8 млрд за акциите на отбора.