Jump to content

Наследникът на Клоп

Recommended Posts

1 minute ago, Plovdiv_1926 said:

А дали новината за постигната уговорка с Аморим не разстрои съблекалнята? И преди това отборът не игра блестящо, ама играчите бяха много по-концентрирани и непреклонни. Още като излезе новината, споделих, че това мим е опасението и нещо такова може да счупи съблекални в борещи се за титла отбори като Ливърпул и Спортинг.

Не е това, според мен е имало големи препирни и разправии след мача с Юнайтед. Клоп беше отново вчера много критичен към играчите. Според мен вече не искат да играят....

И аз така четох някъде по фейсбук, че Клоп ги е редил много след мача с Манчо. Колко е вярно, не се знае. Вчера сигурно също. Смятайте и какво става с някои футболисти зад кулисите, какви трансфери им редят агентите.

При нас май приказката за капитана и кораба е обърната на обратно. Ако съм на мястото на Бай Хенри ще им спра заплатите, докато се разберат кой на кого крив.

6 hours ago, makedonski said:

Не е това, според мен е имало големи препирни и разправии след мача с Юнайтед. Клоп беше отново вчера много критичен към играчите. Според мен вече не искат да играят....

Какво значи не искат да играят ? Петък на банкомата ходят ли ? Ами ако собствениците не искат да ходят ? Това да не е А окръжна - аз не искам с него да играя, аз не искам с другия да играя. Това са професионалист - няма не искат. Мани, че на 80% това ще им е върха в кариерите, че и на 90%. Те ако тука не искат да играят - къде ? В Хихон ли ?

Истината е според мен, че от един преходен сезон с 3-4 чисто нови за отбора, гласени  за титуляри и след новината за напускането на Клоп сами си поставихме високите цели. Да изпратим най - добрият ни треньор, последните 15 години, че и повече, подобаващо. Ние сами се навивахме, че ще вземем титлата. А истината е, че въпреки всичко, до последно ще сме в борбата. Другият сезон, по - обигран състав, свежи идеи, може би него бихме могли да натоварим с по - големи очаквания.

Многото контузени във финалните кръгове също натежаха. Слабата форма на Собослай, Салах, Къртис, Конате, Трент. Многото изтървани положения от нападателите, а и не само. Като си изброим така нещата, сигурно пропускам нещо, стават доста причини. НО не и че не им се играе, ако верно не им се играе, всички вън. Да си стигнал върха на кариерата и да не ти се играе, поне аз, не го разбирам и не мога да го проумея. При все, че дори в една А група с 3-4 слаби мача и вече дори не си фактор, какво остава на толкова високо ниво в Англия - не го вярвам.

16 hours ago, Plovdiv_1926 said:

А дали новината за постигната уговорка с Аморим не разстрои съблекалнята? И преди това отборът не игра блестящо, ама играчите бяха много по-концентрирани и непреклонни. Още като излезе новината, споделих, че това мим е опасението и нещо такова може да счупи съблекални в борещи се за титла отбори като Ливърпул и Спортинг.

Аз за друго си мислех, което го споделих на един съфорумец, който не се съгласи, но поне в моята глава звучи логично. С оглед на това, че най-слаби в последните мачове са ни ВВД и Салах се замислих, дали не им е съобщено от директорО с очилцата, че са вече стари и няма да им се предложи нов договор и ще им се търси купувач и съответно да им е спаднала мотивацията? То ще си проличи лятото, но единият е на 33, другият е на 32, имат някаква стойност все още, върна се гуруто с ексела, дето Клоп само му се бъркал и т.н. и като нищо да е имало такъв разговор зад кулисите. 

Ако нямат мотивация по-малко от 10 мача преди края и бяха първи във временното и четвъртгфинал за ЛЕ, и четвъртфинал за ФА - тоест с много добър шанс  за трофеи, то говори много, много лошо, ама е и малко вероятно това да е причината.

Въобще не мисля, че е до мотивация. При такава добра възможност за трофеи само десет мача преди края на сезона, няма кой да не е мотивиран - ако не от професионализъм или одобрение/обич от феновете на Ливърпул, то за пари и слава няма как да не са.

Просто, постоянството е най-трудно. Както и разбира се стилът на Клоп е много изискващ физически. А и не съм сигурен колко психически силни са играчи и треньор. Не мисля, че са на нивото на най-добрите в това отношение и се е виждало на няколко пъти. Много повече предпочитат да са аутсайдер, отколкото фаворит.

4 hours ago, tsbalabanov said:

Аз за друго си мислех, което го споделих на един съфорумец, който не се съгласи, но поне в моята глава звучи логично. С оглед на това, че най-слаби в последните мачове са ни ВВД и Салах се замислих, дали не им е съобщено от директорО с очилцата, че са вече стари и няма да им се предложи нов договор и ще им се търси купувач и съответно да им е спаднала мотивацията? То ще си проличи лятото, но единият е на 33, другият е на 32, имат някаква стойност все още, върна се гуруто с ексела, дето Клоп само му се бъркал и т.н. и като нищо да е имало такъв разговор зад кулисите. 

Според мен, не си далече от истината. Ако наистина е така,  това не говори добре за тях, като личности. И какво ако не им се предложи нов договор и бъдат продадени? Най-добри години им минаха в Ливърпул. Взеха не малко пари. По-добриха значително материалното си състояние. Ами, както се казва на края със стил да си тръгнат, като техния край щеше да бъде шампионски, който завинаги да се помни от феновете. Никой не е по-голям от отбора, ама никой. Едно време се притеснявах, какво ще бъде след Клоп, но сега предпочитам да идва вече промяната....

Според мен проблемът на Клоп е, че така и не успя да научи (може би и не разполага с правилните играчи), да умеят да играят под напрежение. Повечето ни "издънки" са идвали, когато се водим фаворит и сме ДЛЪЖНИ да спечелим даден мач или мачове. Идва ти Сити на Анфийлд, няма проблем, даже го надиграваш. Идва ти КП, които са много слаби и постигат първа победа срещу нас от 13 мача. А не играхме толкова зле. Имахме поне 5-6 добри голови възможности, като поне половината бяха 100% (Къртис, Жота, Дарвин и Салах) и можем да добавим гредата на Ендо. Един гол да бяхме вкарали, щяхме да имаме достъпно време да обърнем. 

В такива мачове, които трябва да бием винаги излизаме пренавити и изтърваме добри шансове. Сити имат играчи като КДБ, Родри до скоро и Гюндоган, които ще вкарат/асистират точно когато трябва. И все са във форма в края на сезона, когато повечето отбори окапват. 

Иначе не мисля, че е имало разправии или играчите дс бойкотират Клоп. По-скоро се вижда силна фрустрация, поради изпуснатите шансове в мачовете срещу МЮ, които така да се каже ни препънаха за два турнира и някак си си платихме и за лежерния подход в мача срещу Аталанта. 

Сега като всичко е почти загубено, пак можем да заиграем освободено и нищо чудно да завършим 6 от 6 в ПЛ и да бием италианците с 2 гола разлика, но тези "подвизи" да бъдат недостатъчни, защото изтървахме моментума. Изпуснахме инициативата, която само до преди 10 дена имахме.

Нормално е след такива резултати, като спортист да си разочарован и да ти влияе. Целия път изминат до тук през сезона отива на боклука. Епичните обрати срещу Нюкясъл, Фулъм и головете в последните минути срещу НФ и КП отиват на вятъра. Перипетите с многото контузени, отсътвивто на Салах за КАН и въпреки това почти до последно в борбата за 4те отличия (един вече спечелиен), ще си останат само спомен. И знаеш, че догодина вече няма да е Клоп, а някой друг, и всичко започва пак отначало.

17 minutes ago, Stivi_G said:

Според мен проблемът на Клоп е, че така и не успя да научи (може би и не разполага с правилните играчи), да умеят да играят под напрежение. Повечето ни "издънки" са идвали, когато се водим фаворит и сме ДЛЪЖНИ да спечелим даден мач или мачове. Идва ти Сити на Анфийлд, няма проблем, даже го надиграваш. Идва ти КП, които са много слаби и постигат първа победа срещу нас от 13 мача. А не играхме толкова зле. Имахме поне 5-6 добри голови възможности, като поне половината бяха 100% (Къртис, Жота, Дарвин и Салах) и можем да добавим гредата на Ендо. Един гол да бяхме вкарали, щяхме да имаме достъпно време да обърнем. 

В такива мачове, които трябва да бием винаги излизаме пренавити и изтърваме добри шансове. Сити имат играчи като КДБ, Родри до скоро и Гюндоган, които ще вкарат/асистират точно когато трябва. И все са във форма в края на сезона, когато повечето отбори окапват. 

Иначе не мисля, че е имало разправии или играчите дс бойкотират Клоп. По-скоро се вижда силна фрустрация, поради изпуснатите шансове в мачовете срещу МЮ, които така да се каже ни препънаха за два турнира и някак си си платихме и за лежерния подход в мача срещу Аталанта. 

Сега като всичко е почти загубено, пак можем да заиграем освободено и нищо чудно да завършим 6 от 6 в ПЛ и да бием италианците с 2 гола разлика, но тези "подвизи" да бъдат недостатъчни, защото изтървахме моментума. Изпуснахме инициативата, която само до преди 10 дена имахме.

Нормално е след такива резултати, като спортист да си разочарован и да ти влияе. Целия път изминат до тук през сезона отива на боклука. Епичните обрати срещу Нюкясъл, Фулъм и головете в последните минути срещу НФ и КП отиват на вятъра. Перипетите с многото контузени, отсътвивто на Салах за КАН и въпреки това почти до последно в борбата за 4те отличия (един вече спечелиен), ще си останат само спомен. И знаеш, че догодина вече няма да е Клоп, а някой друг, и всичко започва пак отначало.

Страхотен анализ. Поздравления.

Не смятам, че играчите на МС, които си изброил по - горе притежават повече класа от нашите.  Родри, даже ми е смешно, че е футболист, за толкова спрял играч, играеш в голям отбор, като него дори не се сещам в момент.

Де бройне, всичко приключи за него. Може би преди няколко години беше класа, вече е посредствен футболист. 

Винаги идва нов сезон и винаги започваш отначало. Това не би трябвало да плаши никой професионален футболист.

Със всичко друго съм съгласен. Поздрави!

32 minutes ago, Stivi_G said:

Ако преходът беше станал плавен и примерно в отбора бяха още Хендо и Фабиньо, или поне единият от двамата, може би сега отборът щеше да е по-уверен. В началото Собослай тръгна добре - сега е нула, Ендо е ОК когато трябва да разбива играта, ама за градене на играта не го търси, Къртиса и Харви са непостоянни и спорни, Тиаго го няма, Гравенберх спи докато играе и то остана само Макалистър в момента читав. Ако до него сега бяха Фабиньо и Хендо нещата щяха да са по-различни. 

14 minutes ago, W.HristowLFC said:

Родри, даже ми е смешно, че е футболист, за толкова спрял играч, играеш в голям отбор, като него дори не се сещам в момент.

Де бройне, всичко приключи за него. Може би преди няколко години беше класа, вече е посредствен футболист.

Е Родри ако не е футболист, кой е? Де Бройне прави за първи път от 10 години не супер сезон и вече не става. Така се пишеше лятото и за Фабиньо и Хендо - били свършили след като се бяха скапали в предходния сезон. После Собо беше супер, пък Мака не ставаше, сега пък стана обратното. Не го приемай лично моля те, ама както и друг път съм писал - "във форума колегите не разбира от халфове"

Имам чувството, че прекалено много анализирате нещата. Всеки освен нас имаше такъв период по - рано. Сити в октомври имаха в един момент спечелени 2-3 от 7 мача. Същото го имаха и Арсенал в края на календарната и началото на новата година. Ние преди мачовете с Юнайтед имаме 5 хикса и 2 загуби в 30 мача. Сега имаме 3 загуби и пак сме с най - малкото. Просто слабия ни период дойде в края на годината, а не по средата и въпреки всичко аз съм убеден, че ако бием във всеки мач до края ще станем шампиони. Въпроса е обаче, че е време за мъже, който ще дадат всичко и играят за отбора. Ако се появят такива, че в последните мачове са 3-4ма на полето, може и да имаме шанс.

1 hour ago, makedonski said:

Според мен, не си далече от истината. Ако наистина е така,  това не говори добре за тях, като личности. И какво ако не им се предложи нов договор и бъдат продадени? Най-добри години им минаха в Ливърпул. Взеха не малко пари. По-добриха значително материалното си състояние. Ами, както се казва на края със стил да си тръгнат, като техния край щеше да бъде шампионски, който завинаги да се помни от феновете. Никой не е по-голям от отбора, ама никой. Едно време се притеснявах, какво ще бъде след Клоп, но сега предпочитам да идва вече промяната....

Абе не е точно така. Представи си, бачкаш 8 години някъде, харесват те, хвалят те, накрая идват и ти казват - имаш 3 месеца предизвестие, ама бачкай здраво, да си покрием резултатите YNWA... 

В смисъл, не работят така нещата. Човешката психология е нещо много сложно и специфично. Всеки реагира по различен начин, но това си е и удар по егото, особено, ако те са искали да останат или са очаквали да останат. 

1 minute ago, David said:

Четох някъде, че Нико Ковач се е наредил за теньор на Ливърпул...Нещо гъсти облаи се събират над Анфийлд...Пффф...

Стига ве! Нестор Ел Маестро и той е свободен вече... Бонус - Каранга! Ей тогаз ще мачкаме де щот видим 😀😀

4 hours ago, oZZy said:

Ако преходът беше станал плавен и примерно в отбора бяха още Хендо и Фабиньо, или поне единият от двамата, може би сега отборът щеше да е по-уверен. В началото Собослай тръгна добре - сега е нула, Ендо е ОК когато трябва да разбива играта, ама за градене на играта не го търси, Къртиса и Харви са непостоянни и спорни, Тиаго го няма, Гравенберх спи докато играе и то остана само Макалистър в момента читав. Ако до него сега бяха Фабиньо и Хендо нещата щяха да са по-различни. 

Е Родри ако не е футболист, кой е? Де Бройне прави за първи път от 10 години не супер сезон и вече не става. Така се пишеше лятото и за Фабиньо и Хендо - били свършили след като се бяха скапали в предходния сезон. После Собо беше супер, пък Мака не ставаше, сега пък стана обратното. Не го приемай лично моля те, ама както и друг път съм писал - "във форума колегите не разбира от халфове"

Не знам дали не разбирам от халфове, най - вероятно не. Ама моля, разкажи ми какво отличава Родри от Мактоминей примерно ? Двама рогача. И двамата отвреме на време ги уцелват и вкарват голове ? Покажи ми разлика в играта им. Абстрахирай се от това едният с какви играчи е заобиколен и другият с какви. Чисто и просто някаква съпоставка 1 в 1 ?

И се надявам ти да разбираш от халфове и да ми отвориш очите. Не го приемай лично, просто искам да се напиша домашното за другия път.

2 hours ago, W.HristowLFC said:

Не знам дали не разбирам от халфове, най - вероятно не. Ама моля, разкажи ми какво отличава Родри от Мактоминей примерно ? Двама рогача. И двамата отвреме на време ги уцелват и вкарват голове ? Покажи ми разлика в играта им. Абстрахирай се от това едният с какви играчи е заобиколен и другият с какви. Чисто и просто някаква съпоставка 1 в 1 ?

И се надявам ти да разбираш от халфове и да ми отвориш очите. Не го приемай лично, просто искам да се напиша домашното за другия път.

Разлики? Аз не виждам прилики. Родри има много по добро позициониране, по комбинативен, вкарва ключови голове, движението му по терена без топка е за учебниците, умни тактически нарушения, почти безгрешен в борбата за първа и втора топка, стабилен във въздушните двубои. Перфектния халф. Шотландеца е приличен футболист, но е в друга дивизия в сравнение с испанеца.

4 hours ago, W.HristowLFC said:

С Родри нямат загуба Сити този сезон, тоест когато той играе те обикновено бият. 

Освен това Родри може:

1. Да поема топката сигурно от защитниците в тесни пространства

2. Да я задръжа успешно благодарение на физиката си и техниката си

3. Да подава точно и да разпределя играта от задна позиция

4. Да намира празни пространства и да се предлага за пас на съотборниците си

5. Да чете добре играта и да покрива свободните коридори за пас във фаза защита

6. Благодарение на физиката си да печели единоборства.

Ендо примерно от тези неща по-горе може да прави т.6 и може би т.5 на това ниво като Родри.

С Мактоменей са различен тип футболисти и аз не мисля, че Мактоменей е слаб. Той е Милнър при Манчо. Ако беше при нас щеше да играе редовно.

9 hours ago, W.HristowLFC said:

Не смятам, че играчите на МС, които си изброил по - горе притежават повече класа от нашите.  Родри, даже ми е смешно, че е футболист, за толкова спрял играч, играеш в голям отбор, като него дори не се сещам в момент.

Винаги идва нов сезон и винаги започваш отначало. Това не би трябвало да плаши никой професионален футболист.

Благодаря!

Колегите вече обясниха за Родри. Аз да допълня за Де Бройне. Първия полусезон като не игра, Сити бяха различен отбор. Загубиха доста точки, а играта им беше под техните стандарти в не малко мачове. Още с първото си появяване собственоръчно обърна Нюкясъл. Страхотен гол от дистанция и магическа асистеция за победния им гол в добавеното време. Без белгиеца този мач го губеха на 90% или в най-добрия случай Х. Ако КДБ беше отсъствал цял сезон подобно на Матип и Тиаго при нас, то Сити отдавана щяха да са се превърнали  от фаворит в просто претендент за титлата. Не случайно в нашия мач с тях и този на Арсенал с неотрализирането му, реално МС почти нямаше голови възможности в тези двубои. Все още той и Родри са движещите фигури в състава им.

3 minutes ago, Stivi_G said:

Благодаря!

Колегите вече обясниха за Родри. Аз да допълня за Де Бройне. Първия полусезон като не игра, Сити бяха различен отбор. Загубиха доста точки, а играта им беше под техните стандарти в не малко мачове. Още с първото си появяване собственоръчно обърна Нюкясъл. Страхотен гол от дистанция и магическа асистеция за победния им гол в добавеното време. Без белгиеца този мач го губеха на 90% или в най-добрия случай Х. Ако КДБ беше отсъствал цял сезон подобно на Матип и Тиаго при нас, то Сити отдавана щяха да са се превърнали  от фаворит в просто претендент за титлата. Не случайно в нашия мач с тях и този на Арсенал с неотрализирането му, реално МС почти нямаше голови възможности в тези двубои. Все още той и Родри са движещите фигури в състава им.

+ Foden and Bernardo Silva

9 hours ago, W.HristowLFC said:

сори, ама бая си се изсилил с коментарите 😄. Де Бройне дори и в инвалдна количка ще е играч, който може да ти реши мач точно с едно докосване 😄 Аз по-добър халф след Шави/Иниеста не съм гледал от него. Родри им държи целия център имат 40 + мача без загуба с него. Май не си им гледал мачове извън с нас

24 minutes ago, Сиймор said:

+ Foden and Bernardo Silva

И те двамата също, но ако трябва да се сведе всичко до едно-две имена са КДБ и Родри. Другите двама вече идват вече на втори план.

Нунес, Гакпо, Гравенберг - 160 млн паунда + евентуално още 20 бонуси.

Ако Клоп е отговорен за това - да си понесе отговорността и да си ходи. С тези няма да стане ако ще и Господ да им е треньор. И нямам предвид онзи със 183-те гола в 369 мача за отбора.

То Клоп ще си ходи, ама тия горе - не. Няма мърдане. То Харви е предпочитан пред Гравенберх, смятай…

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...