Jump to content

Висша Лига 2023/24

Recommended Posts

1 minute ago, baivan said:

Поглеждал съм с видео по малко само към финалите на отборно световно и женска  ШЛ.

Разбрахме се!

Да не си посмял да хабиш способностите на кучето си за женски мачове. 

https://gong.bg/football-sviat/anglia/multimedia/video/ratklif-shte-otgovaria-za-vsichki-sportni-operacii-v-man-iunajted-sled-sdelkata-s-glejzyr-758497

Британският милиардер сър Джим Ратклиф е поискал да поеме контрола върху спортните операции на Манчестър Юнайтед след завършване на сделката по придобиването на 25% от клуба, твърди The Athletic. Това е било категоричното условие на англичанина при преговорите със семейство Глейзър и в крайна сметка те са го приели. Именно това е причината той да плати 1.35 милиарда за една четвърт от клуба, което е много над пазарната стойност.

По този начин той ще може да определя спортната политика и назначения, като вече се спряга името на Пол Мичъл като нов спортен директор. Още в събота на Острова обявиха, че Ратклиф е съвсем близо до постигането на окончателна договорка с американците за придобиването на 25% от 20-кратните шампиони на страната, а другият голям фаворит шейх Ясим е оттеглил своето предложение.

Медията допълва, че той е поставил клауза, свързани с всяка сделка с клуба, която ще му позволи пълно поглъщане на тима от „Олд Трафорд“ в дългосрочен план. Семейство Глейзър притежава 69% от Манчестър Юнайтед, а останалите акции за разпределени между множество по-малки акционери.

Очакванията са, че до дни ще бъде свикана среща на борда на директорите на „червените дяволи“, на която ще бъде обсъдена и гласувана договорената между двете страни сделка.

https://twitter.com/TheAthleticFC/status/1713449879232541133/photo/1?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1713449879232541133|twgr^dbb02572bdb5dbbb64bb3d54a8adb14f379a1050|twcon^s1_&ref_url=https%3A%2F%2Fgong.bg%2Ffootball-sviat%2Fanglia%2Fmultimedia%2Fvideo%2Fratklif-shte-otgovaria-za-vsichki-sportni-operacii-v-man-iunajted-sled-sdelkata-s-glejzyr-758497

В атлетик има статия, че освен тоя Пол Мичъл, който не го знам какъв е, кандидат за спортен директор бил още Майкъл Едуърдс. Колко е вярно не знам, дано не. 

Друго което четох е, че Ратклиф взима 12,5% от дяла на Глейзърите и още 12,5% от останалите, което не знам как точно е възможно да се случи.

Just now, J.N.K. said:

В атлетик има статия, че освен тоя Пол Мичъл, който не го знам какъв е, кандидат за спортен директор бил още Майкъл Едуърдс. Колко е вярно не знам, дано не. 

Друго което четох е, че Ратклиф взима 12,5% от дяла на Глейзърите и още 12,5% от останалите, което не знам как точно е възможно да се случи.

Едуардс, ако му е омръзнало да си харчи парите, мисля че бюрото му още си стои и го чака... кви мангали, кви чудеса, а за акциите сигурно са няколко човека / консорциума или квото и да е, иначе как се търсят тия шерхолдъри...

2 hours ago, Dr.G. said:

която ще му позволи пълно поглъщане на тима в дългосрочен план.

или пълно задавяне 🙂     

Подлъгал се е Ратклиф,  ама щом е голям мераклия, нека си опита късмета.

1 minute ago, J.N.K. said:

И като имат нов стадион какво? Дори и да имахме чаршаф собственик, пак нямаше да имаме нов стадион.

Казвам, че Тотнъм може да ги вземат заради стадиона, тоест инвестицията трябва вече да е направена, за да те вземе чаршафа. не обратното. А Олд Трафорд, макар да пишат, че бил порутен, едва ли не, все пак е гълъбарник и все още е най-големият стадион във ВЛ. Преди години Шити защо мислиш, че ги взеха? Щото си бяха построили нов стадион с нова база. Иначе, ако имахме нов стадион, сега за нас щяха да се редят, а не за Тотнъм. 

13 minutes ago, tsbalabanov said:

Казвам, че Тотнъм може да ги вземат заради стадиона, тоест инвестицията трябва вече да е направена, за да те вземе чаршафа. не обратното. А Олд Трафорд, макар да пишат, че бил порутен, едва ли не, все пак е гълъбарник и все още е най-големият стадион във ВЛ. Преди години Шити защо мислиш, че ги взеха? Щото си бяха построили нов стадион с нова база. Иначе, ако имахме нов стадион, сега за нас щяха да се редят, а не за Тотнъм. 

Аз разбрах много добре какво казваш, но продължавам да съм на мнение, че ние нов стадион нямаше да построим, който и да ни беше собственик. Ливърпул не е Лондон. Тотнъм си събориха стадиона и играха колко години на Уембли. Абсурд е да се мисли по принцип, че ние ще съборим легендарния Анфийлд, говоря по принцип. Пък стадион извън града в 21 век не може да има, ако щеш дори само заради туризма. Това поне е моето мнение. 

Градските нали сега строят. Знаеш ли къде? На доковете! 

28 minutes ago, J.N.K. said:

Аз разбрах много добре какво казваш, но продължавам да съм на мнение, че ние нов стадион нямаше да построим, който и да ни беше собственик. Ливърпул не е Лондон. Тотнъм си събориха стадиона и играха колко години на Уембли. Абсурд е да се мисли по принцип, че ние ще съборим легендарния Анфийлд, говоря по принцип. Пък стадион извън града в 21 век не може да има, ако щеш дори само заради туризма. Това поне е моето мнение. 

Градските нали сега строят. Знаеш ли къде? На доковете! 

И за сметка на това техния ще е единствения предпочетен в града за Европейското в Англия.

14 minutes ago, Stivi_G said:

И за сметка на това техния ще е единствения предпочетен в града за Европейското в Англия.

Халал да им е. Само не разбирам един инвеститор/бъдещ собственик това какво го бърка? Ще го преименува на себе си ли?

35 minutes ago, Stivi_G said:

Нашият терен е по-къс с четири метра.Не става за международни мачове.

2 hours ago, чаби алонсо said:

Нашият терен е по-къс с четири метра.Не става за международни мачове.

Предполагам, че това е една от причините, но и стадиона на МЮ не попада в списъка.

То терена ти като не отговаря на изискванията, това е единствената причина да не бъде одобрен. Те всички си го знаят това и Анфийлд въобще не се разглежда хато вариант.

You'll Never Walk Alone!

On 17.10.2023 г. at 13:51, J.N.K. said:

Пък стадион извън града в 21 век не може да има, ако щеш дори само заради туризма. Това поне е моето мнение. 

Алианц Арена. Чудесно е сложен в края на града, като по този начин се избягва лудницата в центъра, когато има мачове. Има си метро станция дотам, няма драма.

On 16.10.2023 г. at 12:25, Dr.G. said:

след завършване на сделката по придобиването на 25% от клуба, твърди The Athletic. Именно това е причината той да плати 1.35 милиарда за една четвърт от клуба, което е много над пазарната стойност.

Хич не ми се струва, че 1.35 млрд за 25% е над пазарната стойност. Не мисля, че Юнайтед струва много по-малко (ако изобщо струва по-малко) от 5.4 млрд. Четох, че шейхът е предлагал към 8 млрд да придобие целия клуб.

Това го взех от някакъв туитър - някакъв шеф щял да присъства на някаква среща само ако има някаква манджа, хахаха. Нарочно написах четири пъти "някакъв", прекрасна дума, прилягаща така хубаво на МЮ.