Jump to content

Лига Европа 2025/26


Recommended Posts

Europa League - 2025/26

Приложения за Android от UEFA в Google Play

Финал: Бешикташ Стейдиъм - Истанбул, Турция

330px-T%C3%BCpra%C5%9F_Stadyumu_20231011

CDN media

GryPpUqXkAA0cyR.jpg

Шампионатна фаза

Жребият ще се проведе в Монако на 29 август 2025 г. Отборите са разделени в четири урни в зависимост от коефициентите им в ранглистата на УЕФА. За разлика от предишните издания на Лига Европа, в настоящия формат 36-те отбора няма да бъдат разпределени в отделни групи, а ще се състезават в една обща група. Всеки отбор ще изиграе общо осем срещи (четири като домакин и четири като гост), като отбори от една държава не могат да играят помежду си.

Жребият определя срещу кои отбори всеки клуб ще играе, като целта е всеки отбор да играе по равно количество срещи срещу отбори от всяка урна. Мачовете се играят на 24 и 25 септември, 2 и 23 октомври, 6 и 27 ноември, 11 декември 2025 г., 22 и 29 януари 2026 г. Първите осем отбора се класират за осминафиналите, докато следващите 16 отбора ще играят в плейофите на фазата на директните елиминации. Последните 12 отбора отпадат от надпреварата.

Класирали се отбори
 
Link to comment
Share on other sites

  • Simply Red pinned this topic
  • 3 months later...
УНИКАЛЕН КУРИОЗ В ЛИГА ЕВРОПА‼
Рома пропусна три дузпи подред срещу Лил 😱
❌ Първата на Довбик е спасена, но е повторена поради нахлуване;
❌ Втората на Довбик е спасена, но е повторена поради нахлуване;
❌След това Матиас Соуле бие третата, но дузпата е спасена ОТНОВО;
🟢Невероятно представяне от Берке Йозер 🧤

пп. Мартин Палермо харесва това 🙂
 
пп. ако има възможност върнете. Първата и втората е стряскащо как всичко е еднакво
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Bellamy said:
УНИКАЛЕН КУРИОЗ В ЛИГА ЕВРОПА‼
Рома пропусна три дузпи подред срещу Лил 😱
❌ Първата на Довбик е спасена, но е повторена поради нахлуване;
❌ Втората на Довбик е спасена, но е повторена поради нахлуване;
❌След това Матиас Соуле бие третата, но дузпата е спасена ОТНОВО;
🟢Невероятно представяне от Берке Йозер 🧤

пп. Мартин Палермо харесва това 🙂
 
пп. ако има възможност върнете. Първата и втората е стряскащо как всичко е еднакво

Гледах ей сега хайлайтс, щото ми стана интересно. В интерес на истината първото повтаряне беше съвсем ОК, защото единият от влезлите по-рано в полето изчисти после топката и попречи на потенциална добавка. 

Иначе наш Цимикас се окъка при гола на Лил, от него тръгна атаката.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Рафата пак ли проконтролира всеки детайл и накрая му го набиха с центриране? Върна ме 20 години назад. Нищичко не е мръднало при него.

Link to comment
Share on other sites

Бран - Болоня
Динамо Загреб - Генк (Белгия)
Лудогорец - Ференцварош
Селтик - Щутгарт
Панатинайкос - Виктория Пилзан
Фенербахче - Нотингам Форест
ПАОК - Селта (Испания)
Лил - Цървена звезда

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikiniki said:

Браво на Лудогорец!

 

този сезон вече играха три унгарски танца, следва четвърти в Разград, а на петия отиват там пак да ги обръснат

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, baivan said:

 

този сезон вече играха три унгарски танца, следва четвърти в Разград, а на петия отиват там пак да ги обръснат

 

 

 

Нещата са 50 на 50 , но иска ми се да имаме поне още 1 такъв отбор правещ нещо смислено в Европа.

Чакам Левски ,ЦСКА да се включат ама година след година ме разочароват

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
53 minutes ago, zlts said:

Наш Наби тая вечер ще играе в Разград срещу Лудогорец.

Това наистина си е събитие. Трябва да го дават по трите национални телевизии. Рядко се случва този феномен. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, peterhammill said:

Даже и шампиони ги направи миналата година.

Е, то в Унгария, най-вероятно и ти, и аз ще станем шампиони начело на Ференцфарош. Те, буквално нямат вътрешна конкуренция. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, livernas said:

Ференцфарош. Те, буквално нямат вътрешна конкуренция. 

 

Оказва се, че вече имат:  след 22 мача изостават с три точки от лидера - отбор от едно малко градче

 

https://www.flashscore.bg/soccer/hungary/nb-i/standings/#/MgCTUmzK/standings/overall/

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...