Jump to content

Висша Лига 2023/24

Recommended Posts

20 minutes ago, baivan said:

И с тази грешка Арсенал пак няма да са шампиони. 

Щяхме тука на 31ви на 100% да сме за тях за победа срещу Сити. И Х-са ми върши работа по принцип и в двата случия.

Хаверц със супер грозна симулация тогава , която беше за жълт и следователно червен за него. Той после вкара победното попадение в края.

Но не ме учуди това - типично съдийството за Англия.

Аз не знам дали ще накажат МС, но мисля си, че все пак от кумова срама с нещо ще ги накажат, обаче може от гледна точка на гледаемост на ВЛ да изчакват края на сезона. За първи път от не знам си колко време три отбора са изравнени в челото почти до края на Март. Ако от сега вземат да кажат  "Режем с Х точки МС"  ще стане един вой, едни сметки, демотивация и куп още други работи. Едни ще се оплакват, че МС са им играли на нож, а след наказанието са полегнали на други, размествания евентуално за евротурнири и т.н.

А може и преди началото на следващия сезон да им отнемат точки, което  при под 10 точки за МС е почти нищо и нагло ощетяване на другите.

41 minutes ago, thekop said:

Аз не знам дали ще накажат МС, но мисля си, че все пак от кумова срама с нещо ще ги накажат, обаче може от гледна точка на гледаемост на ВЛ да изчакват края на сезона. За първи път от не знам си колко време три отбора са изравнени в челото почти до края на Март. Ако от сега вземат да кажат  "Режем с Х точки МС"  ще стане един вой, едни сметки, демотивация и куп още други работи. Едни ще се оплакват, че МС са им играли на нож, а след наказанието са полегнали на други, размествания евентуално за евротурнири и т.н.

А може и преди началото на следващия сезон да им отнемат точки, което  при под 10 точки за МС е почти нищо и нагло ощетяване на другите.

Файда...

Какво ме грее,ако след края на сезона накажат мс.

През този период в който неспазваха финансовия феърплей,ние на два пъти завършвахме втори с по точка разлика от тях.

Сорка,ама получавам дежа вю...

Преди години, при регистрация на закупено от мен МПС в МВР,ми заявиха че въпросното МПС се издирва от Интерпол и...мога да си взема довиждане с автомобила,защото те го задържат и аз няма да го видя повече.

Защо ви разказвам това?

Защото след 10 години разправии с Полиция и Прокуратура аз нямах нито колата,нито парите с които я купих. Но имах уверението на окръжен прокурор,че аз съм един добросъвестен гражданин и те сурово,ще накажат злодея,който е извършил застрахователната измама с въпросния автомобил преди аз да го придобия....

Моля....

На баба ви хвърчилото!

Не ми пука кой,ще наказвате.

За мен съм си важен аз и знам,че нямам нито кола,нито пари.

Окръжния повдигна рамене и се усмихна все едно му беля яйце..

Нищо не можел да направи.

И те така.

На шампионското табло на Пул още стои числото 19.

В един по-справедлив свят това число отдавна щяхме да сме го задминали. 

Съвсем скоро авторитетна английска медия писа, че решението за наказанието на Сити ще излезе чак догодина през лятото или даже есента.  

Трай коньо за зелена трева. :sarcastic: 

Може да ги накажат за минал период, и само да вметна, че Манчо също ще вземат 2 титли, така че пак ще сме след тях....

2 minutes ago, oZZy said:

Може да ги накажат за минал период, и само да вметна, че Манчо също ще вземат 2 титли, така че пак ще сме след тях....

Ако им вземат по 2 точки на сезон, ние ще сме начело 😄

Ако и когато накажат Сити, ай да кажем доволно, не сурово, имам предвид нещо от рода на -20 точки, неучастие в Европа 1-2 години или трансферен бан за определен период, все ще е някакво начало.

16 minutes ago, Bellamy said:

Ако и когато накажат Сити, ай да кажем доволно, не сурово, имам предвид нещо от рода на -20 точки, неучастие в Европа 1-2 години или трансферен бан за определен период, все ще е някакво начало.

И ще видиш как половината им отбор барабар с Пеп ще си тръгнат при първа възможност.

Аз съм на мнение, че няма никакъв вариант, в който да ги накажат с нещо значимо. Най-много парична глоба, бан за трансфери 1-2 прозореца и тва е. За тия умрелите Евертън и Форест ги болу уя от ФА или там който орган наказва. Те нито вдигат или свалят гледаемостта на ВЛ, нито нищо. Много малко вероятно е да се класират за Европа дори. 

От друга страна, Сити са лицето на английския футбол заедно с Ливърпул и в последните години почти изцяло само те носят престиж за ВЛ в Европа и по света. От тая гледна точка, няма как да очаквате, че те биха си убили едната златна кокошка. Все едно Боко сам да се вкара в затвора. 

За ФА ще е супер удобно, ако Арсенал са втори на няколко точки зад МС. Така ще могат да "накажат" МС и да дадат една титла на любимия си ландънски клуб.

18 minutes ago, Bellamy said:

Значи такива парични глоби и трансферни банове за наказание си е живо замазване на очите... нито пари им липсват, нито ги бърка няколко джама да не купуват футболисти... те за едно лято си вземат играчи за 2 отбора, после много важно, че няма да могат известно време.

Яко дране с точки за предстоящ сезон, отнемане на такива за предходните, когато са били в нарушение и аут от турнирите няколко години, другото е "ние се правим, че работим, те се правят, че ни плащат".

3 hours ago, tsbalabanov said:

Аз съм на мнение, че няма никакъв вариант, в който да ги накажат с нещо значимо. Най-много парична глоба, бан за трансфери 1-2 прозореца и тва е. За тия умрелите Евертън и Форест ги болу уя от ФА или там който орган наказва. Те нито вдигат или свалят гледаемостта на ВЛ, нито нищо. Много малко вероятно е да се класират за Европа дори. 

От друга страна, Сити са лицето на английския футбол заедно с Ливърпул и в последните години почти изцяло само те носят престиж за ВЛ в Европа и по света. От тая гледна точка, няма как да очаквате, че те биха си убили едната златна кокошка. Все едно Боко сам да се вкара в затвора. 

Е как тогава се случи "Калчополи"? Тяхното "лице" Ювентус си го получи. А и не бяха единствените, които го отнесоха.

10 minutes ago, Stivi_G said:

Е как тогава се случи "Калчополи"? Тяхното "лице" Ювентус си го получи. А и не бяха единствените, които го отнесоха.

Не знам, честно казано. Имай предвид, че италианците може да са всякакви, може да измислили мафията, дето се вика, но като тръгнат срещу мафията, после мафията трябва да трепе прокурори. В Англия мафия няма, корупция няма, грешки на съдиите няма и т.н. Там няма проблеми и това, донякъде е до манталитет, според мен. 

Имат различна народопсихология, факт. Но според мен и този сценарии не е за изключване.

Ние българите сме доста черногледи по принцип и за това предпочитаме да кажем, че понеже човек Х има пари и ще му се размине. До голяма степен е така, но има и доста изключения. Надявам се и сега да се случи това "изключение". Щом даден клуб има незаконно предимство пред останалите, това си е измама, която трябва да бъде наказана. И това ще "измие" доста от гафовете им последните години, ако приложат закона и накажат сурово Сити, като най-голям нарушител на правилата. 

Това с отнемане на точки от предходни сезони в Англия не мисля, че ще стане!

Такива титли спечелени впоследствие на хартия, а не на терен, ako за някой от вас имат  стойност?

Що не зададеш този въпрос на вторите в Тур дьо Франс, когато Ланс Армстронг се е допингирал като луд? Трябва и в затвора да го вкарат, не само да му отнемат титлите. А имотите, парите? Всичко. Да го оставят един голтак.

Значи ти си направил всичко възможно да спечелиш, но един тарикат с измами е бил "по-добър"  от теб, как ще го приемеш? А, забравих, ти в този случай си от отбора на тарикатите.

Прав си, но само донякъде. Това, което се печели на терена е в много голяма степен следствие на това, което е направено преди това "в кухнята, или зад кулисите".

21 minutes ago, thekop said:

Що не зададеш този въпрос на вторите в Тур дьо Франс, когато Ланс Армстронг се е допингирал като луд?

Щото нищо чудно те да са се допингирали повече и от него.

12 minutes ago, Stojkica said:

Щото нищо чудно те да са се допингирали повече и от него.

Доказано допингирания и самопризнат е Армстронг. Като пипнат всички клубове във финансови шашми тогава могат да кажат, че МС и да са сгазили лука нищо няма  да последва.

За титлите, спечелени на хартия. Не, не са спечелени на хартия, на терена са спечелени, но разни тарикати са опорочили надпреварата. Като минат 30-тина години никой няма да го е еня как са окачени числата на стената на славата. Англия се кипрят с един мундиал, но за Ноби Стайлс и съдиите младите и представа си нямат. Само се знае колко добър е бил съра Б. Чарлтън. А Боби Муур?

Гледай го Муур

Съгласен съм с колегата. Най-гадно е да си втори или четвърти. 

Дори да се отнемат титли, точки, пари, каквото и да е, това нещо отправя послание.

Че дори недосегаемите ги застига правосъдието или просто си получават заслуженото, след като мамят. 

Аз ще съм доволен ако вземем 2 служебни титли (дори и Манго да вземат и те 2 от цялата работа). Ще си ги броя, ще останат в статистиката и съм сигурен, че и футболистите и Клоп ще са доволни.

За Тура - и Улрих и другите бяха допингирани, доказано, така че наистина нямаше на кого да дадат титлите.