Jump to content

Висша Лига 2023/24

Recommended Posts

3 minutes ago, blunt said:

Ван де Вен или както се пише има много силен спринт.

Е ми тоя каза 10 пъти, че му е измерена най- голяма скорост от всички във ВЛ и от горе на всичко става въпрос за ЦЗ !

Тотнъм ги смачкаха, с две статични Арсенал си взеха мача, накрая бяха опълченци.

Ван де Вен иначе нали беше сред спряганите за трансфер лятото, ама нещо се отказаха и отиде в Тотнъм.

8 minutes ago, Raybeez93 said:

Скандален е Оливър, пък вие си говорете колко велики били Арсенал.. не помня в мач на Ливърпул всяко отсъждане да е в наша полза.

Никой не казва, че са много велики Арсенал.. Просто, играят добре. Раздават се, пресират.. Наистина, напомнят за нашите силни моменти. 

А, иначе, да.. Оливър е скандален! Да не говорим, за останалите идиоти, които свирят,а и на ВАР също. За мен, няма по-слаби съдии от английските!

Гледам сега, повторение на гола на Сака..  Ето това, което наш Мо Салах преди правеше с лекота! А, този сезон, повечето пъти, гледаше мачовете от близо!

1 hour ago, Nightfate said:

Това е разликата да имаш Деклан Райс в състава си.

Имат пари, угаждат си. 

Другото, което е хубаво да се отбележи, че Арсенал нямаха контузии на основни играчи тоя сезон и не броя Тимбър и липсващото звено в еволюцията Партей. От нашите даже и аз се контузих тоя сезон. 

Лека благодарност към Арсенал, че вече ни вкараха в топ 4.

Още една точка (може и в последния мач)  и ще сме дори трети.

Погледнато от неутрален фен - от пети миналия сезон до трети този си е прогрес.

Когато си се борел за титлата почти цял сезон, дали токова ти пука дали си 2ри, 3ти или 4ти? Като гледам и на футболистите и Клоп им е все тая.

Ман Сити си взеха най-трудният мач докрая на сезона.. едва ли Тотнъм ще им скочат след като вече нямат и шанс за Топ 4. Феновете на Арсенал да видят и ние как сме се чувствали, още ми е пред очите гола на Компани срещу Лестър. И днес Форест един куп положения опропастиха и накрая 0-2 и айде.. тея просто не грешат, веднъж стъпвайки на първото място.

3 minutes ago, Dacheff said:

Аз съм за Сити. Първо да не почнат да ми сравняват Артета с Клоп и второ - нека видят Арсенал какво е да се гониш точка за точка и накрая да ядеш бахура. Щото много зяеха като бяхме ние със Сити в битката. 

И все пак не изключвам Арсенал да станат шампион, де. Макар че Сити трудно ще се издънят. 

Че те и Арсенал могат да се издънят, днес бяха на път да Х- рат от 3-0 !

Като гледам как всички сте за Сити, сигурно и ние в очите на другите, изглеждаме като феновете на Арсенал и ББ в нашите. И двата отбора са ми изключително неприятни и не знам как ще понеса разни разбирачи да говорят как са най-великите, НО. 

Изпитвам истинско презрение към Сити и всичко, което представляват като клуб, като собственици, като измамници. За мен, за да има справедливост, този клуб трябва да бъде унищожен, така че, ако мога да избирам, макар и с отвращение, бих избрал Арсенал да станат шампиони пред тия боклуци. Прекалено много ги мразя. 

Разбирам те, ама една титла за Арсенал няма да доведе до крах на Сити. За тях нищо няма да де промени. Но после ще слушаш как Артета бил по-добър тактик от Клоп и колко са велики Арсенал. Честно казано ако не беше това, и аз щях да съм за Арсенал. 

Този уикенд ясно показа, защо ще завършим трети. Вчера при 1-2 профукахме за пореден път скандални положения, а Арсенал и Сити днес бяха надиграни и двата отбора, но си взеха мачовете благодарение на индивидуалната си класа и на ефективността си. Сити до 95 мин нямаха точен удар, който да не им е гол. Де Бройне отново с 2 асистенции, като най-вече с втората, с която разсече защитата, реши мача. Много ми се иска да вземем някое изявено име в атака, защото с Диаз, Гакпо и Дарвин няма да стане.....раздават се, но просто нямат нужните качества да ни направят шампиони.  Сега след Клоп е логично да има спад де, и едва ли изобщо ще се борим за титла, по принцип говоря. Лошото е, че не виждам много опции на пазара. Осимен и Мусиала бих взел аз, но шанса е 1 % някой от тях да акостира 😄 😄

Какво стана, нали Тотнъм щеше да бие Арсенал? Истината е, че тези боклуци в черно нарочно свирят така, за да има интрига до последно във ВЛ. Кой знае колко приходи генерират от гледаемост в момента. Така като ви чета, разбирам че Тотнъм е трябвало да вземат мача, но поредните нареждания на ПГМОЛ от горе и победата е за Арсенал.🤮

А аз се сетих, нищо че има 0,001% вероятност, титлата да замине за Арсенал като втори, ако накажат Сити есента, но ние изпуснахме и второто място. 😢

0-3 до 40-та минута, няма какво да се коментира "надиграване". Арсенал подари на Тотнъм 2 още по-смешни гола от тези, които вкара на тях и пак си взеха мача. End of story.
То оставаше Тотнъм да нямат повече удари и повече владение на свой стадион, след като още първото падаха с 3 гола...

Рая даже не е направил спасяване тоя мач от горната статистика, хах. Може да им дадат на Тотнъм накрая на сезона купа за "надиграване" срещу Арсенал.

Арсенал са примера колко са важни статичните положения. Вкараха десетки голове така, а в същото време не допускат. 

Мачът на анфийлд започна с калитарски гол от смешен фаул в 4-тата минута. 

На техния стадион пак вкараха някакви безумни неща, някакви рикушети ли какво беше.

Като цяло не знам дали има отбор, който да е пускал повече голове от статично от нас. Връщам се до въпросният мач в края на декември:

Арсенал вкарват от фаул с глава.

Нюкасъл вкарва от корнер

Бърнли вкарва от корнер

Норич вкарва от корнер

Ман Сити вкарва корнер

Евертън вкараха от фаул

Уест Хам от корнер

Отделно многократно ни вкарват след блок от защитник или вратар. Както и контри като МЮ, Брайтън, Шефилд и т.н.

Това за мен е ключово за моментното класиране. Един отбор пуска безобразни голове, а другите ги вкарват за себе си. Не си пишем домашните. 

22 minutes ago, kibo1992 said:

Аз това не го разбрах какво е. Какви са тези ограничения за харчене? 

Доколкото разбирам, би трябвало да е нещо по примера на НБА, да има таван, ама дали ще е само за трансфери или и за заплати, не знам. Нищо друго не съм чел. 

https://www.bbc.com/sport/football/articles/cpegd3dy8j7o

43 minutes ago, Plovdiv_1926 said:

Доколкото разбирам, би трябвало да е нещо по примера на НБА, да има таван, ама дали ще е само за трансфери или и за заплати, не знам. Нищо друго не съм чел. 

https://www.bbc.com/sport/football/articles/cpegd3dy8j7o

И за заплати и за трансфери и други неща. Едно от условията май  е да не можеш да имаш резерви по 100$, които да държиш на пейката. Естествено Сити са скочил срещу новите правила.

Разбира се ако правилно съм разбрал каквото видях в туитър.

1 hour ago, J.N.K. said:

Като цяло не знам дали има отбор, който да е пускал повече голове от статично от нас.

Ето това е най-бруталното регресиране на отбора. В сезоните с по 90+ точки, общо в трите сезона допуснатите голове от статични положения се брояха на пръстите на едната ръка на опитен стругар. А същевременно головете от статични положения бяха безкрайни в наша полза. Сега всичкото това е на обратно. 

• Simply Red locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...